שאלה לגביי מעבד ה-ATHLON64 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגביי מעבד ה-ATHLON64

MTKOL

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום,

רציתי לשאול לגביי מעבד ה-אתלון 64 של ...

האם (מדובר באריזת ריטייל) - הוא (המעבד) מגיע עם משחה טרמית? האם גוף הקירור שמגיע עם האריזה הוא יעיל? (אני לא מעוניין לבצע OC)

בתודה רבה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לחברי הפורום,

רציתי לשאול לגביי מעבד ה-אתלון 64 של AMD...

האם (מדובר באריזת ריטייל) - הוא (המעבד) מגיע עם משחה טרמית? האם גוף הקירור שמגיע עם האריזה הוא יעיל? (אני לא מעוניין לבצע OC)

בתודה רבה מראש

אם אתה קונה אריזת retail אז זה מה שאתה מקבל. יש בשוק גם OEM אבל הבדל מחירים

זניח, רצוי מאוד ללכת על retail.

באריזת retail מפזר החום שמגיע עם האריזה כבר מרוח בשכבה דקה של גריז טרמי.

מפזר החום בסדר גמור.

דוגמא למחירים טובים של אריזות retail:

http://glob-net.com/default.php?cPath=1_21_32&osCsid=9ced3cdcf74cd1fb44b7c154cb60a808

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר...קניתי אריזת ריטייל...ואחרי שאני אתקין את הגוף שמגיע איתו והכל...על כמה הטמפ' אמורה לעמוד במנוחה ועל כמה במאמץ? (מדובר במעבד 3000+)

בהפעלה ראשונית במארז אנטק סונטה עם מאורר retail כמו שלך ומאורר מארז אחד של 120 מ"מ

ועם תכונת cool n quiet מותקנת ומפועלת הגעתי ל 29 מעלות צלזיוס, עם הזמן זה עלה קצת

ל 30 ומשהו במנוחה וקצת יותר במאמץ.

כלומר,תלוי במארז שלך, בהרכבה נכונה, בטמפרטורה בסיבית העבודה של המחשב, בשעה ביום,

מופעל מזגם לא מופעל מזגן, פתי כיסת ויציאת אויויר פנויים או חסומים, סידור חיווט בתוך המחשב,

אבל בגדול זה צריך להיות קר לכל היותר 35 מעלות ברגיעה.

בגרסאות 90 ננו מטר זה אמור להיות אפילו פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

35 מעלות?! לא נראה לך קצת יותר מידי נמוך...?

ועוד דבר אחד...יש ברשותי את ה-POLO 735, שיושב כעת על ה-BARTON 2500+, האם כדאי להעביר אותו ל-A64? ואז את הברטון לשים עם הקירור הרגיל שבא באריזה הרגילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

35 מעלות?! לא נראה לך קצת יותר מידי נמוך...?

ועוד דבר אחד...יש ברשותי את ה-POLO 735, שיושב כעת על ה-BARTON 2500+, האם כדאי להעביר אותו ל-A64? ואז את הברטון לשים עם הקירור הרגיל שבא באריזה הרגילה?

אם זה קר מידי אז תפעיל חימום בחדר :-)

אתה יכול להעביר את ה POLO 735, אבל את מפזר החום של האתלון

64 אתה לא יכול לשים על הברטון.

אני הייתי מסתפק במפזר החום הרגיל של , האתלון 64 3000+

באמת לא צריך שום דבר מיוחד כדי להיתקרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאגו, זה כנראה טעות של הלוח אם. אפשר לחשב בדיוק, על המעלה, מה צריכה להיות הטמפרטורה של את'לון 64 בעבודה. לוקחים את הC/W של הקירור סטוק של , מכפילים אותו בוואטים שמוציא המעבד ומוסיפים על זה את טמפרטורת החדר. אם הטפרטורת חדר היא 30 מעלות, הC/W הוא 0.30 והוואטים שמוציא המעבד הם 80, התוצאה צריכה להיות 54 מעלות במאמץ. אני מודה, כל הנתונים הם הערכה גסה. לא בררתי, אבל מי שיודע שיכתוב מחדש את הנוסחא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

30 מעלות פשוט לא מתקבל על הדעת, לא ייתכן מבחינה פיזיקלית.

(אלא אם מנוחה פירושה מחשב כבוי... ;) )

מצד שני המעבד לא מוציא 80 וואט, המכסימום הוא 89, נראה לי שהוא מוציא כ 75% מזה במאמץ.

הטמפרטורות של המעבדים האלו נעות בין 35 למעבד קריר במנוחה עד 55-60 למעבד במאמץ מכסימאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :)

אז אתה אומר להשתמש בקירור סטוק? הוא יספיק?

ונצל"ש - כמו שאפשר לראות - יש לי ברטון 2500 שכרגע עומד על 49-50 מעלות במנוחה...וכ-55 מעלות במאמץ...זה הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...