חיבור שני מחשבים לאינטרנט דרך אינטרנט בכבלים ...כמה שאלות קטנות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור שני מחשבים לאינטרנט דרך אינטרנט בכבלים ...כמה שאלות קטנות

Sting

Recommended Posts

ניסתי לחבר את האינטרנט בשני המחשבים לפי המדריך אך לשב , בכל אופן קראתי פה איפשהו שיש אפשרות לקנותSWICH שאני מחבר אליו את החיבור של האינטרנט ומשם לשני המחשבים וכך יהיה

בשניהם ללא תלות בשרת דלוק (אין לי חייגן קרי אני מדליק את המחשב והוא כבר מחובר לאינטרנט)

השאלה שלי היא קודם כל האם זה נכון שצריך SWICH וזה מה שהוא עושה ?

האם זה הפיתרון הכי טוב ? או שיש אפשרות יותר טובה ?

האם אני צריך להגדיר משהו או שזה עובד אוטומטי ?

האם אני יכול לחבר גם לחילוף קבצים בין שני המחשבים דרך זה ? או שאני יצטרך עוד כרטיס בכל מחשב כדי לעשות את זה ?

כמה זה אמור לעלות ? ראיתי ב KSP שזה עולה 100 שקל אבל אין שם שום פרטים , אני צריך לבדוק שיהיה לו איזה שהם פיצ'רים לפני שאני קונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעקרון אם יש לך חיבור קבוע אתה יכול לשים סוויץ' ואז שני המחשבים יקבלו מהמודם כתובת IP חיצונית.

בעקרון סוויץ' פשוט מחבר בין כמה מכשירי , בהקשר הזה החיבור בין המחשבים למודם יגרום לו להקצות לכל מחשב כתובת IP חיצונית

זה ממש לא האידיאל, כי התקשורת כרשת פנימית נורא בעייתית, המחשבים באופן מעשי לא ממש יהיו ברשת פנימית ואתה תצטרך לשים לכל אחד פיירוול. גם שיתוף קבצים יהיה בעייתי. אבל זה כן פיתרון מצויין אם לא צריך עבודה ברשת מקומית.

עדיף לקנות נתב=ראוטר שישתף את האינטרנט בין המחשבים וייצור פנימית וגם ישים את המחשבים מאחורי פיירוול, אבל זה פתרון יקר יותר

ולגבי קנייה של סוויץ' - כל סוויץ' הכי פשוט יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שווה להשקיע כבר ברוטר כזה למשל ?

https://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=199_192_264&products_id=1868

במקום ב Switch פשוט ?

איזה יתרונות זה נותן לי עוד ?

יכול להיות גם שאני יצרף עוד מחשבים בעתיד ... כך שאני רוצה שלא תהיה בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית עדיף ראוטר הרבה יותר קל יותר אפשרוית הגנה תוכל גם להרחיב תרשת.

בקשר לקישור שהוספת המחיר נראה לי זול יותר מהמקור או שהדגם ישן, תבדוק גם אחריות.

בקשר לראוטר הוא מחבר אותך לאינטרנט ואתה צריך גם כרטיס רשת על כל מחשב Client, ואפילו כרטיס רגיל אחד במחשב הראשי להתחבר מהמחשב בראשי לראוטר. עוד משהו זה אני לא יודע איזה מודם יש לך?

וכן אתה יכול לכבות את המחשב הראשי ואפילו את כל המחשבים והאינטרנט הישאר דלוק, רק עם תכבה את הראוטר/המודם האינטרנט התכבה לך.

ואתה לא צריך חייגן האינטרנט פועל 24 שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ איזה שטויות, זה לא נתב .

נתב נותן לך הגנה, שם את המחשבים ברשת מקומית (לא יקרה עם סוויץ', כל המחשבים יהיו עם כתובות חיצוניות באינטרנט), שם לך פיירוול לכל מחשב, ועם סוויץ' היית יכול לשים רק 3 מחשבים מחוברים, כי זה המגבלה של הכתובות שהמודם נותן, לכל יש היום 4 כניסות LAN - למחשבים ברשת הפנימית, ואתה יכול להוסיף גם סוויץ' ולחבר אותו לנתב ואתה מקבל הרבה יותר מחשבים מחוברים לנתב, כולם מחוברים לאינטרנט ולרשת הפנימית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי עדיף סוויץ

ככה כל מחשב מחובר ישירות לאינטרנט ולא צריך להתחיל להתעסק עם הסיוט של פתיחת פורטים. כל התוכנות שיתוף עובדות בלי בעיה על כל המחשבים.

אין שום בעיה לעשות פנימית בתצורה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איי רגע אחד , אני יוכל להפעיל את האימיול בלי בעיה נכון? כי אם זה לי יפעל אז כל העסק הזה לא שווה לי :-X

ומה הFW באמת יכול לעשות כלכך הרבה בעיות ? או שהוא כמו כל FW בתוכנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ok אז נגיד שאני הולך על נתב , איך ההוא מ KSP ?

http://www.level1.com/products3.php?sklop=8&id=560152

ב 350

ויש את זה ממרדנית

http://www.mardanit.co.il/item_prew.php?item_id=616

איך החברות האלה נחשבות אם בכלל ?

על מה אתם ממליצים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לראוטר יש הרבה בעיות ומגבלות

לדוגמא

1. זה בעיה להפעיל emule (או כל תוכנה אחרת) על יותר ממחשב אחד, יש פורטים קבועים בתוכנה שלא ניתן לשנות ואי אפשר לנתב פורט ליותר ממחשב אחד.

2. לכל ישום המשתמש באינטרנט בו משתמשים מחוברים אליך תצטרך להתעסק עם הגדרות (כמו משחקי שאתה הרשת).

3. יש משחקים ותכנות ומשחקים שפשוט אי אפשר להפעיל מאחורי ראוטר כיוון שהפורטים שלהם מוקצים דינאמית ואינם קבועים.

4. יקר יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ניראה לי שאני אלך בסוף על סוויצ' ... גם ככה יש לי מלא בלגנים עם המחשב הזה וגם ככה האחים הקטנים שלי דופקים את המחשב שלהם כל שני וחמישי

ואם כל פעם אני יצטרך להגדיר להם את הכל אז זה יהיה כאב ראש לא קטן ... וגם ככה אני יכול לצרף את הסווויצ' לראוטר אם אני יקנה מתי שהו ואז אני יוכל לעשות

LanPraty  ;D

ואני גם דיי לחוץ במזומנים כרגע

נ.ב תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי עדיף סוויץ

ככה כל מחשב מחובר ישירות לאינטרנט ולא צריך להתחיל להתעסק עם הסיוט של פתיחת פורטים. כל התוכנות שיתוף עובדות בלי בעיה על כל המחשבים.

אין שום בעיה לעשות פנימית בתצורה הזאת.

100% צודק - יש לי כרגע שרת כזו 2 מחשבים+מודם כבלים מחובר לסוויץ' פשוט שקניתי ב80 ש"ח :)

המודם מקציב IP's אוטומטיים בלי שום הגדרות - והפיירוול של SP2 מצויין דרך אגב ...

אין בעיות שיתוף בכלל - עושים הגדרה אוטומטית - שמים את 2 המחשבים באותה קבוצת עבודה וזהו.

הרבה יותר זול ונוח מראוטר.

תתחדש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...