ביקורת - מקלדת מכאנית Sharkoon Purewriter - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת - מקלדת מכאנית Sharkoon Purewriter

VanHalen
 Share

Recommended Posts

היי,

אני יודע שיש המון ביקורות ברשת על (כולל באתר הזה) ואני יודע שאפשר די בקלות למצוא גם ביקורות על המקלדת הזאת.

לכן אני לא רוצה לתת עוד ביקורת כללית, מקיפה ונטולת חוות דעת אמיתית, זה כבר יש לנו.

אני רוצה לכתוב את הביקרות שאני לא מצאתי שחיפשתי לקנות מקלדת. מהמקום של משתמש ממוצע וחסר ניסיון.

רקע, אני עובד עם מחשב המון שנים ותמיד רק עם מקלדת ממברנה.

המקלדת האחרונה שלי עד עכשיו הייתהMicrosoft Sidewinder x6 למי שמכיר.

אחת היציאות הבודדות של בעולם הגיימינג.

אחרי 12 שנות פעילות הגיע זמנה והתחלתי לחפש מקלדת חדשה שמתאימה לכל שימוש אבל עם דגש על גיימינג.

התחלתי לקרוא ביקורות על , יש המון מידע וכמשתמש חסר ניסיון קצת הלכתי לאיבוד.

לא ממש ברור מכל הביקורות האלה מה באמת ישפיע עלי ומה באמת יהיה חשוב לי בסופו של דבר.

אחרי שעות של מחקרים, ובעקבות , הבא עלינו לטובה, הרשתי לעצמי לקנות שתי מקלדות.

קודם כל קניתי את ה Logitech G513, כמו שנאמר עליה רבות,  אפילו פה באתר, בהחלט מדובר בכלי מרשים מכל הבחינות (פרט לעובדה שאין חיווטי לnumlock שזה ממש בושה).

לצערי פספסתי את ה G413 שנעלמה מהמדפים מהר מאוד, אז השקעתי :)

בכל מקרה, הייתה מקלדת נוספת שקרצה לי, השרקון פיור רייטר.

היא זולה מאוד למקלדת מכאנית (260 שקל בבלאק פריידי) , רכיבים טובים, ביקורות טובות ונראית מדהים (לטעמי).

לא התאפקתי וקניתי גם אותה בגרסת הסוויטשים האדומים.

על רגל אחת:

שרקון:  חברה ותיקה יחסית בתחום שמספקת מוצרי גיימינג בעיקר לשוק הנמוך והבינוני. בשנים האחרונות נעשה מאמץ לספק מוצרים ברמה גבוהה וכך גם הביקורות מפרגנות.

המקלדת: מדובר על סוויטשים של קייל (Kailh), תאורת , מקלדת דקה ועדינה למראה עם מקשי פרופיל נמוך,

n-key rollover support, anti-ghosting keys and a polling rate of 1,000 hertz

PureWriter_RGB_DE_angled.jpg

אם לסכם את הדברים עד כאן:

עד היום עבדתי רק על מקלדות ממברנה, חודש שעבר רכשתי שתי ועליהם מתבססת הביקורת.

המקלדת של שרקון פשוט מושלמת לטעמי.

המקשים שלה מגיעים בפרופיל נמוך וזה משמעותי.

למי שלא מנוסה במקלדות מכאניות, במקור יש להם מקשים בגובה של גורדי שחקים (למי שמגיע מעולם הממברנה) ויש להם רעש שעלול להעיר את השכנים.

כפתורי הפרופיל נמוך של השרקון מגיבים כלכך מהר וכייפים למגע שזה ממש חוייה לעבוד עליה. הם גם שקטים מאוד ונותנים תחושה ממכרת.

היא נראית מושלמת, מראה נקי, מינימלי ופשוט, לא תופסת יותר מידי מקום על השולחן, שזה פרט חשוב מאוד למי שאין הרבה נדלן (כמוני).

מבחינת תאורה, נראית מאוד מקצועית ומושקעת, יש מספיק מקשי קיצור שניתן לשחק עם התאורה ללא ( לא ניסיתי אפילו להתקין אותה עדיין).

שורה תחתונה, לא צריך להוציא הרבה כסף כדי להינות ממקלדת מכאנית שהיא גם מרשימה חיצונית וגם נוחה מאוד עד ממכרת.

המעבר ממקלדת ממברנה כנראה מסירה ממני את ההרגלים שמשתמשי המכאניות הותיקים רגילים ומכורים להם.

המקשים בפרופיל נמוך מרגישים לי כמו בבית מצד אחד וממכרים מצד השני במהירות שלהם, במגע שלהם ובצליל שהם מפיקים.

אמנם יש לי אותה מספר שבועות בלבד וימים יגידו איך היא שורדת בטווח הארוך יותר.

מי שרוצה לחסוך בנדלן עוד יותר, יש לה גם גרסת שהיא ללא הNUMPAD ולכן יותר מתאימה לגיימינג.

מקווה שעזרתי למישהו.

קישור לאתר היצרןhttps://en.sharkoon.com/product/PWRGB

אגב, בנוסף רכשתי גם את העכבר שלהם, Sharkoon Light2, קליל במיוחד ולכן מיועד למשחקי יריות מגוף ראשון, גם הוא כלי ברמה גבוהה ובמחיר ממש טוב, אבל זה כבר סיפור אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני גם איש ממבראנות מאז ומעולם, שחושב לנסות  מקלדת מכאנית ראשונה (ואיכשהוא לא מגיע לעשות זאת). שאלות על השארקון:

1.  האם אפשר לכבות את האורות המגוחכים האלה?

1. 2. כמה נמוך הוא הפרופיל הנמוך? או ליתר דיוק - מהו המרחק אשר כיפת המקש עוברת בלחיצה, עד לעצירה בתחתית?
  2. 3. למה דווקא גרסת המתגים האדומים היא שמשכה אותך ("לא התאפקתי")?
  3. 4. אתה רומז שמקשים גבוהים תמיד מרעישים... אבל אני זוכר שזה תלוי במתגים.
  4. 5. המקלדת לכאורה מיועדת להקלדה, ואתה ממוקד במשחק.
  5. 6. האם מימדי המקלדת הם מימדים של מקלדת ממבראנה רגילה ופשוטה, או שהיא צרה יחסית? (אני לא אוהב מקלדות צרות)
  6.  
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

1. לא ניסיתי האמת, אני אבדוק לך, אבל יש פרופילים ממש עדינים ונעימים, לא מרגיש כמו דיסקו.

2. להבדיל ממקלדת מכאנית סטנדרטית, ששם המקשים מרגישים גבוהים מהרגיל, פרופיל נמוך מרגיש באותו גובה של מקלדת ממברנה סטנדרטית (לא כמו לפטופ שזה מזעזע לדעתי).

3. עלות תועלת :)

4. ממש לא, ציינתי עובדה היסטורית על . אתה צודק היום יש הכול מהכול והמתגים הם אלו שקובעים.

5. לדעתי קשקוש, מקלדת זה מקלדת זה מקלדת. אני עובד עליה (מקודד) הרבה יותר ממשחק עליה(פורטנייט). דווקא במשחק אתה כלכך עסוק במשחק שאין משמעות למקלדת, היא פשוט נוחה, אתה לא חושב על זה. לעומת זאת בעבודה אני נהנה ממנה הרבה יותר.

6. היתרון והחסרון שלה (תלוי מה אתה מחפש), שהיא מינימלית, אין מקשי מאקרו שתופסים נדל"ן.

לא לקחתי מידות, לדעתי היא ממש במימדים של מקלדת ממברנה ממוצעת. אם זה חשוב לך, קח מידות של מקלדת שאתה אוהב מול המקלדת הזאת.

מקווה שעזרתי (באיחור :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...