מחפש מחשב נייח לגיימינג שישמש בעיקר למשחקים של נער - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מחשב נייח לגיימינג שישמש בעיקר למשחקים של נער

didiram1
 Share

Recommended Posts

המטרה לקחת כרגע מחשב עם כרטיב מסך בסיסי (מובנה ?) שיתמוך לילד במשחקים אבל עם לוח אם שיתמוך בחיזוק המחשב בעתיד כמו הוספת וקניית כרטיס מסך חזק.

מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

2500

מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

פורטנייט, GTA

האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

לא טרקטור אבל גם לא משהו שקט מיוחד

האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

מארז עם אורות לנערים

האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

במבצעי סוף שנה

האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

לא

הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

המטרה לקחת כרגע מחשב עם כרטיב מסך בסיסי (מובנה ?) שיתמוך לילד במשחקים אבל עם לוח אם שיתמוך בחיזוק המחשב בעתיד כמו הוספת וקניית כרטיס מסך חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מפרט שאני מסתכל עליו כרגע ב 2400, יש רעיון לשיפור ?  

• מעבד
    AMD 7 5700G 3.8GHz - 4.6GHz 4MB 8 Cores
  • לוח אם
    לוח אם B550M DS3H Micro ATX
  • קירור למעבד
    מאוורר למעבד AMD
  • זכרון פנימי (RAM)
    Kingston 16GB 2666MHz DDR4
  • כונן SSD

SSD Plus 480GB
  • מאיץ גרפי / כרטיס מסך
    Radeon Graphics integrated
  • כרטיס קול
    5.1 ערוצים מובנה בלוח האם
  • ספק כח
    FSP FSP450-51ACC 80+ Active PFC 450W
  • מארז
    Ivory Hardware C1 - צבע שחור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של didiram1

Kingston 16GB 2666MHz DDR4

ממש לא. אם אתה מכוון  לכרטיס מובנה הם צריכים מהיר וכנראה גם כדאי כמות.

זה אחד הדברים שמאוד משפיעים על הביצועים .

ציטוט של didiram1

FSP FSP450-51ACC 80+ Active PFC 450W

זה מגביל אותך בכרטיס מסך עתידי.

ציטוט של didiram1

עדיף SSD מבוסס .

ציטוט של didiram1

יש רעיון לשיפור ?

בערב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט כמו שאתה מבקש עם כמה שיפורים  בהתאם למה שציינתי. גם כונן לקחתי 1 טרה  , אבל אני חושב שאת זה יש גם באיבורי . 

https://tms.co.il/builds/399453

במפרט של איבורי גם הקירור הוא כנראה פחות טוב ממה שבחרתי .

קירור טוב מאפשר להפעיל בביוס PBO שזה אוטומטי שהלוח והמעבד עושים בהתאם ליכולות שלהם .

בלי טוב ה PBO לא ישפר את הביצועים . 

אני לא באמת ממליץ על המפרט הזה , רק רוצה להראות שבחנות הזאת אתה מקבל תמורה יותר טובה.

אם מתעקשים על המסלול של רייזן עם אני חושב ש 5700G זה בזבוז כסף כי אתה בשום שלב לא תרוויח מ 8 ליבות עיבוד , זה לא רלוונטי למשחקים  אלא אם אתה מגיע לנקודה שאתה רוכש כרטיס מסך מאוד יקר. כרטיס כזה לא יתאים למחשב הזה ...

כן , ה שלו טיפה יותר חזק מה 5600G אבל זה זניח . 

תפסת מרובה לא תפסת...

אז אותו מפרט עם 5600G ב 300 ש"ח פחות נשמע לי הרבה יותר משתלם ומתקבל על הדעת

https://tms.co.il/builds/399455

זה מסלול סביר שאפשר בהחלט לחיות איתו  ובעתיד תוכל להכניס למחשב כרטיס מסך יותר טוב.

החסרון היחיד של הלוח שבחרתי , b450 במקום b550  הוא שאין תמיכה ב pcie4 . 

אבל גם ל 5700g/5600g/5500 אין תמיכה ( אלו המעבדים שאנחנו מדברים עליהם כרגע )  ב pcie4.

לדעתי במכלול של הגישה הכללית של המחשב, זה לא יהיה רלוונטי לכרטיס המסך העתידי שתכניס למחשב.

מהי לכאורה הבעיה ?  שחלק מכרטיסי המסך הפשוטים ( כמו זה שאני הולך להמליץ עליו עוד רגע )

מגיעים עם תמיכה ב pcie4x8  במקום X16 .

ברגע שאתה מחבר אותם ללוח ללא תמיכה ב pcie4 אז הם למעשה עובדים ב Pcie3x8. 

זה בניגוד לכרטיסים אחרים שיעבדו ב pcie3x16 .

רוחב הפס המדובר אינו משפיע על עבודת כרטיס המסך אלא על הקשר בין כרטיס המסך לזכרון ה של המעבד. ורוב הזמן המגרעה הזאת היא חסרת משמעות .

במבחנים שעשו לכרטיס הספציפי שאני מציע, ירידת הביצועים היא של 3% בממוצע  . 

אז ההצעה הסופית שלי היא :

https://tms.co.il/builds/399457

התפשרתי על כמות הזכרון ( פחות קריטי אם כלום לא הולך לכרטיס המסך המובנה ) לקחתי מעבד טיפ טיפה פחות חזק מה 5600G , זה ה 5500( ללא כרטיס מובנה ) - אצלי בסלון הוא משודך ל rtx3070 והיחיד שעובד קשה זה כרטיס המסך -  ואתה ב 2700 ש"ח עם מחשב שנותן במשחקים בערך פי 4 FPS מאשר המחשב ב2050 .

למעשה כרטיס המסך העתידי שדיברת עליו  כבר נמצא בפנים .

גם אם הכרטיס הזה שכרגע לא במלאי יהיה בעייתי להשגה, יש אופציות אחרות  בגזרת המחיר .

הם פחות טובים מה 6600 אבל עדין בליגה של פי +3 מהכרטיס המובנה( הכרטיס המובנה נותן ביצועים של gt 1030 ) 

נ.ב.  אצלי הלוח אפילו יותר פשוט ממה שלקחתי לך .

נ.ב.ב , אם יהיו מבצעי סוף שנה ותקבל הנחה של 7%-10% על המחיר הכולל, אז אפילו נשארת בתקציב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואוו איזה הסבר מדהים, עשית לי המון סדר עם הידע המורחב שלך.

מה אתה חושב לגבי החלפת הכרטיס מסך ? במידה ועוד יהיו מבצעי סוף שנה באחת החנויות להחליף אותו למשהו אפילו קצת יותר טוב במידה ואין במלאי ?

לגהי הלוח אם מעבד, כדאי לשקול מעבר ל i5 ?  יכול לתת תמורה למחיר טוב יותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח האם הכי זול למעבד i5-12400 עולה 100 ש"ח יותר ואנחנו כאמור לא לקחנו את הלוח הכי זול ל

מעבדי אינטל מהדורות האחרונים צורכים הרבה יותר חשמל מאשר מעבדי ( לא ברמה של השפעה על חשבון החשמל , כן ברמה של עומס על לוח האם ועומס על מערכת הקירור )  ולכן הלוח המינימאלי שאני הייתי משדך  ל i5 עולה 650 ש"ח שזה כבר 300 ש"ח יותר .  בנוסף לתוספת של 300 ש"ח למעבד ואולי תוספת קטנה לקירור אחר  

אז או שרוכשים i5 ב 400 ש"ח יותר שלא באמת יתן שום תמורה כי כשהוא יהיה בעומס כבד הוא יאט את עצמו ולמעשה כבר עדיף לשים 300 ש"ח אקסטרה על 5600X שיתן שיפור של 20% בביצועים בלי שצריך להחליף את הלוח והקירור .

או שרוכשים מערכת שמחזיקה i5 כמו שצריך ב 700 ש"ח יותר .

אבל בין אם התקציב גדל ב 400 עדיף לשים את זה על כרטיס מסך ואם התקציב גדל ב 700 , עדיף לחלק את זה בין מעבד לכרטיס מסך או רק לכרטיס מסך . 

כל עוד אתה רוכש כרטיס מסך ב 1000 ש"ח , המעבד לא אמור להגביל אותך.

מעבד i3 אמור לתת ביצועים יותר טובים  לפורטנייט וכו' מאשר ה 5500  ואפשר להשאר עם לוח פשוט וקירור פשוט אבל  בראיה קדימה לגבי המשחקים היותר כבדים ,  6 ליבות של 5500 הם יתרון על פני 4 ליבות מהירות של i3. 

רק בשביל  לדעת איפה אנחנו חיים , יש לך מסך רגיל של 60 הרץ או מסך לגיימינג עם קצב רענון של 120+ הרץ ? כי אם אתה על מסך רגיל ,  אין שום טעם להשקיע עוד  מילימטר על המעבד מעבר ל 5500 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתכנן לרכוש את ה  hz144 TUF 31.5 VG328H1B

או

ViewSonic 31.5" QHD 144Hz 1ms DP

או 

LG 31.5" 32GN600-B 165Hz 1ms DR

נראה לי בכיוון של ה VIEWSONIC  בעיקר בגלל המחיר והשירות שנותנים עד הבית

נערך על-ידי didiram1
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של didiram1

מתכנן לרכוש את ה  hz144 TUF 31.5 VG328H1B

FHD זאת רזולוציה שמתאמיה ל 24" ואם יושבים מספיק רחוק מהמסך אז ל27" , כל דבר מעל זה והחדות נפגעת קשות. מעבר לכך ש 31.5" זה מסך מאוד גדול וצריך לשבת די רחוק ממנו 

כל מה שדיברתי איתך , ובוודאי ההתייחסות לעבודה עם כרטיס מסך מובנה התייחס לעבודה ברזולוציה של FHD.

במסכים עם רזולוציה יותר גבוהה , עבודה על FHD מומלצת לא כמתיחה שפוגעת בחדות אלא עם שוליים שחורים  .

רזולוציית QHD מכפילה את העומס על כרטיס המסך ולמעשה הפעלת משחקים עם כרטיס המסך המובנה אינה רלוונטית כלל אלא אם מורידים רזולוציה. 

מסך קטן מידי עלול קצת לבאס , מסך גדול מידי זה בחילות ופגיעה קשה בחוויית המשחק בגלל שדה ראיה וירטואלי שאינו מותאם לשדה הראייה הממשי . 

לדעתי כדאי לנסות ולתת לילד לחוות מסכים גדולים לפני רכישה, הוא לא אמור להזיז את הראש בזמן המשחק, אם הוא מזיז ( והוא לא ישים לב, רק מי שמסתכל מהצד ישים לב ) אז צריך יותר קטן. אם הוא מזיז וכן שם לב, צריך הרבה יותר קטן.

( זאת לא מוסכמה , זאת דעתי ) 

המסכים הקעורים באים לתת מענה לעניין זה   , אבל עם שולחן עבודה רגיל אנחנו מדברים על 24" או 27" קעור .

מוזמן לפתוח דיון נפרד לגבי המלצה למסך בהתאם לדרישות , אולי זה יגרום למי שמבין בתחום יותר ממני לתת מענה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רזולוציה היא רזולוציה ולא משנה לכרטיס המסך אם המסך הוא 15" או 51" .

מבחינתי זה כרטיס קצת חלש ל qhd. גם בהגדרה מי שרוצה לעבוד על QHD מחפש מוצר שהוא קצת יותר חזק.

אף על פי כן, פורטנייט הוא משחק עם דרישות מאוד נמוכות , GTA5 הוא משחק  משנת 2015 ( שלא מיועד לילד בן 10 בשום צורה )  והם  יעבדו יפה וחלק עם הכרטיס הזה וגם הרבה משחקים יותר חדשים יעבדו יפה מאוד אם מתפשרים קצת על ההגדרות הגרפיות לאזור ה medium בשביל לקבל 100+ FPS או  HIGH לאזור ה 60 FPS . 

בכל מקרה הדיון עקר, הכרטיס לא זמין במלאי. מה שהכי קרוב אליו מבחינת ביצועים זה:

https://tms.co.il/nvidia-cards?product_id=107748

טיפה יותר זול קצת יותר חלש, עדין תמורה גבוהה לכסף  ואין צורך ללכת על יותר מזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...