איך הבירה יותר מזיקה\כואבת? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הבירה יותר מזיקה\כואבת?

e-d-a

Recommended Posts

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא בהכרח, אם המסה הנוספת של הבירה לוחצת על הבקבוק היא יכולה לשבור אותו.

אם הבקבוק נשאר שלם אפשר אפילו להרוג איתו מישהו כי כל האנרגיה עוברת לגולגולת, אם הבירה עוזרת לו להשיבר זה לטובת הקורבן.

הבקבוק במלא יכאב יותר. משום שהבירה שבבקבוק והבקבוק עצמו הם אותה מערכת תנועה, הבירה תוסיף למכה ותעשה אותה יותר כואבת:

m2 > m1

f1 = m1*a

f2 = m2*a

f2 >f1

אפשר לחשוב על זה כמו לקבל כמה לפטיש קל ופטיש כבד\ פטיש חלול ופטיש מלא בבירה :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מודעים לחוקיי ניוטון והעניין פה הוא אחר

מכיוון שלנוזל יש הרבה יותר מסה מלאוויר הוא יכול לקחת לתנודות פנימיות הרבה מאד מהאנרגיה גם אם הוא לא נשבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחשוב על זה כמו לקבל כמה לפטיש קל ופטיש כבד\ פטיש חלול ופטיש מלא בבירה :bash:

זהו, שלא

כי זכוכית היא חומר קצת שונה מראש של פטיש.

והמסה זה לא הדבר היחיד שמתפקד פה.

הרי גם הבקבוק סופג מכה, ובאותה עוצמה שהראש חוטף.

אם הוא מלא, הוא יותר מועד להשבר --> עוצמת הפגיעה "מתבזבת" על שבירת הבקבוק, והראש חוטף מכה פחות חזקה.

לעומת זאת, אם הבקבוק ריק, המכה תורגש בעיקר בראש (ויש סיכוי שהיד תרעד ותרגיש מין צליל עמום כזה מהתנודות של הזכוכית).

ועוד פעם, תנסו בעצמכם לתת מכה קטנה עם בקבוק ריק על עמוד נגיד, או עם בקבוק מלא.

המלא ישבר יותר בקלות, כלומר אם הייתם מכים איתו על ראש של מישהו, רוב המכה הייתה עוברת לשבירת הבקבוק ולא לראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם התאוצה של הבקבוק הריק יותר גבוהה

יכול להיות שזה מתקזז

אין פה בדיוק תאוצה, כי אתה שולט במהירות של הבקבוק.

זה לא שאתה זורק אותו או מפיל, אתה מכה איתו.

ז"א, אתה משקיע בו כמות כוח מסויימת, והיא לא תעלה (למרות שיש את כוח המשיכה, אתה עדיין שולט לחלוטין במהירות של הבקבוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה בדיוק תאוצה, כי אתה שולט במהירות של הבקבוק.

זה לא שאתה זורק אותו או מפיל, אתה מכה איתו.

ז"א, אתה משקיע בו כמות כוח מסויימת, והיא לא תעלה (למרות שיש את כוח המשיכה, אתה עדיין שולט לחלוטין במהירות של הבקבוק).

טוב... :nixweiss:

בכוח קבוע יש תאוצה קבועה

באיזה כיתה אתה אם יותר לי לשאול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהבקבוק המלא נשבר היא, שבבקבוק המלא יש הרבה יותר אנרגיה. (בתנאי שמדובר בבקבוקים זהים עם תאוצה זהה)

והמסה זה לא הדבר היחיד שמתפקד פה.

הרי גם הבקבוק סופג מכה, ובאותה עוצמה שהראש חוטף.

אם הוא מלא, הוא יותר מועד להשבר --> עוצמת הפגיעה "מתבזבת" על שבירת הבקבוק, והראש חוטף מכה פחות חזקה.

לעומת זאת, אם הבקבוק ריק, המכה תורגש בעיקר בראש (ויש סיכוי שהיד תרעד ותרגיש מין צליל עמום כזה מהתנודות של הזכוכית).

ועוד פעם, תנסו בעצמכם לתת מכה קטנה עם בקבוק ריק על עמוד נגיד, או עם בקבוק מלא.

המלא ישבר יותר בקלות, כלומר אם הייתם מכים איתו על ראש של מישהו, רוב המכה הייתה עוברת לשבירת הבקבוק ולא לראש.

עם הבקבוק נשבר או לא זה לא משנה בגלל שכמו שאמרת האנרגיה שאתה משקיע במכה חוזרת עליך בדיוק באותה עוצמה

זה בעצם "חוק הכאפה" של ניוטון - ברגע שאתה מביא למישהו כאפה היד כואבת בדיוק כמו הלחי שלו :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך במאה אחוז, לדעתי תנועת הנוזלים שנאמרה פה זאת התחכמות. אני אתן מצב שהבירה תפול למישהו עפ התחתית (בתורה אנכית) הבירה לא תשבר, אם הבירה תפול עם הפקק, הבירה לא תשבר- בשני המקרים האלה המסה תשחק תפקיד משמעותי, המקרה השלישי- מכה עם הצד של הבקבוק אינו ידוע. מה שטכן ידוע שבשבנים מתוך שלוש, המכה יותר כואבת ויותר מזיקה.

ולא קוראים לזה חוק הכאפה, בטח יש לכם מורה שרוט לפיזיקה (אין על מורים שרוטים) זה פשוט פעולה ותגובה וזה נכון למי שלא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנימה קצת פחות מדעית ....... אתם רק יודעים את העובדה שהגולגולת תתרוצץ לפני שהבקבוק ישבר כן? זה לא כמו שבסרטים שוברים פשוט בקבוק על הראש כן? ובקבוק בירה עבה וחזק פי כמה מכוס בייתית טיפוסית וגם כוס לא נשברת תמיד אם היא נופלת על הריצפה, זה אומר שהבקבוק חזק כן ???

ועכשיו כן בנימה מדעית ...... E=mc2 אוקיי ? יותר מסה יותר אנרגייה ....... האנרגייה לא נהדפת ע"י הנוזל, הבקבוק יספוג אותה אבל זו אנרגייה שחוזרת מהמכה.

כך שבקבוק כבד יותר יכאב יותר.

רק אני שמתי לב שזה דיון סרק ????? עוד יפתחו בכללי ת'רד "חסרי חיים" עם לינק לדיון! :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואו יואו יואו כמה שטויות רצות פה

נתייחס אליהן לפי הסדר:

f=ma לא ממש עובד כאן, זתומרת, לא בצורה שבה התייחסו אליו.

e=mc^2 ממממממש לא קשור לכאן... (אני עדיין מנסה להבין איפה נכנסת מהירות האור...).

הסיבה שהבקבוק המלא נשבר היא, שבבקבוק המלא יש הרבה יותר אנרגיה. (בתנאי שמדובר בבקבוקים זהים עם תאוצה זהה)

לא, לא, לא. איזה תאוצה?

זה לא גוף חופשי! אתה שולט על התנועה שלו ומפעיל את הכוח.

בקבוק מלא ובקבוק ריק יפגעו באותו הכוח-כי אתה זה שמפעיל את הכוח הזה, ואתה תכה באותה עוצמה.

השאלה היא לאן תתפזר האנרגיה של המכה.

עם הבקבוק נשבר או לא זה לא משנה בגלל שכמו שאמרת האנרגיה שאתה משקיע במכה חוזרת עליך בדיוק באותה עוצמה

זה בעצם "חוק הכאפה" של ניוטון - ברגע שאתה מביא למישהו כאפה היד כואבת בדיוק כמו הלחי שלו :kopfpatsch:

עד כמה שאני מעריך את הגישה המדעית שלך ("חוק הכאפה"? נו באמת...), אתה פשוט טועה.

וזה כן משנה אם הבקבוק נשבר או לא: (אני הולך לדבר בצורה קצת לא מדויקת - נגיד אנרגיה שעוברת, אבל לא משנה)

בוא נניח שאצורה בבקבוק כמות מסוימת של אנרגיה.

אם הוא נשבר, אנרגיה מתבזבזת על השבירה, או במילים אחרות חוזרת לבקבוק.

אם הוא לא נשבר, כל האנרגיה עוברת אליך.

קחו מקרה אחר לדוגמה: אתם רצים ונתקעים בקיר.

מה יכאב יותר, אם תתקעו בקיר בטון והוא לא יזוז ולא יקרה לו כלום, או שהוא ישבר לחתיכות?

ואני אומר עוד פעם: תנו מכה עם בקבוק מלא על עמוד, ותנו מכה עם בקבוק ריק.

תראו שמספיקה מכה קטנה כדי לנפץ את המלא, ומכה יותר חזקה כדי לנפץ את הריק.

כלומר, כשתרביצו למישהו עם בקבוק מלא, הוא ישבר יותר מהר -> המכה שהראש יקבל יותר קטנה.

NOSTREDAMUS, אף אחד לא הכריח אותך להגיב פה. מה זה אומר עליך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי שאני אבין (כי לא הבנתי), למה בקבוק מלא ישבר יותר בקלות מריק?!

במלא יש לחץ חזק כלפי חוץ. בזן המכה, אתם מפעילים לחץ כלפי פנים. הלחץ מתקזז.

בבקבוק ריק יש לחץ קטן יותר כלפי חוץ. בזמן המכה, הפרשי הלחץ בין כלפי פנים וחוץ גדולים יותר מאשר בבקבוק מלא, לא?

זאת אומרת, שבקבוק ריק יישבר יותר בקלות, על פי ההיגיון שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...