במה אתם מאמינים? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

במה אתם מאמינים?

the kon

איזה סוג מאמין אתה?  

582 הצבעות

1. 1. איזה סוג מאמין אתה?

• אני מאמין בה' ושומר על כל המצוות
    • אני מאמין בה' ושומר על חלק מהמצוות
    • אני מאמין בה' אבל רק אוכל כשר
    • אני מאמין בה' אבל לא יותר מזה
    • אני לא מאמין בה'
    • אני בכלל לא יהודי
    • אני לא מאמין בשום אל

Recommended Posts

הגיון ואמונה לא הולכים בכל מקרה יחד כאשר מדובר בוויכוח בין מאמין ללא מאמין.

ברור שחוקי ההגיון סותרים את האמונה יותר מאשר מאששים אותה, אבל טיעון זה לא יישכנע כהוא זה את דעתו של האדם המאמין שסבור שאלוהים ייצר בכלל את הטבע, ושולט בחוקי הטבע והזמן, ושיודע הכל ושיכול להשפיע על אנשים ולקרוא את מחשבותיהם, ולכן אין כל משמעות בעיניו לטיעונים "הגיונים" כביכול שסותרים את קיומו של אלוהים. (וגילי ממש דוגמה קלאסית לכך - לא משנה בכמה דיונים נציב לו בעיות שקשורות לאלוהים ושאינן מתיישבות עם ההגיון הישר - הוא תמיד יימצא "תירוץ").

לעומת זאת, שני אתאיסטיים שידונו בכך יימצאו שדיון שכולל את המילים "הגיון" ו"אמונה" הוא מהנה ומשעשע מאוד. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

להשכיל זה גם לקרוא ספר נחמד אך בדיוני... ככה שגם אם הם (אנשים מאמינים) לא מאמינים בזה (דבר שלא בהכרח נכון ואני אפרט אחר כך) זה לא אומר שהם לא משכילים בכך שהם מודעים ל"אמונות"\"ידע" של אנשים אחרים... ואנחנו עושים את אותו הדבר... הרבה מאוד כאן כתבו בברירור שהם לא מאמינים אך למרות זאת הם יודעים הרבה על הדת... חלק מעצם זה שהם יודעים זה על מנת להבין את הצורת מחשבה של הצד השני...

ועכשיו בנוגע לאמונה במפץ הגדול... סיפור הבריאה התנ"כי מספר דברים כפי שידעו באותה תקופה... על זה אין יותר מידי מה להתווכח (חוץ מאלו שיגידו שה' כתב את זה...)

קיצר הטענה שלהם היא שאכן היה מפץ גדול וכו... פשוט מי שיצר את הכל זה היה ה'...

ושוב אני לא מביא טיעונים או הוכחות לשום צד... את הצד שלי סיכמתי בשתי שורות... אני פשוט משתדל לתקן כמה טעויות ולהוסיף...

ואם אתה רוצה אני אלך לצד השני ואביא גם טיעונים דתיים... אבל ההבדל הוא פשוט... זה פחות מעניין! זה סתם בנאלי וחוזר על עצמו... מה שיפה בטיעונים המדעיים זה שהם מתפתחים ושונים בנוגע לכל דבר...

ושוב אני בעד לפתח קצת את הדיון לדתות עם ריבוי אלים... הבנתי שדריה (זה השם? מצטער על הבורות אני לא הרבה בפורומים) מאמינה במספר אלים...

אולי תספרי לנו קצת על האלים שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני איתך ;D

אין כמו ארוחת צ'יזבורגר כפול :jump:

ותודה על האתר דריה... אין יותר מידי פירוט אבל את הבסיס אפשר להבין...

ד"א יש דימיון רב לדת של הוויקינגים... (אם זו לא אותה דת)

ולהם יש המון סיפורים ממש יפים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זאת "הדת של הויקינגים". פגאניזם נורדי. למעשה רוב הויקינגים התנצרו מסיבות פוליטיות, חלקם לא הבינו מה רוצים מהם אז קיימו את כל המצוות - שלהם ושל הנוצרים. אחרים התנגדו בתוקף ועונו כמו שהיהודים עונו באינקויזיציה. מה שרובכם לא יודעים בוודאי, זה שרוב המנהגים בנצרות באו דווקא מהדת הזאתי. ברגע שלא יכלו לחסל אותם, הם אימצו אותם. העצים בחג המולד למשל. איזה קשר לכל הרוחות יש להם להולדת ישו? ישו נולד בבית-לחם ובכל אין עצי אשוח (אולי בשנים האחרונות ייבאו)! מה שכן, הפגאנים הנורדיים היו הולכים בתקופת חג-המולד (שכולו בעצם נגנז מהם, אין עדות שישו נולד דווקא בתאריך הזה אבל לפגאנים יש חג התעברות והולדת השנה החדשה) ותולים מנחות לאלים וקישוטים על העצים. הנוצרים ניסו להפסיק את המנהג בעינויים ואילצו את הפגאנים לכרות את העצים ולהכניס אותם הביתה ולקשטם שם - כמו שהיהודים האנוסים עשו כשקיימו מצוות בשושו בבתים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי הייה לך כלכך הרבה זמן פנוי כדי להתעניין בדברים האלה? אני עד שלא קראתי על זה באחת ההודעות שלך בת'ראד, לפני כמה חודשים לא ידעתי על קיומם של כל המנהגים האלה... מאיפה זה התחיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...