הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש! - עמוד 7 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש!

Lumber_Jack Jim

Recommended Posts

מה אתם אומרים על המצלמה של fuji fine pix 2800 שיש לה זום אופטי 6 ו2.0 מגה פיקסל שעולה בערך כ 2600 שקל

שקלתי לקנות אותה, בסוף הלכתי על 3MP.

מצלמה מצויינת לצלם חובב (גם אני חובב) ;) ,יש עליה המון ביקורות טובות.

אבל מי שבאמת רוצה לקנות דיגיטלית, שיירד קצת יותר לעומק מאשר הדיון הזה.

לדעתי יש פורומים ואתרי צילום מקצועיים בנושא (עם כל הכבוד לאתר ולשאר הצלמים פה),

פורום (ואתר) טוב בעברית ("אחים יוגנד 2000"): http://www.jugend.co.il/phpbb2/viewforum.php?f=4

תשאלו ותתייעצו שם עם צלמים רציניים.

מי שמתלבט לפני קנייה שייחפש ביקורות, יש 2 אתרים מצויינים שאני ממליץ עליהם (סקירות וביקורות מקיפות כולל ציונים):

http://www.dpreview.com/

http://www.megapixel.net/html/issueindex.php?lang=en

בהצלחה ושתהנו!

;D

נ.ב. - תמונה לסיום (אני בהתלהבות של אחרי קניית המצלמה).

אני לא מבין מה ההתלהבות מצילומי מקרו, אבל הייתי חייב לבדוק ולכן צילמתי בחוץ איזה פרח:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 920
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הייתי רץ לבקש המלצות בפורום של חנות (יוגנד)

לא בהכרח.

רוב מוחלט של הגולשים לא קשורים לחנות.

הבעיה היא שבפורומים של הפורטלים (נענע, תפוז וכו'), כמעט ולא מצאתי תשובות על שאלות ששאלתי.

באותם פורומים המשתמשים רק מפרסמים שלהם והדיונים/שאלות/תשובות דלילים מאד.

בפורום יוגנד ענו לי על מס' שאלות שלא קיבלתי תשובות במקומות אחרים, וחוץ מזה אתה לא חייב לקנות מהחנות שלהם.

זה כולה פורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לחשוש מהפורום של יוגנד וגם אין מה להשליך מה שקורה בפורום אחד על פורום אחר. מדובר סה"כ בפורום מאוד מקצועי עם אחוז הרבה יותר נמוך של צעירים (להבדיל מאתרי חומרה) ככה שהוא מאוד רציני ומקצועי ומטרתו העיקרית היא באמת לעזור לאנשים ולהרחיב את נושא הצילום בארץ, ולמעשה בעל החנות והאתר גם מפנה אנשים למקומות אחרים , אבל משתדל לא להתערב בכלל בנושא מכירות בפורומים.

מה שטוב - יש שם צלמים כבדים ביותר עם המון ניסיון , ויש לזכור שצילום זו אומנות ולאמנים אופי שונה בפורומים :) ככה שגם אני ממליץ בחום על יוגנד כאתר טוב לצילום בארץ עם פורום נהדר.

הרשו לי גם להמליץ על האתר הישראלי הבא - אמנם עם קריצה לצילום היותר מקצועי - אבל יש בו המון מידע שימושי , ולכל מי שמתעניין כאן בצילום דיגיטלי והטכנולוגייה שמאחוריו , עלה שם לאחרונה מאמר נהדר בעיברית על הRAW שאני ממליץ לקרוא:

http://www.d-spot.co.il/index.php

ET - יש לך נהדרת !! , שים לב שנראה לי בעמוד 4 של התרד המלצתי על הסידרה הזאת , אני ממש שמח בשבילך, וזו לא נהדרת לצלם המתחיל כמו שאמרת, אלא בנוסף, קומפקטית מעולה לצלם מקצועי , אולי אתה עוד לא יודע כמה כוח טמון בה - אבל היא באמת תותח אמיתי :AR15: !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח שאתה חושב כמוני בקשר ליוגנד. בצדק.

ותודה על השבחים לגבי המצלמה, אני מאד מרוצה ממנה למרות שכנראה (עדיין) שלא גיליתי את כל כוחה.

ימים יגידו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד לך את האמת , זה ממש צעצוע ולא יותר מזה.

תמונות ברזולוציה 480*640 זה ממש לא מספיק, אין לא שום זום (לא אופטי ולא דיגיטלי) אין שום מידע על האדשה שלה,

אם כל מה שאתה צריך זה מצלמת משוכללת שיכולה לצלם תמונות באיכות טובה (יחסית למצלמות רשת ), אז לך עליה.

אבל בתור דיגיטלית בשביל לצלם אם המשפחה וכאלה ממש לא ממליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב שלך מאוד נמוך :-\ אז אני לא ממש יודע מה להציע לך , אולי מישהו אחר מכיר סבירה בתקציב שלך.

וקבלו תמונה שצילמתי סתם מתוך שיעמום ויצא משהו נחמד לא? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bubugu - אני חושב שהמצלמה הזאת תאכזב אותך אם תשתמש בה כתחליף למצלמה רגילה. כמו שנאמר כאן זה יותר צעצוע מאשר . קשה מאוד לדעת לפי האתר על המצלמה , אבל כולנו כבר מכירים מצלמות כאלו, והן לרוב , ממש גרועות.

וזה לכולם - דיגיטלית נורמאלית שתוציא תמונות נורמאליות , ותהיה נורמאלית מבחינת - זה בימינו ובארצינו לא פחות מ 1000 ש"ח - מה לעשות דיגיטלי זה כרגע יקר , אבל זה מתפתח ומוריד מחירים. ורק לשם השוואה , מצלמת פילים נורמאלית זה 250-300 ש"ח לפחות (אבל כזאת תמיד תהיה נחותה יותר ממצלמה דיגיטלית , לדוגמה העובדה שבכל דיגיטלית יש כבר חיישן דיגיטלי שיכול לעשות כל מיני מדידות ואי אפשר להפטר ממנו ולחסוך כסף כי ה"חיישן" הזה הוא בעצם ה"פילים" של המצלמה , אבל לא עולה כסף "לנצל" אותו לכל מיני מדידות אור צבע וכד' וחישובים שונים,ובפילים כל חיישן אפשר להוסיף - אבל לא חייבים, אז יש לשים לב שעושים את ההשוואה כי היא לא פשוט אחד לאחד).

וARIK - בטוח שאתה צילמת את זה ? :) , התמונה מאוד יפה , אבל אני רואה שנעשה שימוש בתאורה נוספת מהצד , כבר הפכת צלם מקצועי ? :) (בכל מקרה תן פרטים על איך ביצעת את הצילום).

מה שכן - עם איזה תכנה אתה מקטין את התמונה ? איזה תכנה שזאת לא תהיה , אל תשתמש בה - היא מוחקת את הEXIF של התמונה ואז אי אפשר לדעת פרטים על הצילום (וגם המצלמה) וצריך לנחש.... :smoke:

ואם אתה לא יודע מה זה EXIF , או לכל מי שלא יודע , הנה של המידע:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צילמתי את זה על השולחן שלי , היה חלק קטן שהיה מואר על ידי קרן שמש מהחלון, אז הנחתי שם סוכריה וצילמתי אותה במקרו.

בגלל ששיחקתי אם הזמן חשיפה ועשיתי אותו קטן , כל חלק בתמונה שלא היה מואר יצא שחור.

ואני עדיין מאוד מאוד רחוק מלהיות צלם מקצועי (חחחחחחח) אני עדיין מסתבך אם ההגדרות של המצלמה.

אני יודע מה EXIF , זה מידע על הגדרות המצלמה בזמן צילום התמונה.

אני מקטין את התמונות ב PAINT ::) ב 50%.

אם איזה תוכנה אתה ממליץ להקטין שלא תמחק את ה EXIF. והנה הEXIF של התמונה ההיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הEXIF הוא ארוך :) , אבל תוכל לספר לי אתה , האם השתמשת בפלאש ? (אני מניח שלא) , האם גם הפוקוס וגם זמן החשיפה היו ידניים ?,

מאיזה מרחק בערך צילמת ומה היה זמן החשיפה שבחרת ?

והחלון בצד די מסביר את נושא התאורה הנוספת ולמה היא ברמה כזאת גבוהה וטבעית (נו, השמש...) :)

בכל מקרה ACDSEE שומרת על הEXIF בכל שינוי , נראה לי גם - רק אל תשכח - שתיהן תוכנות בתשלום, אני משתמש בACDSEE.

יש תוכנה חופשית בשם IRFAN VIEW , שהיא מאוד מומלצת לכל מיני שינויים ושטויות , ועד כמה שידוע לי היא שומרת את הEXIF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הEXIF הוא ארוך :) , אבל תוכל לספר לי אתה , האם השתמשת בפלאש ? (אני מניח שלא) , האם גם הפוקוס וגם זמן החשיפה היו ידניים ?,

מאיזה מרחק בערך צילמת ומה היה זמן החשיפה שבחרת ?

והחלון בצד די מסביר את נושא התאורה הנוספת ולמה היא ברמה כזאת גבוהה וטבעית (נו, השמש...) :)

בכל מקרה ACDSEE שומרת על הEXIF בכל שינוי , נראה לי גם - רק אל תשכח - שתיהן תוכנות בתשלום (חחחחח) אני משתמש בACDSEE.

יש תוכנה חופשית בשם IRFAN VIEW , שהיא מאוד מומלצת לכל מיני שינויים ושטויות , ועד כמה שידוע לי היא שומרת את הEXIF.

לא השתמשתי בפלאש, פוקוס היה ידני , הצילום בערך מ 7-8 סנטימטר , זמן חשיפה ידני אחרי שניסיתי לפחות 10 זמנים בסוף הכי טוב

יצא על 1/800.

אני ינסה את התוכנות שאמרת. אבל באיזה תוכנה התמונה תאבד פחות איכות ? או שזה לא משנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח.. מה זה, השתנו הכפתורים בפורום .... מוזר ....

בכל מקרה זה כן משנה , יש כל מיני פילטרים שמקטינים , אבל אני מאמין שברוב התוכנות הנורמליות של ימינו יש פילטרים נורמלים (אינטרפולצייה כלפי מטה..) וההבדלים לא יהיו כאלו משמעותיים (אבל בהחלט יכולים להיות - ואת זה יודע כל מי שמגבה סרט לDIVX דרך GORDYAN KNOT למשל ושיחק קצת עם האפשרויות..).

אני לא בדקתי את הנושא לעומק , אבל ממה שהבנתי בפוטושופ יש את האלגוריתם הכי איכותי להגדלה והקטנה... גם בACDSEE הם משתמשים במשהו טוב.... בIRFANVIEW אין לי מושג , אבל אני מאמין שאין לך מה לדאוג כי זאת תוכנה דיי מומלצת מסביב לעולם לכל מיני שינויים..

בכל מקרה בהקטנות של ההבדלים הם דיי מינימלים , אז אין לך ממש מה להיות מודאג כל עוד אתה משתמש בתוכנה נורמאלית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...