שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון! - עמוד 12 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון!

ORANGEJUICED

Recommended Posts

לדעתי האישית האמונה באלוהים היא לחלשים , ומראה על חוסר אינטליגנציה, פתיחות ראש, פחד ועצלות מחשבתית.

העובדה שאנחנו יודעים כל כך קצת על המקורות שלנו ושל היקום אינה סיבה לוותר ולהאמין ב"כוח עליון" כפתרון לכל השאלות שלנו  , אם כולנו היינו כך עוד היינו נשארים בימי התנך והיינו עובדי אלילים (או אלוהים במקרה שלנו.. ).

גם לדעתי האמונה היא לחלשים. לכאלה שיש להם את הצורך הזה להאמין באלוהים. הם מרגישים לא בנוח אם אין להם את כל התשובות לכל השאלות ומרגישים חוסר ביטחון אם הם אינם יכולים להסביר כל דבר שקרה(בריאת העולם, השואה) ולשלוט בדרך-כלשהי על דברים שקורים ושלא באחריותם. (ואז הם מתפללים מחוסר-ברירה, כי הם חושבים שככה הם יוכלו להשפיע על משהו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שכולכם מערבבים בין שני דברים שונים שפשוט לא צריך לערבב ביניהם:

1) אנשים שמאמינים באלוהים.

2) אנשים שבלי קשר לאמונה שלהם באלוהים אינם אדונים לחייהם אלא מטילים את האחריות לחייהם על הרבי, או על אבא שלהם, או על הבוס שלהם, על בני הזוג שלהם, על אלוהים, או על משהו אחר  שאפשר להיתלות עליו ולא להתמודד עם לחשוב, ליזום, ליצור, להחליט, לשנות או בקיצור לקחת אחריות על החיים שלהם.

כל ארבעת הסוגים (2X2) קיימים.

זה שאדם מאמין באלוהים לא אומר שבהכרח הוא מסוג 2.

זה שאדם לא מאמין באלוהים לא אומר שהוא לא מסוג 2.

תעשו לעצמכם סדר בדברים - העולם הוא לא שחור ולבן. יש אנשים שמאמינים באלוהים כמו גליליאו אבל ללא ספק אינם מטילים עליו את האחריות לחייהם. ויש אנשים שאינם מאמינים באלוהים אבל מטילים את האחריות לחייהם על כל דבר אחר שהם יכולים להאחז בו, להאשים אותו, לשאוב ממנו את הצעד הבא בחייהם, כי לבד ובכוחות עצמם הם לא רוצים או יכולים לעשות כלום.

אצלכם קיימים רק שניים מתוך ארבעת הסוגים:

1 כן ו 2 כן או 1 לא ו 2 לא.

יש ארבעה ואל תשכחו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה מחמיץ את הנקודה.

אנחנו לא מדברים פה על אנשים תלותיים לעומת אנשים לא תלותיים.

אנחנו מנסים להסביר למה אנשים מאמינים באלוהים, מה יוצא להם מכך (זה תמיד המניע:"מה יוצא לי מזה").   אנשים שמאמינים באלוהים מקבלים בתמורה לאמונה שלהם תשובות מלאות על כל השאלות שהאדם עוד לא מצא להם תשובה.

שאלות כמו: "איך נברא העולם?" "איך הכל פועל בסדר כל-כך מושלם?" "מי כתב את התנ"ך?" וכו'...מטרידות את כולנו. 

אנשים מסוימים לא מוכנים לקבל את העובדה שאנחנו עדיין לא יודעים את התשובות לשאלות הללו, אי ידיעת התשובות נוסכת בהם חוסר-יציבות מסוימת ואולי אף מטרידה אותם ומכיוון שהם מתקשים להסתדר בלי תשובות לשאלות הללו שמטרידות אותם הם פונים לדת שמוכנה בשמחה לספק להם שלל תשובות אפשריות לכל שאלה שיש.

אבל הם צריכים להבין שלא לכל שאלה יש תשובה. (בנתיים).  ככה זה. וספק אם אי-פעם תהיה.   

אנשים יכולים להיות עצמאיים לגמרי מבחינה חיצונית אבל מבחינה פנימית הם יהיו עדיין קצת חסרי שלווה וביטחון מכיוון שהם מוטרדים מהשאלות שאין להם תשובות.

בקשר לשאלה "למה השואה קרתה" יש לי תשובה: כי היטלר היה פסיכופת שפוי וגאון (ברור שהוא היה גאון) שהצליח לסחוף אחריו אומה שלמה ולהקים אדיר על מנת לנסות להשתלט על העולם.   ה"שעיר לעזאזל" שהוא בחר על מנת לאחד כנגדו את כל העם הגרמני היה העם היהודי, ומכיוון שאנטישמיות לא היתה דבר חדש זה היה לו מאוד קל לעשות את זה.   למה אלוהים לא עצר את זה?  - באמת ציפתם שהוא ישלח נביא ויטיל על היטלר 10 מכות או משהו בסגנון? או שיפלוש למוח של היטלר וישפיע עליו? תהיו ריאליים.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד איך שכן. מבחינתכם כל בן אדם שמאמין באלוהים הוא כזה שבורח אל הדת כדי לקבל תשובות פשוטות ולהמנע מהקושי. אם הוא מאמין באלוהים אז זה בגלל שהוא צריך תשובות לשאלות וקל לו להטיל הכל על אלוהים.

אתם לא מוכנים להבין שקיימים הרבה אנשים שאינם "בורחים" אל אלוהים, או מחפשים אצלו את התשובות, אלא אנשים שלאחר חיפושים ארוכים בעצמם הגיעו למסקנה שיש אלוהים. כמו למשל איינשטיין או אינטגרל (יסלח לי אלברט על ההשוואה). זה לא אומר שהפסיקו לשאול, או מצאו לעצמם פיתרון קל יותר. זה רק אומר שבנוסף לכל מה שעשו לפני כן, וממשיכים לעשות היום, יש בתוכם ידיעה שאלוהים קיים, ויש בחייהם הרבה כבוד והערכה אליו ולכל מה שברא, דבר שמעלה את רמת חייהם וההבנות שלהם ב 10 רמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה מחמיץ את הנקודה.

אנחנו לא מדברים פה על אנשים תלותיים לעומת אנשים לא תלותיים.

אנחנו מנסים להסביר למה אנשים מאמינים באלוהים, מה יוצא להם מכך (זה תמיד המניע:"מה יוצא לי מזה"). אנשים שמאמינים באלוהים מקבלים בתמורה לאמונה שלהם תשובות מלאות על כל השאלות שהאדם עוד לא מצא להם תשובה

לא ממש קראתי את כל התראד מאז שהפסקתי להגיב בו.... אבל ראיתי את התגובה הזאת וממש נשפכתי

חחחחחחחח

מה הם מרוויחים מזה? חחחחחחחח

זה כמו שאני אשאל אותך מה יוצא לך מזה שאתה מאמין ש1+1=2?

לא יוצא לך מזה כלום זה פשוט ככה

זה אקסיומה....... טוב אפשר להוכיח את זה כמובן אבל עדיין זה אקסיומה.......

אם כבר תשאל מה הם מרווחים מלהתפלל וכל זה........ שאלה יותר הגיונית

בתכלס עושים את זה כי זה מה שהוא ציווה

וגם יש רווח אחרי החיים

נ.ב.

אני לא ממשיך את חלקי בתראד חסר הטעם...... פשוט זה הצחיק אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין לך  :). תתפלא, כל דבר שאנחנו עושים (מבחירה) , אבל כל דבר שאנחנו עושים אנחנו עושים כי זה נותן לנו משהו.   אין כזה דבר שנעשה משהו בלי לקבל תגמול כלשהו ממנו. 

ד"א, אתה בעצמך צוחק על מה שאני אומר ואחרי שלוש שורות אתה כותב למה אתה מאמין בו (לפחות אחת מהסיבות) : "יש רווח אחרי החיים".   ובגלל סוגיית "צדיק ורע לו רשע וטוב לו" אם לא היה עולם הבא (לפי השקפתך) היית טורח להאמין באלוהים?   מה היה יוצא לך מזה?  אם אין עולם הבא ובעולם הזה אפשר לחטוא כמה שרוצים ולחיות חיים טובים אז בשביל מה לא להיות כופר?  יש שיגידו שזה עושה את החיים יותר קלים. (אפשר לנסוע בשבת ולראות , לא צריך להתפלל בבוקר וכו'..).    אם אתה לא מקבל - לא בהווה ולא ב"עולם הבא" - תגמול על מעשייך,  לא תהיה לך סיבה לנהוג כפי שאתה נוהג. (אני לא צודק?)

וזה לא דומה ל-1+1=2 כי זאת באמת אקסיומה (והיא נותנת לי משהו אם כבר. אם אני יודע אותה זה עוזר לי להשיג ציון טוב בבית-ספר שעוזר לי אחרי זה לעתיד או שאני משתמש בה בחיי היום-יום.)

באלוהים אתה בוחר בעצמך אם להאמין בו או לא.   ויש את הגורם של "מה זה ייתן לי?", אולי אתה לא מודע לו אבל הוא קיים- אם לא בהכרה אז בתת-מודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע משהו גילי

אם באמת יש אלוהים ואם הוא באמת כל יכול אז תהיה בטוח שהוא יודע טוב אד למה אתה מאמין בו ועובד אותו

הוא יודע שאתה חמדן שרוצה גמול בעולם הבא ולכן הוא יעניש אותך

כי אם האלוהים שלך הוא אל צדק אז הוא בטוח יעשה בך צדק

וזה מה שמגיע לחמדנים

אתה בסך הכל מנצל את אלוהים בשביל שיגמול לך

תאר לך אם היית יודע שחבר שלך מסתובב איתך רק בגלל שהוא חושב שאתה תרשום את שמו בירושה

איך זה היה גורם לך להרגיש?

ואחריי שהיית יודע מזה האם היית בכל זאת רושם אותו בירושה או מנסה להתנקם בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע משהו גילי

אם באמת יש אלוהים ואם הוא באמת כל יכול אז תהיה בטוח שהוא יודע טוב אד למה אתה מאמין בו ועובד אותו

הוא יודע שאתה חמדן שרוצה גמול בעולם הבא ולכן הוא יעניש אותך

כי אם האלוהים שלך הוא אל צדק אז הוא בטוח יעשה בך צדק

וזה מה שמגיע לחמדנים

אתה בסך הכל מנצל את אלוהים בשביל שיגמול לך

תאר לך אם היית יודע שחבר שלך מסתובב איתך רק בגלל שהוא חושב שאתה תרשום את שמו בירושה

איך זה היה גורם לך להרגיש?

ואחריי שהיית יודע מזה האם היית בכל זאת רושם אותו בירושה או מנסה להתנקם בו?

לפי כול מה שקראתי... BURTON אחי... אתה מדבר משפטי חוכמה!!!!! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות ??? איפה ???

אני רואה שם רק אמת...

סתכל על ההודעות הבאות ותיראה שמכאן והלאה זה ספאם טהור

כי אני רוצה שינעלו אותו ;D

I'ma party pooper ;D

כל הכבוד לך

ממש מודר לדוגמא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...