זקוק לעזרתכם בבחירת מפרט, תקציב- כ-4000ש"ח ~גמיש (AXP2500+ vs. +A64-2800) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרתכם בבחירת מפרט, תקציב- כ-4000ש"ח ~גמיש (AXP2500+ vs. +A64-2800)

BiG Kahuna

Recommended Posts

טוב אז ככה

התקציב המקורי מההורים הוא 3100 ש"ח (ואל תשאלו למה דווקא 3100 ככה זה :P)

יש עוד 1000 ש"ח שאני מוסיף מכספי מה שנותן 4100 ש"ח.

אני בעיקר (אם יש לי את האמצעים :)) ובנוסף גולש הרבה באינרנט (פורומים etc.) ובשנה הקרובה (י"ב) יש לי גם איזה פרוייקט תיכנות 5 יח"ל אם זה משנה לצרכים שלי מהמחשב

הרכבתי לי אם כך מפרט אשר נראה כך:

mifrat1.jpg

אתם יכולים לשים לב שיש חריגה קצת מהתקציב וזה בגלל שהחלטתי להוסיף עוד מכספי וללכת על ג'יגה .

אני מתכנן להגיע עם המפרט הזה ל-3200+.

אני לא צריך צורב ולא צריך SATA כי ה-HD הזה לא ילך אלי בכל מקרה אני אשתמש ב-WD120 שיש לי כרגע.

אין כרגע נוסף כי עוד לא החלטתי על מה ללכת, אבל זה לא משנה כרגע.

עכשיו, לאחר שהשינוי במחירי ה-A64 הגיע גם לארץ ניסיתי לבנות מפרט בתקציב דומה:

mifrat2.jpg

מה שקורה פה הוא שנאלצתי לוותר על חצי מכמות הזיכרון (לקחתי DDR500 בשביל לשמור על אפשרויות א"ק שאני מתכנן) וגם היחיד ש"נכנס" בתקציב הוא ה-64BIT 2800+

חשבתי על המפרט הזה בתור לקחת אותו ולהוסיף עוד מאוחר יותר אבל שמסתכלים על זה זה יוצא הוצאה לא קטנה מעל הסכום המתוכנן (שאני לא ממש מבסוט ממנה כי כל מה שחורג מה-4100 הוא מהכסף שלי, ואני גם ככה משקיע 1000 מה-3100 המקורי מכספי בכל מקרה) ואני גם לא יודע עוד כמה זמן בכלל ייצא לי להשיג עוד כ-800 ש"ח.. כי אני לא רוצה לאכול את החסכונות שלי בגלל זה.

מה גם שאני עולה לי"ב כמו שאמרתי והצבא כבר נמצא מעבר לפינה....

ובכלל, אני לא מסתכל על ה-A64 בתור לקחת אותו בשביל "תמיכה לעתיד". זה נראה לי מוזר. עד שיצאו באמת ישומים שידרשו את זה המעבד כבר יהיה מיושן משהו, לא?

מה אתם אומרים? אני נוטה ללכת על המפרט הראשון אבל אני מכל מקרה מעוניין לשמוע את דעתכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שהמפרט הראשון ב 3200 יהיה מאוד מכובד. אני חושב שה 1 גיגה מאזן אותו טוב יותר מה 2800 64 ביט.

רק בעיה אחת. הספק קצת חלש, עם ה 9800 פרו ו OC.

קרור תקח את הזלמן. אל תקנה וולקנו (מנסיון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי קודם כל תודה לשניכם.

אני אפרט קצת על מה שאני הולך לעשות, לא חשבתי שזה הכי נחוץ בתחילה:

קודם כל כפי ששמתם לב אין צורך במסך.

יש לי כרגע מחשב שנקנה לפני שנתיים (AXP2000+, MSI KT3-Ultra, 512mb pc3000, WD120, Hercules GTXP)

יש לי בו ספק enermax whisper EG365-VE 350W (שלפי כמה ביקורות עליו שקראתי הוא מצויין, אם אני לא טועה גם יש אחת פה) והמארז הוא chieftech dragon AX01SLD

יש לי בו גם  צורב של x32 (ולא יודע מה יש לכם נגדם אני לא נתקלתי בבעיות so far (טפו טפו טפו ;))

יש לי עוד מחשב ישן מלפני כחמש שנים שבו משתמש אחי הצעיר.

לאחרונה ההורים שלי החליטו לשדרג לאחי את המחשב. אני הצעתי לקנות מחשב, ואחי ישתמש בחומרה שלי משום שהוא לא הוך לשחק במשחקים כדוגמת דום3 אלא משחקים שיעלו בלי בעיה על המפרט הנוכחי שלי (פיפא ודומיו).

הרעיון הוא שאני אקח מהמפרט החדש את הלוח+מעבד+כ.מסך והחלטתי לקחת גם את הזיכרון משום שאמנם יש לי קורסאייר אבל הם 512 מגה והם pc3000 ולא חושב שכבר יש להשיג אותם היום בשביל להשלים לג'יגה.

לכן אני קונה מפרט שלם כי מהקומבינה הזאת אמורים לצאת בסופו של דבר שני מחשבים, לי ולאחי. ועל הלוח הנוכחי אין SATA ובגלל זה אני לוקח PATA

קיצר מהמפרט שייבחר אני אקח את הלוח+מעבד+כ.מסך והזכרונות ואחליף אותם בנוכחיים שלי שילכו לאחי (לשאר המפרט שנמצא למעלה , ולכן הקומפיוקייס יספיק לו לדעתי) ואני אשאיר לי מהמפרט הנוכחי את המארז+ספק+צורב+HD

יצא קצת ארוך ומסורבל, מקווה שהבנתם :)

אם לא אני אנסה להסביר שוב בצורה פשוטה וקצרה

נ.ב

אינטגרל לאיזה זלמן התכוונת? כי אם אני לא טועה הוא לא ממש מתאים לאפוקס. אני דווקא חשבתי על  ALX800+Enermax 80mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע במפרט הזה מ KSP:

מעבדי ?AMD? Price Units Total

Athlon XP 2500+(512k 333) 530 1 530

לוחות אם למעבדי ?AMD? EPOX Price Units Total

8RDA3I (NForce Dual) 390 1 390 (די והותר ל OC מתון 2500@3200)

זכרונות? 400 Price Units Total

512MB A-DATA 450 2 900

כרטיסי מסך? Price Units Total

RADEON 9800Pro TV,DVI 128MB 1290 1 1290

דיסקים קשיחים? Price Units Total

80 GB 7200 ATA-100 (8MB) 440 1 440

כוננים- ??1.44, CD-ROM, DVD?? FLOPPY Price Units Total

Teac/SONY 1.44 40 1 40

כוננים- ??1.44, CD-ROM, DVD?? CD-ROM Price Units Total

LG x52 80 1 80

מארזים? Price Units Total

HEC Compucase CI-6A19 390 1 390

Total price + system assemly 4250 ¤

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקר העובדה שהוא לקוח מ-KSP :-\

כבר למדתי שבארץ שלנו, מה לעשות, קודם מסתכלים על השירות ורק אח"כ מציצים על המחיר.

אני כמעט בטוח אבצע את הקניה מזיגזג ולכן גם בניתי שם את המפרט

מה גם שאני די בטוח שב-KSP לא יסכימו לבצע את ההחלפות שאני רוצה בין המפרט החדש למחשב הנוכחי שלי. הייתי עושה את זה לבד אבל ההורים לא סומכים עלי :P הם מעדיפים שהחנות תבצע את ההרכבה (וכבד דיברתי עם זיגזג והם מסכימים)

בנוסף, מאוד התרשמתי מה-8RDA3+ ומהפיצ'רים שבו ואני מעדיף לקחת אותו (בין השאר לשמור אפשרות ל-SATA למקרה שארצה להוסיף / להחליף ועוד)

אז אתם אומרים ללכת בלב שקט על המפרט הראשון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...