מה האופציה הכי טובה שלי להוספת אחסון ל- mini pc? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה האופציה הכי טובה שלי להוספת אחסון ל- mini pc?

nadav1101
 Share

Recommended Posts

אהלן, יש לי מיני מחשב שמשמש אותי כ- plex media server.

הבעיה איתו הוא שהוא תומך עד 4TB של . רציתי לדעת מה האפשרויות שלי לשדרוג .

מקריאה קצת באינטרנט הבנתי שאפשר לחבר משהו שנקרא DAS. ממה שאני מבין זה כונן חיצוני עם יותר גמישות (מקום לכמה כוננים ואפשרות להחלפה שלהם בקלות).

האם זהו פתרון טוב? אם כן איפה אפשר לרכוש דבר כזה? חיפשתי ב KSP ואין זכר למילה 'DAS'.

האם יש פתרון אחר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרשה לעצמי לנחש ש DAS זה כל דיסק שמתחבר ישירות למחשב. , firewire , SCSI , TB, פרלל . לא זוכר מה עוד היה .

עבודה רציפה לאורך זמן דרך זה לא נשמע כמו משהו אידאלי.

אם אתה צריך NAS עם יותר מ 4 טרה , כדאי פשוט לרכוש NAS שתומך ביותר מ 4 טרה.

כמו כן , לא ברור למה אתה חושב שהוא תומך רק ב 4 טרה , אין מגבלת גודל\כתובות בנק' הזאת  מה שתומך ב4 אמור לתמוך גם ב 8 ו 16  לכל הפחות 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אני מרשה לעצמי לנחש ש DAS זה כל דיסק שמתחבר ישירות למחשב. USB, firewire , SCSI , TB, פרלל . לא זוכר מה עוד היה .

עבודה רציפה לאורך זמן דרך USB זה לא נשמע כמו משהו אידאלי.

אם אתה צריך NAS עם יותר מ 4 טרה , כדאי פשוט לרכוש NAS שתומך ביותר מ 4 טרה.

כמו כן , לא ברור למה אתה חושב שהוא תומך רק ב 4 טרה , אין מגבלת גודל\כתובות בנק' הזאת  מה שתומך ב4 אמור לתמוך גם ב 8 ו 16  לכל הפחות 

החברה טוענת שזה בגלל מתח חשמל, כלומר יותר גדול מזה יכול לגרום לקריסות ושלל בעיות.

קראתי על אנשים שחיברו דיסקים יותר גדולים ולא חוו בעיות, אבל זה סיכון.

לגבי עבודה רציפה מ , זה בדיוק מה שחשבתי שיהווה בעיה, אבל התשובה של claude הרגיעה אותי:
'Using an external solid state drive (SSD) for continuous 24/7 usage is generally considered safe and reliable.'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nadav1101

החברה טוענת שזה בגלל מתח חשמל, כלומר יותר גדול מזה יכול לגרום לקריסות ושלל בעיות.

קראתי על אנשים שחיברו דיסקים יותר גדולים ולא חוו בעיות, אבל זה סיכון.

לגבי עבודה רציפה מ USB, זה בדיוק מה שחשבתי שיהווה בעיה, אבל התשובה של claude הרגיעה אותי:
'Using an external solid state drive (SSD) for continuous 24/7 usage is generally considered safe and reliable.'

לגבי רכישה של nas יעודי, הנורמאליים מתחילים במחיר של 2000 ש"ח, וזה בלי האחסון עצמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nadav1101

כולם עובדים על אותו מתח .  חלק צורכים יותר זרם .

היחס בין צריכת הזרם לגודל אינו בהכרח ישיר .

אם זה נכון  , תבחר מוצר על פי צריכת חשמל . ישנם גדולים חסכוניים וישנם קטנים זללנים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nadav1101

יש סיכוי לתזוזה . זה פרוטוקול יותר איטי במקצת להעברת חומר גדול( לא מהותי ביחס ל SATA )  ומשמעותית להעברת תוכן מרובה  I/Os כמו קבצים קטנים רבים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

יש סיכוי לתזוזה . זה פרוטוקול יותר איטי במקצת להעברת חומר גדול( לא מהותי ביחס ל SATA )  ומשמעותית להעברת תוכן מרובה  I/Os כמו קבצים קטנים רבים . 

אבל זה כל הרעיון, לקנות DAS ואז הכונן יהיה מקובע. הוא לא יהיה זרוק באוויר. עוד יתרון זה  שיש אפשרות ל RAID.

חשבתי על משהו כזה למשל:

https://www.aliexpress.com/item/1005006379061123.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.26cd1643lYOiAZ&algo_pvid=03fb0a8a-695c-4dbc-96ee-6a37bdc8dd27&aem_p4p_detail=202405170032158857254218136870000560650&algo_exp_id=03fb0a8a-695c-4dbc-96ee-6a37bdc8dd27-3&pdp_npi=4%40dis!USD!47.43!47.43!!!47.43!47.43!%40211b441e17159311351541444ecc88!12000036961363565!sea!IL!920619594!&curPageLogUid=8RFGWBGazUFJ&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A&search_p4p_id=202405170032158857254218136870000560650_1

מבחינת מהירות, לדעתי זה לא פקטור אצלי.אתן דוגמה,  אני מוריד קובץ ישירות לכונן באמצעות טורנט (בד"כ קבצים בגודל 10-20GB) והוא פשוט יושב שם ומוזרם לטלויזיה בסלון מתי שצריך.

נערך על-ידי nadav1101
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המהירות היא לא פקטור ואתה מנסה לחסוך , למה רייד ? 

תחפש כונן חיצוני עם מחיר משתלם ותרכוש.

בכוננים חיצוניים , המשתלמים ביותר הם מכשיר מוגמר מטעם יצרן דיסקים כמו WD או .

יהיו ביולי אם אתה ממהר. 

ואפשר להניח שיש כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אם המהירות היא לא פקטור ואתה מנסה לחסוך , למה רייד ? 

תחפש כונן חיצוני עם מחיר משתלם ותרכוש.

בכוננים חיצוניים , המשתלמים ביותר הם מכשיר מוגמר מטעם יצרן דיסקים כמו WD או Seagate .

יהיו מבצעים ביולי אם אתה ממהר. 

ואפשר להניח שיש כל הזמן.

רייד - בשביל גיבוי (האמת לא תכננתי, אבל זה קיים שם אז למה לא?)

נכון שהאופציה הכי זולה היא אכן כונן חיצוני לחבר ולא להתעסק, אבל אין שום גמישות.

יש גם עניין של הכונן שהולך לפעול 24/7, לא?

מצאתי את המוצר גם ב KSP אבל עולה כפול

https://ksp.co.il/web/item/196223

נערך על-ידי nadav1101
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש במתאם M2 כזה:

https://www.aliexpress.com/item/1005004881296668.html

עם 2TB:

https://www.amazon.com/gp/product/B0B25MJ1YT/

בזמנו רכשתי אותו בעלות של $74.99 כולל משלוח ומיסים.

אמין מאוד ולא מתחמם, משמש ככונן למצלמת IP. לא ממליץ לשים כונן מהיר PCIE4, אלו כנראה לא יתאימו בגלל שצריכים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אני משתמש במתאם M2 SSD כזה:

https://www.aliexpress.com/item/1005004881296668.html

עם NVMe SSD 2TB:

https://www.amazon.com/gp/product/B0B25MJ1YT/

בזמנו רכשתי אותו בעלות של $74.99 כולל משלוח ומיסים.

אמין מאוד ולא מתחמם, משמש ככונן אחסון למצלמת IP. לא ממליץ לשים כונן מהיר PCIE4, אלו כנראה לא יתאימו בגלל שצריכים קירור.

אני יותר בכיוון של HDD ולא בגלל פערי מחיר.

תודה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...