תפקיד ה Cache - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפקיד ה Cache

liav12

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

shu ada?

בחיים שלי לא שמעתי על זה.

אנחנו דור של מפונקים, הזיכרונות שלי מה-486 שלי הם דלים, מפנטיום אחד גם... מי שבן 18 היום היה ילד קטן בשביל להתעסק עם ולדעת איפה נמצא הקאש שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XOD

יש GDDR3 במהירות של כגיגה הרץ עם ישלבו אותם עם  ליבות במהירות של גיגה הרץ לא יהיה צורך בCAHCE פשוט הוא ישמור הכל על הCHACE?

כמו שאמר DOGMA, לזכרונות האלו עדיין יש latency גבוה יותר מאשר לCache. בנוסף,

לא תראה שום דבר שעובד ב1GHZ כיום. גם לא המעבדי dual במהירות שעון מופחתת - זה בטח יהיה יותר באיזור ה1.6+ ולא ג'יגה הרץ אחד.

כנראה שהCache יעלם מן העולם כשיצאו טכנולוגיות חדשות (RLDRAM, Reduced Latency DRAM, זו אחת לדוגמא).

ושוב נחזור לשיעורי ההיסטוריה - אכן, שליפה יפה עם הPPro :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הL1 הוא לא האוגרים. זה פשוט עוד Cache נוסף, עם Latency אפסי.

בנוגע לMRAM - ובכן, זה היה יכול להיות נחמד אלמלא המצב העגום אליו מתדרדרת כל מערכת חלונות שפועלת מספיק זמן.

ריסטרט בשבילי הוא בונוס! כבר כיום, עם הACPI בS3, כבר לא צריך ממש לכבות את המחשב (Suspend to RAM וכו').

במחשב שלא פועל על סוללה, אין שום בעיה לשמור את הזכרון פעיל.

הבעיה היא כמובן בhandhelds...

בקיצור, אלא אם MRAM מציע איזה יתרון ביצועים כלשהו (מה שבכנות אינני יודע), או מחיר נמוך מספיק בשביל לשמש כתחליף הרדדיסק, אין לו מה לחפש על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהציגו אותו טענו שהוא יהיה זול מספיק להחליף הרדיסקים ומהיר מספיק בשביל לתפקד לפחות כזיכרון ראשי - אולי גם יותר מהר.

על הניר נראה מבטיח, אבל אנחנו עדיין מחכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לשאול, לוותר על הקאש? הא? המהירות העברת מידע מהקאש נמדדת בעשרות ג'יגה בייטים בשנייה, עם Latency נמוך, גם זיכרון בג'יגה הרץ אחד, עם דיואל עושה "רק" 16 ג'יגה בשנייה, וזה בניצול של 100% בפועל, היום הניצול הוא באיזור ה75-90 אחוז ( תלוי במעבד ואצל 939 זה יותר טוב בגלל הבקר on-die) והשיעור הזה כנראה ירד עם הזמן.

אני מציע לכל מי שמחזיק מחשב עם לוח ישן יחסית שיכבה את הL1 או את הL2 וידווח מה קורה... (למי שיכבה את שניהם יהיה ממש קשה לדווח ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לשאול, לוותר על הקאש? הא? המהירות העברת מידע מהקאש נמדדת בעשרות ג'יגה בייטים בשנייה, עם Latency נמוך, גם זיכרון בג'יגה הרץ אחד, עם דיואל עושה "רק" 16 ג'יגה בשנייה, וזה בניצול של 100% בפועל, היום הניצול הוא באיזור ה75-90 אחוז ( תלוי במעבד ואצל 939 זה יותר טוב בגלל הבקר on-die) והשיעור הזה כנראה ירד עם הזמן.

אני מציע לכל מי שמחזיק מחשב עם לוח ישן יחסית שיכבה את הL1 או את הL2 וידווח מה קורה... (למי שיכבה את שניהם יהיה ממש קשה לדווח ;))

הנקודה היא שאתה לא יודע מה יהיה התדר של ה MRAM.

בינתיים אין על מה להתבסס, רק לקוות שהזיכרון באמת יהיה מסוגל לכל מה שהם טענו ושיגיע לפני המשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...