מחשב נייח לאדריכלות\גיימינג עד 9000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לאדריכלות\גיימינג עד 9000 ש"ח

DeAk
 Share

Recommended Posts

אהלן!

חבר ביקש ממני עזרה בקניית מחשב חדש למטרת שימוש בתוכנת אדריכלות + גיימינג.

הדרישות של תוכנת האדריכלות נמצאות בלינק הבא: https://lumion.com/requirements.html  ואנחנו מנסים כמה שיותר לכוון ל High-end requirements.

בנוסף, המחשב ישמש לגיימינג ברמה הכי גבוה שאפשר כמובן.

ניסיתי לבנות בעצמי כמה אופציות ומאוד התקשיתי לא לעבור את התציב של 9K. לדוגמא: 

image.png.7971957b8c6be8d49aea84662c428100.png

או זה מ starpc: 

image.png.3860a480ae822217b249a842bd0f0053.png

לפי דעתי האישית, 3080 הוא חובה כדי לקבל בצורה איכותית באמת ולפי מה שראתי הדגמים של הם הבטוחים ביותר מבחינת הקריסות של גירסאות ה 3080.

אז כמובן שלשים את הדגם היציב ביותר.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

9000 ש"ח - במידה ואין ברירה אפשר לחרוג קצת

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

תוכנת אדריכלות - https://lumion.com/requirements.html ב High-end requirements + גיימינג לדוגמא COD:MW וכו...

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

אין צורך

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

אין

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב אבל לא בעדיפות עליונה

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

אין העדפות

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין העדפה, חשבנו על אופציה לרכישת חלקים מ אם זה מומלץ בכלל

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

כמה שיותר מהר

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

אין

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

קיים מסך 4K

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אין

תודה רבה על העזרה חברים!

נערך על-ידי DeAk
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DeAk

שאלה נוספת, כמה באמת יש סיכון בלקנות כרטיס 3080 שלא מיוצר על ידי Asus? יש חברות נוספות שבטוח לקנות מהן?

אתה מדבר ברצינות? לא טובה יותר מאף חברה אחרת וצריך להסתכל פרטנית לפי הדגם.
המפרט הראשון מבוזבז ברמה שקשה להבין, השני נראה יותר טוב, אבל גם בו אפשר לחסוך הרבה.
אם אתה רוצה משהו באזור ה9000 הייתי הולך על זה:

מעבד: 2438 ₪ - * אספקה לא סדירה * - AMD 12 Core Ryzen 9 5900X Up To 4.8Ghz BOX
קירור מים למעבד: 279 ₪ - MasterLiquid ML240L V2 RGB
לוח אם: 716 ₪ - TUF GAMING -PLUS
זכרון: 580 ₪ - XPG 16G 3200Mhz CL16 GAMMIX D20 BLACK (כמות: 2)
כרטיס מסך: 4115 ₪ - * מלאי מוגבל, בהרכבת מחשב * - RTX3080 8G D6 SG 1-Click OC 4XFAN
דיסק קשיח: 509 ₪ -  WD Blue 1T SN550  R/W Up To 2400 / 1950MB/s 5 Year Warranty
ספק כוח: 590 ₪ - * חדש * - GIGABYTE 850W 80+ GOLD MODULAR - 10 YEAR Warranty 
מארז: 367 ₪ - NX800

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 9594 ₪ 

אבל בכל מקרה שתדע שכנראה גם המעבד וגם כרטיס המסך ייקחו יותר מחודש גם אם תזמין ממש עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, תודה רבה על העזרה!

דבר שני, אז איך אני באמת יכול להיות בטוח שZOTAC באמת יציבים? הבנתי שצריך לבדוק את כמות וסדר ה capacitor בכרטיס נכון?

כמה שאלות בקשר למפרט שהוספת:

1) יש עדיפות לקירור מים או אויר? אויר לא יותר אמין?

2) לוח אם - מה ה- יתן לנו לטווח הארוך?

3) כרטיס מסך - לפי הדרישות של התוכנת אדריכלות, יש צורך ב11G , בGALAX יש 8G לפי מה שאני מבין. יש חשיבות לדעתך?

המון המון תודה!

נערך על-ידי DeAk
הוספת שאלה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DeAk

דבר שני, אז איך אני באמת יכול להיות בטוח שZOTAC באמת יציבים? הבנתי שצריך לבדוק את כמות וסדר ה capacitor בכרטיס נכון? לא, זו היתה שמועה לא קשורה והבעיה שהיתה נפתרה בעידכון דרייבר.

1) יש עדיפות לקירור מים או אויר? אויר לא יותר אמין? לא קריטי, אתה יכול ללכת על אוויר במחיר דומה

2) לוח אם - מה ה-X570 יתן לנו לטווח הארוך? בגדול כלום, אם אין פיצ'ר ספציפי שאתה צריך מהלוח(מעל 8 כונני איחסון לדוגמה) והלוח יכול לספק מספיק חשמל אין סיבה להשקיע יותר.

3) כרטיס מסך - לפי הדרישות של התוכנת אדריכלות, יש צורך ב11G זיכרון, בGALAX יש 8G לפי מה שאני מבין. יש חשיבות לדעתך? לכל 3080 יש 10GB יש להם שגיאה בהקלדה של הדגם.

המון המון תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

דבר שני, אז איך אני באמת יכול להיות בטוח שZOTAC באמת יציבים? הבנתי שצריך לבדוק את כמות וסדר ה capacitor בכרטיס נכון? לא, זו היתה שמועה לא קשורה והבעיה שהיתה נפתרה בעידכון דרייבר.

1) יש עדיפות לקירור מים או אויר? אויר לא יותר אמין? לא קריטי, אתה יכול ללכת על קירור אוויר במחיר דומה

2) לוח אם - מה ה-X570 יתן לנו לטווח הארוך? בגדול כלום, אם אין פיצ'ר ספציפי שאתה צריך מהלוח(מעל 8 כונני איחסון לדוגמה) והלוח יכול לספק מספיק חשמל אין סיבה להשקיע יותר.

3) כרטיס מסך - לפי הדרישות של התוכנת אדריכלות, יש צורך ב11G זיכרון, בGALAX יש 8G לפי מה שאני מבין. יש חשיבות לדעתך? לכל 3080 יש 10GB יש להם שגיאה בהקלדה של הדגם.

אוקיי, טוב לדעת! קראתי כל כך הרבה מידע על זה, וכבר היה מאוד קשה להבין מה אמת ולמה לא.

שוב תודה רבה, עזרת לי המון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DeAk

מצטער על ההקפצה, אבל שאלה קטנה נוספת.

במידה ו Ray Tracing לא כזה חשוב לי, האם עדיף ללכת על 6800XT? לפי מה שאני רואה הוא יותר מהיר ועם יותר זיכרון.

מה אומרים?

קודם כל ה6800XT לא זול יותר ולא באמת מהיר יותר(תלוי רזולוציה בעיקר) אז אני לא רואה בשביל מה, מעבר לזה שאני לא מכיר אף תוכנה שהיא לא משחק שהכרטיסים של תומכים בה, אם אתה רוצה לעשות איזשהו שימוש במחשב חוץ ממשחקים בצורה רצינית אתה פשוט לא יכול לקנות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...