איך אפשר לבלום טורנדו ? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר לבלום טורנדו ?

HeaT-SinK

Recommended Posts

תאורטית אפשר לעצור טורנדו/הוריקן

אם אני זוכר נכון הם נוצרים בעקבות הפרשי טמפ' באטמוספרה + תנאים מתאימים

אם אתה משנה את הטמפ' , נגיד בעזרת פצצה טרמית (תחליטו אתם מה אתם מעדיפים יש תמיד מימן , המון חום 0 קרינה)

שולחים אותה על טיל בליסטי (יוצא מהאטמוספרה ונכנס חזרה , כך שאין בעיות במשלוח שלה)

ומפוצצים אותה בתוך אין הסערה , החום אמור לבטל את הפרשי הטמפ' ולפחות להחליש אותו.

למרות שאין מושג מה יהיו התוצאות אחרי זה.

[ltr]a Hydrogen bomb does have a small amount of radiation because in order to start the reaction you need very high temperture which is achived by a small nuclear bomb.

but that's not the point, the point is that blowing up a place you're trying to save from a hurrican/torrando defeats the purpose of trying to save it in the first place.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה בדיוק קשה להבין ?

הוריקן זאת סופה טרופית שמתפתחת כאשר יש אוויר קר ויבש שנפגש עם אוויר חם ולח (תקנו אותי בבקשה אם אני טועה), התנאים האלה מתקיימים רק בים.

אני אישית לא יודע למה היא בצורה מעגלית עם "עין סערה" שאני חושב שבו אין בכלל עננים, אולי מדענים יודעים (בכל מקרה אף פעם לא שמעתי הסבר לזה), ההוריקן נוצר רק באיזורים טרופים בגלל שרק שם מתקיימים התנאים לסופות כאלו בגלל כיווני זרם האוויר בכדור הארץ (שהם דברים קבועים בדיוק כמו הזרמים בים במקרה שלא ידעתם), הסופות האלה מורידות המון המון גשם ובזמן קצר, הסיבוב המהיר של כל המערכת יוצר רוחות במהירויות גבוהות מאוד שהורסות בתים וגורמות נזקים ליד החופים וככל שהסופה נכנסת לחוף היא מתחילה להחלש כי ביבשה אין את התנאים לקיום מערכת כזאת ולאחר כמה ימים הכל נגמר ומה שנשאר זה רק נזק.

מערכת הוריקן אחת מתקיימת למשך שבוע +-

לעומת ההוריקן, סופת הטורנדו נוצרת ממפגש זרמי אוויר אחרים והיא נמשכת בערך שעה.

בדרך כלל יש סתם סופות עם גשם ובעונה מסוימת בשנה יש פוטנציאל למצב של טורנדו וכשהטורנדו מתחיל זה כמו שואב אבק שיורד מהעננים אל האדמה והמשפך הענק הזה שהוא בערך בגודל של 100 מטר מסתובב במהירויות עצומות של בערך 500 קמ"ש סביב עצמו והוא נע ברחבי מרכז צפון אמריקה ברדיוסים של בערך 80 ק"מ ובאותו זמן כל מי שהטורנדו עובר דרכו סביר להניח שימצא את מותו, חוץ מהעובדה שזה מעיף עליך טונות של הריסות ואתה מקבל את זה בפנים אם אתה נכנס פנימה אני לא רוצה לחשוב מה קורה לגוף שלך.

הוריקנים זה דבר שונה לגמריי, שם יש רוחות מהירות אבל זה מערכת שלמה בצורה מעגלית ברדיוסים של מאות ולפעמים אלפי קילומטרים והטורנדו זה דבר קטן מאוד אבל אם יכולת הרס פי 100 יותר וזה מערבולת שזזה (לא סתם רוח חזקה כמו ההוריקן).

כמעט כל טורנדו מתחיל ליד אוכלוסיה כי זה במרכז ארה"ב באיזורים שהם דיי מיושבים, גם אם אין שם הרבה אנשים אז יש שם גידולים חקלאיים וכפרים קטנים בכל האיזור ככה שגם אם הם סובלים מטורנדו הרסני כל כמה שנים אפשר לחיות עם זה, יש מקלטים ומערכות אזעקה של כמה דקות לפני ( לפחות זה יותר טוב מזה של הקאסם :-\), מסלול הטורנדו הוא אקראי ככה שאם הוא יפספס איזה ישוב קטן אם תזרקו עליו פצצת אטומית הפצצה תשלים את ה"עבודה" שהטורנדו לא השלים וגם תזהם (כי פצצות המימן כן מזהמות ומזהמות הרבה, קצת אולי בהשוואה לאטום אבל ככה סתם זה גם הרבה הרבה זיהום, זה ישמיד את כל הגידולים ואת כל מי שחי בסביבה ויפגע את כל המדינות הקטנות שבאיזור).

וגם אם תרצו לשלוח על טורנדו מימן או אטום זה כמעט בלתי אפשרי... עד שמטוס ימריא הטורנדו בטח יגמר וטיל בספק אם יפגע (וגם לו יקח הרבה זמן).

בקיצור אני חושב שזה בלתי אפשרי להפסיק טורנדו.

לגבי הוריקן... אולי אפשר לזרוק עליו פצצה כשהוא בלב ים אבל אף מדינה לא תרצה לעשות את זה כי זה הורג את כל החיות שבים וזה מזהם את הכדור הזה וזה גם עולה הרבה מאוד כסף וספק אם תצליחו לעצור את זה כי מדברים על משהו ברדיוס של מאות קילומטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי פצצה טרמית כלשהיא , יש הרבה סוגים

סה"כ צריך משהוא שמייצר הרבה חום

והרי מפוצצים את זה באוויר

החום "יספג" בהוריקן/טורנדו ויערער את התנאים שהוא זקוק לקיומו (הפרשי טמפ')

ולכן תאורטית טורנדו/הוריקן ירגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה לפצצה שיוצרת הרבה חום ומעט הדף...

חום זה הדף, תלוי בתנאים.

עזוב את זה שלדעתי זה רעיון גרוע, אני מדבר על זה שלא ממש אפשר לדעת מה יקרה אם תצליח לתקוע פצצה בתוך שופה (כשזה נשאר במקום שציפית בתוך השופה).

והדף נוצר על ידי החום.

דינמיט, שיוצרת הרבה הדף, יוצרת אותו בגלל הצורה שבה בהפצצה נוצרת.

אני כמעט בטוח שזה בגלל זה.

בכל מקרה, החום גורם לחלקיקים לנוע הרבה יותר מהר, ואז הם מתפרצים... אם הם פשוט מתפרצים בלי הפרעה, לא יהיה הרבה הדף.

אם הפצצה בנוייה ככה שיהיה משהו שיפריע להם, יהיה לחץ ענק, וזה מה שגורם להדף.

אני אביא דוגמא של חומר נפץ פלסטי, הזה שנראה כמו גומי, או בצק יצירה של ילדים..

אם אתה סתם מחבר אותו למשהו, ומפוצץ, זה עושה נזק מאוד קטן.

אם אתה שם אותו בתוך חרוט, ואת החרוט שם הפוך (שפיץ למטה) בתוך גליל, ואת הגליל אתה מניח איפה שהוא (או תולה בצורה כאילו זה ישר אם זה היה רצפה), זה יגרום נזק הרבה יותר גדול.

יהיה לחץ גדול (כי הגליל סגור משני הצדדים), והלחץ ישתחרר המידה גדולה יותר כלפי "הרצפה" היחסית, ויעשה נזק רע.

אתה גם יכול לשים את זה בצורות אחרות כדי לקבל מידות שונות של נזקים.

הדגימו את זה אחלה באיזו תוכנית בדיסקברי אני חושב.

אני לא יודע עד כמה זה יעשה נזק לאיזור של השופה, אבל אמרתי את זה כי הזכרת את הפצצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...