קיבלתי זימון למיונים לתלפיות, מבחן בן 8 שעות... למישו יש מושג מה יהיה שם? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיבלתי זימון למיונים לתלפיות, מבחן בן 8 שעות... למישו יש מושג מה יהיה שם?

Xt

Recommended Posts

א. זה מסווג.

ב. המבחנים הם לוגיים במגבלת זמן אני מניח שיהיו לך אלגוריתמים וחילוק ארוך בחלק של המתמטיקה.

ג. הניפוי בראשוני מתבצע באופן טבעי שלאנשים נמאס לשבת על התחת 8 שעות...... אתה רעב, צמא, מת להשתין ומשעמם לך ובא לך כבר לנוח...... ההפסקות קצרות האוכל ואתה כולך לחוץ אז צפה שלפחות חצי ילכו מרצונם ב4 שעות הראשונות.

ד. אם אתה חזק במתמטיקה בעיקר ובחשיבה לוגית אין לך יותר על מה לחרוש זה עניין של ידע כללי והגיון מפותח, כמו פסיכומטרי אתה יכול לא לסיים כיתה י' אפילו אבל להוציא 700 בקלות.

ה. מאחל לך בהצלחה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מוכן להסביר במפורט מה זה תלפיות אני יודע שקוראים לה גם יחידת שכל או דברים כאלה אני יודע בערך אבל לא לפרטים..

אני לא קיבלתי זימון כי זה קבא 56 מקבל או 54 עם המלצה מהבית ספר (אני 54 אבל לא רוצה להגיע לשם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי

מסלול תלפיות מתאים לסוג מאוד מסוים של אנשים - כאלה עם שריטה דיי עמוקה בראש, אחרת אי אפשר לסיים אותו.

המבחנים הם מה שהיית מצפה ממבחנים לגאונים - הרבה מתמטיקה, פסיכוטכני, פסיכולוגי ופסיכו-לקרוע-לך-את-הצורה-עד-שימאס

אם עשית פסיכומטרי, תכפלי את זה בערך ב 5 וזה מה שמצפה לך (אל תדאג אתה לא אמור לענות על הכל)

בהמשך יהיו לך שיחות עם פסיכולוגים וסיטואציות שפסיכולוגים ינתחו

קיצר, בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש קצת ידע כללי - היסטוריה בעיקר, על חלק מהשאלות אין לך סיכוי לענות אם לא טחנת את האנציקלופדיה, ז"א שפשוט מנחשים הרבה בחלק הזה

יש חלקים של כל מיני התאמת צורות וכאלה - שם הבעיה העיקרית היא שאין לך זמן לחשוב כמעט בכלל, אבל אם היה לך זמן הם לא היו קשים מדי

ויש חלקים ארוכים של פיזיקה ומתמטיקה, מעל שעה לכל אחד, יושבים ופותרים שאלות של בגרות, ובפיזיקה גם קצת שאלות חשיבה, אז אם אתה רוצה לעבור, כדאי לחזור על החומר של הבגרויות הללו. גם אין הרבה סיכוי שישאלו על חומר שלא למדת בבית הספר, למרות שזה יכול לקרות, מקסימום מנחשים. וגם אם לא למדת פיזיקה בתיכון, לא נורא, הם מסתכלים על התוצאה שלך בפיזיקה אחרת אם לא למדת בתיכון

עריכה: שכחתי להגיד גם שחוץ מבמתמטיקה ופיזיקה יש עניין של זריזות ועמידה בלחץ בגלל שבכלל אין לך זמן ברוב המבחנים שם, אתה חייב לפתור את זה בקצב נורא מהיר, וזה יכול לגרום לבלבול וטעויות בגלל הלחץ. גם בפיזיקה ומתמטיקה זה קצת משפיע, כי אתה לא יודע כמה זמן זה ייקח לך יחסית לכמה שנשאר, אבל שם בסופו של דבר יש הרבה זמן, ואם אתה מספיק מהיר, נשאר לך גם זמן לבדוק את התשובות ולצאת הרבה לפני הסוף

א. זה מסווג.

ב. המבחנים הם לוגיים במגבלת זמן אני מניח שיהיו לך אלגוריתמים וחילוק ארוך בחלק של המתמטיקה.

ג. הניפוי בראשוני מתבצע באופן טבעי שלאנשים נמאס לשבת על התחת 8 שעות...... אתה רעב, צמא, מת להשתין ומשעמם לך ובא לך כבר לנוח...... ההפסקות קצרות האוכל ואתה כולך לחוץ אז צפה שלפחות חצי ילכו מרצונם ב4 שעות הראשונות.

ד. אם אתה חזק במתמטיקה בעיקר ובחשיבה לוגית אין לך יותר על מה לחרוש זה עניין של ידע כללי והגיון מפותח, כמו פסיכומטרי אתה יכול לא לסיים כיתה י' אפילו אבל להוציא 700 בקלות.

אם לא עשית את המבחנים אל תדבר עליהם, זה ממש שטויות מה שכתבת

לא יודע מה מסווג, אלא אם מבחני צורות ושאלות של בגרות במתמטיקה\פיזיקה נחשבים מסווגים

אין אלגוריתמים או חילוק ארוך, סתם שאלות של בגרות 5 יח"ל במתמטיקה

אף אחד לא הולך הביתה באמצע, אף אחד. מביאים סנדוויצ'ים, יש שתי הפסקות קצרות ויש הפסקה של 30 דקות או משהו כזה באמצע, מספיק זמן לאכול, לשתות, להשתין, לעשות מה שאתה רוצה. אין שום בעיה של מנסים להתיש אותך גופנית, זה בכלל לא דומה למיונים לקרבי, הכל מבחנים שכליים

וזה לא כמו פסיכומטרי

איך היו הציונים ב י"א ? הבנתי שצריך ממוצע של 90 כדי להגיע לשם ? נכון ?

הזימונים פחות או יותר מתבססים על זה, לא יודע מה הסף

אבל יש גם אנשים שמוזמנים לפי המבחנים של צו ראשון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחו לי הביתה בקשה לשלוח להם פרטים...

נתתי להם את הציונים שלי (הם מבקשים רק מקצועות ברמה של 5 יח"ל ומעלה.. בכל מקרה יש לי מתמטיקה, אנגלית, פיסיקה וכימיה כולם 5 מעל 90...)

הקטע שידידה שלי קבלה לפני יומיים זימון למבחנים כמוך.. נראה לכם שיש עוד סיכוי שאני אקבל זימון גם?? (ולא אל תגידו לי אולי שנה הבאה כי אני בן 17.5)

איך אפשר לדעת אם עברת או שדחו את הבקשה שלך למבחנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

They didn't send me a zimun even though I have 56 so I mailed them my details myself + bagrut results and then they summoned me. Some people get recommended by their school and can get summoned even before they have tzav rishon, some have 56 and never get summoned, it's not always the same. You can call them (number at their site and ask if they got your details and everything).

You can find info about each stage of the miyunim in their site, www.talpiyot.org , btw the first stage is supposedly hard since only about a 5th of the people move on the next stage. The stages that follow it narrow it down to like 50 people eventually, so getting in is hard, to say the least, not to mention that being good @ the tests isn't enough, there's also a psychological evalutation, go figure what they're looking for..

Good luck.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון אתה נמצא שם 7-8 שעות, בסופו של דבר המבחנים נטו זה 5-6 שעות, שזה עדיין המון

כל ההסברים שלהם לוקחים מלא זמן (ומעבירים מעט מאוד אינפורמציה)

וגם עד שהם מתחילים את המבחנים לוקח הרבה זמן

שלחו לי הביתה בקשה לשלוח להם פרטים...

נתתי להם את הציונים שלי (הם מבקשים רק מקצועות ברמה של 5 יח"ל ומעלה.. בכל מקרה יש לי מתמטיקה, אנגלית, פיסיקה וכימיה כולם 5 מעל 90...)

הקטע שידידה שלי קבלה לפני יומיים זימון למבחנים כמוך.. נראה לכם שיש עוד סיכוי שאני אקבל זימון גם?? (ולא אל תגידו לי אולי שנה הבאה כי אני בן 17.5)

איך אפשר לדעת אם עברת או שדחו את הבקשה שלך למבחנים?

מניסיון, זימונים יכולים להגיע עד סוף דצמבר, כשהמבחנים האחרונים שלהם הם איפשהו בינואר

אבל יש גם תקופה בסוף נובמבר\תחילת דצמבר שכמעט כל האנשים מקבלים אליה זימון, ואתה תראה את זה כשהרבה אנשים ילכו לזימונים, אולי גם אתה, אז אם לא תקבל זימון לשם, אין הרבה סיכוי שתקבל זימון בכלל.

בסופו של דבר, יש לך עוד זמן, אם לא תקבל זימון עד תחילת דצמבר, אז אפשר להניח שהם לא רוצים אותך. לפני זה אתה לא יכול לדעת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...