במה אתם מאמינים? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

במה אתם מאמינים?

the kon

איזה סוג מאמין אתה?  

582 הצבעות

1. 1. איזה סוג מאמין אתה?

• אני מאמין בה' ושומר על כל המצוות
    • אני מאמין בה' ושומר על חלק מהמצוות
    • אני מאמין בה' אבל רק אוכל כשר
    • אני מאמין בה' אבל לא יותר מזה
    • אני לא מאמין בה'
    • אני בכלל לא יהודי
    • אני לא מאמין בשום אל

Recommended Posts

אני לא שונא, וזה לא רוע, ככה אני רואה את הדברים, ולפי דעתי "אלוהים" או כל דבר שמתיימר להיות כזה זו רק המצאה אנושית כדי למצוא הסברים לדברים שאין להם הוכחות מדעיות - יש לי חדשות - העולם השתנה.

מקובל עליך ? יופי.

לא מקובל ? לא נורא, תתעלם, זו דעתי והיא לגיטימית- בלי להגיד עליה שטויות, כיאם תקרא שוב את תגובתך, תשים לב שאתה בעצם מנסה לשכנע את עצמך שאלוהים קיים :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נניח שיש באמת ישות עליונה שיצרה את היקום שלנו ואותנו. מה גורם לך לחשוב שאכפת לה ממה שאתה אוכל, ממה שאתה עושה או לא עושה בשבת או בכלל אם אתה חי? ומאיפה לך שאותה ישות בכלל קיימת עדיין? ואולי יש עוד מיליארדי כוכבים בדיוק כמו שלנו שאנחנו לא מודעים לקיומם, שנוצרו גם הם על ידי אותה ישות, כחלק מאיזשהו ניסוי? זה ממש קל לומר "אלוהים זה לא חומר שצריך יוצר", כי מן הסתם זה פותר אותך מכל חובת ההוכחה וזו בעצם מהות הדת - התחמקות מתמדת מההגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהדרך היהודית החרדית היא הדרך הנכונה ?

אני אמרתי את זה ?

מי אמר שהנוצרים צודקים באיך שהם רואים את עבודת האל ?

אני לא אמרתי את זה... מה שכן אמרתי זה שזה לגיטימי שאנשים יאמינו בזה, ביהדות למשל יש הוכחות לממלכות ההיסטוריות מהתנ"ך וכל מי שלומד לעומק את ההיסטוריה ואת התנ"ך ימצא דברים שאנשים פשוטים לא מודעים אליהם, אני לא אומר שאתה מוצא שם הוכחות לאלוהים אבל זה לא סתם מישהו כתב איזה ספר שקוראים לו התנ"ך וכתוב שם שטויות.

כל התורה נחשבת לכתב האל עצמו, מי שמאמין בתורה ובהיסטוריה של עם וביציאת מצרים וקבלת לוחות הברית אולי גם מאמין באלוהים... רק שתדעו בתקופת התנ"ך לא היו כיפות ולא היו ישיבות ולא הייתה גמרא וספק אם בכלל אנשים חשבו שלבשל ביום שבת זה עבודה וזה אסור (אולי כן אני לא יודע) וגם לא התלבשו כמו האצולה הפולנית של המאה ה18, אז מה שבטוח שאני לא תומך בסגנון החרדי של היום, אני בכלל לא בנאדם דתי אני חילוני לגמריי אבל אני לא חושב כל היום כמה החרדים מפגרים וכמה אלוהים זה אגדה ובלה בלה בלה (וזה בלי קשר לכל ההטבות שהשלטון המפגר נותן לחרדים וכל הכסף ואי שירות צבאי, עזבו את זה בצד), מי שרוצה להאמין בה' אז שיהיה לו בהצלחה, לאף אחד פה אין ידע שאין ואני מניח שגם אף אחד פה לא יודע שיש ה' 100%, אז להאמין או לא להאמין זה בסדר אבל להתחיל להגיד שהמוח האנושי המציא את זה וכל מיני שטויות... אני לא אוהב את זה, היהדות היא הדת הכי עתיקה ששרדה היום ואתם לא יודע איך זה התחיל לפני יותר מ3000 שנה אז בבקשה אל תדברו ותמחקו היסטוריה של מליון דורות כאילו זה היה איזה שגעון של מטורף אחד שהמציא הכל.

אני אישית לא מאמין וגם אם הייתי מאמין לא הייתי חוזר בתשובה כי אני סולד מדרך החיים הדתית ובטח שהחרדית אבל אני סוגר את עולמי הדתי בזה שאני לא יודע על קיום אל ואני לא קונה את פירושי הרבנים לתנ"ך ופה זה נגמר, אני לא אוהב את כל החכמולוגים שבשתי שורות סוגרים עניין ומדברים כאילו הם יודעים הכל.

אני לא מנסה להוכיח שה' קיים כי זה לא דבר שמעסיק אותי אבל ת'אמת אם ה' היה קיים וזה היה דבר מובהק עם הוכחות ואולי אפילו תקשורת אם האל אני אישית הייתי שמח כי זה אולי היה נותן השלכות לקיום גן עדן ודברים שונים אבל זה באמת אגדה מבחינתי אבל מי לא היה רוצה לחיות בעולם כזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז להאמין או לא להאמין זה בסדר אבל להתחיל להגיד שהמוח האנושי המציא את זה וכל מיני שטויות... אני לא אוהב את זה, היהדות היא הדת הכי עתיקה ששרדה היום ואתם לא יודע איך זה התחיל לפני יותר מ3000 שנה אז בבקשה אל תדברו ותמחקו היסטוריה של מליון דורות כאילו זה היה איזה שגעון של מטורף אחד שהמציא הכל.

לא אמרתי "מישהו מטורף אחד"

אמרתי סה"כ שהיהדות החלה כהעתקה של תרבויות שהיו קיימות אז, זה הכל.

ואתה צוקד ברוב דברייך לדעתי. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל דת, בהתחלה המטרה היא "לגייס" מאמינים - כמו שנכתב שסיפור הבריאה היווני המיטולוגי שווה לסיפור הבריאה בבראשית.

אני חייב להגיד לך שהפגנת החוסר ידע שלך ביהדות פועלת מצוין!

היהדות בניגוד לאיסלם ונצרות היא לא דת מיסיונרית (מה מילה מיסיון, לא התנוחה חחח)

בשביל להיות מוסלמי אתה צריך להגיד איזה מפשט שלוש פעמים... פשששש זה באמת גיוס....

בנצרות הם פועלים על להפחיד את כל העולם וככה אנשים ירצו להיות נוצרים... בימי הביניים אנשים שגרו בבית מטר על מטר וישנו על קש, הלכו ברחוב פתאום ראו את הבניין הכי גדול שראו אי פעם (כנסיה) ומצויר עליה מבחוץ בגדול על מה קורה לך אם אתה לא נוצרי (גיהנום) ומה קורה לך אם אתה נוצרי (גן עדן)

ביהדות זה ממש לא ככה...

ביהדות מנסים להחזיר בתשובה... שזה להחזיר יהודים לדת ולא להביא גויים לדת... ביהדות גויים נכנסים לגן עדן בלי בעיה אפילו... (סך הכל 7 מצוות)

כדי להתגייר אתה חייב לעבור תהליך מאוד ארוך וממושך וגם בחינה!

יש מקרים שבצבא יחקו לך גדוד של רוסים נוצרים ויעשו להם משהו מזורז ווהם יעני נהיים יהודים אבל עובדה של הרבנות נגד זה כי זה ממש לא הדרך...

אי אפשר להגיד לנוצרי או לאדע מה משהו ואז הוא יעני יהודי ויש לו 613 מצוות זה לא כל כך פשוט וקצת מאוד אנשים יכולים לעשות דבר כזה...

אם קשה ליהודי לחזור בתושבה אז בטח פי 2280938 יותר קשה לגוי להתגייר

אז תפסיק להציג חוסר ידע...

כי הידות היא לא דת שמנסה לגייס מאמינים אלא להחזיר את היהודים לדת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להיות מוסלמי אתה צריך להגיד איזה מפשט שלוש פעמים... פשששש זה באמת גיוס....

כשאתה מזלזל בדתות או בכל דבר שהוא שונה ממה שאתה מאמין\תומך בו זה מראה על העליבות שלך ושדעותך חסרות בסיס וערך.

בנצרות הם פועלים על להפחיד את כל העולם וככה אנשים ירצו להיות נוצרים... בימי הביניים אנשים שגרו בבית מטר על מטר וישנו על קש, הלכו ברחוב פתאום ראו את הבניין הכי גדול שראו אי פעם (כנסיה) ומצויר עליה מבחוץ בגדול על מה קורה לך אם אתה לא נוצרי (גיהנום) ומה קורה לך אם אתה נוצרי (גן עדן)

ביהדות זה ממש לא ככה...

התכוונתי לכך שביסודה- היהדות לא שונה מכל דת אחרת שבאה "להביא" תרבות חדשה - היא מבוססת על משהו קיים- ומפתחת אותה לכיוונים אחרים , וכבר 3 פעמים הבאתי לדוגמא את סיפור הבריאה המיטולוגי מול סיפור הבריאה בבראשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע זה בדיוק הרסת את הבסיס(ואיתו כל השאר קורס) לכל ניסיון הסברת הדת בעזרת הגיון. אין צורך להמשיך להוכיח תאוריות יותר מסובכות כשהדבר הכי חשוב בכלל לא דורש הסבר(במחינתך).

I rest my case

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא.

דת היא לא דבר הגיוני, זה לא ... מבחינת אדם דתי יש ה' ולא צריך לנסות להוכיח את זה ואפילו אי אפשר לנסות להוכיח את זה, זה חטא לנסות להבין את ה', אתה כלום לעומתו אז איך אתה רוצה להסביר איך הוא נוצר ואיך הוא קיים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין בכלום, לדעתי אלוהים זה מקור הכספים של הדוסים ולא יותר.

אני מאמין במה שאני רואה ותו לא ושאני יהיה גדול אני איכשהו יהפוך את עצמי לאתאיסט נמאס לי מהדת המחורבנת הזאת היא רק גורמת לבלאגנים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דת היא לא דבר הגיוני, זה לא ... במחינת אדם דתי יש ה' ולא צריך לנסות להוכיח את זה ואפילו אי אפשר לנסות להוכיח את זה, זה חטא לנסות להבין את ה', אתה כלום לעומתו אז איך אתה רוצה להסביר איך הוא נוצר ואיך הוא קיים ?

זו בדיוק הסיבה בגללה אני נגד הדת.

היא מדכאת את הרצון של האדם להבין, ללמוד ולחקור.

הרי על כל דבר אפשר להגיד "זה אלוהים עשה ואתה לא יכול ולא צריך להבין את זה".

לאן אתם חושבים שזה יביא אותנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...