mp3 vs wma - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

mp3 vs wma

talkfir

Recommended Posts

אני רוצה להפוך דיסק מוסיקה לאחד מהפורמטים mp3/wma .כרגע ברשותי התוכנה windows media player.אני יכול להפוך רק ל wma(פורמת התוכנה)מקסימום עד איכות(kps192.(Kilobyte Per Second

אני יכול להוריד את musicmatch jukebox(היה לי פעם את התוכנה),שם אוכל להפוך ל mp3/wma/wav

עכשיו,באפשרות על אפשר עד איכות 320(,שבwma בwindows media ניתן עד 192!).באפשרות על wma(בjukebox) לא הסתכלתי עוד..כמו כן גם ניתן גם להפוך לwav..הכי איכותי אך הגודל זה העסק העצוב.

טוב,אז מה כדי לי לבחור? לאיזה פורמט להמיר את הדיסק? ולאיזה מספר איכות(kps)כדי להמיר? נראה לי ש 192 זה יותר מידי לא?

..אני כמובן רוצה את האיכות הגבוהה ביותר,ובכמה שפחות מקום,אמנם יש לי 40 GB הרדיסק,שזה לא מפריע לי הגודל (כלומר האיכות בkps)כמה מגה פחות או יותר..אבל בקרוב יהיה לי מכשיר ,שבו המקום יהיה יותר חשוב(אבל לא עד כדי כך חשוב.הוא 1 GB)אז כשאהפוך את הדיסק בזמן הקרוב,הקבצים שיהיהו הם אלה גם שיהיהו במכשיר..(אל המכשיר שהוא 32 MB אחבר הרדיסק קטן מאד 1 GB שהוא כעיקרון למצלמה דיגיטלית של אבא שלי,והוא גם הרדיסק לכל דבר,הוא בא עם התקן USB שניתן לחבר למחשב,ואז זה מאין הארדיסק נייד.אז כמו כן הוא גם יתחבר ל מכשיר ..אז יהיה לי 1 GB מכשיר ..המכשיר תומך בזה.)

אז האם יש הבדל באיכות בין mp3 ל wma?

אנא עזרו(יש גם שאלות למעלה)

תודה רבה רבה

טל

(וסליחה על אי הסדר בהודעה אם יש,וגם על האורך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE.rev.3

לך על 192 בMP3 . כל מה שמעל , לא תרגיש בהבדל . WMA ? לפי דעתי אותה איכות , רק בשביל לנגן WMA צריך יותר משאבים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על LAME MP3 Encoder עם הגדרות שורת-פקודה של R3MIX.

קל מאוד לעשות את זה עם CDEX שמגיעה כבר עם הקודק הזה באופן מובנה. ובכלל, מדובר בתוכנה חופשית נוחה ואיכותית. את ה-junkware של מיקרוסופט תשאיר להזדמנויות אחרות.

אם אתה לא מתכוון להעביר את השירים לנגן MP3 חיצוני, כדאי לך לשקול אלטרנטיווה חופשית באמת - Ogg Vorbis.

בניגוד ל- של Fraunhofer, הקודק הזה לא נתון תחת הצל של שינוי הרשיון ע"י היוצר שלו. בראש ובראשונה מכיוון שהוא לא קיים למטרות רווח.

קח בחשבון שהאיכות של OV מצויינת, אבל הקבצים מעט גדולים יותר מ-.

לשיקולך,

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ,הסתכלתי בעמוד של ה Vorbis הזה..אני מניח שכבר לא משנה,כלומר לא ממש בא לי להתחיל להתעסק עם משהו חדש..יש לי 2 כבר שאני מכיר אותם..אין צורך בעוד.(הmedia player ו musicmatch).אני לא רואה כל רעה ב mediaplayer..לא יודע למה אנשים נגד מייקרוסופט גם בכלל ;D ..יש להם שירותים מספקים בהחלט! הממ בעצם מה שמעצבן,כדי שיהיה אפשרות להפוך דיסק ל מהמדיה פלייר,צריך להוריד משהו בשביל זה,וכמובן,זה בתשלום! טוב אז במקרים כאלה אני אומר-מי צריך אותם,אני יכול מmusicmatch בחינם ;D (שתאמת גם ב musicmatch יש אפשרות או להוריד את ה"בסיס",או להוריד ולקנות את ה"מלא" ,שבו יש את כל התוספות ובטח עוד מלא דברים טובים!בסדר,אבל אפשר להסתפק בבסיס..)

תודה רבה אבל בכל אופן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז גירסה 7 שלו, ה-Media Player כבד, נפוח ומלא באגים.

ועל החסרונות של פורמט ה-WMA (על הגנות זכויות היוצרים שלו) אני לא צריך לספר לך...

Musicmatch שמה דגש על מהירות ולא על איכות, לחלק מהמשתמשים זה משמעותי, אבל בשבילי האיכות היא הכל (כבר אמרתי פעם שאני מעדיף ריפינג מושלם ב-x1, מאשר ריפינג במהירות x50 שפישל שניה אחת של .)

איך שלא תסתכל על זה, CDEX ו-LAME זה שילוב מנצח שנותן איכות מושלמת.

ואל תחשוב שיהיה לך קשה ללמוד להשתמש בתוכנה הזאת, היא אינטואיטיבית לגמרי.

אמרתי כבר שזה בחינם? :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז גירסה 7 שלו, ה-Media Player כבד, נפוח ומלא באגים.

ועל החסרונות של פורמט ה-WMA (על הגנות זכויות היוצרים שלו) אני לא צריך לספר לך...

הממ,אצלי אני לא רואה שום בעיה עם ה(mediaplayer 8 (xp..! לא איטי בכלל גם..(טוב אולי בגלל המחשב,אבל בטח זה יהיה איטי למחשבים עם מהירויות יותר נמוכות אתה אומר)

ואיזה חסרונות יש בפורמת WMA?אני לא ידעתי על שום חיסרון! פשוט כי לא עבדתי עם קבצים מסוג כזה גם! ותאמת,הגנות זכויות יוצרים לא מעניין אותי בכלל..מה הכוונה,ב יש? אבל עדיין אפשר להעתיק אותו מכל מחשב למחשב או לשלוח למישהו בICQ..

אז מה רע בWMA?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תמיר לקובץ , נראה לי ש-wma יותר טוב לביטרייטים נמוכים, ובכל אופן הרבה יותר פופולרי ונתמך ע"י תוכנות וזה גם חשוב.

לגבי האיכות (kbps):

128\160 = פעם השתמשו בזה. לא מומלץ, יש עיוות של הצליל ותופעות לוואי (במיוחד אם זה לא Joint Stereo) שאפשר לשמוע בכל זוג אוזניות או ברמקולים נורמלים.

192 = הייתי אומר שזה הסטנדרט היום, איכות צליל טובה, מתקרבת לדיסק המקורי, אין עיוותים בולטים של הצליל.

224 = אפילו עוד קצת איכות, אבל יש מעט שירים שמקודדים באיכות הזו.

320 = מעולה. לדעתי קשה מאוד להבחין בין קידוד כזה לבין הדיסק המקורי, אלא אם אתה אודיופיל.

אישית אני מוריד שירים ב-192 ולא פחות. אם אני מקודד שירים בודדים זה לרוב 320, ואם אני מקודד דיסק שלם אז זה 192, כדי שלא יתפוס יותר מדי מקום.

לדעתי תקודד ב- של 192kbps, אתה לא תרוויח הרבה איכות נוספת ב-320kbps, אבל תצטרך 66% יותר מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[' link=board=3;threadid=7978;start=0#80522 date=1019221571]

אז מה רע בWMA?

בעיקר זה:

wmt-pDRMutility-lrg.jpg

Digital Rights Management

נכון שאפשר לבטל את זה בזמן הריפינג (לא אחריו)' date=' אבל ברור לך שעל אי אפשר לסמוך והכל יכול להשתנות תוך יום.

במידה מסויימת גם על Fraunhofer אני לא סומך, אבל קשה לי לראות אותם מיישמים שינוי בחוקי ההפצה של , או במבנה הפורמט.

בעיה דומה קיימת עם פורמט התמונה GIF שהזכויות עליו בבעלות CompuServe, מרגע שהם החליטו שהם משנים את כללי המשחק, היה ברור שצריך אלטרנטיווה חופשית. למרבה השמחה, PNG הוא פורמט חופשי שעולה על GIF בכל אספקט.

מבין הפורמטים המסחריים, עדיף. הוא יחסית פתוח יותר ואין ספק שהוא הרבה יותר נפוץ מ-WMA.

וגם לא יקרה לך שתוריד רק כדי לגלות שהוא נעול למחשב שעליו נוצר... ::)

אבל אם תשאל אותי, OGG הוא העתיד.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי,השתכנעתי והחלטתי לבסוף שאלך על האיכותי ביותר..צודק! לא אכפת לי מהזמן, איכפת מהאיכות!!

טוב הגעתי לכל מיני מקומות והלכתי לאיבוד..אני לא יודע איזה תוכנה מבין ה 3 שהזכרת אני רוצה..אני מבולבל לגמרי,אנא עזור לי עד שגם אני אוכל להפוך דיסק ל

mp3

באיכות טובה ;D

http://www.xiph.org/ogg/index.html

http://www.vorbis.com/download_win.psp

http://www.xiph.org/ogg/vorbis/download.html

יש גם את http://www.maz-sound.com

שם תראה ב

TOOLS

יש cd grabbers

יש שם רשימת תוכנות..

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הלינקים האלה הם בנושא OGG, שהוא פורמט מצויין ופתוח, אבל הוא לא אמור בשלב הזה לתת איכות טובה יותר מ-.

הסיבה לעבוד איתו היום, הן בעיקר אידאליסטיות.

הפורמט הזה הוא מאוד scalable, ובעתיד סביר שישתכלל וישתפר עד לרמה שבה יוכל להיות הפורמט המוביל. זה עדיין לא המצב היום.

כמו שהסברתי קודם, אם אתה מחפש איכות מעולה ופשטות, לך על ו-CDEX+LAME. לינק תמצא בהודעה קודמת.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה הבנתי, אז מה זה בדיוק ה CDEX+LAME ? מה מהם תוכנה? כי אמרת שאחד מהם צריך להפעיל עליו פקודה כלשהי,לא הבנתי מזה כלום..מה תוכנה ומה מקודד (או מה שזה לא יהיה?)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עכשיו אני יותר מבין,הCDEX זה תוכנה וה LAME זה מקודד..לא הבנתי מה זה מקודד..זה כמו plugin?? ואתה אומר ש CDEX בא עם LAME כבר?

ו,בתוכנה הזאתי(CDEX) הפכת דיסק ל בריפינג x1 ,אבל איכותי יותר מה 2 תוכנות שהזכרתי ?? ;D

אגב,לא אמרת לי באיזה איכות אתה הופך את הדיסק לmp3..

תודה רבה

טל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CDEX היא התוכנה (או ה-front end) ו-LAME הוא המקודד (או האנקודר או ה-codec).

הנה לינק ישיר להורדה.

היא מאוד פשוטה ונוחה להפעלה (ואם בכל זאת תצליח להסתבך, יש לה קובץ עזרה לא רע בכלל... ;)), אבל just to get you started, כך מגדירים בה את השימוש ב-LAME:

F4 (או Options>>Settings)

כנס לכרטיסיית Encoder ובחר שם את Lame בתפריט ה-Encoders.

ב-Quality בחר ב-R3Mix Preset

הכנס דיסק מוזיקה, סמן את הטרקים שאתה רוצה להפוך ל- ולחץ F9.

לפרטים נוספים, RTFM :saint:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-Quality בחר ב-R3Mix Preset

פרוג מדוע אתה ממליץ דוקא על האיכות הזאת ?

ובכלל אני מסוייג להסכים עם כל מי שאומר שעדיף לעשות ריפ ב192 לדעתי ברוב המקרים הכלי שבו תנוגן המוזיקה הוא לא יהיה מספיק איכותי בצורה כזאת שבן אדם רגיל יבחין בו.

לצורך העניין כל אחד יכול לעשות את הבדיקה האישית שלו והעשות ריפ לשיר מסויים בשני איכויות (128 ו192 לדוגמה) ולבדוק אם הוא מבחין בהבדל (הדרך הכי קלה היא לתת למישהוו לנגן לך אחד מהקבצים ולנסות לנחש מי היותר איכותי, אם אחרי כמה נסיונות תצליח בלי לטעות בין הקובץ האיכותי אז כנראה שיש הבדל גדול)

בנוסף לזה לצערי הרב החוסר מודעות בנושא הזה די גדול לדעתי ואני רואה את זה בריפים שנעשים באיכות גבוהה למדיה שהוקלטה באיכות לא טובה. ברשת מסתובבים הרבה ריפים של אלקטרונית באיכות 192, שנעשו מתקליטים כן כן תקליטים שחורים שהאיכות שלהם ידועה שלא מתקרבת לאיכות דיסק לפחות לא במידת הרעש שנוצר מהחיכוך המכני בין המחט לתקליט. וזאת רק ההתחלה נתקלתי גם בהקלטות מרדיו שנשמרו באיכות מוגזת. באמת חבל ! (כמובן שאיכות של דיסק כן מצדיקה ריפ באיכות טובה אבל השאלה איזו איכות)

אז מה אתם אומרים אולי כדאי לעשות סדר בכל הבלאגן הזה ולפתוח ת'רד חדש בנושא שבו יובהר הנושא הזה בצורה חד משמעית ופשוטה להבנה ?

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...