איך אפשר לבלום טורנדו ? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר לבלום טורנדו ?

HeaT-SinK

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אי אפשר לעצור את הטורנדו, ולא נדרש הרבה הגעיון בשביל להבין את זה...

א. זה חזק...

ב. אתה לא יכול לחזות איפה יעבור טורנדו בעוד שנה.. ההתראה על טורנדו היא כמה דקות, ככה שזה עוד יותר נורא. ואי אפשר לבנות קירות ענקיים של בטון מחוזק לאורך כל קו החוף של איזורים מסויימים...

למרות זאת, יש איזורים (פלורידה) שהם מוכי טורנדו...

ראיתי על זה תוכניות בחבילת המדע של יס (דיסקברי אני חושב). רוב הנזק הנגרם על ידי טורנדו לא נגרם על ידי הרוח והסיבוב ישירות, אלא על ידי הדברים שהטורנדו לוקח איתו.

למשל:

יש סופת טורנדו, והיא עוברת ליד מקום שבו אספו קרשים למדור ל"ג בעומר (היפוטטית). יש שם קרשים עבים, שאריות של רפסודות.

הרוח לוקחת אותם במהירות סיבוב גבוהה מאוד. כשהרוח נתקלת בבית הקרש שבא מול הקיר/חלון פשוט שובר אותו...

בדרך, כל פעם שהמשפך נתקל במשהו, הוא לוקח איתו עוד "כלי נשק" נגד בתים.

יש היום בתים שבונים/משפצים עם חומרים שעמידים בפני כל "כלי הנשק" שלוקח איתו הטורנדו. יש חזקים מאוד שעומדים בקרש שאף אליהם היישר מסופה F5, ויש גם קירות כאלה...

השאלה זה עד כמה בא לאנשים (ועד כמה הם יכולים) להשקיע בדבר כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורתית אם תזרוק פצצת הדף לתוך העין של הטורנדו הוא עשוי להתפזר

אני חושב שניסו את זה אבל אני לא בטוח

בדיוק מה שאני חשבתי לומר.....

אולי אם תזרוק טיל מונחה עם ראש נפץ מיני גרעיני (משהו כזה...העיקר שיהיה קטלני).....לתוך מרכז הטורנדו הוא יפסק....

אפשר לנסות את זה כי לפעמים הטורנדו מתחיל בחלקים שאינם מיושבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פרויקט במחלקה לשטויות עתידניות בנאס"א (זה לא השם הרישמי שלה אבל התפקיד שלה זה לבחון טכנולוגיות מד"ב ולבדוק אם יש סיכוי שיתממשו במציאות)

לבנות לויין שירכז את הכוח של השמש איכשהוא לתוך טורנדו ויפסיק אותו... נידלסס טו סיי ההערכות הם משהו כמו 100 שנה להתחלת הפרויקט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתם על ההצעות שתושבי פלורידה הציעו?

ההצעה הכי נפוצה (אם אני זוכר נכון) הייתה לשים המון מאווררי ענק על קו החוף, כדי "לגרש" את הטורנדו... lol

היו עוד הצעות, פשוט אני לא זוכר אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פרויקט במחלקה לשטויות עתידניות בנאס"א (זה לא השם הרישמי שלה אבל התפקיד שלה זה לבחון טכנולוגיות מד"ב ולבדוק אם יש סיכוי שיתממשו במציאות)

לבנות לויין שירכז את הכוח של השמש איכשהוא לתוך טורנדו ויפסיק אותו... נידלסס טו סיי ההערכות הם משהו כמו 100 שנה להתחלת הפרויקט..

מאה שנה ממש קרוב אני יהיה אז בדיוק בסוף חיי 119 .....אוווווווו אני כל כך רוצה לראות את זה.

אני מאחל לעצמי עד 120.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורתית אם תזרוק פצצת הדף לתוך העין של הטורנדו הוא עשוי להתפזר

אני חושב שניסו את זה אבל אני לא בטוח

ואיך תביא את הפצצה לעין הסערה?

שכחת שהיא צריכה לעבור דרך הטורנדו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך תביא את הפצצה לעין הסערה?

שכחת שהיא צריכה לעבור דרך הטורנדו?

אולי אם הוא יבוא במהירות גבוהה(מאווווווווד גבוהה) לתוך עין הטורנדו..הוא יצליח להגיע לאמצע ושם הוא יתפוצץ..זה נשמע לי די הגיוני(אם הפצצה תהיה ממש רצינית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאה שנה ממש קרוב אני יהיה אז בדיוק בסוף חיי 119  .....אוווווווו אני כל כך רוצה לראות את זה.

אני מאחל לעצמי עד 120.

גם אני מאחל לך  :D

רק שכשתגיע ל119 הם רק יתחילו בניסוי (במקרה הטוב - באותה שנה גם ייצא Duke nukem Forever )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אם הוא יבוא במהירות גבוהה(מאווווווווד גבוהה) לתוך עין הטורנדו..הוא יצליח להגיע לאמצע ושם הוא יתפוצץ..זה נשמע לי די הגיוני(אם הפצצה תהיה ממש רצינית).

לדעתי הסיכוי לפתח מהירות כ"כ גבוהה בשביל לשגר טיל לתוך סופת טורנדו קלוש.

למה שלא נפנה פשוט טיל שמעלה מעבורות למסלול בכיוון מאוזן ונקווה לטוב? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להביא רב לברכה לטיל , שיהיה במזל ::)

לדעתי זה לא יעיל - בטוח יש איזשהו משהו אנו לא יודעים שמפתחים כדי לזהות טורנדו מהר יותר ולהרתיע את האוכלוסיה שהוא מתקדם אליה לשם פינוי - אני לא חושב שמשהו יכול לעצור טורנדו בזמן שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...