צריך עזרה עם מפרט בתקציב גדול מאוד - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה עם מפרט בתקציב גדול מאוד

dani

Recommended Posts

יש לי חבר שעובד עם sound forge

עם דיסק של 80gb ומעבד 2500+

ואת שאר התוכנות אני לא מכיר אבל זה נשמע מוגזם בשביל סאונד

(הגיוני אולי בשביל עבודה עם סרטים)

*רק בשביל הקטע נכנסתי לאתר של התוכנה והדרישות שלה הם:

250 MHz or faster PowerPC G3, G4 or G5 processor

128 MB of RAM

100 MB of available disk space for installation

אומנם זו גירסת ה (אני לא מוצא גירסה ל pc)

אבל נראה לי שקצת נסחפת עם הדרישות של התוכנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לי חבר שעובד עם sound forge

עם דיסק של 80gb ומעבד 2500+

ואת שאר התוכנות אני לא מכיר אבל זה נשמע מוגזם בשביל סאונד

(הגיוני אולי בשביל עבודה עם סרטים)

*רק בשביל הקטע נכנסתי לאתר של התוכנה והדרישות שלה הם:

250 MHz or faster PowerPC G3, G4 or G5 processor

128 MB of RAM

100 MB of available disk space for installation

אומנם זו גירסת ה (אני לא מוצא גירסה ל pc)

אבל נראה לי שקצת נסחפת עם הדרישות של התוכנה

ממש לא הגזמתי.. תשאל את החבר שלך אם הוא מכירים אנשים שעובדים עם לוג'יק פלטינום שישאל אותם

התוכנה צריכה הרבה מאוד משאבים כי בשלב מסויים שאתה מכניס הרבה צלילים היא פשוט מפסיקה לעבוד בגלל העומס

לכן צריכים לעבוד עם הקלטות שזה דרך מאוד מעצבנת ואיטית

אז בקיצור כמו שאמרתי אם מישהו יכול לתת לי מפרט שכולל: מעבד, לוח אם , פנימי, דיסק קשיח (אחד של 250 ושניים של 150), .

כמו שאמרתי התקציב שלי הוא 15000 אז אל תחוסו עליי אני רוצה את המפרט הטוב ביותר שאני יכול לקבל בתמורה למחיר (המחשב צריך להיות מאוד חזק ומאוד מהיר)

תודה רבה לכוווווולם!!!!!!!!!!!!!

דרך אגב פותח הת'ראד הזה הוא חבר שלי (נתתי לו את המשתמש שלי) אז אל תחשבו שאני איזה נוב (סתם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מפרט בסיסי מאוד חזק (לא ממש ל OC יותר ממתון):

דגם מחיר כמות

PENTIUM 4 3.4ghz 800mhz 2630 ¤ 1 (המעבד הכי חזק כרגע למה שאתה עושה)

ASUS P4S800D-E Deluxe 740 ¤ 1 (לוח מהיר מאוד עם 4 יציאות SATA).

OCZ DDR 1024MB 400mhz EL DUAL CHANNEL PLATINUM  1800 ¤ 1 (זכרונות עם תזמונים מאוד נמוכים)

WD 250/7200 SATA 8MB 1210 ¤ 2 ( שני דיסקים של 250 גיגה ששתוכל לחבר ברייד0. לדעתי לאפליקציה שלך זה יכול לעזור).

Antec SUPER LANBOY Aluminum  675 ¤ 1 (מארז איכותי)

Thermaltake PurePower 480 WATT 2-fan APFC  470 ¤ 1 (ספק איכותי להחזיק הכל)

LG F900P 1780 ¤ 1 (מסך 19" איכותי מאוד, לא דק. אם אתה רוצה דק תגיד, אבל לדעתי מיותר).

מקלדת מולטימדיה+עכבר אופטי 135 ¤ 1

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

סה"כ: ¤ 10820  (3 תשלומים)

מחיר כל תשלום: 10495.4

אפשר לקנות  דיסק 400 גיגה של היטאצ'י. זה הדבר היחידי שמצאתי בארץ:

http://www.comp-il.co.il/Product.asp?Pid=HDHIT400S&Cat2Cat1ID=889&Cat2ID=1716&aff=zap

אבל לדעתי לא כדאי - כי 2X250 עולים פחות.

כרטיס מסך - בד"כ לאסוס יש כרטיסים עם יציאות כפולות כמו זה למשל, אבל תתייעץ בחנות לגבי המסכים שאתה רוצה לחבר:

http://noacomp.co.il/Product.asp?productid=564&catcode=76

כדאי להוסיף עוד דיסק אחד כזה למערכת ההפעלה והתוכנות וקידודים קטנים:

http://www.noacomp.co.il/Product.asp?productid=1020&catcode=139

יש לך כסף בשבילו.

המפרט מנועה: www.noacomp.co.il

זה יהיה מפרט מאוד מאוד מאוד חזק אפילו ללא OC. אם אתה רוצה אופציה ל OC אז תגיד ונוסיף מאוורר ואולי נחליף את הזכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

p4p800-e יותר חזק וגם יותר טוב לאוברקלוקינג ובנוסף טיפה יותר זול ונמצא אצל כל חברה במלאי

ניתן לראות זאת בלינק http://www.digital-daily.com/motherboard/asus-p4p800-e/index06.htm

רייד 0 לא נותן כמעט הפרש בביצועים אבל מסוכן מאוד למידע (מכפיל את הסיכויים לאיבוד מידע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לפי ה REVIEWS שמופיעים באתר של , אבל זה באמת כבר לא משנה. שניהם חזקים מאוד אבל אם הוא קונה את ה P4P הוא חייב ללכת על ה DELUXE.

לגבי RAID0, דווקא פה זה יכול לעזור מאוד לדעתי כי כל העבודה כרוכה בכתיבה של קבצים מאוד גדולים לדיסק.

לגבי הסיכון, כן, יש, אבל מערכת ההפעלה והתוכנות ישבו על הראפטור, ואם יש לו גיבויים טובים למידע שלו זה לא יהיה נורא. בכל מקרה, רציתי שיידע שהאופציה קיימת. אם התוכנות שלו תומכות ברייד0, זה יכול מאוד לעזור במקרה זה. לא חקרתי לעומק, אבל שווה בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שם לו 2GB של , גם עם תזמונים יותר גרועים. תוכנה שצריכה 250GB של דיסק קשיח בטח דורשת קצת יותר מ-1GB של , ולכתוב לRAM זה בכל מקרה יותר מהיר מלכתוב לדיסק הקשיח (גם אם זה ראפטור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין נשאר לו גם כסף לזה. בשביל זה בין היתר אמרתי . יוכל לעבוד HT DUAL עד 2 גיגה.

וגם נשאר כסף לראפטור.

הדבר היחידי שבאפליקציות אודיו יהיה טיפה יותר חזק מהנורטווד 3.4 זה 939+3800 אבל לא יודע בכלל אם יש בארץ ועם המחיר שזה יעלה לו לא ישאר לו כסף לכלום. ושוב, זה רק באפליקציות מסויימות ולא בהרבה. באחרות ה 3.4 יקח או ישתווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המערכת שלך צריכה להיות כולכך חזקה ודורשת כולכך הרבה משרבים כמו שאתה אומר אז אוליי תבנה שרת

2-4 מעבדי AMD Opteron או למשל את Intel XEON

מה שהבאתי לך זאת רק דוגמה, המעבדים שבריפרוף נראו לי הכי טובים מפחנת מחיר וביצועים (לא התעמקתי בבנצ'מארים של שרתים) אני חושב שזה הדבר הטוה ביותר שאתה יכול לעשות וגם לוחות אם של שרתים תומכים בכמות אדירה של זיכרון דבר מאוד חיני לך אני חושב ש2X1G במהירות 4200 (533MHz) יספיקו לך בהחלת, וגם תוכל לשדרג,נצא מתוך נקודת הנכה שבקתה במעבד XEON שהמלצתי עליו אז זה יוצא לך:

4026 שקל- לשני מעבדים

4400~ שקל -זיכרון, נניח שכול סטיק עולה 2200 כי לא מצאתי כאלו בפנדה, אם אין אז תאלץ למצא פיטרון אחר או 4 סטיקים של 512 כמו שרציתה בהתחלה

1000-2000~שקל- לוח אם  לא מראים את המבחר שיש באמת, באינטרנט

1200 שקל- לכונן של 250GB הדגם הוא WD SATA 250GB 8MB 7200 RPM   אפשר להתפשר על החברה

+

2500 שקל- 2 הרדיסקים לפרטים נוספים לחץ כאן

סה"כ 14,126 מתוך נקודת הנכה שהלוח אם עולה 2000 שקל מה שהוא לא!

מה אתה עוד צריך?

מארז אתה צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Integral נתת מפרט טוב

אבל התעלמת ממה שהוא ביקש, הוא אמר שאין צורך במסך, ושמת מסך.

בנוסף התעלמת מעצמך, נתת פיתרון טוב לזיכרונות 4X512 ובמפרט שמת רק סטיק אחד של 1024...

חוץ מזה אני סומך עליך בשאר הרכיבים

אולי תנסה להרכיב לו מפרט חדש

או תגיד למה לא שמת 4X512

עריכה: שמתי לב שלא שמת כרטיס מסך במפרט עצמו, אלא ציינת משהו אחרי זה. לא הבנתי מה קורה פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמתי לב שהוא לא צריך מסך.

הזכרון ששמתי לו זה 2X512 מגה, סט לדואל צ'אנל.

http://noacomp.co.il/Product.asp?productid=880&catcode=291

כרטיס מסך, אמרתי לו שיתיעץ עם החנות כי אני לא יודע איזה מסכים יש לו, איזה חיבורים, איזה מעבירים הוא יצטרך. שיקבל את הפתרון מהחנות.

ד"א, שמתי לב שה P4 3.4 נורווד מזיגזג משמעותית יותר זול אז נלך לשם עם 2 גיגה זכרון כמו שאתה מבקש בשביל חבר שלך ובלי מסך:

הצעת מחיר (לקוחות אינטרנט)

כמות מוצרים סה"כ

1 INTEL Pentium 4 - 3.4Ghz - 512K Cache, 800Mhz FSB - RETAIL 1,846.11 ש"ח

2 CORSAIR TWINX1024-3200C2PRO 2x512MB - 400Mhz 3,799.50 ש"ח

1 ASUS P4P800-E Deluxe (865PE) - ATX 777.78 ש"ח

1 WD Raptor - 74GB - 10,000RPM - S-ATA 1,318.65 ש"ח

2 WD 250GB-8MB JD - 7200RPM S-ATA 2,530.02 ש"ח

1 .SONY 3.5 FLOPPY DISK DRIVE - 1.44 53.64 ש"ח

1 ANTEC LANBOY Super LANBOY - אלומיניום ללא ספק כוח. 652.62 ש"ח

1 .Thermaltake - Silent Purepower 480W (W0026) - Active PFC 464.88 ש"ח

סך הכל לתשלום: 11,443.20 ש"ח

סך הכל לתשלום במזומן שטרות: 11,099.90 ש"ח

לגבי הזכרון ששמתי. התזמונים שלו טובים. מה שהכי חשוב ל P4 זה ה CAS ויש להם 2.

יש שם זכרונות שעולים הרבה יותר אבל עם אותו CAS ולכן אני חושב שאין צורך בהם.

אם הוא צריך כל כך הרבה זכרון כמו שאתה אומר אז יש עוד דבר אחד ששווה לבדוק וזה את ה זכרונות 1 גיגה (בסטיק אחד) החדשים של CORSAIR בגלל שיש להם CAS2 ואז יוכל לקנות 2 X1024 ולהשאיר עוד 2 סלוטים פנויים להרחבת זכרון במידת הצורך. אני חושב ש 2 גיגה זה כבר המון, אבל אני לא מכיר את התוכנות שהוא עובד איתן.

אלה הזכרונות המדוברים של CORSAIR אשר אינם נמצאים בזיגזג אבל אולי יוכל להזמין אותם במידה וירצה:

http://www.corsairmicro.com/corsair/products/specs/cmx1024-3200c2.pdf

לגבי כרטיס מסך. יצטרכו לעזור לו בחנות.

צורב אם הוא צריך יוכל לקנות בפנדס או בכל מקום אחר 3500A או 4120B אם הוא צריך (שיכול לעזור לו במה שהוא עושה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר אותם אבל אם הם טובים אז למה לא.

הזכרונות יקרים בצורה מחרידה...

הלינק של מה שנתת לא עובד (זכרונות)

אולי שישקול קניה של הזכרונות האלה (פחות מחצי מחיר):

PQI 1024MB DDR 400MHz PC3200 Dual Channel (2x512MB) Mirrored Black Copper 2-2-2-5 1,632

הצעתי לו 2 גיגה לא אחד (כמו שאתה ביקשת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...