כמה אפשר לעשות OC למערכת A64 3200+? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה אפשר לעשות OC למערכת A64 3200+?

Tov_Tov

Recommended Posts

אוקיי אז ככה אני קונה מחשב בעל המפרט הבא:

A643200+ NEWCASTLE

EPOX 8kda3j

2*512  A-DATA DRR 500

R9800PRO MSI

SLK948U + SF

מארז RaidMax 868 בעל 7 מאוררים ! (זרימת אוויר מעולה )

בכל מקרה השאלות שלי הם

א)  האם אני יצליח להגיע ל250 ,כדי לנצל את הזכרונות מבלי לשנות שום מתחים במחשב חוץ מיזה של המעבד ולהגיע למצב של 1:1 ?

אני חשבתי לעשות את ה OC פשוט לעלות כל פעם באיזה 5MHZ ואז כל 10MH זה להריץ פריימ או משהו כזה האם זה דבר טוב לעשות ?

לפי מה שהבנתי הלוחות אם של EPOX מצויינים ל OC ולכם אני לא חושב שיהיה לי בעיה איתם וגם בקשר לזכרונות אין שום דבר שימנע ממני להגיע ל250 שלא נדבר על הטמפרטורה !

ב) מכיוון שקניתי את ה R9800 PRO בעל ליבה r360 אני רוצה לדעת האם אני יכול לעשות לו OC מבלי לקנות לו קירור נוסף כדי שהוא ישתווה ל XT ?

ואת מה וכמה אני צריך לשנות כדי שהוא יהיה ברמה של ה XT !

נ.ב

עם אלה שחושבים שאי אפשר להגיע למצב כזה בקשר למעבד אז הנה הוכחה

http://www.vr-zone.com/ocdb/data.php?id=56&intel_or_amd=amd

ואני יודע ששמה שיש בלינק זה פטיש ( CLAWHAMMER ) אבל  לפי מה שאני הבנתי הניוקאסל יותר טוב לOC ואין ממש הבדל משמעותי בינהם... ( ואל תתחילו ויכוח על זה עכשיו )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק יכולת זכרונות+לוח(תוריד את המכפלה של המעבד בצורה דרסטית ותנסה לעשות א"ק מקסימלי)

תנסה גם לבדוק לאיזה תזמונים אתה מצליח להגיע ובאיזה באס, ע"י הורדת תזמונים וניסיון א"ק.

אחרי זה תבדוק יכולת מעבד+לוח(תוריד יחס FSB:זכרונות, אפילו 5:4 או 4:3, ככה שהם יעבדו על תדר נמוך מאוד שתדע בטוח שהם לא מהווים מגבלה)

אחרי זה תמצא את השילוב הטוב ביותר, לא בטוח ש250FSB ייתן לך ביצועים מקסימלים...

כל זאת תוך הקפדה מתמדת על טמפ'!! אל תיתן לטמפ' לעלות ולהפוך למסוכנות!!

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק יכולת זכרונות+לוח(תוריד את המכפלה של המעבד בצורה דרסטית ותנסה לעשות א"ק מקסימלי)

תנסה גם לבדוק לאיזה תזמונים אתה מצליח להגיע ובאיזה באס, ע"י הורדת תזמונים וניסיון א"ק.

אחרי זה תבדוק יכולת מעבד+לוח(תוריד יחס FSB:זכרונות, אפילו 5:4 או 4:3, ככה שהם יעבדו על תדר נמוך מאוד שתדע בטוח שהם לא מהווים מגבלה)

בהצלחה!

לא ממש הבנתי אותך אני דיי מתחיל בקטע של OC ובקשר לזכרונות אני ממש לא מבין תקטע של התזמונים וקראתי כבר איזה 10 מדריכים על זה ואני עדיין לא מבין את זה כל כך :\  כאילו איך אני ידע כמה להוריד את זה ? כל פעם להוריד  ב 1 מכל תזמון ולעלות את הFSB של המעבד ולבדוק עם הוא מחזיק מעמד ?

ולא הבנתי איך אני מוצא תיכולת מעבד +לוח לא הבנתי למה התכוונת ? למה אתה מתכוון שיעבדו בתדר נמוך ? להוריד את ה FSB ל נגיע 180 ואת הזכורנות ל משהו יותר נמוך ?

וכשאתה מדבר על הקפדה של טמפרטורה אתה מדבר על הטמפרטורה רק של המעבד ? האם שינוי התזמונים יכול לגרום להתחממות של הזכרונות?

האם הדברים שאמרת לי יכולים להשפיע על הטמפרטורה של הלוח אם והזכרונות ?

וכשאתה אומר באס אתה מתכוון ל FSB של המעבד ?

מצטער על כל השאלות פשוט אני עדיין מתחיל בקטע של OC .. :\

עריכה :

עוד שאלה בקשר לקירור האם ה SLK948U יספיק או שאני יקנה את ה SP97 ? או שאין הבדל כל כך משעמותי בינהם ? האם שווה לשלם עוד 70 שקל בשביל הSP97 ? כי עם אני עושה OC אני רוצה שהבעיה אחרונה שתהיה לי היא תהיה בעיית של טמפרטורה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד שאלה האם החלקים שהזמנתי הם החלקים האולטימטיבים לOC מוצלח וחזק ?

כי המחשב יצא לי דיי יקר בגלל הOC ואני רוצה לדעת עם זה ישתלם לי ושאני לא ידפק ויצליח רק לעשות OC קטן :(

נ.ב

מצטער על ההקפצה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עוד לא קנית אז קח כבר את ה XP120, גם כן מבית TR, יחד עם מאוורר אנרמקס 120מ"מ.

עכשיו,

תזמונים, תוריד כל פעם 1 מאיזשהו תזמון ותראה אם עדיין יציב,

בכל מקרה את ה CAS תוריד אחרון, תנסה קודם עם השאר להגיע כמה שיותר נמוך.

יכולת מעבד+לוח:

יש יחס שנקרא FSB:DRAM, כלומר היחס בין ה FSB ל .

אם אתה שם את זה על 4:3 אז הזכרונות יעבדו רק ב 3/4 מהירות מה FSB וכו'.

הקפדה על טמפ':

כל הטמפ' שאתה יכול לראות, מעבד, לוח, אפילו ספק אם יש. תיגע גם מדי פעם בזכרונות תראה שהם לא רותחים.

כשנאי אומר באס, אני מתכוון ל FSB אלא אם כן אמרתי אחרת....

פעם הבאה, אל תקפיץ, תעשה עוד עריכה.

אלו לא החלקים האולטימטיבים, אבל הם טובים.

אם אתה רוצה את החלקים האולטימטיבים, אל תיקח A64, אלא AXPMOBILE+NF7+OCZ3200ELPLATINUM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפו להתחיל ?  ;D :P

ככה תיזמונים אתה משנה בביוס הזיכרונות האלה באים עם תיזמונים 3,4,4,8אתה יכול להוריד ל 2.5,3,3,7 זה אמור להיות יציב אפילו על FSB גבוהה מ 200  אם אתה לא רוצה OC גבוהה במיוחד לזיכרון אתה יכול לשים על 2,3,3,6 ו בערך 200 FSB שוב אי אפשר להבטיח כלום . במיקרה ו הם לא מצליחים לעמוד בזה יש שתי אפשרויות 1. תוספת מתח (מקורי 2.8) 2. להעלות תיזמונים . כשאתה מוריד תיזמונים היכולת להגיע ל FSB גבוהה (ב1:1) יורדת .

תיראה בOC כל דבר יכול להגביל כדי לדעת מה זה צריך לעשות ניסויים  :P

ה MAX של הלוח אם : תוריד תיחס של הזיכרון ל 133 ותשים תיזמונים גבוהים , תוריד את המכפלה ל 9 (מקורי 11) ותעלה את ה FSB ל מקסימום שהלוח יכול

ה MAX של המעבד : יחס על 133 תיזמונים גבוהים  ו המכפלה הגבוהה ביותר (11) ולהעלות את את FSB עד שהמעבד מגיעה ל שיאו  :xyxthumbs:

המMAX של הזיכרון : תיזמונים גבוהים ביותר ויחס ישיר 1:1 ו מכפלה על 9 או 8 עם המעבד לא יכול להגיע ל 2300 MHZ ולהעלות לא ה FSB ל 250 אלא אם הלוח מגביל

אחרי כל שינוי כזה יש להריץ פריים עד הקריסה וכך אתה רואה שהוא לא יכול יותר או לפחות שעתיים

עכשיו המשימה הקשה ביותר לימצוא את הקומבינציה היעילה ביותר

ולהריץ פריים 7-10 שעות

תעלה ב 5 -10 MHZ כל פעם, כל ניסוי

כל השינויים הנ"ל מעלים מאד את ה טמפ' של כל הרכיבים לשים לב טוב טוב לא לחרוג  מגדר החום הנורמלי  :xyxthumbs:

גם של הלוח אם גם של של המעבד וגם של הזיכרון אומנם אין עליו מד טמפ' אבל אפשר לגעת בו וליראות מה המצב .

וה SP 97 לא מתאים ל A64

מיצתרף להמלצה על ה XP120

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחנן לקנות תמחשב הזה ולעשות איתו OC בעתיד.. מה המהירות של המעבד עכשיו ב MHZ?.. ולאן אפשר להגיע איתו בלי מאמץ וסחיטה תחת שלו עד הסוף.. ואיך אני אמור לדעת תיזמונים של הזיכרון?.. אני רוצה לקנות גם קירור עכשיו איזה כדיי לקחת?.. זלמן נחשות מה השם שלו?..

AMD 64 3000+ BOX

EPOX 8KDA3J AMD64 670

TWINMOS 512MB 400mhz

WD 120/7200 SATA 8MB

MSI 9800 PRO PLUS 128MB

COMPUCASE CI-6920 BLUE

Thermaltake Thunderblade 120mm LED fan - RED

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה!

לפי מה שהבנתי אתה רוצה שאני יוריד את ה FSB נגיד ל150 ואת גם משמעותית אשר יצרו יחס של 4:3

לא הבנתי מה זה נותן לי לעשות את זה ? איזה בדיקה אני עושה עם הפעולה זאת ואיך ?

תיראה בOC כל דבר יכול להגביל כדי לדעת מה זה צריך לעשות ניסויים  :P

ה MAX של הלוח אם : תוריד תיחס של הזיכרון ל 133 ותשים תיזמונים גבוהים , תוריד את המכפלה ל 9 (מקורי 11) ותעלה את ה FSB ל מקסימום שהלוח יכול

ה MAX של המעבד : יחס על 133 תיזמונים גבוהים  ו המכפלה הגבוהה ביותר (11) ולהעלות את את FSB עד שהמעבד מגיעה ל שיאו  :xyxthumbs:

המMAX של הזיכרון : תיזמונים גבוהים ביותר ויחס ישיר 1:1 ו מכפלה על 9 או 8 עם המעבד לא יכול להגיע ל 2300 MHZ ולהעלות לא ה FSB ל 250 אלא אם הלוח מגביל

לא הבנתי כמעט כלום ממה שאמרת :-\

למה אתה מתכוון בלהוריד את היחס ל133 ? מה זה יחס 133 ?

מה שבעצם הבנתי מכל מה שאמרתם תקנו אותי עם אני טועה הוא שכדי להתחיל OC צריך למצוא קודם את המקסימום של המעבד וזכרון ומוצאים אותו בדרכים הבאות:

א. למעבד לא ממש הבנתי  איך אני מוצא תמקסימום :\

ב. לזכרונות מעלים את הFSB למקסימום של המעבד ולאט לאט מורידים את התזמונים ומוצאים את המקסימום שלהם ( כאשר הCAS נבדק אחרון)

ג. את הלוח אם לא ממש הבנתי הרי הלוח אם עובד על הבאס כללי או משהו כזה ורציתי לדעת איך זה קשור לOC של המעבד והזכרונות ואיך בכלל אני בודק את המקסימום שלו ואיך הפעולה תורמת למציאת המקסימום ?

עריכה :

אוקיי הבנתי איך אני מוצא את המקסימום של המעבד יענו אני נותן בעצם מונע משאר החלקים להיות גורם אשר יכול לעצור אותי כמו העלתי התזמונים לזכרונות

אבל עדיין לא הבנתי מה זה יחס 133 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניכנסתה לביוס בכלל ? ;)

בלוח שלנו (כן יש לי אותו לוח ) אין יחסים בצורה הרגילה אלא אפשרו ליבחור

200 =1:1 166 133 או 100 שזה 1:2

בעצם אין בעייה לשים גם על 200 או 166 כי הזיכרון מהיר מאוד

עריכה : שחכתי לציין שזה יחס לכלכ דבר ולא מקבע את הזיכרון במהירות שמצויינת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא נכנסתי חח פשוט עוד לא קיבלתי את המחשב עדיין  :P

עכשיו הבנתי

בכל מקרה עוד שאלה בקשר למקסימום של הלוח אם ? איך אני מגיע אליו בכך שאני עושה את הפעולה שאמרת לי ? מה הפעולה הזאת בעצם עושה?

והאם צדקתי המעבד שבשביל למצוא את המקסימום של המעבד צריך לעלות תיזמונים ולשים יחס 1:1 בין המעבד לזכרונות ואז לעלות את הFSB ולמצוא את המקסימום

ובקשר לזכרונות צריך לשים יחס 1:1 ( 133 :)) בין הFSB לזכרון ואז ... ? לא הבנתי תהמשך חח אני מתכוון אני לא מבין מה זה נותן לי להוריד את המכפלה וכו' ?

נ.ב

התברר שיהיה לי מעבד 3200+ אבל CLAWHAMMER ולא ניוקאסל כמו שחשבתי :\ אני רק מקווה שיהיה לי ליבת CG :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה להעלים את השפעת המעבד והזיכרון למינימום

ו יחס של 1:1 זה 200 לא 133

ובזה שאתה מוריד תמכפלה אתה מוריד את המהירות של המעבד אבל אתה מעלה את ה FSB וכך המהירות מעבד נישאת זהה או עדיין גבוהה יותר

למשל אם הזירון והלוח יכולים לעבוד על FSB 250 והמעבד מגביל אותך אתה יכול לעבוד בשני מצבים

1 230X10 שזה נותן 2300 MHZ

2 9X250 שזה נותן 2250 MHZ

המצב השני ניראה לי עדיף

יש עוד דבר שקשור ל מכפלה של ה HTT כשאני אבין את זה ... :silly:

זה גם משפיע על ה OC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה בודק יכולת לוח אם אתה רוצה שהזיכרון והמעבד לא יגבילו אותך, כלומר יעבדו מתחת למקסימום היכולת שלהם, לכן אתה מוריד את המכפלה(בשביל להגביל את המעבד) ואת היחס(בשביל להגביל את הזיכרון)

כשאתה רוצה לבדוק , אתה מחליש את המעבד, כלומר מוריד לו את המכפלה. אתה לא יכול להוריד את הלוח.

כשאתה רוצה לבדוק מעבד, אתה מחליש את הזיכרון, כלומר מוריד את היחס. אתה לא יכול להוריד את הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי פחות או יותר הכל חוץ מדבר אחד

לא הבנתי איך הורדת היחס מגבילה תזכרון ? ולמה צריך להגביל אותו הרי צריך לעשות תפעולה ההפוכה כדי שהוא לא יגביל את החלקים האחרים !

חשבתי שכאשר אני מעלה תתזמונים זה בעצם מונע מהזכרון להגביל את שאר החלקים וזה בעצם מה שצריך לעשות :\

HTT זה לא FSB ?

מצטער על כל השאלות  :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה... אם אתה רוצה לראות אם הלוח מגיע נגיד לבאס(FSB) של 300 מה"ז......

ואתה לא יודע אם הזיכרון מסוגל או לא...

אז אתה מוריד את היחס ל 3:2(לא יודע איך זה מנוסח בלוח שלך) ואז הזיכרון יעבוד ב 300*2/3=200 מה"ז בלבד, וברור שבמהירות כזאת הוא לא יגביל אותך הרי הוא בנוי לעבוד במהירות 250. בנוסף יש את העניין של התזמונים שגם אותם יש להעלות(בתזמונים כמה שיותר נמוך זה יותר מהיר) בכדי שהם לא יהוו מגבלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...