משאל עם ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משאל עם ?

Mortar

Recommended Posts

איך ידעת שזה מה שרציתי לומר על תושבי הגוש   ?

"טרנספר לערבים" כפי שציינת, אינו מתכוון להעביר את הערבים הישראלים מכפר מוסמוס לצפון, או לכל שטח אחר במדינה, אלא למדינה אחרת, שאין להם בכלל זיקה אליה, הכוונה שלי הייתה לפתוח את האופציה לעבור למתנחלים, לאחר קבלת פיצויי ענק, לפנים , בתוך אותה מדינה - לא למדינה אחרת - בכל מקרה - מי שלא רוצה להתפנות, לא צריך, מדינת לא תהיה אחראית עליו יותר ולא תסכן חיילים בשבילו - שזו בערךתכנית ההתנתקות בנוגע למתנחלים בגדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להרבה אנשים טעות בסיסית:

נכון. יש קיצוניים שיתנגדו בכל מקרה.

אבל אם שמתם לב, אפילו הרב עובדיה יוסף שקל את זה (שזה כבר מראה שהוא דיי פתוח בעניין מסירת שטחים), ואלי ישי הסביר שאם הדבר היה בא להציל חיים - כלומר נסיגה תמורת שלום (או לפחות תמורת משהו) הוא היה "מאשר" את זה.

OK. אני יודע שהרבה גולשים בפורום שונאים את החרדים, ואגב, גם אני לא מרוצה מכל מה שהם עושים, אז נשאיר אותם לרגע בצד.

מה עם כל אותם אנשים שכן תומכים בהתנתקות (כמוני) אבל ממש לא במתכונת חד-צדדית?

למה שתיסוג מהשטחים שכבשת (כי זו אשמתך... :smile1:) והם לא יפסיקו עם הטרור (שזה אשמתם)?

למה שלא תתן את הזכות לכל אותם אלפי נפגעי הטרור ומשפחותיהם להביע את דעתם במשאל עם?

אני חושב שהסיבה היחידה היא שאתם יודעים שיש סיכוי כלשהוא שזה לא יעבור את המשאל.

זה לא אני שמסתתר אחרי המשאל. אני אקבל את רצונו של העם, אפילו שיהיה לי מאוד קשה ליישם את זה(פינוי יהודים).

כמו שזה נראה כעת - אתם מסתתרים אחרי חוסר המשאל בעשרות נימוקים הגיוניים.

ושוב, אל תזכירו לי שאני בחרתי בממשלה הזאת באופן דמוקרטי, כי כמו שהזכרתי מקודם העם כבר מעורב בהכל - אפילו בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להיפך, אני משוכנע בכך שמשאל עם יאשר את התוכנית ברוב גדול, וזו בדיוק הסיבה למה הוא מיותר - זו דחיה נוספת (ומשמעותית מאוד) של ההתנתקות, והתוצאות, לדעתי, ידועות מראש (יש הרבה מאוד משפחות שנפגעו מהטרור שנמצאות בקצה השמאלי הרחוק של המפה).

ומה קשור הרב עובדיה? הוא בכלל מצחיק.. "פה זה הגבול של עזה?" "לא, זה הכביש הראשי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא תתן את הזכות לכל אותם אלפי נפגעי הטרור ומשפחותיהם להביע את דעתם במשאל עם?

אותם אלפי נפגעי טרור לטעמי יצביעו כן להתנתקות, וזה מציל חיים, חיים של חיילי צה"ל המשרתים בשטחים האלה.

חיי אדם>אדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נו, לפחות תעשו את זה מהר (את ההיתנתקות).

אולי את המילואים הבאים שלי אני כבר לא אעשה בעזה :xyxthumbs::cool2:

אני מאוד מקווה שזה רק יציל חיים של חיילים, ולא יגרום לאבדן חיים של יותר תושבי מדינת כדוגמת אשקלון (אותה הנקודה של נסיגה ללא תנאים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי שרון עושה כאן בכלל תרגיל הפוך על הפוך.

אם אתם זוכרים כשעלה נושא המשאל בליכוד, הציעו לערוך משאל עם ולא משאל בליכוד. כמובן שחברי הליכוד התנגדו כיוון שהיה צפוי שמשאל עם יאשר את התוכנית במתכונת ההיא.

עכשיו, שרון מעביר את התכנית על אפם וחמתם של חברי הליכוד וכל המתנגדים - והם מתחננים למשאל עם. בסוף שרון "כאילו יתרצה" ויסכים למשאל עם שהתוצאה שלו ידועה מראש ויסתום לכל המתנגדים את הפה אחת ולתמיד.

לדעתי, פשוט מבריק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשלכות של ההתנתקות הן מאוד מהותיות לא לחלק ולא לרוב אלא לכל העם, לכן, כפי שאתה רואה, רובו תומך במהלך.

רואה איפה בדיוק?

ועוד משהו, אולי יש אנשים שמסכימים לרעיון של התנתקות - אבל השאלה היא באילו תנאים.

אי אפשר פשוט להחליט "זהו אנחנו הולכים", כי זה לא יפתור כלום. הטרור ימשיך, ואנחנו רק נצטרך להכנס לשם שוב.

חייבים להבטיח, לפני שעושים צעדים כ"כ משמעותיים, את הבטחון של מדינת ותושביה, כולל אלה הגרים ליד הגבול העתידי.

אחרי שתהיה נסיגה חד צדדית - ברגע שיקרה משהו, תקפיץ כוחות לפעולה מסויימת, ואז תחזור הביתה, ולא תשהה שם = פחות הרוגים מחיילינו בשטחים.

ומי אמר שזה יהיה חד פעמי?

ומה יוגדר אצלך כאירוע שמצדיק תגובה?

הרי אם נגיד יפול קסאם, אז תמיד יהיו את אלו שיגידו "מה, בשביל טיל אחד ניכנס? עזבו... חבל...".

ואח"כ, כשזה יהפוך לפיגוע "קטן", "רק" עם הרוגים בודדים, אז יגידו "מה, בשביל X הרוגים נתחיל פעולה? בשביל מה..."

וככה לא פתרת כלום.

כל פתרון שיוצע חייב לכלול בתוכו את חיסול הטרור, בצורה זו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו או חיילים ימותו בשחטים.

או נסיגה ואז אזרחים ימותו מפיגועים.

אז לפי אקראיות עדיף אזרחים, כי בכלל אין מושג איזה אזרח יתפוצץ. אבל חייל אתה יכול לצמצם בדיוק, מישו מהגדוד הזה בשטח ההוא כן יהרג, וזה בלתי נמנע.

אז כאילו מה רוצים רולטה שחור או לבן על חיילים או לוטו על אזרחים.

אז כאילו מה קורה עכשיו. כמה מדברים ייאאלה. יש לכם ידיים, יכולים להרים אבן ע\אלת בייסבול, ולעשות שינוי. כמה אנחנו בפורום פה, 5 אלף, יכולים לשכנע, נסתער כמו המונגולים על סין.

בנתיים הגיון גברי שולט בעולם. ולמרות שיש יותר נשים בעולם הן לא השטלתו עדיין.

אפשר לזרוק פצצה גרעינית על עצמינו ואז הערבים לא ירצו את ישראל

או תאונת דרכים ולדרוס את כל הפלשתינים במקרה באותם דרכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל פתרון שיוצע חייב לכלול בתוכו את חיסול הטרור, בצורה זו או אחרת.

זו מלחמת גרילה שבאה גם מהעם - בגלל שצה"ל שם - זה גלגל בלי מעצורים, אנחנו צריכים לקחתיוזמה ולאת משם אם הצד השני לא עושה את זה, בשבילנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...