האם OC יכול לגרום ל BAD CLUSTERS? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם OC יכול לגרום ל BAD CLUSTERS?

nimrodim

Recommended Posts

השאלה פשוטה.

האם OC יכול לגרום ל BAD SECTORS ע"ג ההרד דיסק?

האם OC יכול להגביר את המהירות ע"ג ה - IDE?

PCI\AGP LOCK - למנוע את הבעיה בערוצים האלה. אז מה קורה בדיוק ב IDE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר לפעילות ההרדיסק\כוננים אופטיים והעלת הבאס

אתה בטוח ??

בפעם האחרונה שאני בדקתי, הבאס של ה-IDE תלוי במהירות הבאס של אפיק ה-PCI.. אם אין נעילה ועושים OC, התדר עולה ועלול לגרום שיבושים בדיסק הקשיח.. ב- S-ATA זה אפילו חמור יותר..

בדקתי לוח של ג'יגהבייט שב- יש אזהרה שחובה לנעול את התדר של ה- S-ATA...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל SATA לא יודע וזה לא רלוונטי הוא מדבר על IDE

דבר שני לא נראה לי שיש קשר בין ובין PCI אבל זה גם לא משנה בכל מקרה הPCI נעול אוטומטית בNF7SL

אחרי נעילת PCI\AGP אין שום סיבה לשיבושים בדיסק הקשיח - וגם בלי הנעילה לא אמור להיות שום סיבה לשיבושים

בטח ובטח שלא בד סקטורים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בפעם האחרונה שאני בדקתי, הבאס של ה-IDE תלוי במהירות הבאס של אפיק ה-PCI.. " - גם אני נוטה להסכים.

"אין שום סיבה לשיבושים בדיסק הקשיח - וגם בלי הנעילה לא אמור להיות שום סיבה לשיבושים

בטח ובטח שלא בד סקטורים.." - טוב לגבי זה : ללא הנעילה את כן יכול לקבל Corrupt DATA ,אבל לגבי BAD SECTORS...אני לא בטוח ולכן השאלה.

השאלה נובעת בשל העובדה שיש בידי לוח ישן עם מעבד 450 MHZ בOC ל540 ואחד ההרד דיסקים עושה בעיות מידי פעם. מאחר ואין נעילה - תהיתי אולי הבעיה נובעת מ טולורנטיות נמוכה יותר של ההרד דיסק הזה למהירות ע"ג ה IDE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבעיות - אני מתכוון ל BAD SECTORS.

אם היו לי בעיות של CORRUPT DATA - לא היתי מחזיק ב OC.

לשנות את ה -  FSB בלוחות הישנים - זה כאב ראש לסדר את הגמפרים כל פעם.   ::) - אז אני לא זוכר מתי הוא היה פעם אחרונה בסטוק.

לגבי AGP ו PCI האם יש טעם לעשות להם מעט מבחינת מהירות תעבורת מידע? אפקט רצוי לגבי כרטיס מסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי מאוד להאמין שהבד סקטורס נגרמו כתוצאה מאוברקלוקינג

דיסקים לא חדשים במיוחד נוטים לפתח בד סקטורים בלי סיבה, תופעה מוכרת וכואבת, הלכו לי ככה הרבה דיסקים קשיחים

כדרך אגב, אם יש לך בד סקטורס אני בספק, וספק גדול, אם אתה יכול להמשיך לעבוד עם הדיסק הקשיח

אולי אתה מתכוון לבד קלאסטרס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי משהו מעניין בנושא:

We receive many requests from people asking, "I have a system with Celeron a 400MHz at 600MHz, [other system info]. It was running for a month, but now the system refuses to start ("DISK BOOT FAILURE" error). What's the problem?". The problem is that the IDE controller and/or hard disks are sensitive to overclocking. Actually things are even worse: CPU and memory problems can be easily determined by stress testing, but rarely does one test the disk subsystem. Later on a heavy load is put on the disks and they fail.

מתוך http://www.z-a-recovery.com/faq.htm

ממשיך לחפש מידע....

והנה:

However, when overclocking the system bus, reliability concerns with hard drives often come into play. Overclocking the PCI bus upon which the IDE/ATA interface runs can cause IDE hard disks to behave spuriously. Since most SCSI host adapters also run on the PCI bus, they can also behave strangely if the PCI bus is run faster than its normal speed.

http://www.storagereview.com/guide2000/ref/hdd/perf/qual/issuesOC.html

מכאן נובע: הבאס של ה-IDE תלוי במהירות הבאס של אפיק ה-PCI.. -נכון מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

30 לא אמור לעשות בעיה

40 יכול להיות מאוד בעייתי..

בכל מקרה אני לא יודע איך זה נספר בדיוק בין ה FSB ל PCI

עדיף לך להיות בטוח מה אתה עושה עם המערכת שלך זה לא משחק תיהיה בטוח איפה אתה עומד

אם זה נכון מה שאתה אומר וזה אכן משפיע על ה PCI זה באמת יכול לגרום לשיבושים בפעולה

אבל בד קלאסטרים אני לא חושב שזה יכול ליצור זה נשמע לי מוזר...

תיהיה בטוח שבד קלאסטרים מופיעים גם בדיסקים שעובדים מעט באופן רגיל לגמרי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...