חוזרים בשאלה - וYNET קופצים על המציאה - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוזרים בשאלה - וYNET קופצים על המציאה

Rule The Pc

Recommended Posts

קראתי את הכתבה ונראתה לי כתבה מעניינת ונחמדה.. ואז קראתי את התגובה שלך עליה והייתי בהלם.

לא ממש הבנתי מה הפואנטה שלך, אתה התמקדת בדברים קטנים וחסרי חשיבות ופרשנת כל פיסקה בכתבה לפי רוחך. עיוותת את זה לחלוטין...

נראה לי בתור דוס מאד נוח לך להיעלב ולהגיד שזו התקפה על החרדים במקום להתעמת עם מה שנאמר בכתבה.

אני גם חושב שזאת הייתה כתבה טובה אבל לא נכתבה טוב בכלל...................................

זה למה אין לי עם מה להתעמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה טועה. כל המטרה בכתבות זה להעביר רעיון או דיעה. אם הם הצליחו ואף אחד לא מתלונן (חוץ מהציבור נגדו נכתבה הכתבה) אז הכתבה היא הצלחה. זה לא חייב להיות כתוב כמו רב מכר בן ימינו, אבל זה צרייך רק לדבר אל הקוראים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם לי אין שום בעיה אישית ואני לא שונא את בני עקביא....... אבל אני לא חושב שהדרך שהם ראוים את הדת נכונה.... הם רואים אותה כעוד משהו בחיים.... אם אתה דתי אז דת זה החיים שלך.........

לא חמוד שלי, הבעיה היא איך שהחרדים רואים את הדת.

"אלוהים" (ואני רושם בכוונה בסוגריים כי האמונה שלי באלוהים שואפת לאפס מלמטה) לא נתן לבני את התורה בשביל שישבו ויקראו אותה כל חיים כי אז לא יהיה מי שיעבד את האדמה, לא יהיה מי שילחם במלחמות של העם וכו וכו'.

כל בני הקדומים שהאמינו באלוהים, עשו זאת תוך כדי ניהול אורח חיים רגיל לחלוטין (חוץ משבט אחד, לוי נראה לי, שמטרתו היחידה הייתה להיות כוהנים).

ואני לא חושב שבימי קדם היו שידוכים (חות משידוכים פוליטיים, אבל זה משהו אחר).

אני לא רואה שום בעיה בלחיות את החיים שלך כמו בן אדם במאה ה21 ועדיין להאמין באלוהים ולשמור על המסורות ועל המצוות של העם היהודי.

מה שאני כן רואה כבעיה, וכבעיה גדולה מאוד שבסופו של דבר תיפתר לדעתי רק כמלחמת אזרחים כוללת, זה לחיות כמו עלוקה מוצצת דם על חשבון הציבור החילוני שעובד קשה ומשלם מיסים על מנת שעלוקות מוצצות דם ישבו ויקראו בספר בן 2000 שנה.

אז אלא אם כן הדתיים טוענים שהם שבט לוי והם הכוהנים של העם, שיפסיקו לגזול את הכסף שלי ויתחילו לעבוד בבמקביל, וזו מילת המפתח, לאמונתם בה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם לי אין שום בעיה אישית ואני לא שונא את בני עקביא....... אבל אני לא חושב שהדרך שהם ראוים את הדת נכונה.... הם רואים אותה כעוד משהו בחיים.... אם אתה דתי אז דת זה החיים שלך.........

לא חמוד שלי, הבעיה היא איך שהחרדים רואים את הדת.

"אלוהים" (ואני רושם בכוונה בסוגריים כי האמונה שלי באלוהים שואפת לאפס מלמטה) לא נתן לבני את התורה בשביל שישבו ויקראו אותה כל חיים כי אז לא יהיה מי שיעבד את האדמה, לא יהיה מי שילחם במלחמות של העם וכו וכו'.

כל בני הקדומים שהאמינו באלוהים, עשו זאת תוך כדי ניהול אורח חיים רגיל לחלוטין (חוץ משבט אחד, לוי נראה לי, שמטרתו היחידה הייתה להיות כוהנים).

ואני לא חושב שבימי קדם היו שידוכים (חות משידוכים פוליטיים, אבל זה משהו אחר).

אני לא רואה שום בעיה בלחיות את החיים שלך כמו בן אדם במאה ה21 ועדיין להאמין באלוהים ולשמור על המסורות ועל המצוות של העם היהודי.

מה שאני כן רואה כבעיה, וכבעיה גדולה מאוד שבסופו של דבר תיפתר לדעתי רק כמלחמת אזרחים כוללת, זה לחיות כמו עלוקה מוצצת דם על חשבון הציבור החילוני שעובד קשה ומשלם מיסים על מנת שעלוקות מוצצות דם ישבו ויקראו בספר בן 2000 שנה.

אז אלא אם כן הדתיים טוענים שהם שבט לוי והם הכוהנים של העם, שיפסיקו לגזול את הכסף שלי ויתחילו לעבוד בבמקביל, וזו מילת המפתח, לאמונתם בה'.

כל מילה פנינה. פשוט מאוד.

אני גם בנאדם מאוד מאוד חילוני שאני אישית לא מגדיר את עצמי כיהודי אבל זה עניין אחר. (בעקרון אני יהודי - חילוני אבל לא משנה).

אני חייב לציין שאני בגדול מאוד מאוד נגד דתיים ונגד דת ככלל. אבל דתיים עם כיפה סרוגה הם האנשים שהייתי רוצה שינהלו את מה שנוגע לדת בימינו, הם יודעים בדיוק איפה זה דת ואיפה זה אמונות טפלות ודעות קדומות. הם חיים באורך חיים מודרני וזה לא מפריע להם להיות אנשים דתיים לכל דבר.

ומבחינתי, אם הדבר היה אפשרי הייתי רוצה (כמו הדעה שלי לגבי הפלשתינאים) לבודד את החרדים או לחצות את א"י לשניים כי החרדים לא מתאימים לארץ וחרדים ששורפים את הדגלים של הארץ שהם חיים בה והארץ שמממנת להם את החיים, לא ראויים להיות בה. (זאת הקצנה כמובן) אבל אין לאדם חילוני שום סיבה לשלם על חרדי שיקרא בתורה כאשר הדבר אינו נוגע אליו. לאדם דתי יש זיקה ועילה לשלם לאותם אנשים אבל לאדם חילוני כמוני אין שום סיבה.

ולגבי השידוך, גילי תגיד לי איפה אתה חי? אתה נראה בנאדם מספיק אינטיליגנט שצריך להבין שלבחור בת זוג זה דבר לגיטימי. עכשיו אני רוצה קצת לחדור לעומק של העניין הזה.

לשכב לפני החתונה זה דבר שצריך להיות (אני לא מדבר על סטוצים כמובן) כי לפעמים זוג שלא מסתדר במיטה יכול להגיע למצב של לא להסתדר מחוצה לה.

המון זוגות מאושרים עד שהם עוברים לגור ביחד, אדם לא יכול לחרוץ גורל ולהתחתן עם מישהי לפני שהוא יודע 100% שהוא מסתדר איתה ונהנה איתה בכל מצב.

לגבי ההטרדות המיניות, זה דבר ידוע וברור שאנשים חרדית נוטים להטריד מינית. הכללה? כן. זה נכון מבחינה סטטיסטית? גם כן. והנה הסיבה- החברה החדרית מאוד סגורה ולא נוטה לקבל תכנים מיניים בשום צורה, מכיוון שהאוננות אסורה, גברים נוטים ובצדק להיות חרמנים על יתר המידה ובגלל שאין להם שום דרך להתפרק זה מגיע למקרים קיצוניים כאלו. (לגבי הנשואים - לא לכולם יש חיי מין בריאים מן הסתם).

ועוד משהו, אם אנחנו בנושא הייתי רוצה להגיד עוד דבר לגבי החברה הדתית בהכללה, לנו החילוניים אין כל בעיה איתכם כל עוד אתם לא מפריעים לנו, אנחנו החילוניים לא כופים עליכם את המנהגים שלנו, אנחנו לא לוקחים מכם כסף למטרות חילוניות, אנחנו לא מכניסים חוקים חילוניים לכנסת אבל אתם לעומת זאת כן! והנה כמה דוגמאות:

-למה אני צריך לחצות עולמות בשביל להשיג פיתה בפסח? זו זכותי האישית לאכול חמץ, אם אתם רוצים לשמור תשמרו אבל אל תפריעו לי לאכול את הפיתה שלי.

-למה אתם צריכים לסגור לי קניונים בשבת? זה היום החופשי שלי וזו זכותי לטייל בשבת ולעשות קניות. לכם זה מפריע? אני בטוח שבאזורים דתיים אין קניונים שפתוחים בשבת.

-לפני שנה-שנתיים הגיעו זוג דתיות לבצפר שלי (שהוא מן הסתם חילוני) ולקחו לנו שעות לימוד (שממילא אין לנו הרבה בגלל בעיות תקציב) כדי להסביר על מהות יום כיפור. סליחה??? למה אני צריך להאזין לזה? (זה היה חובה כעקרון)

-הדבר שגם כן מאוד מפריע לי למרות שהרבה יחלקו עלי פה, לימודי תנ"ך - מבחינתי לימודי תנ"ך מקבילים ללימודי מיתולוגיה יוונית. אני בפירוש מתנגד ללמוד כל צורה של דת או הסטוריה דתית אבל מחייבים אותי, למה זה לא יכול להיות בלימודי בחירה?

-כמובן יש את ים הכספים שאנחנו משלמים לדתיים אבל זה ארוך מדי ואני לא אכנס לזה. (כנ"ל שירות לצה"ל)

אני מאמין שהבהרתי את מה שרציתי להגיד ואם יהיה לי דברים נוספים אני אערוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Scylla, מסכים איתך חוץ מלגבי הקטע עם לימודי תנ"ך.

לימודי תנ"ך חובה שישארו! זה המסורת וההיסטוריה של העם וכולם צריכים ללמוד את זה, אבל (תמיד יש לי אבל :)) צריך לעשות בדיוק כמו שהמורה שלי עושה - להפריד בין דת ובין היסטוריה.

אנחנו לומדים את האירועים מבחינה היסטורית ומבחינה דתית.

ברגע שאתה מבטל את לימודי התנ"ך אתה מבטל את המהות של העם היהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אפילו לא יהודיה.

אני מציע להעיף את הירח חזרה לאפריקה

מה זאת אומרת לא יהודיה?!! בושה !!!  :nono: :ylsuper:

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

דרוס כל דוס השמד כל חרד....

מה לעשות השעות המוקדמות של הבוקר משפיעות עלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה יותר טור אישי מאשר כתבה..... זאת הבעיה שלה

ועל מה אתה מבסס את הטענה הזו?

חלאס לזרוק שטויות.

יש בכתבה הזו עם מה להתעמת, אתה פשוט לא רוצה/יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע להעיף את הירח חזרה לאפריקה

מה זאת אומרת לא יהודיה?!! בושה !!!  :nono: :ylsuper:

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

דרוס כל דוס השמד כל חרד....

מה לעשות השעות המוקדמות של הבוקר משפיעות עלי

HUH? שמעת פעם על ואלרייאן? וואי, אולי שמעת בעצתי בנוגע לכיצד לבלות את היום האחרון של החופש...

אני בעד הפרדת דת מהמדינה בכלל. באיזו מדינה שפויה ראיתם שבבי"ס ציבורי, לא דתי, מלמדים את הברית החדשה? מי שרוצה וחושב שהוא כזה יהודי ושזה כזה חשוב - שילמד. אל תהיו צבועים - כשהתלמידים יוצאים מהבגרות הם שוכחים כמה מכות היו במצריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HUH? שמעת פעם על ואלרייאן? וואי, אולי שמעת בעצתי בנוגע לכיצד לבלות את היום האחרון של החופש...

אני בעד הפרדת דת מהמדינה בכלל. באיזו מדינה שפויה ראיתם שבבי"ס ציבורי, לא דתי, מלמדים את הברית החדשה? מי שרוצה וחושב שהוא כזה יהודי ושזה כזה חשוב - שילמד. אל תהיו צבועים - כשהתלמידים יוצאים מהבגרות הם שוכחים כמה מכות היו במצריים.

אי אפשר להפריד את הדת מהמדינה בישראל.

מדינת קיימת בתור מדינת העם היהודי בראש ובראשונה(גזעני,אבל חשוב והכרחי לדעתי שיהיה ככה).

ברגע שאת מנתקת את הדת מהמדינה ,מדינת בעצם מפסיקה להתקיים בגלל שכול הבסיס של המדינה הוא שהיא משמשת בתור בית לעם היהודי.

ברגע שמבטלים את זה אתם יכולים באותה מידה להפוך את המדינה למדינה דו לאומית(יהודית-ערבית) ולקרוא לה פלשתינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה למחשבה

אנחנו ואירן שתי המדינות היחידות שמבוסות על דת (אולי יש עוד איזה כמה מדינות ערביות מפגרות ברשימה )

אני לא מבין למה יש בכלל מפלגות דתיות....זה גזענות....

מפלגה דתית אשכנזית (גזענות!!!!)

מפלגה דתית ספרדית (גזענות!!!)

רב ראשי אשכנזי רב ראשי ספרדי......מה זה הבזבוז כסף הזה ? מי שרוצה שילמד תורה מי שרוצה שישמור כשרות אבל מה אני צריך שכל מסעדה תשלם לרב בשביל שהוא יתן לה כשרות? ושכל מפעל ישלם לרב שבכלל לא בודק וחותם כשרות ומי שחושב שזה לא ככה שיוציא את הראש מהחול

אולי יש אנשים דתים ישרים בעולם אבל כל הדתים בכנסת הפכו את הדת למקור פרנסה ומנצלים את הדת בצורה מביישת

אולי זה לא יקרה בקרוב אבל בשלב מסויים אנשים יתעוררו

דרושה חוקה ועכשיו...., תופרד הדת מהמדינה לאתלר

עם כל הכבוד למסורת היהודית (ויש לי כבוד)....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח התגובה שלך הצחיקה אותי

נקודה למחשבה

אנחנו ואירן שתי המדינות היחידות שמבוסות על דת (אולי יש עוד איזה כמה מדינות ערביות מפגרות ברשימה )

אנחנו מדינה מבוססת על דת? זה שיש מפלגות דתיות לא אומר שזו מדינה מבוססת על דת....... עדיין לא היית מפלגה דתית שניצחה בבחירות...... אנחנו מדינה די חילונית האמת...

אני לא מבין למה יש בכלל מפלגות דתיות....זה גזענות....

מה גזעני? לכל קבוצה יש זכות להיות מיוצגים...... למה זה לא גזעני מפלגה ערבית? למה לא גזעני מפלגה אנטי-דתית (שינוי)?

מפלגה דתית אשכנזית (גזענות!!!!)

מפלגה דתית ספרדית (גזענות!!!)

כמו שאמרתי לכל קבוצה יש זכות שייצגו אותה..... מפלגה אשכנזית מייצגת אשכנזים ומפלגה ספרדית ספרדים........ יש להם דברים מאוד שונים... זה שהם דתיים לא אומר שהם לא שונים......

רב ראשי אשכנזי רב ראשי ספרדי......מה זה הבזבוז כסף הזה ? יש הלכות שונות בין אשכנזים וספרדים בהמון דברים לכן אשכנזים זקוקים לרב אשכזי וספרדים לרב ספרדי מי שרוצה שילמד תורה מי שרוצה שישמור כשרות אבל מה אני צריך שכל מסעדה תשלם לרב בשביל שהוא יתן לה כשרות? היא לא חייבת.. שלא יהיה לה כשרות מי הכריח? היא רוצה כשרות זה עולה כסף... לשלם למשגיח לשלם לזה לשלם לזה...... זה לא עסק זול.... כשרות בד"ץ יש בכל מסעדה או מה לא משגיח צמוד כל הזמןןןן... ושכל מפעל ישלם לרב שבכלל לא בודק וחותם כשרות מאיפה לך שהוא לא בודק? פעם ראית בכלל משגיח כשרות? ומי שחושב שזה לא ככה שיוציא את הראש מהחול אולי אתה תוציא תא הראש מהחו"ל ותראה שאין קונספירציה נגד חילוניים...

אולי יש אנשים דתים ישרים בעולם אבל כל הדתים בכנסת הפכו את הדת למקור פרנסה ומנצלים את הדת בצורה מביישתדת היא באמת מקור פרנסה.... אבל לא בצורה שאתה חושב של לנצל את החילוניים ולסחוט מהם כסף.... מתפללים ומבקשים כסף... וחוצמזה הנשים של כל אבל כל הדוסים שלומדים בישיבות עובדות... זה המקור פרנה העיקרי..... ולידעתך...... אדם נשוי שלומד בישיבה מקבל רק 370 שקל בחודש...

אולי זה לא יקרה בקרוב אבל בשלב מסויים אנשים יתעוררו יתעוררו ממה? מזה שהדוסים "סוחטים" את החילוניים.... ממזמן השנאת חינם הזאת קיימת.....

דרושה חוקה ועכשיו...., תופרד הדת מהמדינה לאתלר אתה ידוע איך קרואים למדינת ישראל? מדינת היהודים....... ליהודים יש דת...... אי אפשר להפריד. חייבות להיות מפלגות דתיות בכנסת

עם כל הכבוד למסורת היהודית (ויש לי כבוד).... חח ראינו כמה כבוד וכמה אתה מבין במסורת.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אז אי אפשר להיות יהודי בלי להיות מאמין? זה גזע בלתי-נפרד מהדת? מה? אין יהודים אטאיסטים? זה כאילו, אתה נולד יהודי, אתה יהודי לא משנה במה אתה מאמין אם בכלל אבל אם אתה לא נולדת יהודי - תאכל חרא, זאת מדינה של יהודים וזהו. זה לא ייתכן שאנשים שתורמים כל כך מעט למדינה יכתיבו לציבור שלם מה לעשות. הדתיים אומריים לא לעבוד בשבת? מה זה לעבוד? האנשים האלו רובם לא ידעו עבודה מימיהם! אנחנו רוצים את הסופ"ש לעצמינו, לנוח, לבלות, ללכת לרקוד או לאכול במסעדה או סתם להשתכר בפאב כי כל השבוע עובדים עובדים, משלמים מיסים (60% מס הכנסה לעבודה שניה!!!), משלמים ארנונה (והעירייה שובתת) ושטויות - מגיע לנו!

אורך החיים של היהודי השתנה. הוא נהיה אדם ככלא דם בסולם האבולוציוני - חושב, עובד ושורד. הדתיים לא היו שורדים על דתם בלבד, ובינתיים המדינה מממנת אותם ומהכיס של מי? של החילונים. תאמינו, בבקשה, אבל אל תדחפו את התחת, תתחילו לעבוד ולכו לשרת ברצועה לפני שאתם אומרים משהו, או נוקפים משהו לזכותכם במדינה הזאת.

זאת מדינה רבת לאומים, יש פה לא רק יהודים ואין ברירה אלא להתחשב גם בהם. אני לא אומרת את זה כי אני לא יהודייה, (רק אבא שלי יהודי), אני אומרת את זה כי זה גזענות. יש מדינות "נוצריות" בעולם אבל לא נראה שיהודים הם בעלי אזרחות סוג ב' שם. אז למה שאלו יהיו ככה כאן? אם זאת מדינה של יהודים אז למה שכל מדינה "נוצרית" (או מוסלמית או לא יודעת מה) לא תיקח עכשיו את כל היהודים, תגיד להם לאסוף את הפקלאות וללכת לישראל כי זאת המדינה של היהודים? זה לא יקרה כי אז כולכם תצעקו "גזענות! אנטישמיות! רייך רביעי! גירוש!", אבל אם לכם זה בסדר אז למה לאחרים לא? אז אף אחד לא מגרש אותי מפה אבל בינתיים אני אזרח סוג ב'. אני לא יכולה להתחתן עד שלא אעשה גיור, אם ארצה לעבוד במסעדה "כשרה" אז אני לא יכולה כי איזה אידיוט קבע שאסור להעסיק רוסים או יהודים ממוצא רוסי במטבחים, ואני עדיין שומעת דברים כמו "תחזרי לרוסיה". אז מי גזען פה?

לא היו דברים מעולם שעליהם היו מלחמות כה הרסניות כמו על דת. יש להפריד את זה מהמדינה בכל מחיר כי אלו דברים שלא מתערבבים. אני לא יהודיה ואני חיה פה ויש לי זכות על המדינה הזאת בדיוק כמו כל אחד אחר פה, ולמה אני צריכה לשלם מיסים שילכו לאיזה משרד דתות, לכיס של איזה רב שכל מה שהוא מנסה לעשות זה לעלות על המוקד אנשים כמוני? לעזזל עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...