תעזרו לי בבקשה לבחור מחשב כף יד עד 1500 שח! - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעזרו לי בבקשה לבחור מחשב כף יד עד 1500 שח!

B0necrack3R

Recommended Posts

שלום לכולם.. אני רוצה לקנות מחשב כף יד במתנה לחבר, איני מבין דבר בתחום

אז אני צריך את עזרתכם שתייעצו לי מה הכי כדאי לקנות עכשיו בשוק עד 1500 ש"ח!

ובכלל תסבירו לי קצת מה ההבדל של המכשירים כיום..תודה :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט ששמרתי מהשוואה של מישהו באחד הפורומים:

כל אדם המחליט לרכוש מחשב כף יד, ימצא עצמו תוך זמן קצר מתחבט בשאלה:

מה עדיף? פאלם או פוקט פי.סי.

פאלם

- -

יתרונות:

1. מדובר על מכשיר מאוד נפוץ שמשווק בארץ באופן מסודר. הרבה שנות ניסיון והרבה משתמשים. מערכת ההפעלה יציבה מאוד.

2. תמיכה בעברית - שתי חברות מרכזיות המפיצות עברית שרק הולכת ומשתפרת מגרסא לגרסא (כלנית והראל).

3. מקלדת - ניתן למצוא מקלדות מתקפלות לפאלם אשר תומכות בעברית.

4. עלות - פאלם טנגסטן E החדש , עולה החל ב1200 ש"ח כולל עברית, כולל מסך איכותי כמו במכשירי הפוקט פי.סי. המתקדמים ביותר. המחסור בחיבור סריאלי לא יפריע למשתמש הזוטר ויתכן שאף למתקדם. עם העליה במדרגות המחיר (שאינן גבוהות, יש לציין) ניתן לקבל מכשירים משוכללים יותר.

5. קל משקל ודק.

חסרונות:

1. תמיכה בכתיבת מסמכי וורד מחייבת רכישת תוכנה.

2. מעבדים חלשים באופן סדרתי ביחס לIPAQ.

3. יכולות מולטימדיה ירודות יחסית במכשירים הזולים.

4. תאימות חלקית בלבד למערכת ההפעלה חלונות (שוב, יחסית ל-IPAQ).

5. המונח "עברית מלאה" קיבל פירוש חדש בכל הקשור למערכת ההפעלה גרסא 5: אין גרפיטי (הראל) וגם אם יש הוא מעורר גיחוך (כלנית).

PocketPC

- - - - -

יתרונות:

1. מדובר על מחשב זעיר (כולל מנהל קבצים ויכולות מולטימדיה).

2. תאימות מוחלטת למערכת ההפעלה .

3. ניתן להשתמש בו כדיסק נייד.

4. מעבד חזק יותר מזה של פאלמים בעלויות זהות.

5. עד לפאלם זאייר 71 וה-1910, המסך היה איכותי יותר. כעת הם שווים ולעיתים קיימת עדיפות לפאלם.

6. מגיע עם רחב במיוחד, 64MB ומעלה.

7. בעבר היה יקר מאוד - המחיר ירד פלאים בדגמים האחרונים.

8. עד לטגנסטן T3, ל-IPAQ מסך גדול יותר.

חסרונות:

1. תמיכה לקויה בעברית. גם זו של איירון עדיין אינה מאפשרת עבודה מושלמת כמו בפאלמים עם מערכת הפעלה גרסא 4.

2. אין מקלדת (חשוב במיוחד!!!) - ולכן לא רלוונטי לסטודנטים שמתכוונים להקליד. חשוב להדגיש שגם לא נראה בקרוב מקלדת - פניתי לאיירון ולPDAC ובשניהם הובהר לי שהפתרון הוא מקלדת אינפרא-אדום, הזוללת זמן סוללות באופן קיצוני.

3. סוללה חלשה יחסית למעבד - הדעות חלוקות. ניתן לומר שבגרסאות האחרונות משתווה לפאלם.

4. נמסר לי ע"י חבר כי קיימות נפילות רבות לעומת פאלם. - חשוב להדגיש כי מערכת ההפעלה מורכבת בהרבה ולכן כמות תקלות גבוהה יותר היא מובנת.

5. בד"כ כבד יותר מפאלם, עבה יותר מפאלם, אבל שוב, ההבדלים מצטמצמים ככל שמתקדמים בדגמים.

סיכום:

- - -

ל-IPAQ יש סטייל. אין ספק שמדובר במוצר איכותי ומשתלם. למי שצריך אחד כזה. המחיר הולך ויורד עם הזמן והתמיכה בעברית משתפרת.

ל-Palm יש יציבות, אמינות, תמיכה טובה יחסית בעברית, קל משקל ודק.

הראשון מתאים בעיקר למי שמחפש יישומי מולטימדיה בנסיעות ארוכות או ברכבת או לחילופין מי שמחפש משחקים ושעשועים כמו במחשב ביתי. כמו כן מי שצריך להזין אינפורמציה רבה באנגלית (בעזרת מקלדת חיצונית) וכמעט ואינו זקוק למקלדת עברית חיצונית. כמובן שמומלץ למשתמשי במחשב האישי.

השני מצטיין בתאימות לעברית ומתאים בעיקר לסטודנטים שמחפשים תחליף יעיל למחשב אשר ישמש אותם נאמנה. חשוב להדגיש כי התמיכה במסמכי וורד בפאלם היא דרך תוכנה נוספת שאינה חינמית, אך היא עולה באמינותה על התמיכה הבסיסית של פוקט פי.סי. (מדובר על QuickOffice 5.1). מקלדת חיצונית תומכת עברית קיימת בשוק. גם מחירו של הפאלם הולך ויורד והאפשרויות שהוא מציע עולות. הדגמים משתכללים ויוצאים לשוק בקצב מסחרר.

*בודאי שלא הזנתי את כל הפרטים שיש לי כאן. הכנסתי רק את מה שרלוונטי לאנשים שנמצאים במצב שלי ומחפשים מחשב כף יד טוב לצרכים סטודנטיאליים.

*אשמח לקבל תיקונים / הערות.

*את כל המידע הזה קיבלתי מכם - משתתפי הפורומים של פאלם ופוקט פיסי.

*רוב החסרונות של פאלם מול פוקט יסתיימו ביום בו תצא מערכת ההפעלה PALM OS6, המבוססת על BeOS המצויינת - ובמקביל תצא תמיכה אמיתית ומלאה בעברית. פוקט לעומתה, סוגרת את הפער בכל תחום התמיכה בעברית (בעיקר בגרפיטישל PDAC) בעוד פאלם (הראל וכלנית) צועדות לאחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף, תוכל לקרוא פה ביקורת השוואתית:

http://www.comp-talk.co.uk/Framesets/POS%20v%20PPC.htm

למרות שאין מסקנה נחרצת קבל את השורה התחתונה של כותב המאמר:

As for me? I think I'll stick with my PalmOne Tungsten|T3 for a while!

הבעיה של ה-PPC היא לא במכשיר, אלא במערכת ההפעלה! מסורבלת ולא אמינה. וזו גולת הכותרת.

ציטוט מתוך הודעה בפורום פאלם של תפוז, 3 סיבות להעדיף PALM על PPC:

1. מה קורה אחרי Hardreset

זה קורה לפעמים, אם תרצה או לא תרצה. בחן את התוצאות:

פאלם - סינכרון אחד של שלש דקות והפאלם חזר לתיקנו כאילו לא קרה כלום.

פוקט פי סי - תפנה לעצמך ערב אחד או שניים על מנת להתקין את כל התוכנות מחדש - במידה שיש לך אותם שמורות במקום כלשהוא או שלך תחפש את החברים שלך - במידה והם לא שמורות.

(האמור נכון על התוכנות בלבד ולא על קבצי הDATABASE)

2. מגוון של תוכנות יעילות וחינמיות

כן לפעמים אנו משתמשים גם בתוכנות שלא סופקו עם המכשיר בעת רכישתו.

פאלם - מגוון ענק של תוכנות וחלק נכבד מהם חינמיותץ גם אם ראית אצל חבר בפאלם תוכנה שמצאה חן בעיניך אתה יכול להעביר אותה אליך בקלות על ידי BEAM.

פוקט פי סי - מגוון התוכנות העומד לרשותך הוא קטן בצורה משמעותית (אביא דוגמא אחת: אין... אני חוזר על המילה... אין תוכנה בפוקט פי סי שמהווה תחרות למסד נתונים יעיל כמו Smartlist To Go) וכמעט שלא בנמצא תוכנות חינמיות. אתרי המכילים תוכנות חינמיות יש בהם בקושי כמה מאות תוכנות ואלו שבתשלום עולים הון יחסית למחירי התוכנות לפאלם.

בנוסף - אם ראית תוכנה יעילה אצל חבר בPPC לא תוכל להעביר אותה בשידור. להתקין אותה אצלך זה כמו להתקין אופיס 2003 בPC בבית.

3. סבלנות... אדוני... סבלנות...

לי אישית יש ספר טלפונים עם 1150 רשומות. חיפוש בספר טלפונים לפי שם משפחה לוקח לפאלם כמה שברירי שניה. בפוקט אתה צריך להעזר בסבלנות... שכן הפוקט מחפש... Please Wait...  Wait...  Wait

וזה לא בדיחה... מדובר בפוקט עם מעבד של 400 MHZ, בTT3 הייתי כבר עובר מזמן לאפליקציה הבאה... וכל זה קורה אחרי שהקשת שמונה (כן לא טעיתי... כל בעלי הפוקט מוזמנים לספור) הקשות עד שהגעתי לנקודה בה הוא מחפש שם. בפאלם זה היה קורה אחרי שני לחיצות - ובטונגסטן רק ע"י שימוש במקש הניווט המרכזי.

זה נשמע לא אמין אך אני מזמין כל בעל פוקט לשבת מולי ולשלוף מספר טלפון מספר הטלפונים.

אם כבר בחרת בפוקט פיסי, להלן כמה המלצות:

אל תתפשר על כמות הזיכרון - קח בחשבון כי נפחי התוכנות בפוקט הם בערך פי שלשה מהנפח בפאלם. בנוסף אתה צריך שטח זיכרון פנוי בו יוכלו להיפתח התוכנות (ריבוי משימות).

חפש מכשיר עם שטח זיכרון פנוי לשימוש בFile Srote - שטח זה יכול לשמש אותך להתקנות תוכנות שלא ימחקו במקרה של הרד ריסט.

אל תמכור את הפאלם - אתה עלול לחזור אליו מאוד מהר וחבל למכור מכשיר כדי לרכוש אחד אחר מיד אחריו.

דבר אחד הפוקט פיסי לוקח בגדול - מסך הTODAY. לא יעזור כלום אני מאוהב במסך השימושי והיעיל הזה.

נכון שמצאתי משהו דומה גם לפאלם - אך זה לשרשור חדש שאני אפתח מיד.

ראיתי הרבה דיונים על זה בפורומים שונים, הויכוח הזה הוא נצחי.

דיונים נוספים בנושא (חבל שלא חיפשת):

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=56523.0

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=54941.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה רציני?

שעתיים אני כותב לך פה השוואה בין PALM ל-PPC ומראה לך שה-PALM לוקח, ואתה הולך על PPC.

אם כך שיבוסם לך, תקנה מה שבא לך. לבריאות ותתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...