תושבים בגוש קטיף: נסרב כליל לשרת בצה"ל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תושבים בגוש קטיף: נסרב כליל לשרת בצה"ל

HellWarrior

Recommended Posts

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ולכן אני שוב אומר, לא לפנות, לבנות תגדר מי שרוצה שישאר, אני קוף בלגי אם אחד ישאר שמה, הם סתם ליימרים שמתלהבים מזה שהם חיים בספר.

כשהרגע האמיתי יגיע הם יברחו משמה כמו גדולים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה היא מי קובע מה מותר לפנות ומה "אסור"?

האם בעוד 10 שנים כשיקום ראש ממשלה ערבי שיחליט לפנות את יפו מיהודים כי היא בעצם עיר כבושה, אתם (תושבי-המקום) הייתם מסכימים לשרת בצבא?

נכון זה פשוט נראה בלתי חוקי בעליל.

גם אני לא מסכים לשרת בצבא שיום אחד הממשלה תחליט שהוא צריך לרצוח אנשים (אפילו ערבים ;)).

להם זה נראה בלתי חוקי בעליל לפנות את אותו איזור כי הם מאמינים שהוא חלק מהמדינה.

ובעצם זה נושא מאוד בעייתי:

אם אותם אנשים יסכימו לפינוי, הם בעצם שוברים את כל מה שהם מאמינים בו - אז למה לבוא ולשרת את הצבא של אותה מדינה שמתכחשת לאמונה של אוכלוסיה מסויימת?

מעשיהם מובנים לי - אבל לא מקובלים במדינה דמוקרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשלה קובעת

וברגע שייבחר ראש ממשלה ערבי נדבר...

ואם הממשלה תחליט שהצבא צריך לרצוח אנשים, זה הקטע הלא חוקי

אין שום דבר לא חוקי לדעתי במה שהמדינה עושה, אבל הוא מיותר

לטעמי וכמו שאיזה קוף בלגי אמר לפני, נוציא את צה"ל שלא ישמור

על המתנחלים, מי שרוצה שישאר שם, שיבושם לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם בעוד 10 שנים כשיקום ראש ממשלה ערבי שיחליט לפנות את יפו מיהודים כי היא בעצם עיר כבושה, אתם (תושבי-המקום) הייתם מסכימים לשרת בצבא?

גם אני לא מסכים לשרת בצבא שיום אחד הממשלה תחליט שהוא צריך לרצוח אנשים (אפילו ערבים ;)).

אם אותם אנשים יסכימו לפינוי, הם בעצם שוברים את כל מה שהם מאמינים בו - אז למה לבוא ולשרת את הצבא של אותה מדינה שמתכחשת לאמונה של אוכלוסיה מסויימת?

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=91371.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהממשלה החליטה לפני 40 שנה שצריך להתיישב בגדה- התנאים אז היו כאלה - היום המציאות שונה - צריך לצאת משם - הממשלה כאן כדי לקבל החלטות כאלה - בשביל זה היא קיימת - אם זה לא נאה - יש דרך דמוקרטית לשנות דברים ולא להגיד מצד אחד "המדינה חוקית הושיבה אותי כאן" ועכשיו, כשהיא חוקית רוצה לפנות להתנגד , זה מטומטם ואינטרסנטי.

:s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

כמו שכבר אמרתי...

וIP, לא הבנתי את הקשר לת'רד של האנרכיסטים שרוצים תשומת לב, כאן אנשים עושים את מאידיאולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מסכים לשרת בצבא שיום אחד הממשלה תחליט שהוא צריך לרצוח אנשים (אפילו ערבים  ;)).

זה שזה נראה להם בלתי חוקי בעליל לא הופך את זה לבלתי חוקי בעליל, כי "חוק" הוא דבר קבוע מראש ולא השקפת עולם של מיעוט.

הגדה המערבית ורצועת עזה הם שטחים שנכבשו ונמצאים תחת שליטה צבאית ישראלית מאז 67' אך לא נחשבים באופן רשמי כשטח המדינה מכיוון שהם מעולם לא הולאמו. לעומת זאת, יפו כן נחשבת חלק ממדינת כי היא נמצאת בתוך הגבולות שנקבעו בשנת 48' במסגרת הסכם הפסקת האש, אשר מוכרים כגבולות הרשמיים של מדינת ע"י האו"ם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולכן אני שוב אומר, לא לפנות, לבנות תגדר מי שרוצה שישאר, אני קוף בלגי אם אחד ישאר שמה, הם סתם ליימרים שמתלהבים מזה שהם חיים בספר.

כשהרגע האמיתי יגיע הם יברחו משמה כמו גדולים...

אני נוטה להסכים. אמת שהם מצייתים לחוק כשנוח להם אבל מצד שני, העובדה שהם חיים שם היא עבירה על החוק והעובדה שצה"ל שמר עליהם כל הזמן הזה, זה סיוע לעבירה על החוק. לא רוצים לשרת בצבא? בסדר. לצבא לא חסר אנשים חסרי מוטיבציה שיורקים לבאר שממנה הם שותים (או לסיר) או מנסים לחבל במאמצים (בזדון או סתם מחוסר אכפתיות). מצידי - שיקימו מדינה משלהם שקוראים לה גוש קטיף ויעשו מה שהם רוצים - אנחנו לא בעסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל זה שאני ממש בעד גיוס כולל ואני שונא אנשים שמשתמטים מצה"ל... אני יכול להבין אותם.

דוגרי, אתם הייתם מצטרפים לארגון שהולך עוד שנה להעיף אתכם מהבית ?

בלי קשר אם זה נכון למדינה או לא אני לא חושב שאני הייתי יכול להצטרף למסגרת שהולכת להרוס לגמריי את הישוב שלי בכוח וללא משא ומתן, פשוט לזרוק אותי מהבית.

אבל זה עדיין לא אומר שאף אחד לא יתגייס וזה גם לא ציבור כל כך גדול...

רק על הציבור הזה צריכים יותר צבא מאשר אזרחים בשביל לשמור עליו (וגם אם זה בצדק ובעייני כל עוד שהם שם זה בצדק) אז אם הם יפונו ולא יתגיסו בסך הכל זה יתאזן לטובה.

בכל אופן אי גיוס לצה"ל זה לא חוקי אז יעצרו אותם...

אני אישית חושב שצה"ל היה צריך לבוא לקראת תושבי גוש קטיף ולתת להם אפשרות לא להשתתף בפינוי התנחלויות, ז"א לחיילים הקרביים שבניהם.

אתם מדברים פה כאילו אין שם אזרחים ישראליים, אין היום במדינה רשיון לקנות נשק ורשיון להרוג לצורך של הגנה עצמית אז אי אפשר להזיז גבול ולהחליט שכל מי שנשאר בעיה שלו. מגיע להם פיצוי ענק זה דבר ראשון, הממשלה אישרה התישבות שם, אי אפשר סתם ללכת ולהקים ישוב ללא אישור.

אם מפנים אותי מבית פרטי יפה ומישוב ואיזור שחייתי בו יותר מ10 שנה אני הייתי רוצה לקבל הרבה כסף פיצוי.

ובלי שום קשר לפיצוי אי אפשר להפקיר אזרחים ולתת להם להתמודד עם טרור לבד... זה בערך כמו לתת לאוכלוסיה אוטונומיה ואפשרות להגנה עצמית ומה יהיה בסוף ? יהיה להם אולי גם דגל והמנון.

העובדה ששטחי 67 לא הולאמו כולם לא משנה את העובדה שיש שם אנשים.

חוץ מזה הגולן כן הולאם אז למה הגולן כן ויש"ע לא ?

הערבים שיושבים היום בשטחים הם היו תחת שליטת מצרים באיזור עזה וביהודה ושמורון זה היה איזור ירדן אז לאחר שירדן נסוגה משם זה כבר לא איזור ירדן וזה גם לא איזור פלשטינאי (לפחות איזורים שהם לא יושבים שם), אז כמו שביפו יש ערבים ולא מפנים אותם - ככה באריאל למשל יכולים להיות יהודיים... למה צריך לפנות שטח על ארץ שיש בו יהודים ? אם זה מה שאתם חושבים אז תרדו מהארץ וזהו.

אני אישית יכול בלב כבד להבין שאין עתיד לישוב רצועת עזה... ורק מהסיבה הזאת אני אישית לא הייתי מתנגד לפינוי הרצועה מישראלים אבל זה לא צעד פשוט ואנשים פה צריכים להבין את זה.

כאילו לא אכפת לכם מציבור שלם שמעיפים אותו מהבית ומוסרים את השטח שלהם לאנשים שיורים עליהם מרגמות וקאסמים, למה זה מגיע להם ?

תמורת שלום אמיתי אז בסדר, בתקופת רבין זה אולי היה אקטואלי אבל בימים אלה זה הכי לא אקטואלי שיכול להיות, אז גם אם אתם תומכים וגם אם לא תזכרו שאנחנו מדברים פה על העם שלנו ולא על טרוריסטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבול הזה זז לפני למעלה מ-10 שנים. היה להם את כל הזמן שבעולם לחזור. הם ידעו שהשטחים האלו הולכים לחזור אבל הם עשו דווקא כדי להתמקח אח"כ. איזה בנאדם שפוי יבחר להקים יישוב בלב מליון וחצי אוכלוסיה פלסטינית שלא רוצה אותו שם, ועוד להפריע למהלך חיי היומיום שלה?? מציעים להם פיצוי, לפי מה שהבנתי הוא יהיה שווה יותר מהבתים שלהם, אפילו מציעים להם להקים ישובים (על חשבון המדינה) בתוך גבולות הארץ. הכל מאד הוגן. ועדיין הם מנסים לעשות דווקא. אם הם מחליטים שהם לא מתפנים אז שלא יגעו בפיצויים ויעזבו את צה"ל בשקט, ובאותה מידה לא ידרשו את ההגנה שלו. הם לא צריכים להיות שם בדיוק כמו צה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יותר חיילים מאזרחים שם ששומרים עליהם, והם פרזיטים, וכמה שהישוב יפה, זה לא מזיז שום דבר תושבי המקום וחיילים נהרגים, ויש אנשים שם שהם כן טרוריסטים, הולכים כל הזמן עם האצבע על ההדק וחייםפ באיום תמידי - אני לא רוצה שחיילים שלי ישמרו עליהם שם, אם הם רוצים שישארו שם, לאחר קבלת פיצויים מי שרוצה מוזמן לעבור ולקבל כסף , אבל מדינת לא תהיה אחראית על מי שמחליט להשאר שם - הממשל מחליט מה קורה במדינה ולא אספסוף שמסכן את עצמו והחיילים שמגנים עליו וחי על התקציבים הכי גבוהים שיש על חשבוננו.

אם הם מחליטים שהם לא מתפנים אז שלא יגעו בפיצויים ויעזבו את צה"ל בשקט, ובאותה מידה לא ידרשו את ההגנה שלו. הם לא צריכים להיות שם בדיוק כמו צה"ל.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...איזה בנאדם שפוי...

וכאן חבריי, קבור הכלב...

ו-mortar,לא חסרים גם יישובים שאינם חוקיים שגם מסרבים להתפנות ועושים בעיות

ולמה שתושבי גוש קטיף לא ישתתפו בפינוי התנחלויות? (החיילים מגוש קטיף כאילו)

בסוף נגיע למצב שכל אחד משרת איפה שבא לו ועושה מה שבא לו?

ואיזה מין תירוץ עלוב לצבא יהיה לנו אז? כשלא יהיה שם אף אחד?

תסלח לי, זאת סרבנות לשמה, וכמו כל סרבנות אחרת, גם זאתי הינה בלתי חוקית,

לא דמוקרטית, ופשוט מטומטמת ומי שלא מציית לחוק, צריך להשלח לכלא ולא חשוב

אם זה מסיבות אידיאולוגיות או סתם כי לא מתחשק לו

ואם המתנחלים יקימו מדינה זה יהיה מצחיק, אחרי שהיא תמחק תוך יומיים ע"י מדינה

ערבית זאת או אחרת, בוא נתפלל שזה יקרה

ולא,באמת לא אכפת לנו (טוב,אני אדבר בלשון יחיד),לי אישית לא אכפת מציבור

שלם שגר בחור כלשהו שלא אכפת לי ממנו בכלל, וגם לא אכפת לי שיורים עליהם מרגמות

וקסאמים, כי אם הם לא היו גרים שם, אז לא היו יורים עליהם מרגמות וקסאמים,

ויש מספיק מקומות לגור בארץ הזאת בלי שיירו עליך כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...ומי שלא מציית לחוק, צריך להשלח לכלא ולא חשוב

אם זה מסיבות אידיאולוגיות או סתם כי לא מתחשק לו

בדיוק.

ההתנגדות למהלך צריכה להיות במסגרת החוק, למי שזה לא נראה - חבל.

ולא,באמת לא אכפת לנו (טוב,אני אדבר בלשון יחיד),לי אישית לא אכפת מציבור

שלם שגר בחור כלשהו שלא אכפת לי ממנו בכלל, וגם לא אכפת לי שיורים עליהם מרגמות

וקסאמים, כי אם הם לא היו גרים שם, אז לא היו יורים עליהם מרגמות וקסאמים,

ויש מספיק מקומות לגור בארץ הזאת בלי שיירו עליך כל הזמן

זה מאוד אישי...שדרות עד לפני שנה לא היתה כ"כ מסוכנת...לגבי התנחלויות, זו הגישה המטומטמת - אני מתנחל - לה לה לה אני בא להתיישב ברצועת עזה - לה לה לה אני מצפה לחיילים שיגנו עליי ובינתיים אני יגיד אויי אני מסכן הערבים האלה חרא שונאים אותנו נם מתקיפים אותנו כל הזמן - מציעים לי כסף ומקום מגורים בתוך הארץ , רחוק יותר מהסכנה, אבל לאאאא אני עדיין יגיד שאני מסכן והערבים חרא ויורים עלינו, מן הסתם שהם יירו - אתה יושב בתוכם. :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...