ציוני הפסיכומטרי כבר כאן! זהו תראד פסיכו אוקטובר 2004! כנסו - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציוני הפסיכומטרי כבר כאן! זהו תראד פסיכו אוקטובר 2004! כנסו

Xt

Recommended Posts

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים עשירים שיש להם כסף לקורס, ספרים ולכמה מבחנים מוציאים ציונים הרבה יותר טובים מאנשים בעלי השכלה דומה אבל חסרי אמצעים

דרך יעילה לסנן מיעוטים חסרי אמצעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם מבחני הפסיכומטרי כללו מבחנים פסיכוטכניים - צורות וכאלה (פעם=כשההורים שלי עשו את המבחן).

אז גם התוצאות הגיעו עד 300.

אני לא ממש יודע למה ומתי שינו את זה, אבל מן הסתם הייתה להם סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ask any psychometric instructor what he thinks about the test and most will tell you exactly what it's meant for, it has a completely "political" goal, if you really believe the tests only leaves the best applicants then you're delusional.

The test does do some seperation between people which are utterly bound to fail and people which are likely to succeed, that's true, that's probably the nature of every test but a lot of people "fall between the chairs" because of the psychometric, especially with this old/new rule that says you can only take it once in half a year.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי את זה.

אמרתי שהפסיכומטרי מועיל מהבחינות שציינתי.

היה לי פעם מרצה בקורס לקרדיולוגיה שגם היה מדריך לפסיכומטרי...

ממנו הבנתי שככל שאתה מתרגל אתה מסתגל לצורת החשיבה הזאת.

אבל יש אנשים שזה בא להם בקלות יותר מלאחרים.

אבל למה להתלונן? זה חובה נכון להיום, ובמקום לשבת ולהתמרמר

צריך לנסות למצא לפחות את התועלת המועטה שיוצאת מזה...

בכל אופן כל אחד מאיתנו שרוצה להגיע לאן שהוא בחיים, ימצא או מצא כבר את עצמו עושה

פסיכומטרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I never said the test does all bad, you can gain things from studying to it just like you gain something from studying anything.

But it does more harm than it does good. It might be a necessity in the current reality and a successful tool but it's far from perfect, very far.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מתכונת מיוחד בפסיכומטרי לאנשים עם דיסלקציה או בעלי קשיי ריכוז?

כי לי יש בעיות ריכוז נוראיות ודיסלקציה שמתבטת בשגיעות כתיב, כושר ריכוז, ובעיות , והמוצע בגרויות שלי יחסית גבוהה.

אבל אני לא חושב שהצליח לעבור את המבחן, גם בגלל הלחץ של קוצר זמן, ושינוון מופרע של כל כך הרבה מילים באנגלית ובעיברית.

ועוד שאלה, יש מקומות אקדמים כמו מיכללות מוסדות שונים לעיצוב (כמו בצלאל) שלא דורשים שאני יעבור מבחן פסיכומטרי, ועדיין אני מקבל את התואר.

האם יש "יחוס" לאנשים שלמדו במכללה שלא מצריכה פסיכומטרי בקבלה למקומות עבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Most of the places that teach things like film/design/music and stuff like that don't even give a "real" degree, you get a diploma but as far as the authorities are concerned those aren't real degrees.

And since the psychometric is only relevant to application to universities and maybe some michlalot you can go to almost any (if not all) film/design schools based only on a work portfolio and interview, some don't even demand a full bagrut...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש בחינות פסיכומטריות במתכונות מיוחדות לאנשים עם הפרעות למידה, ויש אפילו בחינות שלמות שנעשות מול מחשב.

ותשמע, אומנם זה כביכול אותו תואר, אבל אם תבוא עם תואר מהטכניון או תואר מאיזושהי מכללה, התואר מהטכניון כנראה יהיה שווה יותר...

(זה למקומות שכמו שארמי אמר, בכלל נותנים תואר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה ברור לי..

בכל מה שה שקשור לאומנות, הקבלה למוסדות האלו מתבססת בעיקר על תיק עבודה, ובמבחני רישום וציור, חוץ מאולי שנקר שמחייב פסיכומטרי מעל 650.

אבל השוק בארץ למקצועות האלו כמו עיצוב המוצר, עיצוב תעשייתי, אדריכלות בקנטים.

והסיכוי הכי גבוה למצוא בארץ עבודה זה או בתור עצמאי, או לחפס עבודה באירופה ששם יש ביקוש ענק למקצועות עללו.

לכן אני שואל עם יש התחשבות או סוג של מתקונת לדיסלקטים במבחן הפסיכומטרי?

מה גם שיש לי מילגה מלא מהצבא, לכן אני יהיה חייב מתישהו לעבור את המבחן המטומטם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...