משאל לגבי קירור גז - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משאל לגבי קירור גז

hagay21

Recommended Posts

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רעיון יותר הגיוני יהיה לבנות מערכת מים ואת הרדיאטור בלבד לשים בתוך המקרר.

כמו כן, לחבר את המקרר דרך RELAY למחשב, שלא יפעל בזמן שהמחשב כבוי.(כי אז ייוצר עיבוי :) )

השאלה היא, אם המקרר יצליח לעמוד בעומס, ולקרר משך כל זמן שהמחשב דלוק....

אממ אממממ.... אני שקוף? :funn:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצת דיונים:

אין לפרסם שתי הודעות רצופות בדיון שלכם, רק בשביל להביא את הדיון שלכם לראש הרשימה. הקפצת הדיון לא תביא תשובות יותר מהירות אלא תשיג תוצאה הפוכה בצורת התעלמות או נזיפה מצד המשתמשים.

במידה ויש לכם מידע חדש להוסיף לדיון כאשר הודעתכם היא האחרונה, עשו זאת על ידי modify.gif.

משתמשים שיקפיצו דיונים ימצאו את הדיון נעול!

ונחזור לעניינו...

תוכל לשים מעין מנגנון שישאב אוויר מחוץ למקרר באופן קבוע, יוריד לך את הלחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RazorJunior הציע רעיון גאוני לפתור את רעיון העיבוי, ולא הקפיץ שום דבר, רק רצה לגרום לך לצאת מהוויכוח שלך (roeiW) ושתתרכז בנושא.

דרך אגב, מה זה קורוזיה? כי אני זוכר את זה בהקשר אחר (כוח המשיכה של מים לחפצים, בעזרת הכוח הזה (אדהזיה קורוזיה) המים מטפסים במעלה העץ, ללא הפעלת אנרגיה מצידו של העץ להעלתם) אז אם אני לא טועה, קורוזיה לא קשורה לנושא, והעניין הבעיתי היה עיבוי, שרייזור מצא לזה פיתרון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורוזיה לדעתי לא כ"כ קשור אם לא יווצר באמת תהליך העיבוי , מה שלא נכון בכל התהליך הזה הוא שאר הרכיבים של המערכת , כמו ה-HD , הלוח אם ורכיביו ושאר הרכיבים שלא דורשים , הם אמורים להיות בסביבות ה-30 מעלות ואם תקרר אותם ל-0-5 מעלות הם פשוט יקפאו ... מה שאתה צריך לעשות זה לבודד את הקירור למעבד , כרטיס מסך ואולי הגשר הצפוני ...

זאת אומרת לקחת את המקרר , ואו להשאיר אותו במצבו הנוכחי ולבנות תעלה אל הרכיבים המתחממים , או לפרק אותו ולקחת את מה שבאמת נחוץ מהמקרר . אולי תוכל לשים איזה בלוק מתכתי על המעבד שימנע מהנוזלים (אם יווצר תהליך עיבוי ) מלהגיע אל משטח המעבד . לדעתי , יכול לעבוד , אבל בזהירות ובדיקות כפולות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש סינק שמסוגל להתמודד עם 200 וואט חום(של הטק). רק מים\גז.

שלא נדבר על זה שבשביל טק 200 וואט חובה, אבל חובה להחליף לספק עצבני במיוחד..

בקשר לעוד כמה נקודות שהועלו פה:

1. קורוזיה=חלודה. אלומיניום לא מחליד. נחושת מחלידה במשך הזמן ממגע אוויר(חמצן ליתר דיוק) אך לא ממגע מים(בניגוד לברזל, שכידוע מחליד במגע עם מים).

מאחר והרדאיטור שלנו בנוי מאלומיניום\נחושת, אין סכנה לקורוזיה אם הוא יישב במקרר.

2. למואב - אתה לא תצליח לקרר את הרכיבים ל 5 מעלות, גם אם תרצה. התהליך שקורה פה הוא:

מים בטמפ' החדר עוברים על המעבד\לוח-אם\כ.מסך\הרד-דיסק\כל-דבר-אחר וסופגים מהם את החום. עכשיו כשהם חמים הם נכנסים לרדיאטור שנמצא במקרר לקירור, ובמהלך שהותם בתעלות הרדיאטור מספיקים לרדת בכמה מעלות בלבד(לא ל 4 מעלות שבהם מצוי האוויר במקרר[לכאורה]) בערך לטמפ' החדר.

קשה לי להאמין שמיני-בר קטן יצליח להתגבר בכזאת קלות על כל החום שפולטים רכיבי המחשב, ולכן יהיה לו מאוד מאוד קשה להוריד אותם מתחת לטמפ' החדר.

ולמה אמרתי לכאורה? בגלל שאמרנו שהמקרר מחובר ל RELAY. כלומר כשהמחשב מכובה האוויר שבמקרר לא עובר והוא מתחמם לכיוון טמפ' החדר.

במהלך ריצת המחשב, המקרר נאבק בשביל לקרר את האוויר שבא במגע עם הרדיאטור ל 4 מעלות(טמפ' עבודה של מקרר), ואילו המחשב ממשיך לפלוט עוד ועוד חום שהמקרר צריך להתמודד איתו.

לכן הביצועים צריכים להיות מצוינים, ללא עיבוי.

רק בעיה אחת נותרה.. האם המקרר יצליח לעמוד באופן קבוע בקירור ולא יתפגר אחרי שבוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...