קניתי מחשב היום -התייעצות לגבי לוח האם - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי מחשב היום -התייעצות לגבי לוח האם

nadlern2004

Recommended Posts

השאלה שלי בעמוד 2 בהודעה האחרונה, תודה.

שלום,

אני עומד לרכוש מחשב חדש בתקציב של 4,000 ש"ח . אני אקנה את המחשב מחנות באיזור השרון- אני גר בכפר סבא.

ברצוני להתייעץ איתכם לגבי המפרט שלו-ההעדפות שלי לגביו הן:

-"עמיד" לכמה שנים (בערך כ5,-שניתן יהיה לשדרגו והוא לא יגיב בזחילה) אני מעדיף athlon 64 אבל פתוח גם לאינטל אם הם עדיפים

-שקט

-העדפה לsff

-צפייה בסרטים

-יציאת טלויזיה בכרטיס מסך.

-האזנה למוזיקה

קיבלתי הצעת מחיר  מחנות בעירי שמפעילה את האתר com4u.co.il :

מחיר ליח` כמות מוצר קטגוריה מק"ט

1,052.13 1,052.13 1 מעבד Athlon 64 3000 BOX  מעבדים 133336661

589.92 589.92 1 לוח אם מדגם EP-8KDA3J מבית EPOX  לוחות אם עבור EP-8KDA3J

498.70 498.70 1 זכרון מבית TWINMOS בגודל 512MB 400MHZ  זכרונות Twinmos512

413.55 413.55 1 דיסק קשיח WD 80GB 7200 RPm 8MB Buffer Serial ATA  דיסקים קשיחים 4788885551

504.00צורב X16 DUAL LAYER מדגם 3500A חברת NEC

401.39 401.39 1 כרטיס מסך ATI 9550 128 mb 128-BIT Bulk  GV-R955128D

50.00 50.00 1 כונן 1.44  כונני CDROM + 1.44 12341235

346.65 346.65 1 מארז Compucase Midi Tower CI-6A19B שחור  + ספקי כוח 6669868555

130.00 130.00 1 בניית מחשב  שרותים 22222

סה"כ-3,986.34 ש"ח

שאלות

איך המפרט?

- האם כדאי לחרוג מעט ולהשקיע עוד כ 200 ש"ח במעבד 3200?

-האם יודע על הורדת מחיר שצפויה בעקבות יציאת חדשים לאמד או התקדמות טכנולוגית בלוחות האם וכו' שבגללם עדיף לחכות מעט עם רכישת המחשב?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט טוב, אפשר לשאול מאיזה חנות הרכבת תמפרט זולה יחסית לשאר.

אם אתה יכול להוסיף 200 שח תוסיף אותם לכרטיס מסך ג'יפורס 5700 נראה לי יהיה במקום.

צורב קח של מNEC מדגם 3500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם .

רציתי לציין שאינני מתכנן לעשות OC , זה משנה משהו לגבי המפרט? (למשל-האם שווה להעלות את המעבד ל3200)

שאלות  שעלו - שקט יותר- מה למשל? /שינוי של המארז לאחר?

אגב, בהודעתי כבר ציינתי את החנות שממנה כנרא אקנה את המחשב, בכפר סבא קוראים לה "ליאור מחשבים"-

קיבלתי הצעת מחיר מחנות בעירי שמפעילה את האתר com4u.co.il :

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הsff- כן, לצערי ירדתי מהעץ הזה.

לגבי הדיוידי-אמנם לא עידכניתי אבל אני אחליף לזה של nec.

McFly- המאוורר שהצעת, הכוונה היא שהוא יחליף את המאוורר/ים שבא/ים עם המעבד נכון ? ניתן יהיה לשנות את הקירור אחרי קניית המחשב והרכבתו נכון?

לגבי ההרד-דיסק- מתגובות שקראתי במהלך תקופת שהותי בפורום, הבנתי שיש כאלו יותר שקטים - כמו של hitachi או של -האם יש הבדל גם מבחינת אמינות שלהם לעומת WD? אם לא, אז איזה מהם עדיף ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התכוונתי שהוא יחליף את מה שבא עם המעבד

הדיסקים של סמסונג נחשבים שקטים, לא יודע לגבי או היטאצ'י. אבל לי יש גם WD וגם Maxtor וגם ולא הרגשתי בהבדל ביניהם, כולם שקטים לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה/ות נוספת -

הבנתי שאת מעבדי ה64 ביט אפשר להשיג בכמה תצורות של תושבות ביניהן 754 (שמופיעה במפרט למעלה) ותושבת 939.

מתוך קריאה כאן בפורום ומחשבה על שדרוג עתידי- הבנתי כי תושבת 939 עדיפה על פני 754 במובנים של שדרוג ותאימות ללוחות אם .

בעקבות זאת, בדקתי באתרים שונים אחר מפרט דומה פשוט עם שינוי של התושבת ולוח האם- החנות היחידה ממנה יצאתי עם מפרט שונה ברכיבים אלו היא ksp

Athlon 64 3000+ (S-939) 

לוחות אם למעבדי ?AMD AV8 (s939) sata,GBL

והמחיר הוא אפילו נמוך יותר  - 3980 לעומת 3987

הבעיה שעולה היא המרחק של חנות ksp הקרובה (קיבוץ געש) ונושא השירות אצלהם.

מה דעתכם? האם כדאי לקנות בתצורת תושבת 939?

בנוסף- האם באמת כדאי לרכוש עתה מחשב עם מעבד 64 ביט? האם הוא באמת ייתן ביצועים יותר טובים מאשר "סתם" אתלון אקספי או 4?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון - הרכיבים שבחרת אחלה, ובמחשבה על שדרוג עתידי באמת כדאי לשנות ל939, מה גם שהם מתחממים פחות -> יותר שקט

לגבי קנייה בKSP - השאלה היא אם אתה צריך אחריות טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו לא חשבתי שיגיעו תגובות כל כך מהר-תודה, ערכתי את התגובה שלי מקודם והוספתי לה שאלה-

האם באמת כדאי כעת לרכוש מחשב עם מעבד 64 ביט ? האם הוא ייתן לי ביצועים טובים יותר לעומת פנטיום 4 או אתלון אקספי/איאמדי אחר?

או שעדיף "לחסוך את הכסף" (במרכאות כי אני לא יודע אם ניתן להשיג מפרט עם ביצועים דומים עם אחרים באותו טווח מחיר) ולהסתפק ב32 ביט? (אני מזכיר שאיני אחד שעושה oc או משחק במחשב)

בקשר לאחריות טובה- נראה לי שכן אני צריך אך זכור לי מתגובות כאן שקראתי שאם כל הרכיבים מקורם מקייאספי אז הם לא עושים יותר מדי בעיות.

השאלה היא גם אילו בעיות יוכלו להיווצר- שיזקיקו מה שנקרא אחריות טובה- הרי אלו בעיות חומרה ובמקרה כזה קייאספי מחוייבים, לא?

בבקשה תקנו אותי אם אני טועה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון הם מחוייבים, אבל יש הרבה מקרים שהם עשו בעיות עם מימוש האחריות. זה לא מניסיון אישי, אז תעשה חיפוש בפורום הזה ובפורום כללי, וזה ייתן לך תמונה של המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם תודה על התגובה המהירה ושוב אותו מקרה של עריכה - הוספתי הערה לגבי  האחריות בקיי אס פי-

בקשר לאחריות טובה- נראה לי שכן אני צריך אך זכור לי מתגובות כאן שקראתי שאם כל הרכיבים מקורם מקייאספי אז הם לא עושים יותר מדי בעיות.

השאלה היא גם אילו בעיות יוכלו להיווצר- שיזקיקו מה שנקרא אחריות טובה- הרי אלו בעיות חומרה  ובמקרה כזה קייאספי מחוייבים, לא?

כן, הם מחוייבים אבל על מעבד (אם תרכיב אצלם) מסך והרדדיסק שלוש שנים ועל השאר שנה. בחנויות אחרות תקבל שלוש שנים גם על , לוח וכרטיס מסך. המחיר שלהם של ה AV8 מאוד אטרקטיבי, אני מבין שאינך לוקח כרטיס מסך יקר, אז אולי שווה לקחת את הסיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...