עבור לתוכן
 • צור חשבון

m-luggy

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  57
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  1
 • זמן מחובר

  6יום 12ש' 47דק' 4שנ'

m-luggy last won the day on מאי 3

m-luggy had the most liked content!

דירוג

5 ניטרלי

אודות m-luggy

 • דרגה
  Zone Wannabe

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. נשמע כמו עצה גרועה. לא הייתי שם שקל על ציוד של גידי גוב.
 2. נקודת גישה אלחוטית שאתה פותח במכשיר (Tethering) מייצרת רשת Wifi על בסיס האינטרנט הסלולרי.
 3. חבילה שקוראים לה TOP, שום דבר טופ לא יכול לצאת מזה. כדי להבין אם הבעיה בציוד או בתשתית הדבר הנכון הוא להפוך אותו למודם ולהתחבר עם חייגן בכבל מהמחשב (לא משהו שהייתי ממליץ בסופ"ש או בתקופת קורונה) אבל זה אחלה ניטרול רעשים.
 4. ניתקתי את הקטנה מנטפליקס/sting והוט השתפר.
 5. למען האמת אני ממש לא מוטרד מזה. הנתב דואג לחלוקת העומסים ועובר בין החיבורים אם אחד נופל. ביצעתי בשבילך בדיקה *במקביל* משתי כתובות ה-IP החיצוניות (לא בחרתי אפילו שרת אופטימלי). בבזק אני מקבל מעל 100M למרות שאני משלם על 100M, בהוט קצת פחות מה-200M. אני בטוח שאם אפעיל כמה פעמים אקבל תוצאות שונות. תשקיע בציוד.
 6. למה אתה חושב שהבעיה בדרייבר? שב כמה דקות ליד הראוטר תראה כמה אתה מקבל. הקליטה יורדת בריבוע המרחק. תחליף ציוד או תארגן אותו מחדש.
 7. ואולי העומס הוא בבית שלך כי הנתב גידי גוב שאתה מקבל מהספקית לא מחזיק יותר מ-4 אנשים. ואולי העומס בכלל קשור לבעיית DNS (שירות המרת הכתובות שאחראי על רוב התקלות בספקים). תחליף ציוד, תקנפג DNS של גוגל. מניסיוני המועט כשהציוד של הספקית מקונפג כמודם בלבד אין הבדלים ב-packet loss או יציבות. מצ"ב סטטיסטיקה מחיבור HOT200 ובזק100 שמחוברים *במקביל*. פחות מ-0.00001% שגיאות למשך חודש (ומאות של ג'יגה טראפיק).
 8. ההבדלים בספקי התשתית היא בעיקר בציוד שהם נותנים לך (חינם או קרוב לחינם). בגלל זה אנשים מרגישים מאושרים לשבוע/שבועיים כשהם עוברים מספק אחד לאחר. הם פשוט מקבלים ציוד חדיש שתוך שבועיים בדיוק צריך גם ריסטרט כדי להמשיך לעבוד. כתבתי על זה כאן:
 9. ריכוז הנתבים בנקודה אחת (אתה קורא להם מודם עם יכולות אלחוטיות, כרגע הם מקונפגים אצלך כנתב). עדיף שהנקודה הזאת תהיה קרובה למחשב חיוני המחובר בכבל וגם תהיה מרכזית מספיק כדי לשגר WIFI. הפיכת הנתבים מהספקים למודם. חיבור שני המודמים במקביל לנתב dual wan. הגדרת הנתב כך שהמחשב של אשתך יעדיף את החיבור הקבוע למשרד ויקפוץ לגיבוי במקרה תקלה. חיבור access point איכותי כמו unifi hd או unifi nanoHd בתקווה שיטפל בכל הבית. חיבור כל הציוד ל-UPS. במידה ויש קשיים בכיסוי, הוספת unifi בחיבור קווי (הוא מקבל חשמל דרך הכבל רשת, בהנחה וחיברת Injector או שהשקעת ורכשת גם נתב עם POE).
 10. קצת נמאס להסביר לאנשים שמכשיר צ'יקמוק שקונים בסופר ב-150 ש"ח לא יתן להם פתרון אלא רק כאב ראש. לאח שלך יש YES? איך מגיע אליו הכבל של YES? מי משלם על ה-YES הזה? זה לא חלק מהבית של ההורים? אני שואל כי זו הדרך ("תוואי השטח") להעביר אינטרנט חוטי ברמה גבוהה. ולמה זה חשוב? כדי שהוא יוכל להפסיק לשלם מאות שקלים ל-YES או HOT ולעבור לשידורי טלוויזיה באינטרנט (חיסכון של 100-200 ש"ח בחודש).
 11. לא הבנתי כלום. יש לך בעיית wifi? את זה פותרים באמצעות access point או משיכת כבל מאחד הנתבים, לא עם 2 ספקים או מודמים. הציוד שקיבלת מהספקים קרובים לוודאי זבל גם בwifi וגם בניתוב. אם אתה כבר מעביר כבל אז cat5e או cat6 שניהם יעשו את העבודה. תתמקד בציוד. המוצר שהצעתי אינו מגדיל טווח. קלאוד קי אינו נקודת גישה אלא קונטרולר. בקיצור, מה הבעיה שוב.
 12. אני לא הייתי נוגע בשום ציוד של הספק או פתרונות מומצאים למיניהם. הקופסאות בממ"ד רומזות על כך שיש תעלות, חוטים ו/או כבלים (בזק ו/או קואקס) שאפשר להחליף ברשת. אפשר להשחיל לבד או לשלם לבעל מקצוע. לא הייתי נוגע ב-mesh אלא אם כן לא הצלחת להשחיל.
 13. נתבים איכותיים, למשל cisco rv340 (מה שאני משתמש) תומכים ב-dual wan ויכולים לקבל 2 חיבורי רשת (בנוסף לרשת נתונים על בסיס סים/סלולר). התחנה הבודדת לא תקבל את חיבור המהירויות אבל הרשת כולה כן. בנוסף יש failover שיעביר את הרשת כולה לספק/WAN ספציפי במידה ואחד החיבורים נופל. אפשר להגדיר חוקים מסובכים (שתחנה מסוימת או אתר מסוים יעבור תמיד דרך אחד החיבורים, וכו'). לשאלתך ב-WIFI, מעבר אוטומטי בין תדרים, roaming ואיחוד SSID מתבצע בנקודות גישה איכותיות, דוגמת unifi. שווה לשקול שדרוג.
 14. אל. תקנה. זבל. אל תצפה מהראוטר של פרטנר (אני אפילו לא שואל איזה דגם כי כל הדגמים גרועים) לספק משהו גם כשהוא מחוץ לארון. גם לתחתונים לא יהיה WIFI. mesh צריך רק חשמל (יש דגמים שמקבלים "בוסט" עם כבל ובעצם מתפקדים במקרה הזה כ-access point). מה עם למשוך כבל למקום מרכזי אחר בבית ולמקם שם access point איכותי, למשל של unifi?
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close