שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון! - עמוד 14 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון!

ORANGEJUICED

Recommended Posts

גם התורה....

דוגרי מי שעושה את כל החוקים של התורה הוא בן אדם למופת

אני בן אדם פי טריוליון יותר טוב מממה שהייתי כשהייתי חילוני..... ועוד אני לא הכי דתי שיש......

משמע-

אם אתם צריכים להקשיב להורים שלכם כי זה חשוב בשביל חינוך ובסוף אתם מקבלים אוכל, בגדים, מחסה וגם ירושה

אתם צריכים להקשיב לאלוהים כי התורה מחנכת בן אדם מוסר ואתה מקבל ירושה גדולה מאוד....

זאת המסקנה ("משמע") הכי תמוהה שראיתי בחיים שלי.

אתה בן-אדם יותר טוב פי טריליון ממה שהיית חילוני בגלל הדת? מסקנה מוזרה ותמוהה ביותר.

אני מנסה להקשיב לאלוהים, אבל הוא לא מדבר. במקום זה, אני מקשיב להורים שלי שמלמדים אותי מוסר.

אני לא חייב לראות את 10 הדיברות כדי לדעת לא לרצוח, לא לגנוב ולכבד את ההורים.

ונושאים שיש בתורה כמו הנחת תפילין ושחיטה כשרה לא מסתדרים לי ביחד עם מוסר. אפשר להיות בן-אדם למופת גם אם אתה לא יהודי דתי. (99.99% מאוכלוסיית העולם היא כאזת). אין שום קשר בין דת לבין בן-אדם למופת.

ומה הירושה ה"גדולה מאוד"? עוד פעם עניין גן-עדן? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ברשותכם אצטרף לדיון הזה בגלל שיש לי מה להגיד,

אני כרגע נמצא בארצות הברית בחופשה של חודשיים וחצי, (עוד חצי) אצל חברה שלי שהיא נוצריה קטולית ומאמינה הדוקות בישו,

אני עצמי לא מאמין באלוהים למרות שגדלתי במשפחה לא דתית אך מסורתית.

הסיבה שאני לא מאמין היא מפני שאני מאמין שכוח הוא ידע, ברגע שאין לאנשים ידע, הם נהיים חלשים ופונים ל"לא נודע" על מנת למצוא פתרונות לדברים לא מוסברים ולעיתים אף מגוחכים. הדבר שהכי מסבך אותי בכל העניין של יש או אין אלוהים הוא עובדה קטנה, אני לא מדבר על "ניסים" קטנים שקוראים פה ושם, אני מדבר על העובדה שאנשים לא יכולים לתאר משהוא שהם לא ראו/שמעו/חשו או איך שהוא קיבלו לתודעת מוכם,

בהסבר פשוט: עם ניקח ילד שרק נולד, נגדל אותו באי בלי שום קשר לסיביליזציה וללא שום הסבר על צורות הנדסיות, הוא לעולם לא יוכל לסרטט משולש, או ריבוע או כול צורה אחרת, זאת אומרת, אנשים שאף פעם לא שמעו על אלוהים, חייזרים, חדי קרן, מומינים, מה שזה לא יהיה לעולם לא יוכלו לדבר, לתאר או אפילו לחשוב על זה, אז איך זה התחיל???....

זה כמו התאוריה שנאמרה פה כבר של שפינוזה, על מנת לא להאמין במשהוא, אני צריך בתחילה לדעת שזה קיים, עם לא, איך אוכל לחשוב על זה?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה התחיל בעיקר מהשמש

והנסיון של אנשים לשלוט באנשים אחרים ע"י הסגידה לאובייקט כלשהוא

עכשיו אלוהים הוא ישות נסתרת ובלתי נראית והכל אבל זה רק הסיבוב המאד מאוחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחיל מהשמש? אולי, נשמע הגיוני מאט אך לעולם לא נדע,

האנשים שחזרו בתשובה, או שתמיד חונכו כך מרגישים שונה, מרגישים תכליט בחייהם ומרגישים שהם פונים לעבר מטרה מסויימת, לנו הדברים שהם עושים נראים מגוכחים לגמרי (כמו שתיית היין ואכילת הלחם של ישו בכנסיות כשהם חושבים שזה הדם והגוף של ישו כשלמעשה אני קונה את זה בשוק אצלנו ב5 ש"ח, זה מה שישו שווה?...) אבל הם מרגישים כי זהו ממלא את חייהם,

לדעתי הם חיים באולם משלהם מפחד, פחד מהלא נודע, מכוח, מחקר, ממדע, מידע אמיתי, הרי המושג עצמו I BELIVE IN GOD BODHA OR WHAT EVER כבר אומר שאותו אדם לא מאמין בעצמו, אלה מסתמך על משהוא לא מציאותי לעזור לו בחיים, אותו אדם ישיג ויגיע למקומות רחוקים רק במוחו שלו, כשבמציאות הוא לא יצא מהריבוע של עצמו.

אני רוצה להוסיף גם שבדיונים בנושא זה לעולם לא יהיו תשובות חד משמעיות מהסיבה הפשוטה שלכל צד יש את השאלות וההוכחות שלו,

"כיצד נברא העולם"

"מי כתב את התורה"

הן דוגמאות לשאלות מכל צד שהצד השני לא יכול לענות,

כל זאת בינתיים, אולי לתמיד, ואולי יום אחד נפרוץ את גבולות המדע ונדע הכל, או שמא זה יהיה אלוהים שיתגלא סוף סוף בעניינו ויספר את סודותיו, בכל מקרה, שאלה מצויינת, אך ללא תשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אין תשובות חד משמעותיות????"

פעם האמינו באל השמש ופעם בפסלים ופעם בפרות ופעם בנשמה ובגלגול נשמות ובאלוהים ובסנטה קלאוס ובפיית השניים ובגן עדן ותסלחו לי אם אני מפוצץ לכם את הבועה אבל ישנה תשובה חד משמעית....

אין אלוהים. נקודה.

חבל רק שאנשים לא מבריקים במיוחד משתמשים בהמונים המבריקים פחות ע"מ לשמר תחושות חסרות ביסוס שכאלה שמובילות לבדלנות ולמלחמות של מי האלוהים (המצוץ מהאצבע) יותר גדול.

זה שאי אפשר לשכנע את הקיצונים לא אומר שיש סיכוי שיש אלוהים. אין אלוהים ואין רוחות ואין ישו החוזר מהמתים ואללה אינו אכבר והעולם לא נברא ע"י איש עם זקן גדול שבחר ביהודים כבניו (ששרף באושוויץ כבונוס).

אם יש אלוהים נראה אותו עושה לי משהו - אין אלוהים אין אלוהים!!!!!

נו........ אני מחכה. נו......

אוי !! פגע בי ברק ויצא לי עשן סגול מהתחת. סתאאאאאם.

לילה טוב, וחפשו משהו אחר למצוץ מהאצבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בחיים לא אגיד שאין אלוהים כעובדה כי אני לא מאמין שזה דבר שאפשר להוכיח... אני אישית לא מאמין באלוהים, אולי הוא קיים והוא פשוט הלך לישון כי אנחנו משמעממים אותו :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאר לך אם היית יודע שחבר שלך מסתובב איתך רק בגלל שהוא חושב שאתה תרשום את שמו בירושה

שיט עלית עלי :P

תמיד רציתי את הלקסוס :-*

"אין תשובות חד משמעותיות????"

פעם האמינו באל השמש ופעם בפסלים ופעם בפרות ופעם בנשמה ובגלגול נשמות ובאלוהים ובסנטה קלאוס ובפיית השניים ובגן עדן ותסלחו לי אם אני מפוצץ לכם את הבועה אבל ישנה תשובה חד משמעית....

אין אלוהים. נקודה.

חבל רק שאנשים לא מבריקים במיוחד משתמשים בהמונים המבריקים פחות ע"מ לשמר תחושות חסרות ביסוס שכאלה שמובילות לבדלנות ולמלחמות של מי האלוהים (המצוץ מהאצבע) יותר גדול.

זה שאי אפשר לשכנע את הקיצונים לא אומר שיש סיכוי שיש אלוהים. אין אלוהים ואין רוחות ואין ישו החוזר מהמתים ואללה אינו אכבר והעולם לא נברא ע"י איש עם זקן גדול שבחר ביהודים כבניו (ששרף באושוויץ כבונוס).

אם יש אלוהים נראה אותו עושה לי משהו - אין אלוהים אין אלוהים!!!!!

נו........ אני מחכה. נו......

אוי !! פגע בי ברק ויצא לי עשן סגול מהתחת. סתאאאאאם.

לילה טוב, וחפשו משהו אחר למצוץ מהאצבע.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה עושה מה שהורים שלך אומרים לך?

זה בדיוק העניין

דתיים הולכים בצורה עיוורת אחריי האלוהים בכל מה שהוא יגיד להם לעשות

לעומת זאת אם ההורים שלי יגידו לי לעשות משהו אני יחשוב על זה

יפקפק, יראה אם זה מתאים לי, יראה אם זה ישתלם לי, או אולי סתם מתוך רצון טוב של עזרה אבל בשום פנים ואופן לא בצורה עיוורת

אני מקווה שאתה מבין את ההבדל הקטן הזה שמראה שההשוואה שלך לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RTP, אתה סוג של בן-אדם שזקוק לאלוהים בחייו.

אני אנסה להמחיש לך את זה: אם למשל היית נולד בארה"ב למשפחה נוצרית הדוקה היית מאמין בישו בכל ליבך, הולך לכנסייה בכל יום ראשון וחוגג את כל החגים הנוצריים. אם היית נולד בעירק למשפחה מוסלמית הדוקה היית הולך כל שנה למכה והולך כמחה פעמים ביום לתפילות במסגד. אם היית נולד בשבט פרמיטיבי באפריקהשפולחן הדת אצלו חזק ביותר היית עובר טקסי התבגרות משונים והיית מאמין באל השמש, אל הירח ואל הנהר. אני, לעומת זאת, חושב שבכל הדתות הייתי הופך בסופו של דבר לאתאיסט. (אולי חוץ מבשבט באפריקה שם לא הייתי מודע לאפשרות שניתן לפקפק בכלל בקיומו של אלוהים לעומת המדינות המערביות יותר).

אתה צריך להבין למה אתה מאמין באלוהים (ואם זה מצחיק אותך- כמו שאמרת מקודם- אז תצחק, תירגע, ותחשוב על זה ברצינות), מהם הדברים שאתה מקבל מהאמונה באלוהים ושאתה זקוק להם. (ביטחון, הרגשה של שליטה בחיים, משמעות לחיים, תגמול עתידי בעולם הבא וכו'...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק ואם הייתי נול למשפחה נוצרית הייתי נוצרי ואם הייתי נולד למשפחה מוסלמית הייתי מוסלמי (הדוק אני מתכוון)

אבל אני דווקא חושב שזה ממש ממש לא נכון

הנה אני נולדתי למשפחה שתמיד עשתה קידוש בשבת לא מדליקים אש בשבת עושים את החגים הרבה דודים דוסים סבא וסבתא דתיים

60% מהמשפחה היו דתיים......

ומה...... אני הייתי בין היחידים שהעיזו להגיד שאין אלוהים בפומבי.........................

גם אם הייתי נוצרי אני בטוח שהייתי מגיע למסקנה שזה לא דת נכונה וגם אם הייתי מוסלמי......

אבל מה..... עכשיו הוכיחו לי שהיהדות נכונה....... ואני יכול להגיד ב100% שהנצרות היא לא נכונה ושהאיסלם לא נכון.........

משמע-

זה לא נכון שאם היייתי נולד למשפחה מדת שונה הייתי הדוק בתוך הדת ההיא בדיוק כמו שאני לא הייתי הדוק ביהדות עד שלא ניגשתי לזה כמו מבוגר וניסיתי להבין בעצמי ולא כי הורים שלי אמרו לי שזה נכון.............

אז אולי אם הייתי נולד למשפחה נוצרית הייתי הולך לכומר והוא היה מנסה להוכיח לי...... אבל עדיין לא הייתי קונה את השטויות שלו..... כי מה שקנה אותי בעיקר ביהדות זה שהיא חובקת ת הכל נוגעת בכל הנושאים הקיימים עונה להכל (כמעט) ועונה כמו שצריך....

הנצרות לא.........

אין לנצרות בכלל מטרה בקיום האדם.......

אין לאיסלם גם מטרה בקיום האדם.....

ומה עוד כל הדתות באו מן היהדות! תלך למקור!

כמה סיפורים שמעתי מאנשים שחזרו מהודו ואמרו שאיזה מסטר בודהיסטי אמר להם שהיהדות היא הדת הנכונה..............

כולם יודעים שישו היה נוצרי......

כולם יודעים שהרבה מהאיסלם בא מהיהדות

ומה עוד.......... היהדות מאז ומתמיד הייתה קיימת....

אין שום תקופה שלא הייתה יהדות....

תגיד לי אז..... לפני מעמד הר סיני לא היה.....

בטח שהייתה תורה....... אברהם ידע אותה, יצחק, יעקב וגם מי שהיה לפנים כמו נוח.......

רק שהם לא היו מצווים עליה........ הדת שלהם לא הייתה יהדות אבל הם שמרו עליה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המסקנה שהיהדות היא הדת הנכונה, ולהגיע למסקנה זה לא כזה עסק מסובך, למה 99.9% מאוכלוסיית העולם אינה יהודה, ומתוך ה.0.1% שנותרו 50% בקירוב לא מאמינים באלוהים? (שלא נדבר על כך שמתוך ה-50% אולי רק 10% דתיים, מה שאומר ש-0.05% מאוכלוסית העולם יהודית-דתית).

6.5 מיליארד טועים?

"עכשיו שהוכיחו לי שהיהדות נכונה" = "עכשיו הוכיחו לי שהנצרות נכונה"= "עכשיו הוכיחו לי שהאיסלם נכון"- קשור באיזה איזור אתה עובר אתה עובר את השטיפת-מוח וע"י מי- רב,כומר או שייח. לא "הוכיחו" לך שיש אלוהים מהסיבה הפשוטה שלא ניתן להוכיח את קיומו של אלוהים. אם היה ניתן אז לא היה טעם בלהיות אתאיסט. זה היה מגוחך.

"לנצרות ולאיסלם אין מטרה בקיום האדם"-

1. למה לא? מהם הסיבות שבגינן אתה אומר זאת? הוכחות?

2. ולמה ליהדות יש מטרה בקיום האדם? מהי? למה היא קיימת ביהדות ולא באף דת אחרת? (בלי תשובות אתנוצנרטיות- תשובות אוביקטיביות כמה שיותר).

לא שמעתי על אף "מאסטר בודהיסטי" שאמר שהדת היהודית היא הדת הנכונה. שמעתי שהבוזהיזם היא הדת הנכונה. (למורות שלדעתי כולן טועות).

"היהדות מאז ומעולם קיימת"- גם עבודת האלילים. גם עד המאה ה-16 (אם אני זוכר נכון) תמיד האמינו שהעולם שטוח\ עומד על גבם של שלושה צבים ושני פילים. עד אז טעו, היום יודעים את האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמורות שכתבו את זה לפני 2000 שנה כולם חשבו עד 1600 בערך שהעולם שטוח. עד שהוכח אחרת.

והיהדות שורדת בקושי, היחס בין מספר הנוצרים למספר היהודים הוא בערך 1:500.

היהדות לא קיימת מאז ומתמיד. היא קיימת מאז שאלוהים התגלה לאברהם- בערך שנת 1300 לפנה"ס.

והמאמינים מאמינים שהעולם נברא בשנת -3800 (בערך) והלא מאמינים מאמינים שהוא נברא לפני 4 מיליארד שנה- כך או כך היהדות לא הייתה מהתחלה והדתות האליליות היו לפניה והן עדיין קיימות, הן בשום פנים ואופן לא נכחדו, באפריקה עדיין יש מאות אלפי בני-אדם אם לא מיליונים שמאמינים באלילים.

מהבחינה הזאת האלילות קיימת מאז ומתמיד אם כבר.

מה בקשר לשאלות שלי בקשר למטרת קיום האדם אצל היהדות\האיסלם,הנצרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי גילי, גילי...

היה לנו את הוויכוח הזה כבר ודחקתי אותך לפינה בלי מילים ואז ברחת לי(למקרה ששכחת), עכשיו אתה חוזר לפה עם אותם טיעונים? כרגיל עם כל ההתחמקויות שלך וחצאי התשובות שאתה חושב שמרשימות מישהו. אתה יודע מה, אני מזמין אותך לעימות(שלישי כבר) נגדי באיסיקיו אם אתה גבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאני רושם תשאלה המלאה אני מבקש לא להיכנס פה לוויכוח סרק שייגרמו לת'רד להסיגר

רק למי שיש תשובה מלאה שייתן לי אותה .. עם לא נא לא להיכנס לוויכוחים

אז ככה:

אני יהודי ואני לא מאמין בה' לא שומר כשרות לא כלום!!! אטיאיסט בקיצור!!!

והשאלה מציקה לי הרבה זמן

למה אלוהים נתן ל 6 מיליון יהודים למות?!?!?!?!??!?!?

אני שאלתי אנשי דת וחלקם שתוקו!!! פשוטו כמשמעו

וחלקם אמרו לי שהוא ישן :o:lol::(

עם למישהו יש תשובה נא לירשום פה... אני באמת רוצה לדעת למה זה קרה ?!?!?

אחי אני בול כמוך

אח שלי מת בלבנון, דוד שלי מת במלחמת יום כיפור ואז סבתא שלי (אמא שלו) התחילה לעשן כבד בגלל שהיא הייתה בדיכאון תמידי ומתה מסרטן טרם זמנה ולא הספקתי אפילו להכיר אותה. לסבא שלי מתו 9 אחים במלחמת העולם השנייה. כל העולם הוא אינטרסנט חרא, הורגים בשביל כסף, כל הפוליטקאים גם כן חארות איכפת להם רק מעצמם המשכורת שהם מקבלים יכולים לספק 1000 משפחות והם עוד מקצצים בתקציב. אלה הסיבות העיקריות שאני לא מאמין באלוהים.

אמא שלי גידלה אותי כאחד שיאמין באלוהים, לאט אבל בטוח הבנתי שזה הכל בול שיט בשביל שאמא שלי תגיד "אלוהים יעניש אותך" בגלל שאין לי כוח לפנות תמדיח!

אה ואני תקוע עם עוד סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...