כמה שאלות על קירור אוויר - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות על קירור אוויר

amit14
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

השימוש העיקרי שלי הוא גיימינג.

יש לי כרגע נוקטואה nh u14s  יחד עם 13700k..(הקירור המשיך איתי מה9700k שהיה לי קודם).

הקירור הקיים הגיע בהתחלה ל95-6 בחלק מהמקרים ולפעמים היו קריסות לדסקטופ.

הגבלתיצאת הכוח ל175/190 ועכשיו יותר יציב...אבל יש מקרים שמגיע ל78-9 ואפילו 82-6

לא יודע אם זה אמור להיות ככה , בחנות שהרכיבו אמרו שתקין כי שה מעבד חם...

מה שמביא אותי לשאלות לגבי מים:

1.האם המאווררים של הרדיאטור מתפקדים גם כמאווררים למארז ומספקים אוויר לשאר הרכיבים כאילו היו מאווררים רגילים למארז?או שהטמפ של כרטיס המסך ושאר הרכיבים יעלו במעבר מקירור אוויר לקירור מים?

2.הרעש של המשאבה משמעותי?ביחס למאווררים עצמם/כ.מסך וכו'.

3.ניסיתי להימנע ממעבר לקירור כזה..אבל נראה שה u14s לא מתמודד טוב עם 13700k.
שקט יחסית חשוב לי,יש חיה כזאת 360/280 שהוא גם שקט כמו אוויר וגם יכול להתמודד עם החום?גם של כלל המארז(לא מעניין אותי נראות..מעדיף ללא rgb)

ראיתי דברים טובים על liquid freezer ii 360..אבל אני לא מצליח למצוא לא בארץ ולא בamazon..למה זה?הפסיקו לייצר?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

השימוש העיקרי שלי הוא גיימינג.

לקירור שלך יש יכולת פיזור חום של כ 200 וואט . בגיימינג המעבד שלך לא אמור להגיע לשם ללא OC.

ראה תמונה בסוף. אם הבעיה שלך היא בגיימניג ללא OC , תוודא שהכל מהודק והגריז הטרמי מרוח תקין . 

1 - אם אתה מתקין את הרדיאטור מקדימה , האוויר שיכנס למארז יהיה חם יותר . זה ישפיע לרעה על טמפ' כל הרכיבים במחשב. כדאי להתקין למעלה אם זה מארז שיש בו פתחי אוורור טובים למעלה . 

2- היו פה דיונים  לגבי הנושא ובמספר מקרים עם מערכת כבדה ומארז בגדול רגיל התברר שמעבר לקירור מים שיפר את טמפ' כרטיס המסך  . 

אם נשלב בין הדברים  , אפשר להניח שאם חום המעבד לא יוצא מהמארז כהלכה  אז הוא מחמם את המארז .  אז גם עם אוויר חשוב לוודא שהאוויר החם מפונה מהמארז  .

אני כרגע חוזר מקירור 280 מאוד איכותי ל nh d 15  , לא הייתי מרוצה .   אבל אני חושב שהמארז שלי לא אפשר פיזור חום מספיק איכותי בהתקנה עליונה .  ובכל מקרה אני לא עושה את זה בגלל טמפ' אלא בגלל רעש  ונוחות ניקוי . 

אני עם 12700K . 

* אני לא חושב שהמשאבה עשתה רעש בעייתי .  יכול להיות ש360 היה נותן לי פתרון יוצר מוצלח אבל הראש שלי התקבע על העדפה של 140 על פני 120 ולכן לקחתי 280   . 

* יש קירורי אוויר שיכולים לטפל ב 13700K ללא OC . 

* אולי לקירור שלך אין בסיס מספיק גדול בשביל לכסות את כל המעבד ? 

image.thumb.png.4d8b21fbbbdc1bfcfe121cf8f54dd5cb.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

לקירור שלך יש יכולת פיזור חום של כ 200 וואט . בגיימינג המעבד שלך לא אמור להגיע לשם ללא OC.

ראה תמונה בסוף. אם הבעיה שלך היא בגיימניג ללא OC , תוודא שהכל מהודק והגריז הטרמי מרוח תקין . 

1 - אם אתה מתקין את הרדיאטור מקדימה , האוויר שיכנס למארז יהיה חם יותר . זה ישפיע לרעה על טמפ' כל הרכיבים במחשב. כדאי להתקין למעלה אם זה מארז שיש בו פתחי אוורור טובים למעלה . 

2- היו פה דיונים  לגבי הנושא ובמספר מקרים עם מערכת כבדה ומארז בגדול רגיל התברר שמעבר לקירור מים שיפר את טמפ' כרטיס המסך  . 

אם נשלב בין הדברים  , אפשר להניח שאם חום המעבד לא יוצא מהמארז כהלכה  אז הוא מחמם את המארז .  אז גם עם קירור אוויר חשוב לוודא שהאוויר החם מפונה מהמארז  .

אני כרגע חוזר מקירור 280 מאוד איכותי ל nh d 15  , לא הייתי מרוצה .   אבל אני חושב שהמארז שלי לא אפשר פיזור חום מספיק איכותי בהתקנה עליונה .  ובכל מקרה אני לא עושה את זה בגלל טמפ' אלא בגלל רעש  ונוחות ניקוי . 

אני עם 12700K . 

* אני לא חושב שהמשאבה עשתה רעש בעייתי .  יכול להיות ש360 היה נותן לי פתרון יוצר מוצלח אבל הראש שלי התקבע על העדפה של 140 על פני 120 ולכן לקחתי 280   . 

* יש קירורי אוויר שיכולים לטפל ב 13700K ללא OC . 

* אולי לקירור שלך אין בסיס מספיק גדול בשביל לכסות את כל המעבד ? 

image.thumb.png.4d8b21fbbbdc1bfcfe121cf8f54dd5cb.png

תודה רבה על התגובה.

המארז שלי הוא p101 silent של אנטק.

מה שמאפשר מקדימה 3*120 או 2*140 ומאחורה 1*140.

עם החלפת המערכת הותקנו מקדימה 3* nf a12x25 ומאחור f14..

אתמול שיחקתי בלי הדלת של המארז ולא ראיתי בכלל שינוי בטמפ המעבד..ככה שלא חושב שזה בעיה של פיזור בתוך המארז.

בחנות שהתקינו טענו שהטמפ בסדר וזה מעבד חם..אבל לא נשמע לי סביר כי לפני הגבלת הכוח של המעבד הייתי מגיע בbf2042 למעל 93 ולפעמים היה קורס..

גם עכשיו עם הגבלת הכוח כשtlou  היה בונה שיידרים המעבד הגיע למעל 90 ואז פעמיים הייתה לי קריסה...

המשחה התרמית שהותקנה הייתה חדשה של thermal grizzly .

האם רלוונטי במארז כזה לשים רדיאטור מקדימה שיכניס אוויר (יכנס בעצם רק משם..אין כניסה מהצדדים/מלמעלה)..או שזה רק יהיה גרוע יותר?

ראיתי שגם liquid freezer ii 280 נחשב לטוב ויש זמין בארץ.

אני מבין שבקרוב אמור לצאת deepcool assassin iv  שאולי יוכל להתמודד עם דור 13 ולהישאר שקט...אבל לא מוצא פרטים מתי יצא..

נ.ב

איזה 280 היה לך שהרעש הפריע לך עד כדי כך שחזרת לאוויר?רעש זה משהו שמפריע גם לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אולי צריך להחליף משחה תרמית.

שאתה מרים את הקירור תזהר שלא תרים ביחד את המעבד.

תנגב טוב את המשחה הישנה ואז תשים חדשה

זה הותקן בחנות...משחה תרמית חדשה לגמרי של thermal grizzly 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל אצלי , רק במוצ"ש חזרתי ל d15 .

corsair h115i elite capellix.

היא לא רועשת , היא פחות שקטה מה D15  .

במארז שלי אין מספיק פתחי אוורור למעלה אז ההתקנה למעלה התבררה כלא מוצלחת .

בתוך המכלול של כבשן קטן במקום כרטיס מסך בתוך מארז גדול ושקט שהתברר כלא מספיק מאוורר  ואילץ אותי להחליף את האחורי ביותר חזק , נוצר מצב שהמחשב אינו חרישי  במנוחה . 

מבין כל הדברים , המעבד לא עובד אצלי קשה , ראה טבלה שצרפתי  לגבי הצריכה שלו ובגיימינג ועוד על הוא בשביתה איטלקית  ולא מתחמם  .

כאמור , המערכת ב STOCK ללא OC . עם OC הייתי נשאר איתה  ומחפש פתרונות אחרים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה  kryonaut  היא משחה שלא נוח לעבוד איתה , אתה סיפקת אותה או שהחנות מכרה לך אותה ? 

בכל מקרה, לפעמים יש פאשלות ,  רק מי שלא עובד לא טועה , אולי משהו לא יושב שם טוב. 

אתה יכול להריץ OCCT  , זה יראה לך כמה וואט המעבד צורך ומה הטמפ' .  במצב סטוק , ללא פתיחה של PL  גם ה 13700 אמור להיות בצריכה של 125 וואט לאורך זמן .  93 בזמן משחק זה גבוה,  מה הטמפ' של כרטיס המסך ( ואיזה כרטיס זה ? ) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

ה  kryonaut  היא משחה שלא נוח לעבוד איתה , אתה סיפקת אותה או שהחנות מכרה לך אותה ? 

בכל מקרה, לפעמים יש פאשלות ,  רק מי שלא עובד לא טועה , אולי משהו לא יושב שם טוב. 

אתה יכול להריץ OCCT  , זה יראה לך כמה וואט המעבד צורך ומה הטמפ' .  במצב סטוק , ללא פתיחה של PL  גם ה 13700 אמור להיות בצריכה של 125 וואט לאורך זמן .  93 בזמן משחק זה גבוה,  מה הטמפ' של כרטיס המסך ( ואיזה כרטיס זה ? ) 

אני סיפקתי אותה...אחרי שראיתי שהיא מאוד מומלצת..

הכרטיס הוא ftw3 3080 ti..עם קצת אנדוולט,לרוב נמצא בסביבות ה67-8 מעלות

במקרים מסויימים יכול להיות ב70 ומשהו מעלות

נערך על-ידי amit14
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.ocbase.com/download

אתה משחק על FHD ? גם אם כן הטמפ' של המעבד לא הגיונית . אם אתה משחק על יותר  גבוה , הוא בכלל לא בעומס.

אפשר ב afterburner  להראות cpu power . 

אם יש לך צלע שטובה ל 200 וואט בקירוב ואתה רואה שהמעבד מגיע להתחממות יתר כאשר הוא בעומס של 100 וואט בממוצע  - יש לך בעיה בהולכת החום מהמעבד לצלע .

היו מקרים שחנויות מקצועיות הוציאו מחשב בלי להסיר את המדבקה מצלע הקירור ( ברור לי שזה לא המקרה אצלך ) 

בחיאת , יש פה מבחן שלם של אתר מקצועי שבוצע עם הצ"ק שלך !

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-13700k/23.html

שים לב למה שכתוב למעלה  , רק מדידות OC בוצעו עם מים , השאר עם ה 14s .

אתה מוזמן לבדוק את העמוד הראשון לגבי מפרט מדוייק .   עמוד 4 , TEST SETUP . 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

https://www.ocbase.com/download

אתה משחק על FHD ? גם אם כן הטמפ' של המעבד לא הגיונית . אם אתה משחק על יותר  גבוה , הוא בכלל לא בעומס.

אפשר ב MSI afterburner  להראות cpu power . 

אם יש לך צלע קירור שטובה ל 200 וואט בקירוב ואתה רואה שהמעבד מגיע להתחממות יתר כאשר הוא בעומס של 100 וואט בממוצע  - יש לך בעיה בהולכת החום מהמעבד לצלע .

היו מקרים שחנויות מקצועיות הוציאו מחשב בלי להסיר את המדבקה מצלע הקירור ( ברור לי שזה לא המקרה אצלך ) 

בחיאת , יש פה מבחן שלם של אתר מקצועי שבוצע עם הצ"ק שלך !

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-13700k/23.html

שים לב למה שכתוב למעלה  , רק מדידות OC בוצעו עם קירור מים , השאר עם ה 14s .

אתה מוזמן לבדוק את העמוד הראשון לגבי מפרט מדוייק .   עמוד 4 , TEST SETUP . 

משחק על 1440p.

אם אני זוכר נכון בפעם האחרונה שהסתכלתי (עם hwmonitor) ראיתי באיזור ה120-30 וואט...אבל אבדוק שוב מחר/מחרתיים כשיצא לשחק ואעדכן.

התכתבתי היום שוב עם החנות..הם טוענים שהטמפ' הגיוניות לגמרי...גם 90+....

הסמנתי גם במיוחד לפני ההתקנה contact frame  אחרי שראיתי שבדורות 12/13 זה עוזר בהרבה מקרים.

אבל הם אמרו שזה מסיר את האחריות אז חזלשתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

אם אני זוכר נכון בפעם האחרונה שהסתכלתי (עם hwmonitor) ראיתי באיזור ה120-30 וואט...אבל אבדוק שוב מחר/מחרתיים כשיצא לשחק ואעדכן.

לאפטרברנר יש OSD ויש אופציה לשמור לוג .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

התכתבתי היום שוב עם החנות..הם טוענים שהטמפ' הגיוניות לגמרי...גם 90+....

מי שסומך על עצמו לא מתבייש ולא מסרב לבדוק את עצמו.

אני מניח שיש בעיה של שינוע אבל הפירוק וההרכבה זה 10 דקות . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את המעבד הזה עם CROSAIR 4000D AIRFLOW ועם הקירור הזה מאמזון שקראתי עליו המלצות - 

https://www.amazon.com/gp/product/B09P35NQXS

עובד מעולה, כשאני סתם גולש  באינטרנט עם הרבה טאבים המעבד על 40C בערך,  אני משחק רק CSGO בינתיים והכי הרבה שראיתי את המעבד היה 75C.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...