אמונה שירדה בצורה משמעותית בתקופה המודרנית...וטוב שכך...(שבוע של סקר) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמונה שירדה בצורה משמעותית בתקופה המודרנית...וטוב שכך...(שבוע של סקר)

Bloody hell

איך אתם מבחינת אמונה?  

905 הצבעות

1. 1. איך אתם מבחינת אמונה?

• אלוהים קיים אין ספק...אני מתנחל חרדי
    • אני שומר כשרות ועושה חגים
    • אני לא שומר כשרות..אבל עושה חגים
    • אני מסורתי
    • לא שומר כשרות ולא עושה חגים (לא צם וכ"ו)
    • אה? אלוהים? מה זה? O_o
    • אני לא יהודי / מאמין בדת אחרת

Recommended Posts

דת זה דבר מפגר...סליחה אם אני פוגע במישהו מאמין...אם נשארו בכלל..

דת זה דבר מפגר בגלל כמה סיבות:

הדת מאז העת העתיקה לא עשתה כלום בכדיי לתרום לאנושות! היא פילגה את הגזע האנושי ליהודים..מוסלמים.נוצרים..בודהיסטים וכ"ו..ואז בתוך הדתות עצמם היו פילוגים!

במקום שכולנו נהיה "הגזע האנושי" הדת באה ושמה עלינו תגים ותוויות שמפלגות אותנו לצדדים שונים...בגלל הפילוג נוצרו מלחמות ותחרות בין הדתות שגרמו להרס רב...מסעות הצלב... הג'יהד של המוסלמים וכ"ו...

ואם תנסו למצוא משהו טוב בדת אתם לא תמצאו...והעובדה שאנשים פונים לדת היא מתוך יאוש ותיסכול! וזה דבר שנראה לעיין יום יום..

אנשים מחליטים להרפות מהכול ולומר "אלוהים ידאג לשאר"..אם אתם שואלים אותי זו הדרך הכי שפלה וקלה להתחמק מהתמודדות עם המציאות...

והדרך שמנחילים את הדת היא סתומה ולא הוגנת לחלוטין..אחיין שלי לומד בביה"ס דתי וכל דבר שנאמר בתנ"ך כמשהו שאסור לעשות לפי ההלכה וכל השיט הזה המורים אומרים להם שאם הם יעשו את זה אז הם יהפכו למשוגעים!!!! זה חולני!! הם שוללים מהם את הזכות לבחור, תוך ניצול התמימות שלהם..

אני לא ישכח את המבט המפוחד של האחיין שלי כשרק למד שכשאוכלים בשר וחלב "הופכים למשוגעים"...זה היה כשהבאתי לו כוס חלב כדיי לצחוק איתו אחריי שאכל בשר...הוא בכה שעתיים בלי הפסקה תוך ידיעה ב100% (לפי דעתו) שהוא יהפוח למשוגע...בחיים שלי לא ראיתי שטיפת מוח ברוטלית שכזאת...

אני בעד להראות את כל הדרכים ולתת לאדם לבחור את מה שהוא רואה לנכון...לפי שיקולים ורצונות שלו.. ולא להגביל אותו למסגרת ואורח חיים מסויים ע"י שקרים וניצול נאיביות!

עד היום אפשר לראות את החרדים לא עושים ..יושבים בישיבה ו"מגנים עלינו בעזרת כח התפילה"... אל תשכחו!!! אנחנו רואים עד כמה כח התפילה הזה באמת עוזר ,יום יום: פה פיגוע שם פיגוע...פה חייל שם חייל..היהודים בתקופת השואה ואין סוף דוגמאות!

והתירוץ לזה(לפי החרדים) הוא שאנחנו ב"תקופה של תיקון" אלוהים מציב לנו קשיים כגון השואה לדוגמה ובוחן עד כמה אנחנו עוד נאמנים לו...כן בטח...ואת זה איך אתם יודעים???? ישבתם על כוס קפה בת"א עם אלוהים ואז הוא סיפר לכם? בולשיט!!! תתעוררו כבר אנחנו חיים בעולם מודרני שבו היגיון והסברים מדעיים מזמן עולים על הדת... צאו מזה ותכנסו סוף סוף לחיים האמיתיים..תתמודדו עם המציאות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל שכחת קטגוריה אחת, שאני ורבים משתייכים אליה...

מסרותיים זאת אומרת אנחנו מברכים בשישי ובחגים אבל לא שומרים

זה קצת מצחיק שניה אחת אתה בבית עם כיפה על הראש ומברך אחרי 2 דקות אתה במסיבה מלאה חטאים בת'א :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שכחת קטגוריה אחת' date=' שאני ורבים משתייכים אליה...

מסרותיים זאת אומרת אנחנו מברכים בשישי ובחגים אבל לא שומרים

זה קצת מצחיק שניה אחת אתה בבית עם כיפה על הראש ומברך אחרי 2 דקות אתה במסיבה מלאה חטאים בת'א :P

[/quote']

כן צודק...שחכתי את המסורתיים אבל לא נורא..

עדיין התמונה הגדולה נכונה בעיניי.. שאם לא היתה דת הכלל העולם בוא נגיד היה מקום טוב יותר לחיות בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אם אני לא מאמין באלוהים לא צם ולא אוכל מצות אבל את החגים אני עושה עם כל המשפחה בכיף??

אני בעצם לוקח את הטוב מהדת ומשאיר את הרע לחרדים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעצם לוקח את הטוב מהדת ומשאיר את הרע לחרדים ;D

LOL.....

אני לא מאמין בכלום, אבל הולך בחגים לסבתא וכאלה בשביל האוכל.... ;)

אה ולפעמים ביום כיפור לבית כנסת כדי שסבא יהיה שמח.... וכדי לפגוש כלמיני אנשים שאתה לא רואה כל השנה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה BIODOME שהוספת ;)

אז תצביעו שוב מי שהצביע ליפני ההוספה של מסורתיים כי זה מאופס...

תקשיבו אני יודע שרובנו עושים חגים ויש כאלה שלא מאמינים ועושים חגים ועוד כמה אפשרויות שאפשר לציין

אבל אני רוצה לראות איך האחוזים של האמונה בדת יורים עכשיו בתקופה המודרנית...זאת אומרת אני לא רוצה שתגידו מה אתם עושים עכשיו...כי כולנו יודעים שזה השפעה מההורים... אני למשל עושה את החגים באופן של לצום..וכול שאר הדברים...

אבל בעוד כמה שנים שאני יחיה לבד...בין אם זה להקים משפחה בשלב יותר מאוחר או אם זה סתם בתקופה של "רווק ות"א"

אני בקיצור רוצה לדעת מה אתם תעשו מבחינת עצמכם... שתהיו יותר גדולים וההחלטה לגביי הדת תהיה שלכם לחלוטין...כי אני כבר לא יצום לא ישמור כשרות לא כלום!!!! אז תצביעו לפי מה שאתם היום אבל תגובות תרשמו לפי מה שתהיו בעתיד והאופן שבו תחנכו את הילדים שלכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בן אדם שמאמין ומנסה להתקרב לדת אבל גם אני נגד חרדים....(לא אכפת לי שיהיו כאלה) הם הפכו את הדת לדבר מסחרי ומנצלים אותה לצרכים האישיים שלהם....שלא נדבר על כפייה....

לפותח הת'ארד (אני מכבד את זה שבחרת בדרך משלך..אז גם אתה תכבד את אלו שמאמינים ואל תשמיץ).... כתבת שאתה בעד בחירה חופשית.... רק שתדע שהתורה גם דוגלת ברעיון הזה.... שאלוהים ברא את האדם הוא נתן לו בחירה חופשית בין טוב לרע... (לצערנו הרבה אנשים בחרו ברע ... מכאן החטאים... ומכאן העונשים)

אם אתה רוצה לדעת למה יש מלא מלא דתות ופלגים בעלם זה נושא אחר וארוך מאוד.... אין לזה שום קשר לדת שאותה האשמת...

דבר שני השואה וכול הפיגועים שציינת.... אני לא יכול לתת לך תשובה למה כול האסונות האלו נפלו על מדינת .... אני רק יכול להגיד לך שזה נשגב מבינתך להבין את דרכי האל....(מיסתוריות הן דרכי האל .... נשמע מוכר לא??)

זה שאנשים מתקרבים לדת ומאמינים באלוהים זה לא אומר שהם לא מתמודדים עם המציאות הקיימת... הדת היא לא פיתרון ... הדת היא מקור לחיזוק נפש האדם....

נ.ב.: גם אני בן אדם מאמין ואני לא מזכיר את אלוהים בכול עניין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לדעת למה יש מלא מלא דתות ופלגים בעלם זה נושא אחר וארוך מאוד.... אין לזה שום קשר לדת שאותה האשמת...

אני רוצה לדעת

פרט קצת יותר וכיצד דת זה טוב אם זה גורם למלחמות

דבר שני השואה וכול הפיגועים שציינת.... אני לא יכול לתת לך תשובה למה כול האסונות האלו נפלו על מדינת .... אני רק יכול להגיד לך שזה נשגב מבינתך להבין את דרכי האל....(מיסתוריות הן דרכי האל .... נשמע מוכר לא??)

זה שטויות ככה אפשר להסביר כל דבר זה לא חוכמה

אם לאל אין הגיון(או לפחות לא הגיון שאנחנו מבינים) אז למה לנו לעבוד אותו אם גם ככה הוא לא ייתן לנו את מה שרצינו

זה שאנשים מתקרבים לדת ומאמינים באלוהים זה לא אומר שהם לא מתמודדים עם המציאות הקיימת... הדת היא לא פיתרון ... הדת היא מקור לחיזוק נפש האדם....

זה מאד לא להתמודד

אתה בעצם פותר את אשמת מכל דבר רע שקורה לך בטענה שהאל עשה את זה וזהו רצונו ועכשיו אנחנו שוב חוזרים לעניין של זה שאנחנו לא יודעים את רצון האל כי שוב לא שתינו איתו קפה ולא שוחחנו על הנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחח זה היה טוב ...... אתה אתה "עובד" את אלוהים בשביל שייתן לך את מה שאתה רוצה........ זה לא פורום צחוקים פה....

אלוהים לא צריך אותך.... אתה צריך אותו.... (בטח זה ישמע לך מוזר ומצחיק אבל זאת האמת .... זה שקשה לך לקבל אותה זה אתה צריך לפתור עם עצמך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לבחירה שניתנה לאדם בתנ"ך, זה רק מוכיח שכל הכופים כפיה דתית על האנשים הם בעצם מעל

האלוהים הזה שלהם שנתן לאדם את זכות הבחירה ולוקחים לו את זכות הבחירה. איזה פרדוקס...

על הדת בכללי, דת היא אופיום להמונים. האנשים הראשונים תהוו בקיום שלהם, אני חושב משמע אני

קיים, ולא יכלו להסביר אותו לכן הם שייכו אותו לכוח עליון כי כך היה נוח. הדבר גם שימש לתרץ תופעות

טבע ומכאן גם הקרבת הקורבן שבאה להשקיט את רוחם של האלים כדי שיהיה נאה, שיהיו יבולים וכו'.

הדת היא גם מסורת. מסורת ייחודית לכל עם, שבט. זה יפה, זה מגוון, זה נחמד אבל לא כשקצת גולשים

(מלחמות דת, מסעות הצלב, כפיה דתית).

אני בחרתי לחזור לשורשים היותר עמוקים שלי ולאמץ לחיקי את האסאטרו.

מה אני אעשה כשאהיה "גדולה"? וואלה, אחרי השחרור שלי אני מתכננת לעזוב את הארץ ולגור בכפר יפה

בין חורשות ירוקות עם הרבה חיות. בדת שלי לחיות יש תפקיד וניתן להן כבוד רב. אסור לפגוע בהן לרע אלא

רק לשם וכנ"ל אסור גם לפגוע בטבע. מה אני אעשה? טוב, אני אחפש קהילה כנראה, קצת קשה למצוא

אחת לא סהרורית בארץ (נתקלתי בכל מיני היפיים שרוקדים בעירום ביער וזה לא הקטע שלי...). אחר כך מה?

החגים שלי, רובם אומצו ע"י הנצרות (והם טוענים שזה שלהם אוטנטי, טפו!) אבל אני עדיין מתכוונת לקשט

עץ אשוח ולתלות עליו מנחות, להטיל רונים, ולעשות הרבה דברים טובים ב-אוסאטרה (מכאן easter) חחח...

(המבין יבין). הבית שלי הולך להראות כמו מחסן בחנות שאנטי, עם הרבה נרות בכל הצבעים והריחות. הרבה

קטורת. הרבה אוכל אורגני. מה שבטוח יהיה לי מרתף עם חביות בירה כי בירה במסורת שלי היא דבר שאי

אפשר בלעדיו.

במסיבות יהיה הרבה בירה ו-mead ואני אדאג שייצלה שם עגל בקר שלם ושאף אחד לא יצא משם כשהוא

אינו שיכור או שבע. מה שבטוח, אסאטרואנים יודעים לדפוק אחלה מסיבות... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...