בנית/אחסון שרת - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנית/אחסון שרת

eido300
 Share

Recommended Posts

הי

לצורך פרוייקט מסוים אני צריך שרת שיכול להציג דפים (html), ליצור/למחוק/לשנות דפים ולעדכן מסדי נתונים.

עשיתי מערכת כזו בgoogle apps script אבל משום מה דברים מסויימים לא עובדים, וזה גם האמת לא נראה טוב שהכתובת בתחילה ב script... ניסיתי לברר על אתרים, אבל לא הצלחתי להבין אם זה מה שאני צריך, נשמע שלא... אני צריך משהו דינמי ולא אתר שהכנתי מראש.

אשמח להכוונה מה אני צריך, ואם יש חברת מומלצת.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מציין עמודי HTML שזה אומר אתר סטטי. אבל באותו אופן אתה גם דורש מסד נתונים, ומסד נתונים מצריך שפת תכנות שתשלוף ממנו את המידע. וזה אומר אתר דינמי. לכן אתה סותר את עצמך.

בתחום הזה של אתרים, ככל שאתה עם ידע בתחום ככה אתה חוסך יותר. אחרת, פשוט תפנה לחברת אתרים ישראלית שתקים לך אתר וורדפרס עם שם מתחם (דומיין) ואתה דרך הממשק של הוורדפרס תערוך את העמודים של האתר.

אבל אם אתה רוצה ללמוד את התחום לבד ולהשיג ידע הייתי ממליץ על Vultr. תקים שם שרת וירטואלי (VPS), בחוות השרתים הישראלית, עם ממשק ניהול פלסק חינמי. 

נערך על-ידי Jabberwock
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, חלק סטטי וחלק דינמי... בעקרון אני צריך בעיקר שישמור לתוך מסד נתונים ופחות שישלוף ממנו.

אמנם אין לי ידע, אבל אסתדר עם זה.

אני מחפש את האפשרות הכי זולה, נכון לעכשיו. האמת, לא הבנתי בכלל מה הולך שם בVultr...

נערך על-ידי eido300
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eido300

אני מחפש את האפשרות הכי זולה, נכון לעכשיו. האמת, לא הבנתי בכלל מה הולך שם בVultr...

אז כמו שאמרתי, האפשרות הכי זולה שנותנת את העלות-תועלת הכי גבוהה זה לשכור שרת וירטואלי. משותף אינו דומה לאחסון אתר על שרת וירטואלי בו יש לך משאבים מובטחים לאתר/אפליקציה שלך. אבל גם בין החברות השונות לא כל שרת עם מפרט דומה של משאבים ייתן לך ביצועים דומים. זה נושא מורכב.

בכל אופן, תקבץ לך מושגים שונים שאתה לא מכיר ותתחיל ללמוד אותם בחיפוש באינטרנט, יש הרבה מידע.

ליצור VPS ב-Vultr זה עניין של כמה דקות בודדות. פעולה אוטומטית דרך הממשק שלהם.

לאחר התחברות לחשבון שלך בוחרים ב-Deploy New Instance.

סוג שרת: Cloud Compute (Shared vCore)

טכנולוגיה: Intel High Frequency

מיקום שרת: Tel Aviv (Israel)

תמונת שרת: לוחצים על Marketplace Apps ואז על Plesk Web Admin CE 

גודל שרת: לדעתי תבחר בחבילה של ה-18$ שזה 60GB , 2GB ו-2 לוגיים.

לאחר יצירת השרת יינתן פרטי ההתחברות לממשק הפלסק.

השלב הבא זה לרשום את הדומיין אצל רשם דומיינים מוסמך, למשל box.co.il ולאחר שמאשרים לך אותו, להכווין את הדומיין לאייפי של ה-VPS אותו שכרת. ואז בממשק הפלסק של השרת שלך אתה יוצר את האתר כדי שהשרת ידע לענות לבקשות אשר מופנות אליו דרך הדומיין שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אני רואה ששרתים זה עסק יקר, מה שהבאת זה באמת זול...

חשבתי על רעיון (בתור התחלה עד שהדבר הזה יוכל לכסות את עצמו...), אולי לעשות דפים סטאטיים באיזה , כמו שהצעת, ושמאחורי הקלעים זה יעבוד על סקריפטים של GAS ככה שזה משמעותית יותר זול, עד כדי בחינם לפעמים, ככה נחסוך את ההוצאות עד שהעסק יתחיל לרוץ ואז אוכל להעביר את זה למערכת נורמאלית.

השאלה אם סקריפטים יוכלו להתממשק עם אחסונים למיניהם ברמה של ליצור/למחוק דף. ואם זה בכלל מאובטח... לא הייתי רוצה שיתעסקו יותר מידי עם הקוד זה יכול להוביל לגישה לכל המערכת/מיילים/דרייב וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eido300

וואי אני רואה ששרתים זה עסק יקר, מה שהבאת זה באמת זול...

אם אתה מחפש זול יותר,

הצעה נוספת זה חברת Hetzner, חברת שרתים גרמנית.

https://www.hetzner.com/cloud

חבילת VPS בסיסית CPX11 עולה €4.35. הביצועים טובים אך לא מעולים, והשהות לגרמניה פינג 60ms בערך.

אין להם חבילת פלסק חינמי כמו ב-Vultr. אפשר להתקין לוח בקרה CyberPanel חינמי בעצמך (לא באיכות של פלסק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...