אם אני קונה נתב האם אני צריך SWITCH? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם אני קונה נתב האם אני צריך SWITCH?

nimrodim

Recommended Posts

אני לא מבין משהו.

במידה ואני רוצה שני מחשבים או יותר לחבר לאינטרנט באופן עצמאי.(ללא צורך במחשב אחד מרכזי דולק) - אז אני צריך נתב.

מדוע אני צריך SWITCH?

במידה ואני גם ארצה לשתף קבצים בין המחשבים - אז אני צריך SWITCH?

איזה נתבים ממולצים וזולים היום לקניה בארץ?

האם לנתבים יש מגבלות שונות לגבי סוג הרשת אליה מתחברים : בכבלים או ADSL?

האם הנתבים יכולים להסתדר בכל מהירות על ה ADSL או כבלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתבים שנמכרים בחנויות הרגילות באים עם 4 חיבורים למחשבים נוספים

תבדוק את זה כשאתה קונה

הסוויץ' נועד על מנתלחבר מספר מחשבים, כיוון שהנתב שתקנה יהיה כבר עם 4 כניסות, אין לך צורך בסוויץ'.

אצלי בבית מחובר גם וגם סוויץ'

כיוון שהנתב שלי שייך לבזק וקיבלתי אותו ללא תשלום - ואין בו כניסות למחשבים נוספים.

אתה יכול לשתף קבצים גם בלי סוויץ' - אני עושה את זה בעבודה.

אם אתה רוצה שהנתב יתמוך גם בכבלים, וגם בADSL, תקנה אחד שתומך גם בזה וגם בזה.

אמור להיות כתוב על הנתב "ADSL/כבלים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא ברור.

רוב הנתבים באים עם 1XWAN ו 4XLAN.

המודם מתחבר ל-WAN ואז יש לי עוד 4 יציאות ל 4 מחשבים אחרים ללא צורך ב SWITCH (בנוסף למה שיש בנתב)?

שאלות נוספות....נתב עם FIREWALL מובנה...-האם הוא מבטל לחלוטין את הצורך בתוכנת FIREWALL?

ה WAN - זה חיבור רשת (לא USB) - ועל כן אני אצטרך מודם ADSL לא USB?

דרך איפה עושים קונפיגורציה לFIREWALL בנתב....דרך אחד המחשבים אליו הוא מחובר?

מה לגבי הכולל אפשרות ל PRINTSERVER....שווה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

You indeed need a modem that connects to an RJ45 port for the WAN, perhaps there are USB adapters though I've never seen any. As for the firewall, in most routers the firewall is a NAT based firewall and also options to block ping/port scanning and other DoS attacks.

A NAT based firewall basically closes all of the ports in the computer except those you specifically open (by allowing protocols or by manually forwarding ports/setting virtual servers on your computer), this provides a rather good protection and allows you to keep your computer relatively safe however I still prefer using a software based firewall aswell with my router.

A print server allows you to easily share printers on the network though the router itself it's you can't do by simply connecting the printer to one server which will act as a print server on the local network (very simple to configure in Windows).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רשום 1XWAN ו 4XLAN. אז זה אומר שהוא כולל בתוכו סויטצ' משמע שאתה לא צריך עוד אחד. (אלא אם יש לך צורך יותר מארבעה חיבורים).

כמובן שאתה צריך מודם שמתחבר בחיבור (כמו האלקטל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה....

ו 2 שאלות עדיין נשארו אצלי פתוחות:

דרך איפה עושים קונפיגורציה לFIREWALL בנתב....דרך אחד המחשבים אליו הוא מחובר?

איזה נתב היום מומלץ לקנות (EDIMAX, D-LINK,, ZONNET,?)

מאחר ואני כנראה אצטרך להחליף את מודם ה- ADSL מסוג - האם משהו יודע כמה זה עולה בבזק...ואיזה כדאי לבקש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Most routers have an interface you enter using a browser by connecting to the local IP of the where you configure everything.

I personally have an Edimax and I'm very pleased, but D-Link/Linksys are also considered as excellent brands.

Don't know which modems bezeq offer these days, usually anything by Alcatal is good.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The only problem with that is that bezeq/ISPs don't offer support to users that use none standard gear.

Another downside that if you rent the modem from bezeq if an upgrade becomes necessary they usually comes and replace your modem.

However it's likely this will be cheaper than getting a regular and a modem from bezeq.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תשים לב לדבר חשוב. אם יש לך חיבור כבלים, יש סוגי חיבור (כמו אינטרנט זהב, אני לא מכיר עוד דוגמאות) שיוצרים מעין חיבור עם המחשב שלך דרך חייגן L2TP. תוודא 10 פעמים שהנתב שלך תומך בזה (אני יודע D-LINK תומכים בזה כשאתה משדרג את הFIRMWARE שלהם).

בעקרון, עדיף FIREWALL שיהיה כמה שיותר רחוק מהמחשב. כלומר, במקרה שלך, אם הFIREWALL הוא בנתב, אז הנתונים עוד לא מגיעים למחשב שהם נבדקים, וזה הכי בריא. כל עוד הFIREWALL סביר, אין בעיה שתשתמש בFIREWALL של הנתב ולא בתוכנה. היתרון בתוכנה הא שיותר קל להגדיר אותה בדרך כלל, היא יותר ידידותית מהממשק של הנתב (לפחות במקרים שאני נתקלתי בהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...