[שאלה] כמה זה 0.90 מיקרון במילימטר?? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[שאלה] כמה זה 0.90 מיקרון במילימטר??

Yaron-Cohen

Recommended Posts

google

0.9 = 0.0009 millimeters

דרך אגב למה אתה מוסיף את ה-0 בסוף?

אתה יודע שאחריי הנקודה זה לא משנה

ולמה זה בבפורם הזה??(אני מתחיל להתחרט שעניתי לך בכלל. קרא את חוקיי הפורום בדחיפות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הרוחב המינימלי של מוליך בליבה (חוט).

יש מספר מידות של טרנזיסטורים, הגודל הכולל והמרחק בין שכבות החיסור.

כל הנתונים האלו טכניים מאוד ולא נראה לי פה שמישהו (כולל אותי) ממש מבין מה זה אומר, העיקר שיותר קטן זה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקרון אחד=0.001 מילימטר.

0.9 מיקרון זה 0.0009 מילמטר...רק שתדע את המידות.

אני חושב שאני הסברתי את זה מספיק טוב ולא היית צריך סתם להוסיף תגובה

בעניין הגודל אז כמה שיותר קטן = יותר טרנזיסטורים = יותר טוב\מהיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה בתנאי שמדברים על זהים שכל ההבדל ביניהם הוא תהליך הייצור.

קח למשל את הפרסקוט, הוא ב 0.09 אבל מתחמם יותר מהנורת'ווד ב 0.13 כי יש לו יותר מפי 2 טרנזיסטורים עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה בתנאי שמדברים על זהים שכל ההבדל ביניהם הוא תהליך הייצור.

קח למשל את הפרסקוט, הוא ב 0.09 אבל מתחמם יותר מהנורת'ווד ב 0.13 כי יש לו יותר מפי 2 טרנזיסטורים עליו.

כן, יש לו הרבה טרנזיזסטורים בשביל הL2 הכפול שלו, בשביל הPipeline המוארך ובשביל פקודות חדשות כמו הSSE3, אבל הסיבה שהוא כזה מתחמם זה בעיקר בגלל שיש זליגה של אנרגיה כשהטרנזיזסטורים עוברים ממצב מוליך ללא מוליך וחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטנת הליבה לא בהכרך מורידה את הטמפ' - ככל ליתוגרפיה יותר קטנה ככה יש יותר דליפה של חשמל מהרכיבים , מה שגורם לצריכת חשמל גבוה יותר ויותר חום , חום גם גורם ד"א לדליפה יותר חזקה שגורמת לצריכת עוד יותר חשמל ופליטת עוד יותר חום שמגדיל את הדליפה ... וככה זה ממשיך ... הבנתם את הרעיון.

וגם ככל שיותר צפוף ככה החום נפלט על פחות שטח וזה ליותר חום לכל חתיכת שטח.

בדרך כלל זה מתקזז עם היתרון בצריכת החשמל המוקטנת בליתוגרפיה קטנה יותר (שתסלחו לי עם שחכתי מה גורם לו בדיוק) אבל לפעים *אהם פרסקוט* זה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...