ADSL 100mb או הוט 500? מה מהיר יותר? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ADSL 100mb או הוט 500? מה מהיר יותר?

demultiplexer
 Share

Recommended Posts

למען האמת אני ממש לא מוטרד מזה. הנתב דואג לחלוקת העומסים ועובר בין החיבורים אם אחד נופל.

ביצעתי בשבילך בדיקה *במקביל* משתי כתובות ה-IP החיצוניות (לא בחרתי אפילו שרת אופטימלי). בבזק אני מקבל מעל 100M למרות שאני משלם על 100M, בהוט קצת פחות מה-200M. אני בטוח שאם אפעיל כמה פעמים אקבל תוצאות שונות.

תשקיע בציוד.

hotA.PNG

bezeqA.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבילה שקוראים לה TOP, שום דבר טופ לא יכול לצאת מזה.
כדי להבין אם הבעיה בציוד או בתשתית הדבר הנכון הוא להפוך אותו למודם ולהתחבר עם חייגן בכבל מהמחשב (לא משהו שהייתי ממליץ בסופ"ש או בתקופת קורונה) אבל זה אחלה ניטרול רעשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בכלל הדיון,ברור שהוט,בכל פעם שאני בודק המהירויות גבוהות מאוד,תשתית יציבה.

אולי שחקני הגיימינג הרגישו משהו בקורונה,לי אין מושג כי אני לא ,מה שכן אני תמיד משתמש באינטרנט

להעלאת חומרים בכמויות גדולות מאוד(קרוב לטרה בחודש),מאז שעשיתי את ה500 מגה לפני שנה בערך תמיד

היו מהירויות גבוהות.המהירות של זה בדיחה לאלטרנטיבה של שזמינה כמעט בכל הארץ.

הוט 500 מגה.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שלי זה תלוי בצרכים שלך. דבר ראשון לא כל ספקי השירות של vdsl2 נולדו שווים. אם אתה יודע שיש הרבה בבית שרואים סטרימינג כל הזמן או עושים הורדות, אז יש ייתרון ל500 של הוט. מצד שני אם רוב השימוש שלך הוא גלישה באינטרנט אז יש יתרונות לדוגמא בבזק בינלאומי. ממה שאני יודע בינלאומי עובדת בשיתוף פעולה עם שרתי cdn שונים וחלק גדול מהcaching לאתרים גדולים עובר דרכה ודרך חוות השרתים שלה. לכן כשאתה מנסה לפתוח אתר שעובד עם cdn מסויים כדוגמא cloudflare אז בבזק בינלאומי אתה תפתח אותו מהשרת שלהם שנמצא בארץ. לעומת זאת אם אתה נמצא בחברת תקשורת אחרת או בסלולר, ככל הנראה תפתח את זה דרך השרת שיושב בפרנקפורט או בלונדון. כלומר יותר latency בין כל request ויותר pops באמצע. כלומר בין חצי שנייה ליותר בין כל אתר אקסטרה. מה שכן אני לא יודע להגיד אם זה המצב רק כי בינלאומי משקיעה בתשתיות שלה או מארחת את אותם שירותים בחוות שלה, או שהיא מעמידה את עצמה כמונופול ולא מאפשרת לשירותי cdn אחרים לעבוד עם ספקיות אחרת בארץ.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של m-luggy

בבזק אני מקבל מעל 100M למרות שאני משלם על 100M,

לא ברור איך זה קורה, המגבלה היא קשיחה (ובמילא מאוד נדיר להגיע אליה). הייתי מנסה עם חיבור ישיר של המודם של בנפרד מהראוטר המשוכלל שלך שיודע לקבל כמה חיבורים במקביל ולסנכרון ביניהם... נראה שהוא עושה פה משהו (טוב באופן כללי, רע לאמינות הבדיקה)ְ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של demultiplexer

יש פה 15 מגה ADSL וspeedtest נראה דווקא טוב, 15 מגה הורדה ו0.5 העלאה ודי יציב

עם כל הכבוד ל״יציבות״ של ה-15 מגה הורדה 0.5 (!!!!!) העלאה שלך, אין מה לצפות מהחיבור המביך הזה. אין שום דבר מפתיע בזה שה-rdp שלך מגמגם במקרה הטוב!ֿ

תעבור לאינטרנט נורמלי ותראה את ההבדל באופן ברור. שים לב שיש יתרון משמעותי נוסף להוט בסוג השימוש שלך, חוץ ממהירות ההורדה - ההעלאה שלהם מהירה יותר משמעותית מכל מה שיש לבזק להציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

עם כל הכבוד ל״יציבות״ של ה-15 מגה הורדה 0.5 (!!!!!) העלאה שלך, אין מה לצפות מהחיבור המביך הזה. אין שום דבר מפתיע בזה שה-rdp שלך מגמגם במקרה הטוב!ֿ

תעבור לאינטרנט נורמלי ותראה את ההבדל באופן ברור. שים לב שיש יתרון משמעותי נוסף להוט בסוג השימוש שלך, חוץ ממהירות ההורדה - ההעלאה שלהם מהירה יותר משמעותית מכל מה שיש לבזק להציע.

זה לא חכמה גדולה לפתור ככה בעיות ולא לומדים ככה כלום. אם לא תהיה ברירה אעשה את זה.

מצד שני, יכול להיות שזה גם לא יפתור את הבעיה. אני לא בטוח מה הבעיה אבל לא הייתי מצפה שאני אצטרך חיבור כזה רציני בשביל להתחבר בRDP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

חבל שאין חוק נגד נוכלים כאלה. לדעתי צריך לתבוע את הנציגים האלה ואת מי ששלח (אם שלח) אותם לשקר ככה ללקוחות.

מה שהנציג אמר זה שטות והוא לא הבין על מה הוא מדבר. אני כן חייב להגיד שיש כאן גרעין של אמת שפשוט הלך לאיבוד. חשוב להבין שיש הבדל מהותי בין איך שהרשת של עובדת לאיך הרשת של עובדת. אני אסביר. 

הרשת של נקראת HFC - Hybrid fiber coaxial. ליבת הרשת היא כמובן מבוססת על סיבים אופטיים, אבל המודם שלך מתחבר בכבל קואקסיאלי לשקע בקיר. איך זה קורה? בין הסיב האופטי אליך יש מקלט אופטי - נקרא Optical Node. מכשיר שמצד אחד מתחבר אליו הסיב ומצד שני הוא מתחבר לרשת ה RF - והוא ממיר את האותות מאור לגלי רדיו שמשודרים על גבי ה RF בשכונה שלך.

אז מה החיסרון כאן? טכנולוגית השידור על גבי רשת ה RF מבוססת Docsis 3.0, זו כבר מאוד ישנה. המקלט האופטי יכול, בפועל, להגיע למהירות מקסימלית של כ 600 מגה. נשמע לא רע בכלל, עד שאתה מבין שהוא מזין מאות דירות! 

אז איך אני ואתה (גם אני מחובר להוט) מקבלים ברוב שעות ביממה את המהירות המקסימלית של החבילה שלנו בבדיקת מהירות פשוטה? זה מסתמך על אותו עיקרון שעליו ספקיות האינטרנט מסתמכות - ה load בפועל על הרשת הוא נמוך לאין שיעור יחסית לסך התאורטי של כל חבילות הגלישה. 

מה הייתרון של על פני בזק? אם השכנים שלך כמעט ולא משתמשים באינטרנט, אתה תגיע למהירויות גבוהות שבזק לא תוכל לספר לך. מתי מתחיל החיסרון? אם כמה שכנים שלך, שמחוברים לאותו מקלט אופטי כמוך, יתחילו להוריד טורנטים. אני עצמי חווה בעיות, פשוט לעיתים רחוקות. 

ומה יש לבזק להציע? הרשת של בנויה בצורה לגמרי אחרת. יש כבלי נחושת מהבית שלך עד ל MSAG - מה שפעם היה מרכזיה, ועכשיו זה פשוט ארון גדול ברחוב שכמו המקלט של , גם אליו נכנס

בכבלי הנחושת האלו יש הנחתת אות משוגעת ולכן קשה מאוד להגיע גם ל 100 מגה - למרות שזה סתם כי לא רוצה, מסיבות כאלו ואחרות, לאפשר לכל הלקוחות טכנולוגיות מתקדמות כמו g. fast שמאפשרות גם ג'יגהביט על גבי הכבלים האלו. אבל היא בהחלט מסוגלת לזה. 

מצד שני, הארון הזה, הוא עם capacity הרבה יותר גדול - כל שבתכלס, המגבלה היא לרוב לא הוא אלא באמת כבלי הנחושת שמגיעים עד ללקוחות. בבזק, לרוב תקבל מהירות מקסימלית אפשרית נמוכה יותר, אך מהירות מינימאלית יותר גבוהה עם פחות תלות בעומס של השכנים האחרים (אגב, זה לא שהשכנים לא משפיעים גם בבזק. יש הפרעות אלקטרומגנטיות מהקווים שלהם. אבל זה השתפר על ידי טכנולוגית vectoring שהם הפעילו לפני כמה שנים). 

אני בחרתי בהוט כי אני לא קיבלתי בבזק יותר מ 40 מגהביט. אבל שוב, חשוב להבין למה הדברים עובדים כמו שהם עובדים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של demultiplexer

מצד שני, יכול להיות שזה גם לא יפתור את הבעיה. אני לא בטוח מה הבעיה אבל לא הייתי מצפה שאני אצטרך חיבור כזה רציני בשביל להתחבר בRDP.

לא הבנתי. אתה מצפה ש-RDP יעבוד לך כמו שצריך עם במהירות העלאה של 0.5 מגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של House M.D.

אני בחרתי בהוט כי אני לא קיבלתי בבזק יותר מ 40 מגהביט. אבל שוב, חשוב להבין למה הדברים עובדים כמו שהם עובדים. 

אני מכיר את התיאוריה, בפועל המצב שונה ואתה הוכחת אותו בעצמך - אתה מקבל רק 40 בפועל. ואתה לא מקרה נדיר, אפילו לא קרוב. המקרה שלך הוא מאוד שכיח.

בהוט, שים כמה שכנים שבא לך, עוד לא שמעתי על מישהו שלא קיבל 100 אמיתי ומלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אני מכיר את התיאוריה, בפועל המצב שונה ואתה הוכחת אותו בעצמך - אתה מקבל רק 40 בפועל. ואתה לא מקרה נדיר, אפילו לא קרוב. המקרה שלך הוא מאוד שכיח.

בהוט, שים כמה שכנים שבא לך, עוד לא שמעתי על מישהו שלא קיבל 100 אמיתי ומלא.

אז אני דווקא כן חווה ירידות, בשעות הערב בעיקר. לפעמים אני מקבל בסביבות ה 30. זה לא מספיק מפריע לי, אבל התופעה קיימת. אני חייב גם להגיד שבלי לראות סטטיסטיקות פנימיות של אין לי אמירה חד משמעית שמדובר בעומס על המקלט האופטי יחסית למשהו אחר כמו עומס על הספק או אפילו בעיה מקומית אצלי. אבל אני לא חושב שזה מופרך. 

בלקחות עסקיים שמשלמים הרבה, בדרך כלל יקימו עבורם מקלט אופטי ייעודי. 

נערך על-ידי House M.D.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

מול מי אתה עושה בדיקה?

כשזה קורה, זה קורה באופן יחסית גורף, עד כדי deviation קטן, מול שרתי speed test בארץ, או באירופה, השרת של נטפליקס  (fast.com) ושרת בדיקה של התשתית,

יש לי גם סקריפט ישן שלדעתי הוא כבר לא עובד, אבל בזמנו הוא פשוט הוריד בסשן http אחד קובץ מול כל מיני שרתים בארץ ובעולם. המקסימום שהייתי מקבל היה מוגבל ורק ירד ככל שמגיעים לשרתים באמריקה, סינגפור, יפן. 

אחרי שעה זה פשוט יכול לחלוף ואני שוב מקבל מהירות גבוהה. 

נערך על-ידי House M.D.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...