שאלה בקשר לOC לAMD64BIT - מה הסדר פעולות הנכון? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לOC לAMD64BIT - מה הסדר פעולות הנכון?

shimmi1982

Recommended Posts

אוקיי- אז המפרט שלי רשום בחתימה. אני מעוניין לעשות OC -בתור התחלה אני רוצה להגיע לרמה שהזכרונות שלי יעבדו בתזמון המקורי שלהם ולא ב400 MHZ, על פי חישוב קליל חישבתי וזה אומר שאני צריך להמהיר את הFSB ל250. אז השאלה שלי היא כללית ולא רק עד 250.

מה הסדר פעולות הנכון בביוס? (האפשרויות הקיימות אצלי בביוס- להעלות מתח למעבד/לוח אם/זכרונות,להעלות FSB,לשנות תזמונים לזכרונות,לשנות מכפלה למעבד(כלפי מעלה או מטה),לשנות מתחים/תדרים באפיק PCI/AGP (כרגע אני נועל את זה על 66,לא רוצה כרגע להמהיר גם את הAGP)-אגב מה שמוזר לי הוא שלא ראיתי לשנות יחס זכרון/מעבד בביוס-זה הגיוני? (במיוחד בלוח כזה שנחשב לאשף באפשרויות OC)

הבאס שלי כרגע עובד על 201MHZ, המכפלה X10,המתחים:

vcore:1.5v

vagp:1.4v

chipset:1.5v

vdimm:2.7v

אז נתחיל- מה לעשות קודם? מה עדיף לעשות? להפגיז בFSB? או להעלות מכפלה ? (מה היתרונות של שתי השיטות?), מתי יודעים שהגיע הזמן לתדלק את הרכיבים בעוד מתח (ואיך יודעים לאיזה רכיב לתת יותר מתח?)

ועוד דבר - התכונה לבדיקת מאמץ PRIME95- אז כשאני מפעיל אותה, יש לה זמן מסוים? ז"א הבדיקה תסתיים מתישהו? או שאני מפעיל אותה פשוט לכמה שעות בשביל לבדוק אם המחשב מחזיק מעמד, ואז פשוט מכבה אותה עצמאית?

אני אודה לכם מאוד אם תענו לי לשאלה על הOC בצורה של ביצוע OC שלב אחרי שלב (מעין אלגוריתם כזה, ע"פ המערכת שלי)

ועל הקרור בנתיים לא רלוונטי, את זה אני מבין לבד שצריך לבדוק חום כל הזמן, אז בבקשה להתייחס רק לשאלות שנשאלו ,בלי להתייחס לחום (זה כבר אני אטפל בזה)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אתה יכול לשנות אותה בביוס זה לא אומר שהיא משתנה כאשר תיצא מהביוס היא תחזור למקור לדעתי היא נעולה האפשרות היחידה היא העלאת הFSB אבל על תעלה ישר ל250 תתקדם לאט לאט ותבדוק טמפ' ויציבות של המערכת לאורך כול הדרך בעזרת התוכנות ממדור ההורדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחסום הכוונה קריסה? אוקיי- אם המחשב לא עולה אז אני מבין שיש קריסה

השאלה שלי כזאת לגביי הPRIME 95 - אני צריך להריץ אותה זמן מסוים ואז פשוט להפסיק? או שזאת בדיקה שצרי לתת לה לרוץ והיא מסתיימת לבד?

ולגביי להעלות מתחים- אז אוקיי נגיד נתקעתי וצריך להעלות מתח- איך אני יודע לאן לספק עוד מתח? למעבד?לצ'יפסט? לזכרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי כל שינוי פיזי (שינוי מהירות בביום) זהו סדר הפעולו המומלץ (לפי דעתי):

1) תבדוק שהזיכרון עובד ללא תקלות (באמצעות MemTest86 למשל)

2) תוודא שמערכת ההפעלה עולה ושכל הרכיבים עובדים (תנסה להריץ כמה תוכנות ומשחקים כבדים וכו')

3) תפעיל MBM5 כדי לעקוב אחרי הטמפרטורה של המעבד ורשום לעצמך את הטמפ' ב Idle (ללא מאמץ) והשווה אותה לטמפ' המומלצת

4) תפעיל Prime95 לך ל Options-> Turtore Test ובחר ב In-place large FFTs כדי לבדוק בחום מקסימלי

5) חכה שיגמור לפחות 4-5 מבחנים ובכלל מומלץ שתריץ את כל המבחנים למשך לפחות 6-8 שעות כדי להיות בטוח

6) אם במשך כל הזמן הבדיקה לא נפלה (לא רשם לך אף Error)והטמפ' לא עברה את המקסימום המומלץ, אז כנראה שהמערכת יציבה וניתן להשתמש בה.

הערה חשובה: אני לא בטוח ש Prime95 בודקת כמו שצריך מעבדי 64Bit , תנסה לחפש באינטרנט תוכנה שמיועדת או שעברה אופטימיזציה

למעבד שלך (וכמובן שמאמצת את המעבד) ותריץ אותה לכמה שעות תוך כדי מעקב אחרי הטמפ' .

בהצלחה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...