מפרט למחשב די בסיסי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב די בסיסי

StrayGator

Recommended Posts

קודם כל, השימוש שלי בו זה לא למשחקים. יותר עריכת תמונה / ברמה די חובבנית, פה ושם עבודה עם matlab... לא יותר.

2 אישוז: אני בהחלט מסוגל לערוך תמונה, טראקים, לעבוד על אקסל, וינאמפ, 2 וורד, 7 אקספלורר ושולה המוקשים בו זמנית :-\. בנוסף, הוא צריך לעמוד במבחן הזמן (הוא מחליף PII 350 שקניתי לפני 6 שנים).

בגדול מה שהמליצו לי אנשים נראה בערך ככה:

P4c Northwood 2.8

512(2*256)MB DC DDR

לוח... שיתמוך בהכל, נו. לא מבין בזה ::)

80MB/8MB S-ATA HD

Raedon 9200se

Creative Live Value 5.1

CD-RWx52

וזהו בעצם.

מארז סנדרטי, מקלדת פשוטה.

עכבר, ומסך אני לא צריך.

אני לא מתעסק עם OC.

קיבלתי למפרט הזה (או דומים לו) הצעות החל מ-3200 ש"ח (במפתיע, אחת הנמוכות היא דווקא של אייבורי).

מה שאני שואל זה:

א. אם זה מחיר סביר/הגיוני, אם לא גונבים אותי, אם אפשר למצוא דבר כזה בפחות - ואיפה?

ב. אם יש משהו שכדאי לי לשדרג/לשנמך/להוסיף/לוותר בהתאם לשימושים ולצרכים שלי?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מפרט מ www.ksp.co.il:

* מעבד A64 עם 64Bit עדיף על מעבד האינטל במפרט שציעו לך.

* לוח שכולל את כל הפיצ'רים הנחוצים

* 512MB זיכרון איכותיים.

* למקרה שתרצה לשחק מדי פעם אז במפרט שלי יש כרטיס מסך חזק משמעותית מבמפרט שהציעו לך.

* כללתי במפרט את אותו כרטיס קול שהציעו לך (הוא די איכותי, אני לא בטוח שבהרבה יותר מזה שמובנה בלוח.

* צורב מהיר של .

* מארז מאוד איכותי שכולל ספק כוח שיחזיק את המערכת בצורה מעולה ולא ייפגע בה.

קצת חרגתי מהתקציב, אני מקווה שזה בסדר, אם זה מפריע לך אתה יכול להוריד מהמפרט את הכרטיס קול הנוסף שלא איכותי בהרבה מזה שמובנה בלוח אם, או להחליף את כרטיס המסך לאחד פחות איכותי (לא מומלץ) שנמצא במפרט התחתון.

הכרטיס הכי חזק מבין הכרטיסים החלשים יותר הוא 9200 DVI 64MB של Sapphir.

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 אישוז: אני בהחלט מסוגל לערוך תמונה, טראקים, לעבוד על אקסל, וינאמפ, 2 וורד, 7 אקספלורר ושולה המוקשים בו זמנית 

בגלל הדברים האלה עדיף ללכת דווקא על המערכת מבוססת שהציעו לך ;)

רק וודא שבאמת אתה מקבל מעבד נורת'ווד ולא פרסקוט, היות ולפרסקוט יש בעיות התחממות קשות הפוגעות בביצועי המערכת.

כמו כן, כדאי לוודא מהו שם הדגם המדויק של הלוח אם, ושאל עליו בפורם "מעבדים לוחות אם וזכרונות" לראות אם אפשר לקחת אחד טוב ממנו.

כדאי גם לקחת מארז בנוי טוב עם ספק איכותי ולא מארז "סטנדרטי". אני ממליץ על המארז CI-6A19 של Compucase המגיע עם ספק HEC 300W איכותי.

עוד דבר:כדאי לקנות מחנות עם זמן אחריות טוב שבין שנתיים לשלוש על הרכיבים הבאים בעיקר:מעבד, לוח אם, , הרדיסק.

תתחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שהציע מפרט אלטרנטיבי - אתה בטוח שזה זכרון Dual Channel?

מה גם שהבהירו לי שלשימושים שלי הראדון עדיף בהרבה.

דבר נוסף - משיטוטים בפורומים אחרים פה (שהייתי יכול לעשות גם לפני, אבל צריך להצדיק את התואר "ניובי") הבנתי שה- S-ATA לא ממש נותן שום יתרון, ככה שנשאר עם 80MB/8MB ATA100' רגיל.

וכן, אני לא סתם אמרתי בהתחלה שאני מעדיף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למערכת שהצעתי לא צריך DC, אין שום הבדל בביצועים.

הראדון במפרט שהציעו לך חלש בהרבה מה FX 5200 במפרט שלי ולא משנה לאיזה שימוש.

ל Sata אין ייתרון בולט חוץ מנוחות שלדעתי זה מאוד חשוב...

לדעתי ה- A64 חזק יותר מהאינטל וכשתגיע מערכת ההפעלה המיועדת לו הוא ייתחזק בהרבה...  8)

עריכה:

אם תתן את התקציב הסופי שלך נוכל לבנות לך את המערכת הכי טובה עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שיש הבדל רציני בין הרדאון לבין הג'יפורס בביצועי 2D, אך לפי הכתוב בעותק של -plus שיש לי כאן, הרדאון אכן הוכח כטוב יותר מGF ב-2D.

במשחקים הGF5200 טוב במעט מR9200SE, וגם זה רק אם הוא לא 64BIT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה לא כ"כ משנה, כולם מיוצרים בסופו של דבר ע"י ATI..

המחשב לא מיועד למשחקים לכן זה לא משנה כ"כ אם יש לו GF5200, R9200, או 9200SE. מה שחשוב זה שבלקיחת מערכת מבוססת אינטל Hyper Treading הוא יכול להפעיל כמה תוכנות בו זמנית יותר טוב מאשר ב-, אפילו 64BIT.

וכמו שאמרתי, גם הרדאון SE שהוא לקח יתפקד לו מעט יותר טוב ב-2D מאשר GF5200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...