כתבה ב- Ynet - הכותב מציין שעדיף לחבר מודם ליציאת ... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה ב- Ynet - הכותב מציין שעדיף לחבר מודם ליציאת ...

udicol

Recommended Posts

בסוף הכתבה הוא ממליץ לחבר את המודם ליציאה של ודווקא אני חשבתי שכמובן שעדיף לחבר את המודם דרך כרטיס רשת .

גם מכיוון שדרך כרטיס רשת החיבור יותר יעיל ומהיר מיציאה רגילה של כמו כן ניתן להרחיב את "הרשת" כאשר אני עובד עם כבל .

עריכה - לפי התגובות בסוף הכתבה , כנראה מתברר שהכותב טעה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אורח ^Rockford

אבל מה גורם לך לחשוב שהכותב מבין משהו מהחיים שלו אבל אבל?

הוא יוצא מנק' הנחה שזה יותר נוח, וזהו...... חושב שבזה הוא סידר לכל אניני הפס רחב במדינה את החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ....

מצד אחד הוא דווקא צודק...

אם אין יש לך קו של עד 1.5 מגה ואתה לא מתכנן שיתוף הרבה יותר משתלם להשתמש בUSB מאשר להשקיע בכרטיס רשת וכבלי רשת...

אחרי הכל בגירסתו האיטית ביותר מגיע ל1.5 מגהביט...

בואו פשוט נגדיר את זה כ"משתמש התמים" שלא מבין ולא מתעסק עם וכד'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ... באמת !

ציטוט :

"מומלץ מאד שיהיה זה מודם , ולא מודם שמתחבר למחשב דרך כרטיס רשת. באין ברירה, לפחות כדאי להקפיד שהמודם וכרטיס הרשת יתמכו בקצב של 100Mbps. מודם , בכל אופן, משיג ביצועים גבוהים משמעותית."

מה בדיוק מומלץ ? אל מי הוא פונה ? משתמש "שאינו מבין" -

"באין ברירה" - איזה ברירה ואיזה בטיח .

והשורה המנצחת - " משיג ביצועים גבוהים משמעותית."- וואהו באמת .

חוץ מזה לפי התגובות הרבות שהגיבו לכתבה - ניתן להסיק את גודל הפיאסקו של כותב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אני רוצה להבין משהו

בפועל יציאת הUSB אמורה להיות בקצת יותר מהירה מה PCI אז כך שהיציאה יכול באמת לנצל את כל מה שהכרטיס מסוגל לו

אז באמת זה משנה כל כך...

חוץ מזה שהUSB מנצל יותר משאבים...]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אני רוצה להבין משהו

בפועל יציאת הUSB אמורה להיות בקצת יותר מהירה מה PCI אז כך שהיציאה יכול באמת לנצל את כל מה שהכרטיס רשת מסוגל לו

אז באמת זה משנה כל כך...

יותר גבוה מה PCI ? תגיד לי, יש לך בכלל מושג מה רוחב פס הנתונים של PCI ? מדובר פה על כמה ג'יגה ביט בשניה ! על מה אתה מדבר ? הUSB לא מדגדג בכלל את התחתית . רק תחשוב על היישום הבא - יותר רחב מה PCI, אך מה קורה כאשר מדובר בכרטיס הרחבה של שיושב על ה PCI ? חשבת על הפרדוקס ? אז בעצם ה PCI מאט את ה USB? ומה עם שלושה התקנים מחוברים בו זמנית ? אז רוחב הפס יורד ?

הייתי ממליץ למי שנותן תשובות כה נחרצות קודם כל לבדוק ולעשות שיעורי בית בעצמו, על מנת שלא להטעות אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אני רוצה להבין משהו

בפועל יציאת הUSB אמורה להיות בקצת יותר מהירה מה PCI אז כך שהיציאה יכול באמת לנצל את כל מה שהכרטיס רשת מסוגל לו

אז באמת זה משנה כל כך...

יותר גבוה מה PCI ? תגיד לי, יש לך בכלל מושג מה רוחב פס הנתונים של PCI ? מדובר פה על כמה ג'יגה ביט בשניה ! על מה אתה מדבר ? הUSB לא מדגדג בכלל את התחתית . רק תחשוב על היישום הבא - יותר רחב מה PCI, אך מה קורה כאשר מדובר בכרטיס הרחבה של שיושב על ה PCI ? חשבת על הפרדוקס ? אז בעצם ה PCI מאט את ה USB? ומה עם שלושה התקנים מחוברים בו זמנית ? אז רוחב הפס יורד ?

הייתי ממליץ למי שנותן תשובות כה נחרצות קודם כל לבדוק ולעשות שיעורי בית בעצמו, על מנת שלא להטעות אנשים.

נו טוב לפחות יש משתמש כמוך שיכול להסביר ... אבל קצת סבלנות ונימוסים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אנשים, סורי, פשוט אין לכם מושג...

PCI רגיל 32bit 33MHz = 132MBps

USB rev 1.1 = 1MBps (קצת פחות)

MBps=MegaBYTE <> mpbs=MegaBITS

מודם ADSL נניח לא מוגבל = 8mbps d/l link, 768kbps u/l link כך שה לא יגביל אותו.

בין זה ובין ה מהיר יותר אין כל קשר, אומנם בהקשר של ADSL הוא לא יהיה איטי יותר אבל הוא *מאוד* איטי בכל הנוגע לכ.רשת.

לא קראתי את הדרעק הזה אבל לפי הציטות הזה (של udicol):

תחבר למחשב דרך כרטיס רשת. באין ברירה, לפחות כדאי להקפיד שהמודם וכרטיס הרשת יתמכו בקצב של 100Mbps. מודם , בכל אופן, משיג ביצועים גבוהים משמעותית.""מומלץ מאד שיהיה זה מודם , ולא מודם שמ

אז הריני כאן להכריז קבל עם ואינטרנט שכרטיס 10mbps ISA מהיר יותר, ובהרבה, מכ.רשת 100mbps USB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ורק בשביל הקטע, הנה השוואה מספרית:

[table]

[tr]

[td]

Speed Mbits/second

[/td]

[td]

Network Card

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

71.18

[/td]

[td]

Linksys Etherfast 10/100 PCI v.4

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

7.84

[/td]

[td]

3COM Etherlink III 3C590 PCI 10 Mbps

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

5.87

[/td]

[td]

Farallon Netline 10/100 Ethernet Adapter

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

5.87

[/td]

[td]

SMC Fast Ethernet Adapter

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

5.84

[/td]

[td]

Linksys EtherFast 10/100 Network Adapter USB100TX

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

5.84

[/td]

[td]

SOHOware 10/100 Mbps Network Adapter NUB100

[/td]

[/tr]

[/table]

השניים הראשונים הם כ.רשת רגילים, הרשון הוא 100Base-Tx PCI והשני הוא 10Base-T PCI

ד"א הטבלה הזאת לקחה הרבה זמן, לא לזלזל

I rest my case

נ.ב. - למרות שפה גם ה 10Mbps הוא PCI אני בטוח למדי שגם ב ISA הוא יהיה אותו דבר כי החיבור נותן 16 MB לערך.

עריכה: נ.ב.ב. עכשיו כשאני מסתכל על התוצאות האלו אני משנה את דעתי ממקודם ומוסיף כי ב ADSL *לא מוגבל* כ.רשת so called 100Mbps יגביל אותו נוראות!... פשוט לא יאומן, עצם זה שהם קוראים לזה 100 זו החוצפה, זה כ"כ איטי - יותר מ 10Mbps נורמאלי כפי שעינכם רואות.

אך אני מסייג את זה (שיהיה ברור) שב ADSL רגיל (לא משנה איזו חבילה) יש לו יותר ממספיק רוחב פס, ובשפע, בתור כ.רשת... ובכן - אלה אם ממש חייבים אותו מסיבות מאוד ספציפיות (ניידות - לאפטופ או כרטיס שעובר ממחשב למחשב או חוסר יכולת טכנית במיוחד (לחבר כזה כרטיס) או פחד עצום מחומרה בכלל....) אני ממש לא ממליץ עליהם. ועם המשאבים שלוקח לי כרטיס פנימי (מבחינת IRQ) אני מסתדר מצויין. מה עוד שלכרטיסים אלו ישנה תמיכה מצויינת ברוב מערכות ההפעלה, שלא כמו ה USBים האלו שנתמכות ע"י גרסאות ווינדוז mainstreamיות בלבד - ותחשבו על זה.

ועם כבר בענייני הנ.ב. עסקינן (טוב, לפחות אני) אז אני אוסיף שמבחינת ה CPU usage הם (ה USB) הרבה יותר טובים, אבל גם זה (שוב) שבלל איטיותם הנוראה.

-סוף-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים:

1. מאיפה כל הנתונים האלה ?

2. ואיך חישבת רוחב פס של PCI ? הכפלתי 32 ב 33 מיליון ולא יצא משהו טוב.. (כלומר שלושים ושתיים סיביות לכל הרץ ויש 33 מיליון הרצים בשניה.... או שלא ? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה נתקלתי אחרי חיפוש , לא זוכר איפה, וחשבתי שזאת הזדמנות לשפר את סינטקס הטבלה שלי.

איך מחשבים? תכפיל 33*32/8 (בייטים במקום ביטים), זה כמובן אחרי הצימצום של הכפלה במליון (מגה הרצים) וחילוק בבערך מליון (1024 בריבוע) כדי להגיע למגה-בייטים בתוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...