נוסטלגייה ... להפוך את התקליטים הישנים של סבתא לדיסקים הכיצד ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נוסטלגייה ... להפוך את התקליטים הישנים של סבתא לדיסקים הכיצד ?

NOSTREDAMUS

Recommended Posts

שלום חברים.

עכשיו שנפתח פורום מיוחד בנושא אודיו אני מקווה שאמצא אנשים בעליי ידע בהפיכת תקליט ישן וטוב לדיסק איכותי ונקי מרעשים

כמובן שניסיתי לעשות את הדבר חבר שלי אפילו הצליח דיי יפה אבל... !

ניסיתי להעתיק שיר למחשב מפאטיפון ללא מגבר שמחובר לרסיבר דרך כניסת ה-LINE IN בעזרת התוכנה SOUND FORGE

הדיסטורשין היה עצום פשוט בלתי נסבל ואי אפשר היה לווסת את הווליום ועוצמת הקלט מהמגבר למחשב וזה היה פשוט בפול ווליום :'(

בתקליט אחר שהדיסטורשין לא היה כל כך נורא היו כל כך הרבה רעשי רקע שזה היה פשוט בלתי נסבל

חבר שלי הצליח ממש יפה עפ פטיפון שיש לו מגבר פנימי והוא מחובר ישירות לכניסת הLINE IN וע"י הנמכת הווליום אפשר לווסת את עוצמת הווליום ובכך למנוע דיסטורשין אבל התקליט היה חדש ונקי מרעשים, השאלות שלי להלן הן:

האם עדיף להשתמש בפאטיפון בעל מגבר פנימי ?

איך לחבר את הרסיבר\פאטיפון למחשב ? דרך הליין אין או דרך כניסת המיקרופון או אחרת ? מה הכי טוב

איזו תוכנה עדיפה להקלטות ועריכות מהסוג הזה שמעתי שיש תוכנות מיוחדות להעברת תקליט לדיסק שמנקות רעשי רקע ממש טוב מישהו מכיר ?

וכיצד לעשות בפועל את ניקוי הרעשים ע"י התוכנה ? אודה לכם מאוד אני חובב תקליטים מושבע :saint:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהבנת את com,

מהפטיפון אל כניסת ה-phono במגבר של המערכת שלך (קריטי!) ומהמגבר אל ה-Line-In בכרטיס הקול במחשב.

את השליטה על עוצמת ההקלטה תעשה במחשב עצמו (רצוי בתוכנה מתאימה כמו ה-Spin Doctor של רוקסיו שמגיעה עם צורבים רבים).

תתכונן להרבה מאוד עבודה :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואווו אני לא יצטט את כולם פה אבל אני יענה ככה: במגבר אני כן יכול לשלוט על עוצמת השמע אבל זה לא משנה כלום בתוכנה עדיין יש לי PEACK משהו זוועה ולא שומעים כלום לאחר הקלטה חוץ מתקליט אחד שכנראה בגלל שהוא חלש בצורה יוצאת דופן לא היה לי דיסטורשין אבל רעשי הרקע ... פשוט נורא !

את החיבור עשיתי ככה את הפאטיפון לכניסת הפונו במגבר+ הארקה ושומעים ממש חלק ואת המגבר שאני רוצה להקליט אני מחבר אל הליין אין

פעם חיברתי לכניסת המיקרופון של כרטיס הקול וROCK4D (שגיא) אמר לי לא לחבר ככה אלא לכניסת הליין אין

את השאלה נכון פרוג טוב :) שאלתי בפיסי פרו הבן אדם ענה לי ונתן לי לינק לתוכנה דיי טובה ותודה לCOM שהזכיר לי את שמה

COOL EDIT אבל היא לא מלאה זה רק דמו לכן לא הסתדרתי איתה אני לא יכול לעבוד עם חצי תוכנה :nono: ומה שעוד קרה שהוא לא המשיך לעזור לי כי אוקיי הורדתי את התוכנה הכל טוב ויפה ואני יודע שהיא מנקה רעשים ממש טוב אבל איך עושים את זה התוכנה דיי מסובכת ואני לא יודע להשתמש בה אם מישהו יודע ויוכל להדריך אותי סבבה תודה רבה לו :) אבל נכון לעכשיו אני לא יודע .... :'(

אולי זה הפאטיפון לא טוב כי המחט חדשה לגמריי והפאטיפון ישן אבל הוא ממש משוכלל אוטומטי לגמריי רק להכניס תקליט ולהפוך צד חוץ מזה הכל נעשה אוטומטית : TEAC FREQUENCY GENERATOR SERVO SL-230 זה הדגם אחלה פאטיפון אבל אולי משהו השתבש

ולמה להפוך תקליט לMP3 ? אוהבים לשמוע את זה

זה נשמר יותר טוב

אפשר לערוך את זה

אפשר לשפר את האיכות

אי אפשר למצוא את השירים האלה ברשת באיכות טובה יותר

ואני לא ממש חושב יכול לשמוע את השירים האלה באוטו או במקום אחר.

הבעיות שלי עכשיו הן ככה ותודה רבה על התגובות:

האם להשתמש בקול אדיט ותסבירו לי איך לעבוד איתה קצת .... כי אני לא יודע

או שעדיפה פורג' ?

להשיג פאטיפון אחר ? או פאטיפון עם מגבר פנימי (להזכירכם אצל חבר שלי זה עבד!!! הוא שלט באמצעות הווליום בפאטיפון גם בעוצמה אל הליין אין!) ולא הבנתי ... אם אפשר לקבל הסבר יותר מפורט איך אני שולט בעוצמת הכניסה של הליין אין עכשיו זה מקבל מקסימום עוצמה ללא שליטה על זה :-/

דבר אחרון: לגבי התתכונן להרבה עבודה, אני יודע :)) למדתי את זה כבר אני מכיר את כל שירי יורם גאון פעל פה :lol: אבל שווה את זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשפר את האיכות?

אתה חי בבועה דימיונית?

דבר ראשון, אם כל הכבלים מחוברים היטב (גם בתוך הפאטיפון וגם מחוץ לפטיפון), והחלפת את הזרוע (כי זרועות ישנות נועודת לרעוד) ואת המחט, אתה לא תשיג לעולם איכות יותר טובה מזה, לעולם, וזה מוכח.

ויש את כל התוכנות האלה שנותנות הדמיות של איכות בשמיים, הם לא שוות גרוש, האיכות לא עולה, היא רק יורדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "לשפר איכות" של מקור כלשהוא.

מקור מעוות, תקליט שחוק, קלטת ישנה, אפשר לנסות לשחזר, ולנסות להוריד רעשי רקע, אבל אי אפשר להעלות איכות לקטע.

אגב, PCPRO הבטיחו שהארכיון של הפורום ישמר כדי לשמש את "קהלית החומרה בארץ".

הם לא שמרו את הפורום.

הוא נמחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

למה שמישהו ירצה להמיר תקליט לדיסק או . :bash:

עדיף לך לחבר את הפטיפון למגבר ישן וזוג ולשמוע את התקליטים ככה.

שום דיסק לא יתן לך איכות כזאת.

Oh Oh Oh... רוב הטראקים והשחרורים האחרוניים הם על תקליטים וכל מיני חבר'ה ממירים אותם.

וכמו שאמרת, אין איכות שעולה על איכות התקליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון אם אתה מדבר על פאטיפון וציוד של כמה עשרות אלפי שקלים נחמדים ותקליטים חדשים ואיכותיים שאין עליהם שריטה אחת או טיפת אבק ולכלוך כן נכון באמת אין איכות שעולה על זה אבל אם אתה במקרה מתכוון לפאטיפון ותקליטים בני יותר מ 20 שנה שהזמן עשה להם את שלו אז ... באמת שזה לא משהו אבל יש לי תקליטים שהיו ארוזים חדשים לגמריי והם באיכות מעולה רק שהפאטיפון ישן ויש קצת רעשי רקע האיכות מעולה אני רק צריך לסנן רעשים ואני לא יודע איך מישהו יודע איך לעשות את זה אולי ? באמצעות SOUND FORGE או COOL EDIT ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...