בעיה - משחה טרמית מתאדה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה - משחה טרמית מתאדה

The Shark

Recommended Posts

שלום,

יש לי בעיה שכבר נמשכת חודשים...

המחשב שלי, בשעות עומס (משחקים בדר"כ), נכבה ומשמיע ציפצופים.

לי היה ברור מלכתחילה שהבעיה היא בעיה של חום, אבל החבר'ה מהחנות השכונתית (מרדנית) התעקשו שזה וכו'...... עד שישבתי איתם בחנות והוכחתי להם שזאת בעיה של חום.

בכל מקרה, הם שמו לי משחה טרמית, הבעיה הסתדרה לתקופה של חודש וחצי בערך.

אבל בימים האחרונים הבעיה חזרה.....

מה עליי לעשות?

כל חודש ללכת אליהם שישימו לי משחה טרמית?! לא נראה לי שזה אמור להיות ככה.

אני לא שם בעצמי כי אני די מפחד שבטעות אני אשרוף את המעבד או משהו...

מה הפיתרון? יש סוג של משחה טרמית שלא מתאדה?

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תראה אני יכול למרוח לפי המדריך שבאתר, אבל אני עדיין לא הכי מנוסה בדברים האלה ואני לא רוצה לשרוף את המעבד (במקרה כזה גם האחריות לא מכסה)

2. מארז די ג'נרי, איוורור לא משהו (מאוורר אחד של המארז סה"כ). אבל אני לא עושה OC או משהו כזה.. אני יודע שברגע שיש משחה טרמית אז הכל עובד תקין. אבל כנראה שהיא התאדתה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי איפה להוסיף עוד 2-3 מאווררים.

ועובדה שכשהם שמו משחה טרמית אז המחשב עבד פרפקט... אבל כנראה זה מתאדה.

השאלה שלי אם יש משחה או חומר טרמי שלא יתאדה?

שוב, אני לא עושה OC.

אני מכיר כמה אנשים שיש להם בדיוק אותו מארז כמו שלי, גם עם מאוורר אחד.. והבעיה הזאת לא קורה אצלם! ככה שאני לא חושב שמאווררים יהיה קריטי. העניין של המשחה לדעתי קריטי יותר...

עוד דעות בבקשה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון היחידי שלך הוא לשים משחה נורמאלית (משהו כמו Silver 5), או לשלם למישהו שיעשה את זה בשבילך. אני ? ;D

סתם, זה יהיה ממש ביזבוז וחבל שדבר כזה פשוט אתה לא תעשה בעצמך. יש עוד מדריכים באינטרנט שתוכל לקרוא שם.

אני מבין שאתה מפחד לפתוח את זה, וגם אני פחדתי בפעם הראשונה אבל אם תהיה סבלני וזהיר אני מבטיח לך שהכל ילך

כמו שצריך. רק אל תפעיל יותר מדי כוח. ואל תדאג בקשר ללשרוף. אתה לא תשרוף אם תמרח משחה (צריך ממש טיפה שם

על הליבה של הברטון) ואם *לא* תמרח בקרוב אאאאז הוא יישרף. לKSP יש דיי הרבה סניפים אז זאת לא בעיה להגיע

לשם. תעדכן אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון היחידי שלך הוא לשים משחה נורמאלית (משהו כמו Silver 5), או לשלם למישהו שיעשה את זה בשבילך. אני ? ;D

סתם, זה יהיה ממש ביזבוז וחבל שדבר כזה פשוט אתה לא תעשה בעצמך. יש עוד מדריכים באינטרנט שתוכל לקרוא שם.

אני מבין שאתה מפחד לפתוח את זה, וגם אני פחדתי בפעם הראשונה אבל אם תהיה סבלני וזהיר אני מבטיח לך שהכל ילך

כמו שצריך. רק אל תפעיל יותר מדי כוח. ואל תדאג בקשר ללשרוף. אתה לא תשרוף אם תמרח משחה (צריך ממש טיפה שם

על הליבה של הברטון) ואם *לא* תמרח בקרוב אאאאז הוא יישרף. לKSP יש דיי הרבה סניפים אז זאת לא בעיה להגיע

לשם. תעדכן אותנו.

קודם כל, תודה רבה על התשובה.

שאמרתי שאני פוחד לשרוף שם משהו, זה לא היה מהמריחה... אלא בכלל מההתעסקות עם המעבד וההיטסינק וכל זה.

אני חופשי מחליף כרטיסי ו-PCI לפעמים, אבל עם המעבד תאכלס עוד לא התעסקתי.. וזה נראה לי עסק רגיש להרבה דברים (קצת כוח, חשמל סטטי וכו')

ואני בטוח שבמקרה ואני אשרוף איזה חלק, זה לא יטופל במסגרת האחריות.....

אתה ממליץ בכל זאת לנסות לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על התשובה.

שאמרתי שאני פוחד לשרוף שם משהו, זה לא היה מהמריחה... אלא בכלל מההתעסקות עם המעבד וההיטסינק וכל זה.

אני חופשי מחליף כרטיסי ו-PCI לפעמים, אבל עם המעבד תאכלס עוד לא התעסקתי.. וזה נראה לי עסק רגיש להרבה דברים (קצת כוח, חשמל סטטי וכו')

ואני בטוח שבמקרה ואני אשרוף איזה חלק, זה לא יטופל במסגרת האחריות.....

אתה ממליץ בכל זאת לנסות לבד?

בעקרון אם אין על החלק נזק פיזי אז יש אחריות על הכל,אבל אם יראו שזאת לא המשחה של BOX יבינו שהתעסקתה איתו שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Arctic Silver 5 היא משחה מעולה...קניתי אותה מ-KSP...רק תיזהר כי כסף הוא המוליך הטוב ביותר בטבע

אז אסור שתיהיה מישחה בטעות על הלוח...כי אם כן אני לא רוצה לחשוב מה יהיו התוצאות  ;D

אם אתה לא יודע אז תבקש ממישהו שיש לו ניסיון עם זה...שהייתי ב-KSP הוא הסביר לי בפשטנות איך לימרוח...וזה ממש לא קשה.

אתה פשוט לוקח קצת מישחה שם אותה על הליבה ומורח רק לידאוג שלא תהיה מישחה על הלוח כי אז יכול להישרף הלוח!

אם הסינק זאת ממש לא בעייה להוציא אתה תימצא את הדרך לבד...ככה גם אני עשיתי ניסיתי לבד והצלחתי להוציא את הסינק..

ואת המעבד זאת ממש לא בעייה....רק תוציא אותו בעדינות כדי שהמקל הזה לא ישבר שם וזהו...

וגם כל הזמן תחזיק את המעבד באוויר כדי שלא יהיה לו חשמל סטטי או שתשים אותו על שקית נגד חשמל סטטי...אם ניזהרים לא תיהיה בעיה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה AC5 מוליכה, ומאוד מאוד קשה לנקות אותה. תקנה nanotherm blue II משחה שלא נופלת מהAC5 ולא מוליכה. ותקנה גם קירור.

בכל מקרה אני לא בטוח שהמעבד באמת מתחמם לריסוט, תבדוק על כמה מעלות נמצא הthermal shutdown בביוס, אם זה על 80-85 אני ממש לא חושב שחום זאת הבעיה שלך, מעבדים מתחילים לרסט אחרי 70-75 מעלות, רוב הAMD רק ב80~ מה שיכול לרסט לפני זה, זה הלוח או תוכנת בקרה אחרת שיכולה לעשות זאת. או משהו אחר בכלל שלא קושר לזה.

תעשה לחיצה ימנית על המחשב שלי, תכנס ללשונית Advanced, שמה תלחץ על Startup and recovery מתחת לSystem failure תבדוק שלא מסומן Auto Restart. אם זה מסומן תעיף את זה ותבדוק אם הבעיה חוזרת, אם אין ריסוטים, או אתה מתחיל לקבל מסכים כחולים זאת כנראה בעיה אחרת. התנגשות חומרתית כלשהי, או לא מעודכנים, בכל מקרה אם משהו אחר יקרה נמשיך משמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...