יש! הפורום הזה קיים חח - מחפש מחשב גיימינג-12K-15K ללא ציוד היקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש! הפורום הזה קיים חח - מחפש מחשב גיימינג-12K-15K ללא ציוד היקפי

GUY550
 Share

Recommended Posts

שנים לא התחברתי לפה חחחח

חייב את עזרתכם 

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?
12K חריגה עד ל-15K

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

גיימינג

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

RGB וכל זה יהיה אחלה

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

כן, ווינדוס

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

מרכז אבל לא אכפת לי לקנות במקום רחוק

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

עד רביעי

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

שיהיה טייפ סי, לא מתוכנן OC, 

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

יש כרגע מסך 2K 144HZ בגודל 32אינץ שאחליף אותו בהזדמנות למסך טוב יותר (אבל לא צריך מסך כרגע)

12. עוד בקשה קטנה:)

המחשב לא יעבור שדרוג, זאת קניה לכמה שנים אז לא צריך איזה מפוצץ שיתמוך בעתיד באיזה משהו

כרטיס מסך אם איכשהו אפשר להכניס בתקציב RTX4090

המון המון תודה

נערך על-ידי GUY550
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• GUY550 changed the title to יש! הפורום הזה קיים חח - מחפש מחשב גיימינג-12K-15K ללא ציוד היקפי

אז ככה, שני מפרטים מבוססי מעבד i9 במחשבה לטווח הארוך, בקשר לכרטיס המסך אין סיכוי להכניס RTX4090 המחיר שלו מתקרב ל10K ואני גם לא רואה סיבה, RTX4080 יעיף לך כל משחק על ההגדרות הגבוהות ביותר בשילוב עם מעבד i9.

מפרט ראשון כולל מארז מדהים של NZXT(יש לי כזה), בחרתי בו כי הוא יפה, מרווח, פרקטי, מגיע עם שלושה מאווררים יקרים של החברה ובקר מאווררים שיכול לשלוט ב-עד9 מאווררים, 6 מהם

כמו כן קירור נוזלי של , לא זול אבל מהיעילים בשוק, יעשה עבודה טובה עם המעבד החמים הזה.

מפרט שני רק עם מארז של ליאן לי, קירור מעבד יעיל עם מאווררי תואמים גם של ליאן לי, הוספתי 3 מאווררים תואמים למארז כולל בקר של החברה.

בקשר למערכת הפעלה, יש לא מעט אתרים שמוכרים רשיונות בזול 50-100 שקלים לווינדוס 11 פרו, חפש ברשת. 11 פרו בחנות עולה כ700 שקלים, לשיקולך.

nzxt 4080.JPG

lian li 4080.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הכי טוב כיום בשוק למשחקים הוא 7 7800X3d . 

הבאים אחריו הם האחים הגדולים שלו 7900x3d ו 7950x3d .

הם עושים את זה בשליש צריכת החשמל של ה 14900k . זה אומר גם שליש פליטת חום .( ב 7950X3D כן צורך הרבה חשמל , פי 2 מה 7800 ) 

מה שאומר שלא צריך להשקיע 700 או יותר ש"ח על , אפשר להסתפק ב 200-300  לקירור אוויר טוב.

קירור מים 360 זה 3  מאווררים + משאבה שעובדים כל היום .

בנוסף , לדעתי האישית מארז ב800 ש"ח אמור להגיע עם כל המאווררים שנחוצים לו. להוסיף מאווררים בעוד 500 ש"ח זה קצת הגזמה. 

במבחן שאני מצרף המעבדים הנבחנים הם עם K  , זה טיפה  יותר מהיר מהמעבד בלי K  שנבחר כאן . 

היתרון של ה 14900 על  פני ה 14700 הוא עוד ליבות חלשות . כמות הליבות החזקות היא זהה.

במשחקים הליבות החלשות לא תורמות כלום ולפעמים אפילו מפריעות ולכן צריך לבטל אותן , כיום יש לזה כבר hot key למימוש בזמן אמת .  כך שאין הצדקה לקחת 14900 על פני 14700K . כאשר גם את זה אני אומר  רק בהנחה שיש נעילה על מעבד .

זה המצב ב 1% של מינימום . ב avg fpd היתרון יותר גדול , ב FHD היתרון יותר גדול. כמובן שב היתרון יותר קטן כי העומס על כרטיס המסך גדל.

מניסיון אישי , תישאר עם ה qhd , מעבר ל מחייב רכישה של 4090 . למרות שאתה על 32". 

7800x3d.thumb.jpg.4f555abc62a081a202defaf7399b48d1.jpg

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתי על לבן . האמת לא יצא לי לבצוע לחם עם המארז, לא יודע אם שקט. 

https://tms.co.il/builds/416183

חורג מהתקציב , אבל עם 4090 . תרד ל 4080 סופר ותחסוך 3500-4000 . טכנית אתה יכול לשים אותם בצד ולשמור ל 5080 או 6080 שיתנו ביצועים יותר טובים מ 4090 בבוא היום כאשר תקנה מסך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לקרוא את הביקורת המלאה.

ה 7800x3dהוא  פחות טוב למשימות אחרות. אפשר להאשים את התוכנה שהיא מותאמת לאינטל אבל זה לא משנה את העובדות בשטח.

כל עוד המשימות האחרות הן משרדיות\ביתיות ללא שום עריכה או משהו מיוחד , זה פחות רלוונטי. 

עניין צריכת החשמל הוא כן מהותי לטעמי , אני הייתי עם מים ( 12700K , אז לא היה 7800X3D )  וחזרתי לקירור אוויר כי ביום יום היה יותר מידי רעש מקירור המים ( 2 מאווררים של 140 + משאבה ) .

גם העלויות מסביב של כל עניין הקירור קצת מוגזמות.

בנוסף ,גם ככה כרטיסי המסך פולטים החוצה מהמחשב 300-400 וואט של חום וזה יוצא עליך , עכשיו להוסיף מעבד שמכפיל את זה... סביר בחורף , פחות בקיץ 

פחות מעניין אותך אבל הלוח של מקבל כרגע את המעבד הכי חזק שהוא יכול לקבל, וגם זה יפה שהוא סחב 2 דורות.

הלוח של יקבל לכל הפחות את סדרה 8000  ואולי אחרי זה גם את מה שיחליף .

גם אם אתה לוקח , אז 14700K .בשביל שקט ביום יום אני חושב שקירור אוויר מאסיבי יהיה עדיף  ואם אתה לא עושה OC אז זה מספיק . 

https://hwzone.co.il/main-computers/מעבד-amd-ryzen-7-7800x3d-בביקורת-מחירו-של-גיימינג-מעל/

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-7800x3d-cpu-review

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש באמת יתרון לAMD, לרוב אנחנו נוטים ללכת עם הפופולרי ולהמליץ עליו

בקשר למארז שבחרת, אני פחות מתחבר היום לעיניין שהספק יושב למטה וכל החלק התחתון מבוטל, פחות חלל פנוי, פחות נוח לסידור כבלים, פחות זרימת אוויר טובה. המארזים שבחרתי אמנם לא זולים אבל הם נוחים מאוד ועם תצוגת מאווררי יפה מאוד.

במפרט שהרכבת, הייתי הולך על אוויר של נוקטואה שנחשבים יעילים יותר חמרות שאני בכללי פחות אוהב קירורי אוויר במיוחד במארזים צפופים שהחום נפלט פנימה.

בקשר לSSD לא מצאתי השוואה ל-990PRO שנחשב לאחד המהירים היום אם לא המהיר ביותר בדור הרביעי.

בנושא כרטיס המסך, כמו שקודמי רשם, לא רואה סיבה כרגע להשקיע על 4090 אם אתה לא משחק על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של idanmal

בקשר לSSD לא מצאתי השוואה ל-990PRO שנחשב לאחד המהירים היום אם לא המהיר ביותר בדור הרביעי.

https://www.tomshardware.com/reviews/samsung-990-pro-ssd-review/2

שניהם פה. 

בגדול זאת אותה ליגה, פשוט עד לפני שבועיים בערך המחיר של ה p41 היה נמוך ב 150  ש"ח למיטב זכרוני . 

כרגע מחירי ה הגדולים נמצאים בעליה. 

כך או אחרת

אני בפרוש לא מומחה למארזים  אבל 1300 ש"ח למארז + המאווררים שלו זאת הגזמה. 

גם הספק עם ה atx3.0 לא בדיוק עושה לי את זה לאור העובדה שגילינו שלא כל הרעיוניות שבאים עם atx 3.0 היו אפויים עד הסוף . אבל זרמתי . 

ציטוט של idanmal

יש באמת יתרון לAMD, לרוב אנחנו נוטים ללכת עם הפופולרי ולהמליץ עליו

גרוע מאוד . לא באים לפורום לשמוע מה פופולרי , באים לשמוע מה נכון וכדאי. 

מעבד ב 3000 עם ב 1000 או מעבד יותר טוב  בפחות מ 2500 כולל

עם ובלי קשר , אין שום סיבה בעולם להמליץ לגיימר על i9 . עוד ליבות e לא יתנו לו כלום לא היום ולא בעוד עשור . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהם בעלייה רק בארץ, בקשר למארז, נוחות, יופי, סידור כבלים, רכזת מאווררי RGB, זרימת אוויר, מאווררי Rgb מוארים, כל אלו עולים כסף כן, פותח הדיון רשם שנחמד אם היה rgb, שלושה מאווררי rgb עם בקר עולים כ400-500 שקלים, הן של והן של ליאן לי, לשיקולו.

בקשר למעבד, זורם איתך חלקית, אנשים נרתעים ממעבדי במעמד מכירה בעתיד, בקשר לקירור, תמיד מעדיף נוזלי, במידה והתקציב מאפשר אני ממליץ, יפה ואסתטי יותר, פולט פחות חום בתוך המארז ופחות מושפע מהחום של כרטיס המסך שעולה מעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא מובן מאליו
תודה ענקית שאתם עוזרים לי

אני כן אשתמש בעתיד גם בכל מני תוכנות AI 
אולי גם עריכה קלה פה ושם

אבל העיקר כמובן זה גיימינג

זה לא ישנה משהו במעבד, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

https://www.tomshardware.com/reviews/samsung-990-pro-ssd-review/2

שניהם פה. 

בגדול זאת אותה ליגה, פשוט עד לפני שבועיים בערך המחיר של ה p41 היה נמוך ב 150  ש"ח למיטב זכרוני . 

כרגע מחירי ה SSD הגדולים נמצאים בעליה. 

כך או אחרת

אני בפרוש לא מומחה למארזים  אבל 1300 ש"ח למארז + המאווררים שלו זאת הגזמה. 

גם הספק עם ה atx3.0 לא בדיוק עושה לי את זה לאור העובדה שגילינו שלא כל הרעיוניות שבאים עם atx 3.0 היו אפויים עד הסוף . אבל זרמתי . 

גרוע מאוד . לא באים לפורום לשמוע מה פופולרי , באים לשמוע מה נכון וכדאי. 

מעבד ב 3000 עם קירור ב 1000 או מעבד יותר טוב  בפחות מ 2500 כולל קירור

עם ובלי קשר , אין שום סיבה בעולם להמליץ לגיימר על i9 . עוד ליבות e לא יתנו לו כלום לא היום ולא בעוד עשור . 

יש דברים שבהם היופי עולה על היעילות😉

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכובד להשתלט על דיון של מישהו אחר אבל:

מחירי ה הגיעו לשפל בערך לפני שנה  (בחו"ל) ונשארו בשפל הזה כחצי שנה, לפני כחצי שנה החלה עליית מחירים .

המבצעים ביולי-ספטמבר למשל היו הרבה יותר טובים מאשר ב BF.

בארץ בשום שלב לא הגענו לכזה שפל ולכן גם לקח יותר זמן עד שהמחירים החלו לעלות.

( למרות שבאפריל KSP עשתה , יחידה אחת ללקוח , 980 פרו ב 280ש"ח כולל מע"מ. של 1 טרה )

כפי שכתוב בקישור שהבאתי , עליית המחירים נובעת מעליית מחירי שבבי ה כמו שאתה יודע השבבים האלו הם חומר הגלם של ה .

כאשר מחיר חומר הגלם עולה, מי שנפגע ראשון הם  המוצרים הזולים.

זה נכון לגבי עליית מחירי קמח שמשפיעה על לחמניות לבנות פשוטות וזולות אבל לא מזיז ללחם מחמצת שגם ככה הוא מאוד יקר ( כי מחירו נובע מעבודת יד רבה ופלצנות לא פחותה).

וזה נוגע לSSD זולים ופשוטים שהם הראשונים להיפגע מעליית מחירי NAND  אבל פחות ( לפחות בהתחלה ) ל איכותיים. 

באתר הזה מרוויחים קצת מהפניות לאמזון ובהתאם , בערך בספטמבר , לפני BF וגם לפני אוקטובר ( שהשפיע על שילוח חינם לארץ מאמזון ) פורסמו הפניות לכוננים ב 75$ בערך.

כולם מתחת לרף המעמ , חלק עם עלות משלוח וחלקם בלי. ( 3 הם כונני 2 TB ואחד הוא כונן 1TB יותר מהיר )

https://www.amazon.com/Kingston-2280-Internal-SNV2S-2000G/dp/B0BDTC589G?tag=hwzone0f-20&th=1

https://www.amazon.com/Crucial-Internal-Gaming-Desktop-Compatible/dp/B0CK2S298S?tag=hwzone0f-20&th=1

https://www.amazon.com/Mushkin-Tempest-Internal-Solid-MKNSSDTS2TB-D8/dp/B09M86W9RL?tag=hwzone0f-20&th=1

https://www.amazon.com/gp/product/B0BWFMXMJR?tag=hwzone0f-20&th=1

כל הנ"ל ועוד אחד שכרגע יש רק משומש עלו 75$ בספטמבר .

אשמח אם מישהו ימצא לי כרגע כונן 2tb , פשוט עם מהירות של 1500-2000 אך של חברה מוכרת במחיר של כ 300 ש"ח. 

גם הכונן הבא היה ב 780 ש"ח כולל משלוח ומע"מ  ( 4 TB ) .

https://www.amazon.com/Corsair-MP600-CORE-PCIe-Gen4/dp/B0BZ62Y2S6?tag=hwzone0f-20&th=1

כמו שאתה רואה, את הקישורים לקחתי ממדור צרכנות כאן באתר . 

עוד כמה מחירי 1TB שהיו רלוונטים לשנה שעברה

990  פרו עלה 69$ ביולי .

980 פרו ו 850x של WD  עלו 60$ כל אחד ביוני יולי . 

ציטוט של idanmal

יש לי בסל באמזון כמה כונני SSD ולא ראיתי שום עלייה במחיר

לפעמים צריך פרספקטיבה יותר רחבה כדי לראות את המציאות כהלכה . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...