הסבר מישהו: למה/מה/איך/כמה ואיפה לינוקס! - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסבר מישהו: למה/מה/איך/כמה ואיפה לינוקס!

Recommended Posts

בגדול לינוקס זו מערכת הפעלה מבוססת על קוד פתוח. היא פועלת מחשבים אישיים , הגרסאות המקצועיות של לינקס עולות סכום לא גדול

יש גם גרסאות ישנות בחינם. היא נראת די דומה לווינדס מבחינת ממשק.

אם אתה רוצה להפעיל תוכנות , הם לא יעהדו, כנ"ל גם משחקים.

משמעות המושג קוד פתוח היא שאתה המשתמש מסוגל לשנות את הקוד של מערכת ההפעלה.

אישית לא הייתי מציע לך לתקרב ללינוקס מכיוון שאתה נשמע שאין לך ידע במערכת הזו, ובשביל להתקין ולעבוד איתה צריך לא מעט ידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית לא הייתי מציע לך לתקרב ללינוקס מכיוון שאתה נשמע שאין לך ידע במערכת הזו, ובשביל להתקין ולעבוד איתה צריך לא מעט ידע

איזה מן עצה זאת ? תתקין לינוקס! תקרא דברים! לאט לאט תבין מה קורה... זה נראה מפחיד, כי זה משהו חדש ושונה לגמריי, אבל זה לא! זה כיף! וגם האנשים מגניבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשו לי....

לינוקס היא מערכת קוד פתוח מבוססת POSIX, בסגנון יוניקס שפתח סטודנט פיני צעיר בשם לינוס משהו...

למערכת ישנן אינסוף תוכנות, ובזמן האחרון גם פורטים (שינוי קטן בקוד כדי שתכנה שתוכננה לMS או למשהו אחר במערכת אחרת) של משחקים. רוב תוכנות הלינוקס חינמיות ובעלות קוד פתוח. את רוב הפצות הלינוקס נתן להשיג בחינם מהרשת, בצורה חוקית, לקוב החברות מלבד דביאן שארחיב עליהם אח"כ יש גרסאות מיוחדות לשרתים עם שיפורים וכו, שעולות מ70 דולר לתחנת עבודה על לכמה אלפי דולרים לשרת טוב.

דביאן (debian)- הפצת הלינוקס של אונברסיטאת ברקלי ארה"ב, שהיא ההפצה היחידה שאני יודע עליה שהיא באמת משמרת את הקוד הפתוח, ולהם יש את המערכת המקסימלית שאפשר מבחינת והכל להורדה בחינם.

תשאל יותר ספציפי כדי שנוכל לעזור...

אגב, לא כזאת מערכת נוראה לדסקטופ, רק תתקין KDE3, וגנום 2 שיצא בקרוב ויש לך עברית, תוכנות לא רעות וכו\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דביאן (debian)- הפצת הלינוקס של אונברסיטאת ברקלי ארה"ב, שהיא ההפצה היחידה שאני יודע עליה שהיא באמת משמרת את הקוד הפתוח, ולהם יש את המערכת המקסימלית שאפשר מבחינת והכל להורדה בחינם.

שאלות לי אלייך

למה אתה מתכוון "משמרת את הקוד הפתוח" ? לא כל הוצאה של משמרת את הקוד הפתוח ? (לא נראה לי שזה חוקי להוציא בלי להוציא את הקוד הפתוח - אפשר לגבות כסף עבור התוכנה, אבל הם חייבים להוסיף את קוד המקור זה חלק מה GNU - בישביל להוציא תוכנה סגורה צריך לקבל אישור מ*כל* מי שהיה מעורב בכתיבה ובעזרה של הפיתוח של כל התוכנות.... וכמובן זה די בילתי אפשרי...)

אפילו רד האט תהיה מאובטחת (עד כמה שאפשר) לאחר התקנת כל הטלאים והעידכונים... (אני די בטוח) אז מה כל כך מיוחד בדיביאן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות לי אלייך

למה אתה מתכוון "משמרת את הקוד הפתוח" ? לא כל הוצאה של משמרת את הקוד הפתוח ? (לא נראה לי שזה חוקי להוציא בלי להוציא את הקוד הפתוח - אפשר לגבות כסף עבור התוכנה, אבל הם חייבים להוסיף את קוד המקור זה חלק מה GNU - בישביל להוציא תוכנה סגורה צריך לקבל אישור מ*כל* מי שהיה מעורב בכתיבה ובעזרה של הפיתוח של כל התוכנות.... וכמובן זה די בילתי אפשרי...)

אפילו רד האט תהיה מאובטחת (עד כמה שאפשר) לאחר התקנת כל הטלאים והעידכונים... (אני די בטוח) אז מה כל כך מיוחד בדיביאן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות לי אלייך

משמרת כוונתי זה שהם נותנים את המקסימום מההפצה, לעומת רד האט שסוגרים קוד, או ששמים את זה רק בהפצות מעל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, אין לי ממש נסיון רק עם redhat (פרט לגרסאות 5-6 על שרתים מרוחקים שעבדתי עליהם), פרט למה שאני קורא עליו וחוויות שאני שומע מאחרים, אבל דוקא זוהי ההפצה שהייתי ממליץ למשתמש חדש להתקין.

ואחריה באמת בא Debian/Mandrake.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...