האם קירור נוזלי יותר טוב למשחקים? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קירור נוזלי יותר טוב למשחקים?

aviv00
 Share

Recommended Posts

קירור נוזלי "סופג" את החום מהר יותר

שהמעבד מסיים משימה הטמפ, יורדת מהר יותר

האם זה יכול לעזור ל LOW FPS  0.1 1 % ?

ההנחה היא: שהתכונה הזאת משאירה את המעבד בתדר גבוהה ויציב לאורך זמן

וככה לא נוצרים "לאגים"

אגב משחקי ESPORT כמו VALORANT CSGO

תודה

עריכה:

כדאי טוב

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ולא.
כן- וכרטיסי מסך מספקים ביצועים טובים יותר תחת מעטפת חום פחותה.
לא- כי לא הייתי בונה על שינוי של שמים וארץ.

קירור מים הוא יותר אמצעי להשגת טמפרטורות נמוכות יותר באוברקלוק או עבור מעבדים או מאוד חמימים. 

נערך על-ידי RayZ
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה היא : לא.

כל עוד הקירור אוויר ברמה דומה לא יהיה שום הבדל בביצועים.

אם הקירור אוויר ברמה יותר נמוכה יכול להיות הבדל קטן לפני thermal throttling כי השבבים היום משנים את התדר שלהם גם כתלות בטמפרטורה(לא משהו שאדם רגיל יכול להרגיש בו).
אם השבב מגיע ל100~ מעלות עם קירור האוויר שלך אז שיפור של הקירור כמובן ייתן לך שיפור(במשחקים אני לא מכיר כמעט שום מעבד שמצריך קירור רציני, משחקים לא מעמיסים על המעבד יותר מדי בדרך כלל, בטח ובטח לא משחקי E-sport שבקושי מעמיסים על אחת).
השקעה בקירור כאשר אתה לא במצב של הגעה לטטמפרטורות בהן השבב מפעיל הגנות כמעט תמיד לא שווה את ההשקעה הכספית.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית לא. 

בגלל מה שmoon mage אמר.

אולי קצת בעיקיפין -

בלוק אוויר ענק בתוך המארז מפריע לפיזור החום של כרטיס המסך , בהנחה שכרטיס המסך הוא מהליגה הבכירה .

התווכחתי נגד מים מספר פעמים בשנה האחרונה ובסוף בדקתי בעצמי וגיליתי שטעיתי .

מעבר מ dh14 מסיבי או איך שלא קוראים לו לקירור מים שיפר את הטמפ' של כרטיס המסך . אז אם כרטיס המסך מגביל את הבוסט שלו בגלל טמפ' , זה יכול לעזור . 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות

קושיה נוספת:

לא יכול להיות מצב כזה שאיזור מסויים במעבד או איזור על פיסת הסילקון שמתחממת בצורה הרבה יותר קיצונית משאר הסילקון

ומאלץ את המעבד להוריד את התדר לאותו ליבה?

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

תודה על התשובות

קושיה נוספת:

לא יכול להיות מצב כזה שאיזור מסויים במעבד או איזור על פיסת הסילקון שמתחממת בצורה הרבה יותר קיצונית משאר הסילקון

ומאלץ את המעבד להוריד את התדר לאותו ליבה?

אם אתה מדבר על בעיה ברמת המגע בין צלע הקירור ל IHS של המעבד אז  צריך לדאוג לגוף עם מגע טוב.

אם אתה מדבר על בעיה במגע בין הסיליקון ל IHS , אז אתה צריך לבצע delid . 

וכן , יש הרבה בעיות לגבי איכות הולכת החום של ה IHS . עושה רושם שגם אלדר לייק מצדיק ( ומאפשר ) DELID .

כל מה שלא מולחם  מצדיק DELID והחלפת ה TIM למתכת נוזלית . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אם אתה מדבר על בעיה ברמת המגע בין צלע הקירור ל IHS של המעבד אז  צריך לדאוג לגוף קירור עם מגע טוב.

אם אתה מדבר על בעיה במגע בין הסיליקון ל IHS , אז אתה צריך לבצע delid . 

וכן , יש הרבה בעיות לגבי איכות הולכת החום של ה IHS . עושה רושם שגם אלדר לייק מצדיק ( ומאפשר ) DELID .

כל מה שלא מולחם  מצדיק DELID והחלפת ה TIM למתכת נוזלית . 

אני לא יודע אם הייתי ממליץ למישהו לעשות delid למעבדים מולחמים, הסבירות לשבור את הסיליקון מאד גבוהה איתם :\.

בכל מקרה ממה שהבנתי השיפור לא כל כך גדול בדור 12, אז שוב אני לא הייתי ממליץ להתעסק עם זה.

מבחינת השאלה של אביב בהחלט יכול להיות(ואפילו כמעט בטוח) שיהיה חלק אחד משמעותית יותר חם מחלקים אחרים במעבדים מודרניים, עד כמה שאני יודע אין לך יותר מדי איך להשתמש במידע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

כל מה שלא מולחם  מצדיק DELID -  מה שכן מולחם לא צריך החלפה של TIM ועד כמה שאני יודע בכלל אי אפשר לבצע  DELID בכלים פשוטים 

לא ממליץ לאף אחד לבצע DELID אבל זה הפתרון לבעית הולכת חום בין הסיליקון ל IHS . 

כל עוד לא הוצגה בעיה קונקרטית , הדיון תאורטי  ו DELID משפר הולכת חום בין סיליקון ל IHS  אז על הנייר זאת הדרך לשיפור  .

אכן , תמיד יהיה אזור בסיליקון שהוא יותר חם מאחר אבל ככל שהולכת החום תהיה יותר טובה כך הפרשי הטמפ' בין אזור לאזור יהיו נמוכים יותר .

https://www.tomshardware.com/news/alder-lake-copper-ihs-drops-temps-15-celsius

בהתאם לכתוב כאן, אני די בטוח שהחלפה של ה TIM המקורי במתכת נוזלית והשארת ה IHS המקורי מאלומיניום הייתה משפרת לפחות   10 מעלות אם לא יותר מזה ( ביחס למקור ) 

החוליה החלשה היא המוליך בין הסיליקון לIHS . 

ואם באמת קיימת בעיה קונקרטית שביצועי המעבד נראים פחות טובים מהמצופה , אולי כדאי לבדוק שהזכרונות עובדים במהירות הנכונה

וב dual channel

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...