חוזרים בשאלה - וYNET קופצים על המציאה - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוזרים בשאלה - וYNET קופצים על המציאה

Rule The Pc

Recommended Posts

שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה אבל שיתן לפני שהוא לוקח. זה מחליא איך אנשים משתמשים בדתם כדי להוציא כסף ולהתחמק מעבודה וצבא. כל האופי החרדי מזכיר לי את ימי הביניים של הנצרות כשהדת והכמורה היו מעל לכל והיו אומרים לכולם, גם לחצר המלוכה מה לעשות וכיצד. אנשי הכמורה והדת היה להם יותר כוח מאשר למלך עצמו והם השתמשו במעמדם

כדי להוציא כסף ולהתחזק פוליטית. אחת הדרכים היתה הפחדה ע"י יום הדין, אי מתן השכלה למעמד האיכרים כדי שאלו ילכו אחריהם שולל. הכסף והרכוש שהחריכו לתת לכנסיה כביכול כדי להימנע מיום הדין. היה איזה קטע, עשו על זה גם קריקטורה, שהאפיפיור טען שב-1 ליאנואר, שנת 1000 יבוא יום הדין (לא מזכיר לכם משהו? שנת תשמ"ד?) ואמר לאיכרים למסור את בתיהם ורכושם לכנסיה כי אם לא יגיעו לגיהינום ואם כן אז לגן עדן ושם הם לא יצתרכו את זה. למחרת השנה החדשה התעוררו האיכרים לבוקר אופייני לגמרי, לא אבירים ולא אפוקליפסה וביקשו את רכושם חזרה אך התשובה היתה "עכשיו רכושכם שייך לכנסיה, משמע לאב, לבן ולרוח הקודש, ואם תיקחו אותו זה יהיה גניבה ועל כך תלכו לגיהינום".

חלק מכם תוהים "מה קשור?" אבל תחשבו לעומק ותבינו. דת נוצרה כדי לשמור את כולם בשורה. להפחיד אותם עם תלאות העולם הבא, לשלם כסף למוסד דתי (כנסיה/בית כנסת/מקדש) כאילו מבטיח ישואה. זה נשמע לי כמו חתיכת עסק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב לא היה לי כוח לעבור על 10 עמודים קראתי מה פותח התרד רשם בהתחלה אני יגיב למה שהוא רשם.

"איפה הם אומרים שלחלק די גדול מבחורי הישיבה יש בגרות? לא אומרים"-דבר ראשון על תעשה צחוק אחוז החרדים שמסיימים עם בגרות הוא נמוך מאוד, ואם כזאת שאיתה הם יכולים להתקבל לאוניברסיטה או לכול מוסד אחר (מכללות וכול זה) הוא קטן מאוד מאוד תאמין לי שלא שווה להזכיר אותו. עכשיו תיתן את אח שלך כדוגמא אז אני ישאל כמה שאלות, כמה זמן אח שלך למד בבית ספר דתי(לפני שחזר בתשובה)? וכמה עוד דתיים אתה מכיר ברמה של אחיך?.

דבר שני גם אלו שמסיימים עם בגרות ברמה בדרך כלל לא הולכים לאוניברסיטה הם הולכים ללמוד תורה ולהמשיך לעשוק מאבא שלי (ובטח גם מאבא שלך) ומרבים אחרים כאן שמשלמים מיסים את משכורתם זו נקודה אחת.

נקודה שנייה מדוע החרדים לא עושים הם מיוחדים? לא ידעתי שהחרדים שווים יותר מאיתנו הישראלים הרגילים, אני לא מבין מדוע אני יעבור שרות צבאי ואיזה פלצן אחר ישב בבית לא יעשה כלום(כן לומד בישיבה מעניין תסבתא שלי גם אני רוצה ללמוד באוניברסיטה אבל מה לעשות קודם כול אני תורם 3 שנים למדינה) ובסוף אני גם יסגור לו תחודש.

בקשר למקרי האונס והאלימות גם אתה וגם אני לא יכולים לדעת כמה מקרים כאלו התרחשו בחברה החרדית הם מסתירים את זה ואף אחד לא יודע מה קורה שם אתה צודק בבתי ספר ממלכתיים לא מסתירים כאלה מקרים לכן אתה שומע עליהם הרבה.

וזאת פעם שנייה שאני חוזר על זה בתרד מהסוג הזה חכמים, (הרבה יותר מכול הרבנים הפלצנים שאתה מציית להם), אמרו "על שלושה דברים העולם עומד על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים" עבודה אין! גמילות חסדים גם אין, החרדים לא שמים עלינו המסורתיים והחילונים, אני רואה אותם ברחוב הם הולכים כול כך מהר ולא מסתכלים עלייך כדי שאם יפול עלייך מטוס הם לא יראו, תורה יש אבל תקרא קצת בתנ"ך ותראה שהיחידים שלא עבדו ורק עסקו בעבודת האל הם הכוהנים אתה רוצה להגיד לי שכול אותם בטלנים הם כוהני האל? לא מספיק אחד לכול בית כנסת וזה גם יותר מידי יודע מה אני נחמד קח שניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי התערב לה בחיים? אתה לא מתבייש? אנחנו מביאים לך פה עשרות דוגמאות עד כמה החרדים פשוט עושקים אותנו מכל דרך אפשרית. הנה דוגמא שאני מבקש ממך להגיב עליה ספציפית- היה לפני כמה שנים שמשטרה הייתה צריכה לנסוע ביום שבת באיזה איזור חרדי, אז במקום לעשות את הדבר ההגיוני ולחשוב לעצמם "הם רק עושים את העבודה שלהם, זכותם" החרדים פשוט יצאו החוצה וזרקו אבנים וחיתולים ומלוכלכים על הניידות! (כן אבנים! ואם תגיד שאני משקר אני לא יודע מה אני אעשה..)

טוב הרבה זמן לא ראיתי את התראד והגיעו 2 דפים שאין לי כח לקרוא אותם אבל את זה קראתי

טוב נגיד ומה שאתה אומר נכון..... אבל אסור להרים אבן בשבת...... לכל חברה יש את הפלסולת שלה וכנראה שהפסולת הם אלו שזרקו אבנים אם מה שאתה אומר זה נכון.....

ובקשר לכסף לעליית תורה..... זה תרומה אם לא רוצה הוא לא חייב לוקחים אותו בכח

ואצלנו בבית כנסת לא משלמים

וזהו וגם אין טעם שאני אקרא אפחד לא ישתכנע פה לא אני ולא אתם

עריכה:

גם את זה קראתי

לי, אמרת בעצמך שהיהודים בגולה היו עובדים ולומדים תורה בו זמנית - אז למה יש יהודים שלא עושים את זה היום? או שהם חושבים שבגלל שיש יהודים שעובדים ולא לומדים תורה אז הם כאילו משלימים פער בזה שהם לומדים תורה כלללל היום? אז זהו, שלא. קחו מעדר וזוזו

אם הייתי קוראת את התגובה היית יודעת כבר את השתובה כי אמרתי

זה בגלל שהיו להם עבודות שהם יכלו לעסוק בתורה בו זמנית והיום אין דבר כזה!!

וגם החזון איש למשל היה יכול לדבר בטלפון, לכתוב שני מכתבים ולהקשיב לבן אדם בו זמנית.... הוא חי לפני 100 שנה ~ והוא היה עילוי כמו לאדע..... האנשים בתקופה של הגמרא היו פי 1000 ממנו........... הם יכלו ללמוד תורה ולעשות כל דבר בו זמנית............

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין מחכה לתגובה לדברים שאמרתי אני רק יגיב למה שאמרת פה

מה זאת אומרת אין להם עבודה שהם יכולים לעבוד בה ולעסוק בתורה תבין דבר ראשון זה לא מעניין אותי אני לא זה שיממן להם את לימודי התורה שלהם בכך שהם יעשקו את המיסים שלי דבר שני יש מספיק עבודות שבהן לא עובדים מ6 בבוקר עד 9 בערב אז די כבר לבלבל בשכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לענות

לא כי אתה צודק

אמרו פה הרבה שאני לא מסביר את עצמי כמו שצריך

וצודקים...........

אני לאדע להסביר להגיד לכם מה שאני מתכוון.........

אבל גם לאדע אם העמקתם בכלל

אני די בטוח שישר אמרתם "בטח שבעמקנו"

אם כן לכו תראו הרצאות של אמנון יצחק

www.shofar.co.il

אני עכשיו די בטוח שאמרתם "שאני אקשיב לשוטף מוח הזה?!?!"

אבל אני גם די בטוח שלא שמעתם הרצאה שלו.........

יש שמה למעלה תכנסו תבחרו משהו טוב ע"פ השם....... אני ממליץ להתחיל הסרט שהוא הולך להרצאות באוניברסיטה גבעת רם ותראוווווווו איך אתם מתנהגים!!!!!

אבל אני גם די בטוח שלא תעשו את זה

ופה סיימתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל הזדמנות "מבקשים" (מכריחים) ממך תרומה

בעליה לתורה לא מעלים קרובים וחברים לברך את בר המצווה ולתרום לבית הכנסת חי מאות משקלים ?

תן לי יום לחשוב ואני מעלה לך עשר דוגמאות של גניבת כסף בחסות הדת פשוט קצת מאוחר לי לחשוב על דברים כאלו עכשיו

אתה ראיתה פעם רב מוציא קבלה על חתונה?

הוא עוד חותם אבטלה למחרת החתונה....

בחיים שלי לא ראיתי מישהו שמכריחים אותו לתרום.

יכול להיות שיש בזה לחץ חברתי כלשהו, "כי החבר של דוד שלי תרם יותר והוא מסתכל" אבל לחץ חברתי קיים בעוד הרבה דברים, מה גם שבד"כ לא הבית כנסת גורם לזה אלא החברה שהבן אדם חי בה.

ורב בד"כ עובד ברבנות, שהם כידוע לי עובדי מדינה.

אלו באמת תגובות של ילד בן ארבע שסתם שונא ומחפש סיבות ביזאריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילי, גם אני מחכה לתשובה(ואם אתה לא יכול לענות זה רק מראה על מה אתה מקשקש), איפה לוקחים מספר?

ואני לא מתכוון לשמוע אף הרצעה של שום רב עד שלא תקרא את זה(אגב, כבר נתתי לך את זה בעבר- כמה פעמים):

http://www.hofesh.org.il/articles/god/kiss.html -רק תנסה להיות קצת פחות אטום מבדרך כלל ותנסה לקלוט את הפואנטה(תנסה גם לקרוא את זה ולחשוב קצת כמו חילוני, סתם בשביל הניסוי; או שזה חטא?).

אה, ואם עוד מישהו פה מזכיר את הגיל שלי כתירוץ להיתחמק ממני או\ו לרדת עלי, אני תופס אותו אותו ברחוב, גורר אותו לסמטה חשוכה וקורע אותו (אני בכלל לא קטן, you know... מקסימום אני מארגן עוד זוג "סוסים" מהשכבה שלי...). אנשים, הגיל שלי לא פאקינג קשור וגם אם ההיתי בן 7 זה נתון לא רלוונטי שצריך להשפיע בדרך כלשהיא על הדרך שאתם מגיבים על ההודעות שלי.

טוב הרבה זמן לא ראיתי את התראד והגיעו 2 דפים שאין לי כח לקרוא אותם אבל את זה קראתי

אני לא הולך לענות

לא כי אתה צודק

עם גישה כזאת אני מציע לך להפסיק לנסות להתווכח עם אנשים, כי אתה ממש גרוע בזה. מעבר לזה שזה יהיה יותר טוב בשבילך, אם תפסיק עם זה ככה תפסיק לעצבן את כולנו עם הויכוחים חסרי התכלית שלך, שאתה לא מוכיח בהם כלום.

אך אם אתה בכל זאת מרגיש צורך לכתוב תראדים\הודעות כאלה שמובילות לויכוח- עצה שלי- תנסה מדי פעם להקשיב למי שאתה מתווכח איתו ולענות על השאלות שהוא מציב לך, ורק אז לתקוף אותו על חוסר הידע שלו\ גיל שלו ::) (או לעשות את זה תוך כדי הפעולה הקודמת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שמה למעלה תכנסו תבחרו משהו טוב ע"פ השם....... אני ממליץ להתחיל הסרט שהוא הולך להרצאות באוניברסיטה גבעת רם ותראוווווווו איך אתם מתנהגים!!!!!

ראיתי את הסרטון הזה, כל מה שהוא מוכיח זה שיש קבוצה של מר"צניקים שאוהבים להפריע, ואם תשים לב כל שאר האנשים מנסים להשתיק אותם ולתת לאמנון החמוד החייכן שלך לדבר. לא הראת כלום בסרטון הזה... ואני בטוח שגם שאר הסרטונים זה זיוני שכל, סורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריאל, אני לא יודע מתי התחתנת לאחרונה, אבל נסה להכנס לרבנות ולהרשם לחיתון, בלי לתת תרומה ונראה עוד כמה שנים תצא משם. בלי קשר למסים המטופשים שלוקחים לך שם (בערך 600! שקל רק להרשם), הדת טומנת את ידה בכל מקום, והעסקנים האלה הם אלה שמוציאים ליהדות את השם הרע. נכון שאנחנו חיים במדינת הקומבינה וכולם מושחתים, אבל זה לתרד אחר. הדת צריכה לייצג דרך חיים ולא מנגנון גבייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריאל, אני לא יודע מתי התחתנת לאחרונה, אבל נסה להכנס לרבנות ולהרשם לחיתון, בלי לתת תרומה ונראה עוד כמה שנים תצא משם. בלי קשר למסים המטופשים שלוקחים לך שם (בערך 600! שקל רק להרשם), הדת טומנת את ידה בכל מקום, והעסקנים האלה הם אלה שמוציאים ליהדות את השם הרע. נכון שאנחנו חיים במדינת הקומבינה וכולם מושחתים, אבל זה לתרד אחר. הדת צריכה לייצג דרך חיים ולא מנגנון גבייה.

כול מילה בדורבנה:)

כול מילה קדושה:)  :xyxthumbs:

לי יש משהו אישי נגד הדוסים!! לא נגד כולם.....

כשרבין נרצח היו דוסים ממולי באותו השניה שהודיעו על זה בטלויזיה הם התחילו לשמוח ולמחוא כפיים!! הם עשו מזה שמחת תורה!!!

ואתם לא יודעים כמה זה עיצבן אותי.. לא שאני שמאלני או משהו.. לי אין דעה בפוליטיקה.. פשוט זה היה אחד הדברים היותר אכזריים שאפשר היה לעשות והם עוד מוחאיים כפיים ושמחים ובקולות... ואני הייתי אז בן כמה.... 9 משהו כזה.... ואני החלטתי שאני יוצא למסע נקמה עם עוד שתי חברים שלי....

יומיים למחרת... אנחנו התאספנו אצלנו בסלון.. לקחנו מלאי של ביצים ופוצצנו תאמא של החלונות שלהם!! שאני מדבר בית מולי אז אנ מדבר על איזה 10-15 מטר הפרש בין הסלון שלי לשלהם!! והם לא ידעו מאיפה הצרה הזאתי הגיעה אליהם..... וכאילו מילינו תסלון שלהם בביצים שזה משהו חבל על הזמן!!! מאז יש לי איזה משהו נגד הדוסים.. ואני יודע שרובם לא ככה אבל עדיין.. מה אני יכול לעשות.... >:(:hat:

זה לא כול כך קשור לכתבה אבל זה קשור לדוסים:)

רק רציתי לשתף אותכם ברגשות שלי... כשהזכרתם תמונח דוסים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאנשים לוקחים כסף לכיס האישי שלהם, לא הייתי קורא להם דוסים, הייתי קורא להם נבלות, אבל זו לא סיבה להאשים את ה"דוסים" או את ה"דת".

זה כמו בפוליטיקה, זה כמו באוניברסיטאות וזה ככה בני אדם בהרבה מאוד מקומות.

בקשר למיסים, חסר מיסים במדינה, אז לדעתך זה מגוחך, לדעתי משהו אחר מגוחך. גם הממסדר הרבני צריך לחיות ממשהו, ואם המדינה רואה שצריך את האנשים האלה, וזו הדרך שהמדינה החליטה לחתן אנשים, אז צריך לממן את העובדים האלה גם אם זה לא לטעמך.

ולגבי ORANGEJUICED , אז מבחינתך מותר לשנוא ערבים? כי ראיתי הרבה מאוד ערבים בטלויזיה, או סתם במציאות שעושים לינצ'ים בחיילינו, ויוצאים נגדינו בכלי התקשורת, אז נכון שלא כולם ככה, אבל עדין הם ערבים... לגיטימי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מאז יש לי איזה משהו נגד הדוסים.. ואני יודע שרובם לא ככה אבל עדיין.. מה אני יכול לעשות.... "

משמע: אני אמרתי שאני יודע שלא כול הדוסים ככה... אבל לא חסר דוסים קיצוניים וגם חילוניים וערבים וכול מה שלא תרצה שיש להם דעה קיצונית.. אני רק רציתי לשתף אותכם במה שקרה לי....!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...