במה אתם מאמינים? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

במה אתם מאמינים?

the kon

איזה סוג מאמין אתה?  

582 הצבעות

1. 1. איזה סוג מאמין אתה?

• אני מאמין בה' ושומר על כל המצוות
    • אני מאמין בה' ושומר על חלק מהמצוות
    • אני מאמין בה' אבל רק אוכל כשר
    • אני מאמין בה' אבל לא יותר מזה
    • אני לא מאמין בה'
    • אני בכלל לא יהודי
    • אני לא מאמין בשום אל

Recommended Posts

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בורטון אתה לא רוצה להיות שייך לדת כזאת?! אז בבקשה אל תהיה שייך תאמין לי שאתה לא עושה לאף אחד טובה שאתה יהודי

לך תהיה מוסלמי! האיסלאם היא דת של שלום ואהבה! תהיה מוסלמי ואתה יכול להיות בטוח שהאיסלאם בכלל לא רוצים להשמיד את היהדות ואת הציונים ואותך בעצם

פשוט תתאסלם ושלום על ישראל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חתיכת ****...^^^ :bash:

זה שאני לא רוצה להיות שייך ליהדות לא אומר שאני רוצה להיות שייך לאיסלם :s07:

איך הגעת למסקנה הזאת??

מי אמר שהאיסלם יותר טוב??

כשחושבים על זה מי בכלל דיבר על האיסלם??

יש לך מוח דיי מעוות.. איך אתה מגיע ממה שאמרתי לזה שאני רוצה להתאסלם?! :nixweiss:

לפי דעתי כל הדתות חרא

הכי טוב אתאיסט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון למה אתם מתכסחים על שטויות?  :bash:

זה ממש מיותר... הרי אף אחד כאן לא יצליח לשנות את הדעה של השני...

המטרה של הדיון הזה היא להשכיל קצת...

אז אני רוצה לתקן כמה טעויות שראיתי מתחילת הדיון...

א. על תיבת נוח...

מעולם לא נמצאה שום תיבה או זכר לאחת... הדבר הכי קרוב הוא כפר עתיק שנמצא גם ככה מתחת למים... ואפשר להגדיל קצת ראש ולהשוות עם סיפורי עמים אחרים ולגלות שאת סיפור המבול מספרים הרבה עמים (כל אחד טוען שהאל שלו הוא זה שהציל את האנושות כמובן)... המסקנה ההגיונית היא שאכן היה מבול גדול עם שטפונות וכו... אבל לא ברמות שכתוב בתנ"ך... אתם מוזמנים לחפש על זה חומר... אחרי שעשיתי על זה עבודת גמר של 5 יחידות אני מבטיח לכם שלא תמצאו יותר מאשר כמה סיפורים דומים ושרידים של כל מיני דברים עתיקים שלא ברור יותר מידי מה הקשר שלהם למבול...

ב. בנושא של לך תסביר איך נוצר העולם אם ה' לא יצר אותו...

דבר ראשון אם שואלים שאלה כזאת אז ישנה גם שאלה נגדית... איך ה' נוצר? מכיוון שאי אפשר לענות על השאלה הזאת אי אפשר גם לענות על איך נוצר העולם... תמיד תוכלו לשאול "אבל איך זה נוצר?"... וזה כבר שאלות שנוגעות למרחב הזמן כי מבחינתינו תמיד אפשר ללכת אחורה או קדימה... סתם להשכלה כללית התיאוריה הרווחת ביותר כרגע היא תיאוריית "המפץ הגדול" (ולא כמה פיצוצים כמו שנאמר כאן!) אני ארחיב קצת בהסבר פיזיקלי ומשעמם... אנרגיות "תמיד" (שוב מגיעים לשאלות על מרחב הזמן... נוותר על זה) היו קיימות (רק להשכלה כללית אנגריה לא נגמרת או מתבזבזת היא פשוט משנה צורה) והן פשוט היו מרוכזות במקום אחד (גדול ככל שיהיה) מתישהו הן יצרו פיצוץ גדול (לפי הסתברות של תזוזת חלקיקים) אשר גרם לכמה אטומים להכיל יותר פרוטונים (בצורת הלחמה... כיום אפשר לעשות זאת במעבדה... ברוכים הבאים לאנרגיה גרעינית) קיצר... עקב השינויים באוטומים (אשר כמובן לא היו אחידים) נוצרו כל מיני חומרים שונים... כוכבים שונים... וכמובן יצורים חד תאיים! (בסביבה המתאימה להם... שגם גם זה בהסתברות של אחד ל................ שכל אחד יחשוב על המספר הכי גדול שעולה לו בראש)

ג. על התנ"ך...

לא ממש יודעים מי היוצר שלו... אבל שוב ישנן כמה תיאוריות לגבי המניעים שלו...

1. הוא רצה כוח (כמו כולם) ולכן גרם לאנשים להאמין שהוא שליח של ישות עליונה (זאת מכיוון שהוא לא היה יכול להגיד שהוא בעצמו ישות עליונה).

2. הוא באמת האמין בכל מה שהוא כתב וככה הוא ראה את זה...

3. זו הדעה ההגיונית ביותר... התנ"ך כידוע לא נכתב ע"י אדם אחד... הוא בעצם אוסף של סיפורים שאנשים סיפרו... ומכיוון שלקחו מהרבה אנשים אשר דיי הגיוני

שלא כל אחד מהם היה נוכח באירוע שהוא סיפר הם פשוט הגזימו... וכמו שמועות שקיימות גם היום כל אחד הגזים קצת והרי לנו סיפור עשיר בתוכן...

ד. על המטרה של התנ"ך...

הוכח שרק בתקופה מאוחרת יותר הוסף לתנ"ך כל הקטע של 10 הדיברות ושאר הקטע המוסרי... בתחילה זה היה פשוט ספר היסטוריה לא מדוייק (כנראה)...

ושוב גם כאן התיאוריה היא שמנהיגי הרוח חיפשו תשובות לעם אשר לא רק יראו להם שהאל מוסרי אלה גם ישאירו את העם במבנה מסודר...

*** אני בטוח שיש עוד דברים שאפשר להרחיב עליהם אבל רק עברתי על הדיון בריפרוף ורציתי להוסיף לכם קצת***

אני אישית לא מאמין בה'... או בכל אל אחר לצורך העניין... כפי שנאמר כאן לדעתי זו הדרך של האנשים להשלים עם הבורות שלהם...

(לכל חמומי המוח למניהם הכוונה לכל האנשים לא רק לאנשים מאמינים...)

ואני רק חייב להדגיש שאין קשר בין היותי יהודי לבין אמונה בה'... יהדות זו המסורת שלנו ובישראל במיוחד זה יותר מדת זה כבר דבר לאומי...

(שוב התנצלות כנה לכל מי שלא יהודי... אך העקרון של רוב יהודי במדינת הוא מערכי היסוד של המדינה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה די עם הספאם! אתם באמת חושבים שאתם יכולים לפתר קונפליקט כזה גדול שלידו וויטנאם היה משחק ילדים?!?

אתם כבר יודעים מה כוחה של אמונה תמימה ואיך אפשר לנצל ולעשות מניפולציות כדי לנצל את הכח הזה לצרכים אישיים. אני לא יתן דוגמאות, יש מספיק.

אני הייתי דתי בעבר (עד גיל 15) ובדיוק היום היה לי וויכוח עצבני עם כמה אנשים דתיים מה שנקרא (או אני קורא להם) חפרפרות. למה חפרפרות ? כי אני חושב שלטמון את הראש באדמה (במקרה הזה - התורה, היהדות, האמונה) ולסמוך על מישהו שאתה מאמין שהוא קיים, שהוא יעזור לך בחיים זה ככ פתטי. אבל זאת מדינה חופשית ולפני שכל הדתיים יתנפלו עלי , מותר לי לחשוב איך שאני רוצה. רק מרגיז אותי שהרבה דתיים חושבים שהם יודעים בדיוק מה טוב לי! מאיפה אתם יודעים?!? מה אתה חיים את החיים שלי שאתם כל שנייה ברחוב או אפילו אנשים שאני מכיר אומרים לי ומשגעים אותי " תעשה מצווה 5 דקות!" או כל מני שטויות כאלה. די כבר! מצאתם את הדרך שלכם? תחיו ככה! אל תנסו "לעזור" לי. אני מסתדר יופי תודה רבה.

הכי עצוב זה שכאשר אתה מציב לאנשים דתיים כל מני בעיות ב" אמונה" הזאת שלהם (מתוך הוכחות מדעיות מדוייקות) הם תמיד יודעים איך לתר. לפתור את בעיות אלו ע"י כל מני שטויות וגימטריה וכל החרטא הזה.

אבל אני לא יכול להסביר לכם כמה שטויות יש בדברים האלה (למי שלא היה דתי פעם) כי רק אם אתה בתוך זה ולומד בביה"ס דתי ומכינה דתית רק אז אתה מבין באמת כמה שטויות וכמה סתירות יש בכל היהדות.

אז לסיכום מי שחושב או מאמין שהוא מצא את הדרך שלו - שיהיה לו לבריאות! ואני מאחל לו כל טוב אבל אני ממש לא רוצה שהוא יבוא אלי וינסה לשכנע גם אותי.

כל אחד באמונתו יחיה. זה המצב הכי טוב ומאוזן שיכול להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה של הדיון הזה היא לא לשכנע אנשים.    גם החכמה היא לא המטרה כאן (למורות שהיא מהווה ערך מוסף).

המטרה היא להתדיין ברמת חשיבה גבוהה על הנושא (המעניין) הזה, ו"להתקיל" אחד את השני.

ברור שאף אחד לא יחזור בשאלה\תשובה רק בגלל שהוא קרא הודעה בפורום הזה, חזרה בתשובה\שאלה היא נושא הרבה יותר מרוכב מכך שהיא תושפע ע"י קריאה של כמה הודעות בפורום זה או אחר.

אבל אפשר להשאיר את הדיון פתוח, לא כל דיון צריך להוביל לתוצאות ממשיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה, להזניח ככה ת'ראד ולא לגרור אותו להעלבות וויכוחים אישיים?

יש פה כמה אנשים שהיו ליד מי שלא ייצר את הייקום בעת הבריאה ונתנו לו/ לה/ לזה הוראות... הם יודעים יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Guy King

אם הדיון היה קצת יותר רציני ולא נגרר בכזאת כלות לדברים כמו ההודעות שראיתי כאן... דברים בסגנון: "אתה מפגר!" "לא! אתה מפגר!"

אז הייתי מבין את הקטע של להדיין על הנושא... אבל אחרי שזה לא עובד, אפשר לפחות להשכיל קצת...

ואני בטוח לזה לא יזיק לאף אחד (גוט דאמט אני נשמע כמו מורה...  :kopfpatsch:)

ואם כבר יש דיון על תיאולוגיה אז למה מתמקדים רק בדתות המונותאיסטיות?

הדתות האחרות הרבה יותר מעניינות... ואם חושבים על זה חלקן גם יותר הגיוניות מבחינה מדעית...

חשבתם פעם על המיתולוגיה היוונית\רומית? האלים שם ממש כמו אנשים חזקים... יש להם אופי ותכונות והכל...

זה כמו לקרוא על סידרת ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשכיל...

אדם מאמין לא ייתחיס לתיאוריית המפץ הגדול כאל משהו שניתן להשכיל ממנו, מקסימום כאל תיאוריה תימהונית שנחמד לשמוע עליה, כשם שנחמד לשמוע על דתות שונות וקדמוניות- הרי אותו אדם "יודע" שאלוהים ברא את היקום והתיאוריה הזאת לא תזיז לו והוא בטח לא ייתפוס אותה כעובדה שממנה הוא יכול להשכיל- שכן אז הוא בעצם ייסתור את קיום אלוהים (העברי לפחות).

כמובן שהוא ייתיחס גם בביטול מוחלט לעובדה שלא מצאו את תיבת נוח וסביר להניח שהוא ייחשוב: "אז לא מצאו אותה, אז מה? זה לא אומר שזה לא קרה" והוא לא יינסה אפילו להסיק שיש סיכוי שהסיפור הזה לא היה.    סוג כזה של אנשים מאפיין את גילי למשל.

כנ"ל גם לכיוון ההפוך- אנשים מסוגו של גילי יוכלו לשפוך מבחר טענות משכנעות לקיום אלוהים אך לא נתייחס אליהם כהערות משכילות- אלא רק לניסיון לשטיפת מוח דתית.    גם על כל טיעון שאדם מאמין יביא נוכל לומר שזה לא מוכיח חד משמעית שיש אלוהים ולפיכך לא נשכיל אלא רק נתכחש לכל טיעון משכנע באשר הוא כל עוד לא הוכח קיומו של אלוהים.  (או לכיוון השני- אי-קיומו של אלוהים).

הדברים יוכלו להשפיע רק על האנשים שעדיין לא נתנו דעתם בנושא זה, ולפי הלך הרוחות- לא נראה שאנשים כאלו מצויים בשפע.

לכן אמרתי- זה נחמד להתדיין- אבל להשכיל?   כל טיעון "משכיל" שנביא לגילי למשל (מייצג את המאמינים) ייזכה להסבר אלטרנטיבי או להבעת ביטול מצידו, וכל הסבר "משכיל" שגילי יביא יגרור תגובה זהה אצלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...