משאל לגבי קירור גז - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משאל לגבי קירור גז

hagay21

Recommended Posts

ישבתי בחדרי ותהי על דבר מה..... ברשותי יש מחשב שולחני מזדקן אינטל 2.4 800 עם ג'יגה זכרונות סמסונג 400 + כרטיס מסך readon 9700 וחשבתי לנער קצת את האבק מן המערכת בהתחלתי השתמשתי בקירור אויר סטנדרתי דלתא על המעבד עם רעש מסוקים דלתא קטן על ה nb שתי 120 מ"מ מכניסים מלמטה ושני 80 מ"מ אחד מוציא מלמעלה ואחד מוציא מאחור וכל זה בלי לדבר על ה 60 מ"מ שיושב על הכרטיס מסך ו 2x60 מ"מ בתוך הספק לכל החכמולוגים למניהם לא המחשב לא התחיל להתעופף בחדר

בכל מקרה שחודשים חולפים כרטיסים באים והולכים מעבדים משתפרים עולם כהרגלו נוהג ורק אני חי בתחושה של פספוס הרי לא מזמן הוא היה הטופ ועכשיו נותר רק מירמור קטן שכזה

עם כל ידיעה על כרטיס מסך חדש שיצא או מעבד קצת יותר מהיר אז כמובן עיניין ה oc עלה על הפרק.

בהתחלה חשבתי על קירור מים אבל בשביל התוצאות הממש לא מרשימות (לדעתי) לא נראה לי לנכון להוציא סכום שכזה על קירור נוזלי

ואז הגיתי במוחי רעיון (ואני בטוח שאני לא הראשון) למה שלא אבצע מוד ואכניס את כל תכולת המחשב למקרר מיני בר, אבצע חור באחד הקירות, יעביר דרכו את כל הכבלים + כבל מאריך

ל יציאות שונות כמו ן firewire ולבסוף אאטום את החומר ע"י קצף מיוחד של מזגנים ואחזה בתוצאות

התיאורייה נחמדה אבל בפועל יש מס גורמים שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע הקנייה וה oc בכלל

אני רוצה שתעלו כל בעייה אפשרית שתוכל לצוץ עקב הכנסת מחשב למקרר בטמפ' ממוצעת של 5-10 מעלות

רק בשביל ההתחלה הבעיות שאני חזיתי הן עיבוי וקצר. בשיחה קצרה עם הפרופסור שלי לגיאוגרפייה ומומחה לעיניני אקלים טען המרצה כי ככל שהאויר יהיה יותר קר ככה הוא מסוגל לסחוב פחות לחות זאת אומרת שהאויר בתוך המקרר בטמפ ממוצעת של 5-10 לא יסחוב כימעט בכלל לחות אלא מתי שהדלת תפתח ויוצר מפגש בין אויר רווי לחות בחדר לרכיבים שיצאו כרגע מן אויר המקרר לאויר החדר יווצר הליך העיבוי.

הפתרונות שהוצעו למנוע תקלה זו היו

1) לתת למקרר לבצע ירידת טמפרטורות עצמאית במהלך של כשעה עד שעתיים

2) סגירת והפעלת מזגן לצימצום הלחות בחדר והורדות הטמפ

וכאן אתם ידידיי ניכנסים לתמונה אני רוצה שתנסו להעלות כל מחשבה או בעייה שאתם רואים לנכון שתוכל לצוץ עקב המוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה אומר שכדי לפתוח את המחשב, תצתרך להפעיל מזגן למשך שעתיים? אתה חי טוב בשביל סטודנט...

תוכל להתקין מאוררים בתוך המקרר שיוציאו אוויר החוצה ברגע שאתה פותח את הדלת. זה ימנע מהלחות להיכנס....

ואני חושב שבכל זאת תצתרך לשים היטסינק על המעבד.

בכל הכסף שתשקיע, לא עדיף לקנות פשוט מחשב חדש? או לפחות כרטיס מסך חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שקצת נסחפת עם כל הקטע של "המחשב המזדקן" מה מזדקן בג'יגה במהירות 400 מה"צ ומעבד 2.4?

גם הכרטיס מסך לא עד כדי כך גרוע...

בכל אופן - אני מאחל לך בהצלחה בהמשך תכנון הפרויקט!

אין לי כל כך עוד משהו להוסיף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות האפשריות:

חוץ מכל הבעיות "הרגילות" של עיבוי וקורוזיה, יש לאח שלי מקרר כזה מהסוג שעולה כ400-500 ש"ח, ובדיוק אחרי יומיים הוא העיף אותו מהחדר בגלל הרעש והחום שהוא פולט.

כמו כן לוקח לו מספר שעות לקרר בקבוק קולה של ליטר וחצי.

לא מומלץ.

או מערכת גז?

:screwy: כ- 3000ש"ח בפנדה. :-\ לא כל כך משתלם :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון יותר הגיוני יהיה לבנות מערכת מים ואת הרדיאטור בלבד לשים בתוך המקרר.

כמו כן, לחבר את המקרר דרך RELAY למחשב, שלא יפעל בזמן שהמחשב כבוי.(כי אז ייוצר עיבוי :) )

השאלה היא, אם המקרר יצליח לעמוד בעומס, ולקרר משך כל זמן שהמחשב דלוק....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה כסף הוא כבר מתכוון להשקיע על זה?... ::)

600 ש"ח על המיני בר (זה הכי זול שמצאתי... זה לא מאתר כלשהו, זה מחנות...) העבודה, והשעתיים מזגן... יותר מידי בשביל פחות מידי. עדיף כבר לקנות מחשב חדש וזהו (למרות שאני אישית לא ממליץ על זה, יש לו מחשב די טוב לעוד שנה בערך!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...