האם יתכן שרשימת הדרישות המינימליות עבור תוכנת מחשב מהווה אמצעי לקידום מכירות? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יתכן שרשימת הדרישות המינימליות עבור תוכנת מחשב מהווה אמצעי לקידום מכירות?

אנדי

Recommended Posts

בימים אלה אני מכין מפרט למחשב שולחני חדש לצרכי עיבוד גרפי ווידאו.

עברתי על דרישות החומרה המינימליות והמומלצות עבור פוטושופ (כאן), ואז התעוררה אצלי השאלה - עד כמה באמת משמעותית הרשימה הזו?

נניח לרגע שכרטיס המסך החדש שארכוש (כרטיס בן הדור הנוכחי מרמת הביניים שיש לו את כל התכונות הנדרשות) לא יהיה אחד מאלה שמופיעים ברשימה או מאלה שנבחנו. האם ביצועי המערכת בהכרח יהיו פחות טובים?

האם יתכן שיצרני המעבדים לכרטיסי מסך עושים לעצמם קידום מכירות סמוי באתר האינטרנט של אדובי?

אפשר לשאול את השאלה הזו עבור התקני אודיו או עבור חומרה אחרת. אני מדבר על העקרון.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אל תיקח את ההמלצות שלהם ברצינות, כי מישהו שם לא טרח לעדכן את הדרישות לתקופתנו.

לדוגמה... OpenGL 2.0 ננטש לטובת OpenCL וגם ובמחשבי ל-METAL.

מצחיק ועצוב... שבהמלצות ל-MacOS מומלץ על כרטיסי שלא נתמכים יותר ע"י .

לגבי השאלה הראשונה שלך, אני לא יודע את כמה זה נכון אבל ל- יש נטייה לדחוף את כרטיסי .

בכל מקרה תבקש הצעה למפרט בפורום. נשמח לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כהרחבה לנאמר ע"י  urib, יש לא מעט תוכנות ש"נעולות" על חומרה

מסויימת, עד לרמה שהתוכנה עובדת רק עם חומרה מסוימת או שהביצועים

מיטביים עם חומרה מסוימת לעומת אחרת.

העניין רחב וסבוך, אז באמת, תעלה דרישות וינסו לתת לך פתרונות לפי

הניסיון של החברים כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

השאלה היתה עקרונית. וכרטיסי מסך  היו רק דוגמא לצורך העניין.

ברור שלכל ישום יש דרישות מינימום שמתחת להן היישום או מודולים שלו פשוט לא ירוצו כלל או יקרטעו במקרה הטוב. החומרה לא תהיה מסוגלת לסחוב אותם.

מה שמעניין אותי לדעת זה עד כמה באמת רשימת דרישות המערכת משמשת כאמצעי לקידום מכירות של חומרה.

אפשר לשאול את השאלה הזו בצורה אחרת - האם למשל, משלמת ל'אדובי' על פרסום מוצריה ברשימת דרישות המערכת ל'פוטושופ' (תשלום על עצם הפרסום או באחוזים מהמכירות). אם התשובה היא 'כן', אז יש כאן חוסר גילוי נאות מצידה של 'אדובי' (וגם מצד Nvidia).

בהתייחס לדוגמה שהבאתי, אם יש זולים יותר מאלה שמופיעים ברשימת הדרישות המינימליות והמומלצות והם עדיין יכולים לאכול את או את ישומי עריכת הוידאו של 'אדובי' בלי כל מאמץ לארוחת בוקר, אז יש כאן בעיה.

נראה מי העיתונאי שירים את הכפפה ויערוך תחקיר מקיף בסוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אנדי

בהתייחס לדוגמה שהבאתי, אם יש כרטיסי מסך זולים יותר מאלה שמופיעים ברשימת הדרישות המינימליות והמומלצות והם עדיין יכולים לאכול את פוטושופ או את ישומי עריכת הוידאו של 'אדובי' בלי כל מאמץ לארוחת בוקר, אז יש כאן בעיה.

אין מצב כזה, אתה יכול לעבוד עם כרטיס גרפי מובנה במעבד, אבל זה יהיה כמו להיכנס לאיילון עם חמור במקום ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אין מצב כזה, אתה יכול לעבוד עם כרטיס גרפי מובנה במעבד, אבל זה יהיה כמו להיכנס לאיילון עם חמור במקום רכב...

זו לא הפואנטה שלו.

חורה לו שיש בריתות בין יצרני תוכנה לחומרה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

זו לא הפואנטה שלו.

תמיד יש שת"פים בין תאגידים, גם קוד פתוח כבר לא מה שהיה... ראה לדוגמה את התוכנה המעולה Blender כל התאגידים מאחור, כנ"ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

לא, אין לי בעיה כזו.

הבעיה היא שאין כאן גילוי נאות מצד 'בעלות הברית' שלדעתי חייב להיות,  ושאולי מנסים לדחוף לי בדרך הזו חומרה בעלות כספית גבוהה בהרבה מזו שאני באמת זקוק לה.

החכמתי. חן חן לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה, שמחתי / נו  לעזור.

תראה.

בעולם אוטופי, זה לא צריך להתנהל ככה.

עד אז, אתה / אני / כל צרכן, צריך לגלות

ערנות וצרכנות נבונה ולבחון בשבע עינים

מי נגד מי ולמה. אין מה לעשות.

רק !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אין מצב כזה, אתה יכול לעבוד עם כרטיס גרפי מובנה במעבד, אבל זה יהיה כמו להיכנס לאיילון עם חמור במקום רכב...

אני קצת חולק עליך, מאוד תלוי מה השימושים ועד כמה הם אינטנסיבים. ברור שכרטיס מסך משחק תפקיד חשוב בשיפור ביצועים מסויימים כשמדברים על תוכנות גרפיקה (מי יותר נשענת על כרטיס מסך ומי פחות)
אבל במחשב הנייח שלי, אין לי כרטיס מסך, כלומר אני נשען על המובנה במעבד ( i7-7700  - HD Graphics 630  ) וזהו מפרט בין 3 שנים,

ואני מריץ יפה מאוד קבצים כבדים בפוטושופ, לייטרום, אילוסטרייטור וגם דברים קלים אחרים בשאר תוכנות אדובי.

אני מניח ששאר החומרה במחשב מפצה על זה ונותנת בוסט רציני (בין היתר 32GB ו- Samsung 970 EVO Plus M.2)

אבל אפשר לחיות בלי כרטיס מסך. תלוי בשימושים, והבנה שלכל מפרט יש תקרה שבה תוכנות של אדובי יקרסו, בעיקר של אדובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Lishay

אני קצת חולק עליך, מאוד תלוי מה השימושים ועד כמה הם אינטנסיבים. ברור שכרטיס מסך משחק תפקיד חשוב בשיפור ביצועים מסויימים כשמדברים על תוכנות גרפיקה (מי יותר נשענת על כרטיס מסך ומי פחות)
אבל במחשב הנייח שלי, אין לי כרטיס מסך, כלומר אני נשען על המובנה במעבד ( i7-7700  - HD Graphics 630  ) וזהו מפרט בין 3 שנים,

ואני מריץ יפה מאוד קבצים כבדים בפוטושופ, לייטרום, אילוסטרייטור וגם דברים קלים אחרים בשאר תוכנות אדובי.

זכותך, אני מתאר לעצמי שאתה לא מנוי של חבילת אדובי CC 2020, כי בלי כרטיס גרפי כמעט כלום לא עובד שם, במיוחד אפטר-אפקטס ופרמייר שנשענות על GPU בשביל טיים-ליין בזמן אמת (RamPreview) על מנוע מרקורי.

ואגב 630 המובנה של קורס על ימין ושמאל כי אין לו תמיכה טובה בגרסאות 2020, לכן אני משאר שיש לך גרסה ישנה או פרוצה מלפני 2020.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...