בעיית חימום רצינית ללוח אם- צריך עזרה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית חימום רצינית ללוח אם- צריך עזרה

shimmi1982

Recommended Posts

טוב - כשבהתחלה קיבלתי את המחשב- הצ'יפסט היה על חום 27-35 מעלות...

אח"כ החלפתי למעבד קרור לנוכחי (מופיע במפרט) , את המאוורר סטוק של המעבד תקעתי בדלת המארז

והוספתי לכ.מסך את הקרור הנוכחי (מופיע במפרט)

ואז דפקתי לו בOב - הגעתי ל250 FSB

החום של הלוח אם זינק ל40 מעלות- ייעצו לי כאן להרגיע-אז ביטלתי לבנתיים את הOC והכל פועל במהירויות סטוק

רק ש... החום של המעבד ושל הלוח אם - לא נמוכים- המעבד במנוחה על 40 (שזה לא ממש גבוה אבל גם לא נמוך בהתייחס לקרור שיש עליו) אבל מה שיותר מדאיג אותי שהחום של הלוח אם לא יורד מ38 מעלות-כשרוב הזמן הוא על 40...

(כל המפרט של המחשב כולל המאוררים מופיעים במפרט)

למה זה קורה?

ניסיתי לסדר כמה שיותר את החוטים במארז- אבל אין מה לעשות עדיין צפוף שם- אבל בכל אופן- עם הסידור הזה המערכת כבר עבדה בטמפ יותר נמוכות...

יש לי 2 מאוררים 120ממ כנראה ג'נריים במארז (כי הם באו עם המארז, אז סביר להניח שהם ג'נריים)- אם אחליף אותם למאוררים של חברות מוכרות- אני אראה תוצאות? זה שווה את ההשקעה ? (2 מאוררים 120 ממ של חברות מוכרות יעלו לי ביחד משהו כמו 200 שח)

ומה עוד אני יכול לעשות? למה החום הזה ?:(

(וכן כיביתי את המחשב ונתתי לו להתקרר- ואז הפעלתי והחום חזר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה של הציפסט לא קריטית,אם אתה רוצה לסדר את זה אז קנה NB1+DELTA 45MM לציפסט זה יטפל בעניין ,למרות שלהוסיף מאוררים למארז גם פתרון

הטמפרטורה של המעבד מעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הגעתי ל250 FSB וגם לא נגעתי במתחים בכלל אבל הוא העלה לי לבד ל1.6V (זה הגיוני שהלוח אם יעלה אוטומטית מתחים?)

ולגביי יציב או לא יציב- אז הWIN עלה בלי בעיה- הרצתי PRIME ואז המעבד זינק ל54 מעלות אחרי שעתיים עם PRIME והלוח אם היה על 40 מעלות עם סימנים שגם הוא הולך לעלות- אז אמרתי בנתיים לא נתגרה במזל והחזרתי הכל להגדרות DEFAULT

ולמה VMOD? ראיתי מלא סקירות על הלוח הזה שגם עברו את ה250FSB בלי VMOD

אבל אנחנו סוטים מהנושא

אתם אומרים ש40 מעלות לצ'יפסט זאת טמפ' נורמלית? בIDLE??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HELL WARRIOR ...אתה מזה מפספס את כל הפואנטה של הדיון- תעקוב בבקשה

1)אני כרגע בלי OC! מאז הOC לא ירדה לי הטמפ של הצ'יפסט- זאת הבבעיה שלי

לגביי לשים תמונה:

1)אני לא יודע איך לצלם את מה שמופיע לי במסך

2)הדיון לא עוסק בכמה רחוק הגעתי בOC

3)לא אמרתי את זה כדי להוכיח משהו-תאמין או לא תאמין-לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי לפני שבחרתי את הלוח אם הזה ראיתי מלא ביקורות עליו- וחופשי עברו את ה250 FSB

מה שכן זה שבביקורות הראשונות שלו אמרו שיש משהו דפוק בביוס שמגביל את העליה בFSB אבל אמרו שEPOX תיקנו את הבעיה בלוחות שבאו אח"כ וניתן להוריד עדכוני ביוס מהאתר שלהם- בכל אופן לי אף פעם לא הייתה בעיה-

כשהייתי עם קרור סטוק הצלחתי להגיע ל235 FSB ומעבר לזה הוא לא היה נכנס לי לWIN

כשהחלפתי את הקרור הגעתי בכיף ל250- ולא ניסיתי לעלות עוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה

פשוט - מוזר לי שאצלי - עם סוסון ומזגן פועל על 16C ומאוורר על המערכת (כשהלוח על 26C והמעבד על 28C ) אני לא מצליח לעבור את ה246mhz - גם שינוי מתח :(

אבל זה לא נושא הדיון פה.

הטמפרטורות שלך בסדר גמור!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שהמעבד שלך NEWCASTLE? אם הוא CLAWHAMMER בטעות זה יכול להסביר הרבה דברים.

והקרור שלנו די זהה (חוץ מהמאורר על המעבד שבסדר כמה כבר הבדל זה עושה 2 מעלות?)

והנה אתה אומר לי שאצלך זה עומד על 26C והמעבד על 28C-אז איך הטמפ שלי בסדר?

כשרק התקנתי את הקרור (ביום ראשון) גם אצלי היו הטמפ האלה

ואז הפגזתי בOC , והן לא יורדות

תבין- הטמפרטורות האלה עכשיו- לא בOC- במהירויות DEFAULT

אני אמור להיות עם טמפ דומות לשלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל מאוד גדול בין המאווררים - גם כמות הרעש  8)

והמעבד שלי הוא 9999923199% ניוקאסל...לא סתם הוא 512k קאש וסטפינג CG וברור שמזוהה כNewcastle.

ועוד משהו - ניסיתי לשים 10X250 ... לא הרגיש את זה..כמו גדול בלי מתחים בלי כלום :)

כנראה שה3200+ יותר אפקטיבי בOC כי אני בדר"כ על 11x230 שנותן לי 2530mhz .

והטמפרטורות שהגעתי אליהם הם עם מזגן מנסה לעשות 16C בחדר + מאוורר מכוון ישירות על כל המערכת - בגלל זה מעבד על 28C ומערכת על 26C - אז אל תשווה טמפרטורה - עם כל הכבוד  8)

40C לצ'יפסט זה סביל בלי אקטיבי (ואני מאמין שאפוקס יודעים מה הם עושים ברגע שלא שמו על לוח יקר יחסית זה מאוורר על הצ'יפסט)

והטמפרטורות שלך אמורות להיות יותר נמוכות משלי כי הטמפרטורות שרשמתי לעיל הם עם OC של כ16% ... וגם ה Multiplier שלי יותר גבוה ב10% ... ז"א יותר חום בDefault

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...