אם אני מוריד משחק שאין אותו יותר בחנויות ואי אפשר להשיג אותו זה נחשב גניבה? - עמוד 2 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם אני מוריד משחק שאין אותו יותר בחנויות ואי אפשר להשיג אותו זה נחשב גניבה?

SupeRnovA

Recommended Posts

תפסיקו להתבכיין על גניבת יוצרים וזכויות בלה בלה.... רוב האנשים כאן דחוסים עד מוות. קונים לי כרטיסים ומחשבים בעשרות אלפי שקלים כל כמה חודשים.

ברגע שמשחק מחשב לא יעלה 220 שקל אני מאמין שאנשים יקנו אותו. מי בדיוק יקנה ב-220 שקל משחק מחשב!!?? אני קונה 256 3200 בכסף הזה!!!

שלא נדבר על משחקים ל-PS2 שעולים איזה 350 שקל. 3 משחקים אתה קונה וזה כבר המחיר של המכשיר עצמו! חוצפה ! :pissed:

וגם 80% מהמשחקים לא שווים את הכסף שהם עולים, רובם זה זבל שנמאס לך ממנו אחרי חצי שעה גג.

מסכים :)

ובשביל מה קונים פה וכל אלה ולא מדברים על ווארז? אני בטוח שכל אחד פה מוריד משחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הורדה נחשבת לגניבה...

LOL

ממש...

כל הורדה לא חוקית נחשבת להפרת זכויות יוצרים או גניבה, ברוב המקרים החברות שאתה "גונב" מהן לא ישראליות ואני לא חושב שחברה נגיד כמו או EA יכולות להגיש תביעה נגיד מישהו במדינה זרה (במיוחד כמו ... שפה לא שמים כל כך על זכויות יוצרים).

יש מליון מקרים שבהם אפשר להוריד קבצים, כן גם מתוכנות שיתוף מבלי שזה יהיה עבירה על החוק.

דמואים, תוכנות ומשחקים שלא עולים כסף, סרטי תעודה שונים וגם לא מעט ... אמנים מתים, יש להם זכויות ? לא, הם מתים... אם אתם רוצים לשלם על דיסק בשביל איכות, סבבה... אם אתם רוצים סתם לתת כסף לחברת התקליטים אז זה בעיה שלכם.

לאמן מת אין זכויות.

לכל היצירות הקלאסיות (מוצרט, באך, בטוהבן וכו') אין זכויות יוצרים.

וכמו כן משחקים שלא מוכרים אותם והם שוחררו, לא צריך לשלם עליהם.

קחו לדוגמא את H&D 1, משחק מ97-98 אם אני לא טועה, בסוף 2003 יצא H&D2 והחברה שחררה באתר שלהם את H&D1 בחינם ולא סתם GOLD EDITION עם כל התוספות.

משחקים מ95, שאי אפשר לקנות בשום מקום, רוב החברות כבר לא קיימות... אפשר להוריד בחינם, כן אפשר.

בכלל אנשים לא מודעים לעובדה שרוב האכיפה על זכויות יוצרים מתבצעת כאשר אמן גונב מילים/לחנים לאמן אחר ללא הסכם או שתחנות רדיו משמיעות שירים בלי לשלם תמלוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מוריד משחק שאין אותו יותר בחנויות ולא מוכרים אותו בכלל בשום מקום ( משחק ישן מלפני שנה שנתיים), זה נחשב גם גניבה?

לא, זה לא גניבה. גם אם אתה מוריד משחק שכן נמכר החנויות זה לא גניבה. גניבה זה רק לקחת ממישהו משהו, כאשר אתה גם שולל את משהו הזה ממי שאתה גונב ממנו. זה הפרת זכויות יוצרים, והפרת הסכם (תלוי ברישיון, כמובן).

TeaTime,

זכויות יוצרים _בישראל_ חלים גם במשך 70 שנה מאחד בינואר אחרי מות המחבר (הזכיות עוברות ביורשה):

http://benyehuda.org/_nonpd/bia_copyright.html

בנוסף לזה, יש על חלק מהתכנות הסכם שימוש, שלפעמים אוסר על העתקה או שימוש בלי קניית רישיון (ועוד כל מיני דברים מוזרים), וכאשר אתה משתמש בתכנה, אתה כביכול (או לא כביכול) מוחיב לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי במשחק - כלומר אין תשובה חד משמעית. יש הרבה משחקים ישנים (מתחילת שנות ה90 בערך) שיוצרהם ויתרו על זכויות יוצרים וכעת אתה כן יכול להוריד אותם וזה יהיה חוקי לגמרי ויש גם חברות שמוכרות את המשחקים שלהם בכסף גם אחרי 15 שנים. יש גם מקרים בהן משחקים יחסית חדשים מוצעים להורדה בחינם אך זה לא קורה הרבה. בכל אופן, אתה לא יכול לקבוע שמשחק לא מוצע למכירה בחנויות רק על פי זה שאתה לא רואה אותו על המדפים, תברר מי החברה המפיצה שלו ותפנה אליהם. אולי זה עדיין נמכר ואם לא, אפשר לקנות יד שניה, אין צורך לפנות לדרכים לא חוקיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הדיון הזה דיי תמוה ??? ... מימתי לעזאזל אכפט כלכך למישהו (ישראלי !!!) מזכויות יוצרים ? :screwy: והוא עוד כלכך מתעקש על זה :s07:

אפשר להבין על איזה יצירה אלוהית מדובר בכלל ? או שזה סתם שאלה כללית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להבין על איזה יצירה אלוהית מדובר בכלל ? או שזה סתם שאלה כללית

כן שאלתי את השאלה בעיקר בכלליות..

המחשב שלי הוא דיי ישן, 3 משופר, וכמו שאתה יודע המשחקים של היום יש להם דרישות

מחשב כפולות אם לא משולשות מהמחשב שיש לי היום ( למרות שאני מופתע מהמחשב שלי שיש משחקים שעובדים דווקא לא רע ).

אז יום אחד חשבתי לעצמי אולי במקום להוריד משחקים חדשים שמוכרים בחנויות ולקוות שהם יעלו במחשב שלי, אני הוריד משחקים

מלפני שנה או שנתיים שכבר לא מוכרים אותם ועולים מצוין על המחשב שלי, וככה אני גם ישחק נורמלי וגם לא יעבור על החוק.

בגלל זה בעיקר שאלתי את השאלה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...