איך המערכת Mandrakelinux 10 ? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך המערכת Mandrakelinux 10 ?

tal hw king

Recommended Posts

טוב אנשים אני בור בלינוקס אבל ממש בור בזה, חבר שלי הבא לי לנק ואמר שזה מתאים למעבד שלי ושמתי לב ללוגו של הAMD 64 אז הבנתי שהוא צדק

אז יש לי כמה שאלות :

1) איך המערכת הזו בכללי?

2)האים יש לה תמיכה גם ב אינטל? (לצורך הדיוק מעבד 2.6GHz ו-450MHz ) זיכרון 512 ו-256 (בהתאמה) ??

3)איך מתקין אותה, כלומר איך לצרוב אותה על הדיסק?

4)איך אני מתקין אותה על מחיצה נפרדת במקביל לXP?

5) מאיפה אני מסיג אימולטור (או איך שלא קוראים לזה) למערכת?, כדיי שאני יפעיל את התוכנות שפועלות לי כבר על המחשב

הנה הלינק שקבלתי ממנו

תודה

עריכה:

מצאתי גירסת live cd של SUSE Linux 9.1

שווה הורדה? יש לזה 64 ביט? (אני חושב שלא אבל אני רוצה להיות בתוח) האם זה פשות להפעיל?

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) מערכת נוחה להפעלה ובהחלט מתאימה למשתמש המתחיל. אני התחלתי לעבוד איתה (כבר מלינוקס 9.2) ואני עד עכשיו עובד איתה. ממש מרוצה.

2)כן

3) אתה מוריד את שלושת הדיסקים בצורת ISO, שניתן להוריד אותם מאתר הבית של מנדרייק, צורב אותם על מהירות נמוכה (חשוב על מהירות נמוכה ולא גבוהה כי זה יכול לגרום לבעיות בהתקנה), עושה בביוס כך שהמחשב יעשה בוט מהסידירום ואז מכניס את הדיסק הראשון ומתחיל את ההתקנה. ההתקנה לא מסובכת בכלל, וגם מהירה.

4) פשוט תשאיר שטח ריק על הכונן קשיח (אל תיצור שום מחיצה). במהלך ההתקנה, לינוקס לבד תיצור את המחיצות שלה על השטח הריק שיש על הכונן קשיח.

5) לא יודע

6) LIVE CD זה בשביל שתבדוק קודם אם המערכת מתאימה לך, זאת אומרת שאתה לא מתקין את מערכת ההפעלה, אלא מעלה אותה ישירות מהדיסק ללא שום התקנה. אתה פה הורדת סידי של מערכת הפעלה לינוקס אחרת: SUSE 9.1. זאת גם כן מערכת קלה לשימוש, אהבתי אותה יותר ממנדרייק 10, אבל משום מה לא הצלחתי להפעיל עליה למרות כל הניסיונות שלי. אפשר בסוף להפעיל בה , אבל זה מאוד מסובך וארוך, ומשתמשים חדשים (כמונו) לא בטוח שיצליחו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי צרבתי את אחד מקבצי ה ISO ומה שראיתי כאשר נכנסתי לדיסק (בדיקה שיגרתית) זה את הקובץ ISO האם זה צריך להיות כך או שאני צריך לראות קבצים קבצים?

עריכה:

ועוד משהו:

איך נורטון מגיב ללינוקס? גם הסיקיוריטיסנטר וגם הסיסטמווארק?

כנ"ל קזה K++ (שעדיין יש לי) וICQ 2003a

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהו:

איך נורטון מגיב ללינוקס? גם הסיקיוריטיסנטר וגם הסיסטמווארק?

כנ"ל קזה K++ (שעדיין יש לי) וICQ 2003a

שוב תודה

א זה לא אמור להיות כך בדיסק

ב הם לא יעבדו הרי זה זה מערכת אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז הלך הדיסק................לא נורא....

אז איך אני צורב? בנרו6 אולטרה עם הסמרט סטרט? צעד אחר צעד בבקשה זאת הפעם הראשונה שלי.........

בקשר לתוכנות, אז איך אני כן יכול להפעיל אותם או איזה תוכנות נכתבו ללינוקס הרי אין פאיר וואל ללינוקס לכן איזה נורטון הכי חשוב לי פועל על , וקאזה גם

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה של איך מערכת ההפעלה:

אני משתמש חדש בMDK, עברתי אלי לפני כמה ימים מ WINXP (לא בדיוק עברתי התקנתי אותה בנוסף)

אני חייב לציין שהתקנת המערכת הייתה מאוד פשוטה עם ממשק גראפי נוח ואחרי שעה בערך הייתה לי מערכת עם KDE

על המחשב. ואז התחילו הבעיות, הדבר הראשון שרציתי היה . התקנת המודם הייתה קצרה וקלה ואחרי מעט זמן הייתי בדף

הורדת החייגנים של האינטרנט בכבלים, אבל הבעיה ש.. אין חייגן ללינוקס, במקום חייגן היו שתי סקריפטים שבאופן מוזר אין לאף

מושג מה עושים איתם, אחרי קצת חיפוש גיליתי שיש חייגן אשר נוצר בדיוק לבעיה הזו, הורדתי את החייגן כעבור יום וחצי של כאבראש

והורדת חבילות מהאינטרנט(בעזרת הווינדוס) ומהדיסק האינטרנט סופסוף עבד (בחלונות לוקח לי בערך דקה לעשות את כל זה).

כשניסיתי להריץ משחקים של openGL או שומרי מסך של openGL הם עשו לי בעיות אז החלטתי להתקין את הדרייבר החדש של ATI

לא רק שהדרייברים של ATI ללינוקס די מעפנים(הנה, תחתום על העצומה http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?atipet זה גם כאבראש להתקין אותם (הוראות התקנה http://www.rage3d.com/content/articles/atilinuxhowto/ )

ויש גם את הקטע המוזר שצריך לקמפל דברים אחרי שמורידים אותם כי זו הדרך היחידה להתקין אותם, הפעם האחרונה שראיתי installer נורמלי בלינוקס הייה בהתקנה שלה

(קצת הוראות על קימפול http://www.whatsup.co.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=16598)

זה לא שהיו לי דעות קדומות על לפני שהתקנתי או שיש לי משהו נגד אבל המערכת הפעלה הזו לא נוחה, לפעמים אין את הזמן והרצות לקרוא

manual שלם רק בשביל להתקין איזו תוכנה או דרייבר...

תוכנות של אתה יכול להריץ עםwine תחת , אבל אל תצפה שזה תמיד יעבוד.

יש מספיק תוכנות ללינוקס.. אחרי שתקמפל אותם :)

שיהיה לך בהצלחה עם לינוקס, אל תקבל את הרושם שזו גרועה

זו אחלה , היא פשוט לא אינטואיטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב למדתי איך לצרוב ISO  ;) תודה

בקשר ל G-FoRcE, חתמתי על העצומה, אני מאוד מקווה שזה יעזור...... ^-^

ובקשר לשאר ההודעה שלך, אני רואה שפשות התרגלתה (התרגלנו) כבר לחלונות של מיקרוסופט לכן דיי קשה לנו פתאום לראות דברים אחרים, אני לא אומר שאתה תועה, (חס וחלילה) להפך התגובה שלך מאוד עזרה לי להעריך אם מתאים לי או לא והסכלתי בידע שאני צריך לפני שאני משתמש במערכת הזאת

אבל חוץ מהדריברים שאני מקווה שיעו משהו אז הכול זה בקטנה כי לקמפל אז אפשר להסתדר (גם כך אני משאיר את ההורדות שלי על המחשב שיתססו איזה שבוע :P- נו מה? אני שוכח!  :-\)

בקשר להגדרות אז אני הבנתי כבר שיש עם זה בעיות לפני זה דגם המודם שלי:

Motorola SB4200 יש לו תמיכה בלינוקס?

אני יוסיף שכאשר חיברתי אותו דרך הUSB אז היתי צריך להתקין אותו (אני מדבר רק על XP) ועכשיו במחשב החדש הוא מחובר דרך הכרטיס רשת (הכרטיס הוא OB) ומאז פרמטי את המחשב פעמיים (פעם ראשונה אחותי דפקה אותו עם הבלאסטר, לא הצלחתי להשטלט עליו פעם שניה של הכרטיס מסך) ולא היתי צריך להגדיר את המודם כי הוא זיה רק את הכרטיס , אז עדיין יהיה לי בעייה עם האינטרנט?

אם כן (יש למודם תמיכה) אז אני מסודר כי ביטלתי את החייגן ועכשיו המחשב שלי מחובר תמיד לא משנה מתיי (גם כשהו מכובה)

אני יפעיל אותו במקביל לXP כך שבמקסימום אני ימחק את המערכת כלא היה

לא קשור לפורום אבל קשור לנושא שלי

שמעתי שיש תוכנה שבעזרתה אני יכול לחלק את אחת המחיצות שלי מבלי לפרמת אותה משהו מכיר את התונה?

אני רוצה לחלק את מחיצה E שיש שמה התקנות וכמה ומתוך 40 GB שהקצתי לה אני מנצל בקושי 20 לכן אני רוצה לחלק אותה ל2 20 ללינוקס ו20 לחומר שכבר קיים שמה

תודה רבה על העזרה

עריכה

אחרי בירור קצר באתר של ATI מצאתי שיש דריברים לכרטיסים זה קישור לדריברים שתומכים בלינוקס ובכרטיס שלי 9800

רק הבעייה שאני לא יודע מה להוריד ???

אם יש לך הערות אשמח לקרא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאינטרנט, לא נראה לי שתהיה לך בעיה אם אתה לא צריך חייגן

בקשר להפעלה במקביל ל XP, יש איזה באג רציני, אני לא יודע מה קורה איתו עכשיו

http://www.whatsup.co.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=13340

לתוכנה קוראים partition magic

כדי לבדוק איזה גרסת Xfree86 יש לך ולפי זה להוריד את הדרייבר תקליד את הפקודה הבאה בקונסול:

cat /var/log/XFree86.0.log | grep -i version | head

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי זה קורה רק כאשר מחלקים למחיצות בזמן התקנת הלינוק, לא מדאיג אותי במיוחד כי המחיצות כבר מחולקות עו מההתקנה של הXP

לכן אני יכול להתקין בראש שקט,

תקן אותי אם אני תועה או שלא הבנתי נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...